Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sale weselne - "Pelikan" sala weselna i hotel Aleksandrów Łódzki

marta_26 - Sro Sty 26, 2011 7:04 pm
Temat postu: "Pelikan" sala weselna i hotel Aleksandrów Łódzki
Witam wszystkich
Jestem nowa na tym forum, planujemy swoje wesele na przyszły rok:) Oglądaliśmy przez ostatnie dni kilka sal ale ta spodobała nam się najbardziej. Szczególnie to że jest pokój dla pary młodej oraz śliczny rolls royce w cenie. Nie znalazłam niestety żadnych opinii na forum. Czy ktoś coś może słyszał o nich? Jakie jedzenie, obsługa itp? Sala jest nowa i wywarła na nas szczególne wrażenie swoim eleganckim i ciepłym klimatem oraz pięknymi kryształowymi żyrandolami :) Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje, bo nie możemy się zdecydować.

agacionek - Wto Mar 08, 2011 5:52 pm

Witaj!
Sala nie ma żadnych opinii bo jest nowa i nie odbyło się na niej jeszcze żadne wesele! Pierwsze ma być pod koniec kwietnia a kolejne w czerwcu- tego roku.
My też byliśmy oglądać tę salę i jest naprawdę rewelacyjna i cena przyzwoita- wiadomo chcą nagonić klientów.
Myślę że bedą się starać! ;)
Musimy czekać cierpliwie co do opinii. Też jestem ciekawa jak to będzie. A na kiedy planujecie ślub?
Pozdrawiam

marta_26 - Sro Mar 09, 2011 12:15 am

10 marca 2012 :) no będzie trzeba poczekać na opinie choć właścicielka wywarła na nas bardzo dobre wrażenie uprzejma i pomocna kobieta. Co się nam również podoba to to że są otwarci na propozycje i sugestie. Byliśmy z ciekawości na chwilkę w sobotę jak organizowali bal karnawałowy zerknąć z boku jak wygląda organizacja i dekoracja przy 160 osobach i szło to naprawdę sprawnie a przekąski na szwedzkim bufecie wyglądały rewelacyjnie, choć wiadomo to nie wesele za 140 czy 160 zł a 80 zł od osoby, więc na weselu pewnie jest bajecznie :) A wy kiedy macie swoje wesele i na która salę się zdecydowaliście?
agacionek - Sro Mar 09, 2011 7:56 am

My planujemy w sierpniu. Dokładnie 25 :)
Ja bym kilka zmian w menu wprowadziła, ale myślę że nie będzie z tym problemu. Mam taką nadzieję. Co do stołów szwedzkich to wolałabym żeby np owoce czy ciasta były na stołach. Jest to wygodniejsze. A decydujecie się na jakieś dodatkowe atrakcje? Tzn fontanna, barman, lub stół wiejski? Wiesz czy jest możliwość przygotowania samemu stołu wiejskiego?

Mnie podobała się również Victoria ale cenowo wychodzi drożej i na sierpień nie ma już terminów. Reszta sal w Aleksnadrowie ma różne opinie i raczej mniej przychylne. Chciałabym żeby nasze wesele odbyło się w Pelikanie- to odważna decyzja zwłaszcza że nie znamy opinii na temat jedzenia i obsługi, ale mam przeczucie że to dobry wybór.

Z Nami rozmawiał syn właścicieli i tez był bardzo miły, odpowiadał na nasze pytania jakby był naprawdę doświadczony w organizowaniu wesel.
A macie jakąś orkiestrę już?
Podpisaliście umowę?
Widzieliście podświetlenie tej sali?
Bo my mamy isc teraz w sobotę wieczorkiem żeby zobaczyć co i jak :)

marta_26 - Sro Mar 09, 2011 12:09 pm

Zastanawiamy się nad orkiestrą, w grę wchodzi kilka i trzeba szybciutko podjąć decyzję. My bierzemy tylko stół wiejski (mama się uparła że musi być) i pokrowce na krzesła. Nie mam naprawdę pojęcia czy można przygotować samemu ale myślę że to kwestia dogadania się z nimi. A co do oświetlenia to widzieliśmy wieczorem i wygląda o niebo lepiej niż w dzień, jest ciepło i przytulnie :) Zdaj relację po sobocie :)
agacionek - Sro Mar 09, 2011 8:39 pm

