Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Własnoręczne wykonanie obrączek?

oceana - Sob Paź 05, 2013 11:13 pm
Temat postu: Własnoręczne wykonanie obrączek?
Witam!

Mamy dylemat - kupić gotowe obrączki czy "wykonać je samemu"?
Zainspirował nas wspólnie z narzeczonym ten artykuł: kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,13545148,Swiat_zwariowal__Ciuchy_sa_za_tysiace__a_bizuteria.html

Teraz nie wiemy co robić, może któraś z Was wykonywała tak obrączki? Prosimy o wyrażenie swoich opinii co o takiej formie wykonania obrączek sądzicie??

Blue89 - Pią Paź 11, 2013 7:09 pm

Nie spotkałam się z takim pomysłem.
dzastab - Wto Gru 24, 2013 12:56 pm

oceana, Natrafilam na ich strone w trakcie poszukiwania pomyslu na obraczki i mnie ten pomysl niesamowicie urzekl!!!!! Niestety organizujemy wesele na odleglosc i nasze pobyty w Polsce sa bardzo krotkie i bardzo intensywne, wiec stracenie dodatkowego dnia na taka zabawe ostatecznie wydalo nam sie zbednym.
kolejnym argumentem przeciw byla cena. Majac wlasne zloto zaplacimy za robocizne 400zl a nie 1000zl a jak wiadomo, gazdy grosz sie liczy, niestety :(

Wiem natomiast ze gdybysmy mieszkali w Lodzi to bym go za kudly zaciagnela do tej pracowni i niemialby nic do gadania :p

E-kwiaty - Wto Sty 07, 2014 6:26 pm

Ja kupiłabym gotowe z jakiejś interesującej kolekcji u dobrego jubilera. Te robione własnoręcznie to ciekawy i przede wszystkim tańszy pomysł,ale nie odważyłabym się na coś takiego.
Edyta Masłoska - Pią Lis 21, 2014 2:48 pm

Hm... może gbyby było z czego zrobić :razz:
ZlotaLinia_com - Pią Sty 30, 2015 12:28 pm

Jest to dosyć innowacyjna formuła,moim zdaniem jeżeli masz materiał,czas i doświadczenie to możesz pokusić się o takie wykonanie obrączek. Akurat tym zajmujemy się na co dzień,jubilerstwo to nasza pasja i tradycja więc możemy pomóc podczas wyboru odpowiedniego modelu obrączek.
wielkidzien - Pon Lip 06, 2015 10:48 am

pierwszy raz słysze, dość oryginalny pomysł, musze wiecej o tym poczytac )
MadziaKura - Czw Lis 12, 2015 12:21 pm

My mieliśmy obrączki przetopione z obrączek teściów - taki prezent od nich :)
studentka - Sob Gru 12, 2015 6:00 pm

My mieliśmy taką propozycję od rodziny ale nie chcieliśmy:)
pixie77 - Pią Wrz 23, 2016 10:11 am

U nas DIY było całkowite, bo mój teść jest złotnikiem i razem z równie zdolnym synem zrobili dla nas obrączki. :) Do tego mieliśmy takie drewniane pudełeczko z inicjałami. Bukiet sobie też sama zrobiłam z własnoręcznie narwanego wrzosu. Bardzo dbam o takie detale i wydaje mi sie, że dzięki temu nasz ślub miał duszę. Chociaż może śmiesznie to brzmi. :)

usunięty link. Dorotka_

wodniczkA - Pon Paź 31, 2016 10:28 pm

My mamy z drewna :) sa piekne a wychodza sporo taniej niz te zlote
ZuzannaZ - Wto Mar 14, 2017 1:13 pm

nie słyszałam wcześniej o własnoręcznym robieniu obrączek, ale bardzo chętnie zgłębię temat :D
LinaMiódMalina - Wto Mar 14, 2017 5:55 pm

wodniczkA napisał/a:
My mamy z drewna :) sa piekne a wychodza sporo taniej niz te zlote

Z tą ceną to widziałam, że jest różnie :wink: przy drewnianych jest z reguły taniej , ale już przy łączonych: metal szlachetny+ drewno to niekoniecznie :| Tak czy inaczej jestem bardzo ciekawa jak Wam się takie obrączki noszą? Czy są faktycznie tak podatne na uszkodzenia, czy takie opinie to przesada? Wiadomo, że nikt nie planuje skakać z obrączką w ognisko, więc zastanawiam się na ile to prawda o tej łatwości zniszczenia :) Pytam, bo nas bardzo kuszą, szczególnie mój przyszły małżonek jest takimi zachwycony ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group