Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Błogosławieństwo

oleczqa002 - Pią Wrz 04, 2015 7:11 pm
Temat postu: Błogosławieństwo
Zastanawiam się nad kwestią błogosławieństwa przez rodziców Młodych przed ślubem. Czy jest to konieczne? Mi się to nie podoba ze względu na to , że marzy mi się aby mój przyszły małżonek zobaczył mnie dopiero przed ołtarzem :) ( i tak mam zamiar wejść do kościoła u boku tatusia :) ) . Wtedy to jest takie romantyczne.... poza tym te sztuczne, oklepane formułki tylko dlatego że "tak trzeba" w ogóle mnie nie przekonują.
Niestety tesciowie uważają, że jest to tradycja i nie wyobrażają sobie pominięcia tej kwestii.
Jakie Wy macie zdanie ?? ??

Iru - Pią Wrz 04, 2015 7:30 pm

Ja z Narzeczonym bierzemy ślub cywilnych z naszych osobistych przyczyn. I błogosławieństwo w tradycyjnej formie uważamy obydwoje za nie do końca dla nas coś znaczącej. Ale chcemy aby nasi bliscy powiedzieli nam coś od siebie, szczerze od serca bez udziału reszty gości.
Terry - Pią Wrz 04, 2015 9:06 pm

Też nie lubię tej tradycji. Jednak dla moich rodziców było to niezwykle ważne. Dlatego nie zrezygnowaliśmy z nich. W końcu nasz ślub, to również niezwykle ważny dzień dla moich rodziców.
Na szczęście nie było przesady. Nie klękaliśmy. Moi rodzice podali nam krzyż do ucałowania i poświęcili nas. Powiedzieli "Błogosławię Was w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" oraz kilka słów na ucho, gdy nas przytulili. Na koniec teść też poświęcił nas i ucałował mnie w policzek. Wszystko bez publicznych przemówień.

herbatnik - Nie Wrz 06, 2015 6:11 pm

oleczqa002, błogosławieństwo to nie zawsze oklepane teksty i sztuczne przedstawienie...Dla nas i naszych rodziców to był ważny moment tuż przed wyjazdem do kościoła, czyli takim symbolicznym opuszczeniem jednej rodziny i stworzenie własnej. Siostra jest niewierząca, ale u niej przed ślubem cywilnym też było coś w rodzaju błogosławieństwa, tylko bez formułek związanych z wiarą, poprostu parę ciepłych słów.

Ale do tematu-jeśli zależy Wam, żeby zobaczyć się dopiero w kościele, możecie się dogadać z rodzicami. Może przed ślubem każde z rodziców pobłogosławi swoje dziecko, a w trakcie życzeń po uroczystości powiedzą parę słów dla Was obojga.

kfr89 - Czw Sie 03, 2017 9:59 am

oleczqa002, ja też nie byłam przekonana do błogosławieństwa tuż przed ślubem, chciałam zrobić wrażenie na narzeczonym dopiero pod ołtarzem ale dla rodziców to była bardzo ważna sprawa. Teraz cieszę się, że rodzice pobłogosławili nas tradycyjnie w domu przed ceremonią, bo mam piękną pamiątkę ;-) oczywiście nie obyło się bez wzruszenia, a wszystko uwieczniła kamera. Później zrobiliśmy sobie zdjęcia w rodzinnym, kameralnym gronie :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group