No przy stole wiejskim jest najlepsza impreza ;) Ale osobiście uważam że krzesła są na tyle ładne że nie potrzeba pokrowców. Tzn ja bym nie brała bo w to miejsce można zrobić cos innego. Teraz w sobote wezmę szpilki żeby zobaczyc czy te płytki nie są zbyt śliskie ;)
A Wy juz podpisaliście umowę?

marta_26 - Wto Mar 15, 2011 1:03 am

Tak umowa i decyzja już jest :) Tyle że ślub cywilny....byliście w sobotę?
Pozdrawiam

agacionek - Wto Mar 15, 2011 9:07 am

Tak byliśmy. Dzisiaj idę wpłacić zaliczkę. Będę chciała iść przed tym pierwszym weselem, żeby zobaczyć dekoracje i stoły :)
Teraz problem z orkiestrą... A na ile osob planujecie wesele? I którą opcję cenową bierzecie? Będziecie mieli jeden dzień czy dwa?
Nie wiem czy Pani Wam mówiła że trzeba też decydować się na samochód bo może być na ten week wypożyczony, wiec też trzeba z góry im powiedzieć czy chcecie auto czy nie ;)

marta_26 - Czw Mar 17, 2011 1:44 pm

U nas będzie około 120 osób i mamy opcję za 160 zł tyle że może zdrożeć do przyszłego roku o te kilka procent więc nastawiamy się na około 170zł. Samo wesele bez poprawin :) Byliście już podpisać ? Którą orkiestrę wybraliście ?
agacionek - Czw Mar 17, 2011 3:11 pm

U Nas będzie ok 100. Tyle że dwa dni.
Mamy podpisaną umowę, ale Orkiestry nie mamy :(
Może mogłabyś kogoś polecić?
Mój meil agacionek@o2.pl
Odezwij się żeby nie zaśmiecać forum ;)

Andzia86 - Pią Mar 18, 2011 2:08 pm

Hej dziewczyny!

Ja też wybrałam tą salę z narzeczonym na wesele - wiosna 2012 r. :super:
I jak wrażenia po podpisaniu umowy? Będzie można wprowadzić jakieś zmiany do menu? Mimo, że uznaliśmy za wielki plus pomysł Sali, że podaje 3 wersje cenowe menu to my i tak chcielibyśmy coś pomiędzy pierwszą a drugą :P No ale zobaczymy, najwyżej zostanie nam się dostosować:)

Generalnie jestem bardzo ciekawa wyglądu sali w pełni wyposażonej i przybranej weselnie bo wiadomo, że takie szczegóły jak zastawa, kwiaty, obrusy, zasłony i ewentualnie pokrowce na krzesła (które na razie też uznaliśmy za zbędne) tworzą całościowy obraz.. Na pewno podejrzymy wystrój przed jakimś weselem, żeby zaspokoić ciekawość :wink:

U nas też będzie ponad 100 osób, więc będę czekała na Wasze relacje - mn. czy goście pomieścili się na parkiecie czy raczej musieli się przenosić na płytki i czy nie były zbyt śliskie (osatnio na sam koniec wesela nad ranem przy żywiołowym piruecie na płytkach znalazlam się na podłodze :confident: )

Pozdrawiam i życzę miłych przygotowań (my także obecnie męczymy się z wyborem orkiestry- orientujecie się czy zmieści się tam 4 - osobowa kapela z całym tym ich sprzętem?? Bo z tego co pamiętam to ta scena chyba nie jest zbyt duża)

ela_alex - Nie Mar 20, 2011 1:41 pm

Witam

Też chcę się wypowiedzieć w kwestii Pelikana :)

Znam ten lokal bo mieszkam niedaleko i również szukam sali na wesele, śmieszy mnie cala konwersacja pomiędzy właścicielem lokalu a właścicielem lokalu. Czytam wypowiedzi agaciorek i marta_26 i najprawdopodobniej są to wypowiedzi właściciela reklamującego w samych superlatywach sale poprzez forum. To nie jest portal plotkarski, ludzie oczekują rzetelnej informacji. Sala ma około 200 metrów kwadratowych, wiec nie wiem jakim cudem właściciel chce tam zmiescicic 160 osob, chyba ze jedni będą siadać do stołów a drudzy wstawać :) ponadto pisanie o innych lokalach jako mających złą opinię (czarny staw, boryna, w dobrym stylu, casa di fiori) jest nie na miejscu, widać wyraźnie że nie chce się on jedynie narażać się sali victoria, która jest po sąsiedzku.

Ponadto, pelikan jako restauracja, ma już kilka ładnych lat i szkoda tylko że do tej pory, nie odbywały się tam żadne znaczące imprezy (ciekawe dlaczego?). Proponuję również porozmawiać z kucharzem, o ile takowy jest tam zatrudniony bo do tej pory, kucharza żadnego tam nie było.

Sala nie wyróżnia się niczym szczególnym, jak na nowo powstały obiekt. Dodając do tego zerowe doświadczenie gastronomiczne (jeżeli nie liczyć wieczorów kawalerskich) ja nie zaryzykuje organizacji tego jednego dnia w moim życiu temu lokalowi.

Następnym razem proponuje pisać tylko prawdziwe informacje,osobom naprawdę zainteresowanym, a nie właścicielom.

Mac-erson - Pon Mar 21, 2011 8:19 pm

Do ela_alex. Przyjrzałem się wątkowi i mogę w 100% stwierdzić, że wypowiadające się w wątku osoby są jak najbardziej wiarygodne i nie są to osoby podstawione przez właściciela sali. Co do Twojej wypowiedzi mam za to uzasadnione przypuszczenie, że działasz w imieniu konkurencji. :kwasny:
brini88 - Pią Mar 25, 2011 1:10 pm

Do agacionek
I jak wrażenia sali? Udało Ci się zobaczyć jak wyglądają dekoracje ? :wink:

agacionek - Pią Maj 06, 2011 1:51 pm

Hej dziewczyny!
Czy wiecie kiedy będzie pierwsze wesele?
Bo jestem ciekawa wystroju :)
Pozdrawiam!

MałaMi - Sob Maj 07, 2011 1:20 am

Skrótowa opinia z mojego dzienniczka:ceny od 160 do 180 zł/os. z możliwością wzrostu o wysokość inflacji na rok 2012. W opcji najdroższej fajne bajery - pokrowce na krzesła w cenie, fontanna czekoladowa, stół wiejski i inne cuda. Sala bardzo ładna, nowa, kiedy tam byłam nie odbywały się tam chyba jeszcze żadne wesela. Menu bogate i dość ciekawe, pokoje dla gości o najwyższym standardzie z tych które odwiedziłam - 55 zł/os. bez śniadania, pokój dla młodych w cenie, 35 miejsc noclegowych. Na sali dużo miejsca, wesele chcieli zrobić min. od 70 osób. Sala łączona - jedzenie i taniec razem, nad miejscem dla młodych monitor do np. prezentacji o tym jak się poznali. 2 tys. zł zaliczki. Ogólnie bardzo ładne miejsce, niedaleko Łodzi (Aleksandrów Łódzki), właściciele prowadzą też hotel i restaurację o tej samej nazwie. Sala była w naszej ścisłej czołówce, ale przeważyła na jej niekorzyść jedna rzecz - brak opinii na temat jedzenia i obsługi na organizowanych tam weselach, gdyż jest to nowa sala. Menedżer kontaktowy i bardzo miły, mały ogródek do dyspozycji gości, parking i niezłe otoczenie. Jeżeli tylko pojawią się jakieś pozytywne opinie o weselach tam, to mega polecam.

BTW: Moim zdaniem dwie osoby wypowiadające się pozytywnie o sali to nie żadna kryptoreklama, ale rzeczy które ja sama bym pisała, gdybym zdecydowała się na tą salę. Podejrzane rzeczywiście jest raczej to co pisze ela_alex - czyżby konkurencja?
Kiedy odwiedzałam ją w marcu mieli już sporo terminów zajętych na 2012, więc nie tylko ja chyba uważam, że to fajne miejsce. Nasz świadek był w restauracji Pelikan lata temu na czyjejś 18-stce i mówił, że było super.

agacionek - Sob Maj 07, 2011 9:15 am

Ja sie zgadałam ze znajomą która była tam na takim małym weselnym przyjęciu kiedy jeszcze nie było tej dużej sali. Goście byli podobno zachwyceni jedzeniem. Jeżeli ktoś chce sam się przekonać jak jest naprawdę to restauracja w kacie menu ma dania które mają być podawane na weselu :)
Pozdrawiam!

Zuza12345 - Nie Maj 15, 2011 4:52 am

Witam,
tez jakiś czas temu oglądałam ta sale i tez zrobiła na mnie dobre wrażenie.. Któraś z dziewczyn pytała wcześniej: czy stół wiejski można zrobić samodzielnie? to z tego co mówił nam syn właścicielki, (bo pewnie to on ma być menagerem sali) to tak tylko na mięsa trzeba miec certyfikaty zeby mieli pewność ze nikogo tym nie potrujemy :-D

[ Dodano: Nie Maj 15, 2011 6:05 am ]
Jeśli znajdziemy w tym tygodniu czas to pojedziemy juz zaklepac termin.. Planujemy połowę sierpnia bądź początek września 2012? Jakie wy macie juz zarezerwowane terminy zebym sobie nadziei niepotrzebnie nie robiła? I podpowiedzcie czy na moment podpisania umowy muszę miec przygotowane cos więcej niż datę? :-D

MlodaGaska - Nie Maj 15, 2011 9:23 am

Zuza12345 napisał/a:
I podpowiedzcie czy na moment podpisania umowy muszę miec przygotowane cos więcej niż datę? :-D


Pewnie jeszcze kasę na zaliczkę :D

Zuza12345 - Sro Maj 25, 2011 9:34 am

jutro podpisuje umowe na 11 sierpnia 2012,
macie jakiś fajny zespół na wesele polecić?

[ Dodano: Czw Cze 09, 2011 1:33 pm ]
agacionek napisał/a:
Hej dziewczyny!
Czy wiecie kiedy będzie pierwsze wesele?
Bo jestem ciekawa wystroju :)
Pozdrawiam!


pierwsze wesele ma być w sierpniu takze wtedy bedzie mozna obejrzec ubrana sale

[ Dodano: Sob Cze 11, 2011 2:29 pm ]
mam prosbe do dziewczyn ktore tak jak ja zdecydowaly sie na te sale...
podajcie daty swoich slubów :D

Ewa_Ewi - Sro Cze 15, 2011 11:57 am

PROSZE O POMOC I INFORMACJE. Bylismy zobaczyć Pelikana - generalnie wszystko super. mam tylko jedna watpliwośc - co do wielkości sali. Wydaje mi sie, że jest bardzo malo miejsca do tanczenia. Planujemy że będzie ok. 110 osob, boje sie, że nie będzie jak tanczyc. jakie są Wasze odczucia?

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 1:26 pm ]
do Marta_26 - macie wesele 10 marca 2012? w Post...?

MałaMi - Sro Cze 15, 2011 12:56 pm

Nie byłam tam na weselu, ale jak oglądałam tą salę, to parkiet rzeczywiście wydawał się dość mały, taki do 80 osób max. na parkiecie moim zdaniem. Ile macie osób "tańczących"?
Ewa_Ewi - Sro Cze 15, 2011 1:09 pm

Trudno przewidziec, musimy policzyc, ale tak nam sie ta sala podoba, że chcemy ograniczyc liczbe gości ze względu na miejsce do tanczenia ;-) Jesli będzie 100, max 110 osob tanczyć będzie pewnie ok. 70. Nie wiem gdzie tam mialby stac stół dla orkiestry (zapomniałam zapytać) i czy podest nie jest za mały (czy zmieszczą się 4 osoby ze sprzętem). Generalnie wszystko jest na tak (takiego bogatego menu i opcji dodatkowych wliczonych w cene za takie pieniadze nie znajde nigdzie :-) , jedyna moja obawa to to czy ludzie nie bedą na siebie wpadac i tańczyc na zmiany... Gdybym miała mieć wesele na powiedzmy 80 osób nie wahałabym się ani chwilę :)
marta_26 - Sro Cze 15, 2011 6:52 pm

Mamy ślub cywilny, zresztą nie należymy do osób wierzących :) Parkiet hmmm faktycznie ten wydzielony nie jest największy ale są płytki na których można tańczyć (sprawdzałam w obcasach i nie jest ślisko) także doliczając płytki powiększa się nam dwukrotnie. Ile wam mówili że może wzrosnąć cena do przyszłego roku ?
agacionek - Sro Cze 15, 2011 8:55 pm

No ja też próbowałam w szpilkach i jest ok. Też mam wątpliwości co do podestu dla orkiestry ale myślę że dadzą radę.
Jak rozmawiałam z właścicielką to mówiła że dla 100 osób jest dużo możliwości ustawienia stołów, więc nie będzie problemu z miejscem do tańczenia.
Stół dla orkiestry ma stać na tej ścianie co jest podeszt. Na wprost wejścia.
Chociaż myślałam czy byłabymożwliwość ustawienia tam stołu dla młodych np :)
Jeżeli chodzi o jedzenie to ostatnio moi znajomi byli tam na komunii i bardzo chwalili. A nie powiem że to moja największa obawa co do tej sali.

P.S. Widziałyście te zasłonki na żywo? Pasują do wnętrza? :razz:

Ewa_Ewi - Czw Cze 16, 2011 7:52 am

Zasłonkami sie nie przejmuje bo wazniejsze jest dla mnie np. jedzenie, oświetlenie, ogolne wrażenie estetyczne niż zasłonki czy serwetki ;-) uważam, że nigdy sie nie znajdzie sali, ktora w 100% spelni oczekiwania mlodych a juz na pewno nie gosci, każdy lubi co innego. Poza tym wlascicielka mowila, ze jest w kontakcie z dekoratorką, która teraz była na jakichs targach w Berlinie i ma jej cos podpowiedziec jesli chodzi o zasłony własnie :-) Nie pamietam, ale chyba jest 6 roznych opcji dekoracji do wyboru (kolorystyka). Widac, ze bardzo sie staraja (ogladalismy inne sale, gdzie maja renome od lat, wiec momentami wlasciciele "robili łaskę", że udzielaja odpowiedzi na pytania). Baaardzo podoba mi sie menu :) Nie sugeruję sie wielkością parkietu jako tak, licze wlasnie tez to miejsce z płytkami, boje sie, że ogólnie będzie za ciasno. Będziemy mieli ok. 105 osób, wiadomo nie wszyscy tańcza. Nie wiem co robic...
P.s. o cenie mowili, że wzrost ok. 10 zł.

agacionek - Czw Cze 16, 2011 8:57 pm

Jasne tylko że takie szczegóły składają się na całe wrażenie estetyczne :cool:
Ewa_Ewi - Czw Cze 30, 2011 7:50 pm

13.08 będzie pierwsze wesele w Pelikanie, byłoby super, gdyby pojawiła się opinia Młodych.
Zuza12345 - Sob Lip 30, 2011 12:16 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
13.08 będzie pierwsze wesele w Pelikanie, byłoby super, gdyby pojawiła się opinia Młodych.


a czy ktoś wie/ bądź zna tych mlodych?
miałam iść zobaczyć salę ubrana przynajmniej tak umawiałam się z Panem Konradem ale niestety w soboty pracuje więc nie dam rady..
czy któraś z was sie wybiera?
może jak bedzie miała fotki podzielilaby sie nimi.. :cool:
ps. Pan Konrad pokazywal mi ostatnio nagranie z zabawy karnawalowej jaka mieli w tym roku i nawet nieźle to wszytsko wygladalo i z miejscem do tanca nie bylo problemu.. tylko ja raczej zapale mniej światełek.. teraz juz maja byc te konturowe..

ps2. pisalyście o zasłonkach.... czyżby planowali jakieś zmiany??

atomooffka - Sob Sie 06, 2011 6:30 pm

Witajcie - dopiszę i tu swoją opinię o sali;)

W zasadzie sale są dwie;) mniejsza - to dla mnie jakieś nieporozumienie - zupełnie nie mój klimat - przytłaczająca taka....z salą weselną wg mnie nie ma nic wspólnego. Tańce są na drugiej sali - po schódkach ^^
Podobnież jest możliwość zorganizowania wesela w ogrodzie - może być ciekawie - bo dosyć ładnie;)

Druga sala - duża - chyba na powyżej 100 osób. Ładniutka - i klasyczna w wystroju: beże, brący, wanilia, biel - wygląd - nic do zarzucenia.

Niestety nie wiem jak jedzenie - nie próbowałam;)

cena za talerzyk bodajże 140 pln

ocena w skali 1 do 6: 3 i 4 (mała i duża)

Zuza12345 - Pią Sie 12, 2011 5:21 pm

czekam na fotki i wrażenia od tych, którym sie uda jutro obejrzeć salę.. zobaczę może uda mi się wysłać na zwiady mojego przyszłego, bo ja niestety pracuję.. ale za to później urlop... juz odliczam minuty do niego :)
atomooffka - Pią Sie 12, 2011 8:04 pm

http://pelikan.info.pl/galeria,13,pl.html

zdjecia i info
pozdr

reneikris - Pon Sie 15, 2011 9:15 pm

Witamy
To My jesteśmy tą parą z 13.08. Wcześniej w ferworze przygotowań weselnych niestety nie znaleźlismy czasu aby wyrazic naszą opinię.
Wesele udało się na 150%. Jest nam niezmiernie miło podziękować przede wszystkim Pani Ali włascicielce Pelikana oraz Panu Konradowi, za stworzenie ciepłej rodzinnej atmosfery, pyszną domową kuchnię, rewelacyjną obsługę w trakcie wesela. Bardzo dużym plusem sali jest ogród w który goście mogli odpocząć po szaleństwie na parkiecie. Oświetlenie w ogrodzie dodaje mu romantycznego klimatu. Miłym akcentem były również lampiony wypuszczane po północy. Było z tym wiele zabawy.
Gorąco polceamy.

agacionek - Pon Sie 15, 2011 9:22 pm

Poprosimy o zdjęcia z zabawy ;)
Ewa_Ewi - Wto Sie 16, 2011 1:15 pm

Reneikris, napisz proszę troszke więcej - jak obsługa i jedzenie?
marta_26 - Wto Sie 16, 2011 3:11 pm

Była może któraś z was oglądać salę w sobotę przed weselem? Jak wyglądały dekoracje "na żywo"? Bo my niestety nie mogliśmy pojechać i zobaczyć.
Zuza12345 - Pon Sie 29, 2011 5:28 pm

była Ewa_Ewi przesłała mi kilka zdjęć, ale na stronie Pelikana sa tez wrzucone już nowe zdjecia.. jesli chodzi o pierwsze opinie musimy poczekac... może reneikres napiszą wiecej :)
a wy kiedy dziewczyny bedziecie mieć wesele?
my z Pączkiem 11-08-2012 :) już niecały rok :?

agacionek - Pon Sie 29, 2011 9:10 pm

A my mamy tydzień po Was :) 18.08. 2012 :)
Zuza12345 - Pon Wrz 05, 2011 5:20 pm

najbliższe wesele w Pelikanie juz w ta sobotę można "odwiedzić salę" do godziny 15.. ja się tym razem wybieram i porobię zdjęcia... a może to wesele którejś z Was??? :hm:
jak ktoś chce niech pisze...
a i Pn Konrad powiedzial, ze za okolo 2 /3 tygodnie bedzie mił filmik promocyjny i bedzie na nim widac jak całość wygląda podczas wesela (tj zastanowione stoly, oświetlenie...)

Ewa_Ewi - Sro Wrz 07, 2011 8:22 am

Super jakbys wrzucila jakies fotki (chyba, ze pojawią się na stronie)? Ja sie tym razem nie wybieram, wiem, ze ma byc kolorystyka ecru z różem, czyli inna od ostatniej.
vessna - Czw Wrz 08, 2011 3:51 pm

Moje weselicho w Pelikanie dokładnie za miesiąc, więc na pewno podzielę się wrażeniami odnośnie sali. Szkoda, że nie mogę podjechać w tą sobotę, chociaż jeśli chodzi o wystrój to jestem spokojna.
Zuza12345 - wiesz może na ile osób będzie to najbliższe wesele? Bardzo jestem ciekawa ustawienia stołów przy większej liczbie gości niż Pelikan pokazuje na zdjęciach na swojej stronie.

olenka1986 - Czw Wrz 08, 2011 7:42 pm

My co prawda mieliśmy wesele w Czarnym Stawie, ale gości przenocowaliśmy w Pelikanie i byli zachwyceni:) mówili, że pokoje śliczne, nowoczesne :) Życzymy powodzenia i udanej zabawy!:)
Ewa_Ewi - Czw Wrz 08, 2011 7:54 pm

[quote="vessna"]Moje weselicho w Pelikanie dokładnie za miesiąc, więc na pewno podzielę się wrażeniami odnośnie sali. Szkoda, że nie mogę podjechać w tą sobotę, chociaż jeśli chodzi o wystrój to jestem spokojna.


a na ile macie osob impreze? ja bede miec ok. 100 i tez jestem ciekawa jak to będzie w realu wyglądalo... Zastanawaim się tez nad dekoracja - póki co nie ma żadnej nad Parą Młodą (wedle zyczen), ale jak dla mnie Młodzi są wówczas za malo widoczni (biorac pod uwage, że nie ma wydzielonego stolu i zadnej dodatkowej dekoracji). Bedziecie mieli stol wiejski, inne atrakcje? Pozdrawiam, zycze udanej zabawy i czekam na wrażenia po :)

vessna - Pią Wrz 09, 2011 8:54 am

Obawiam się, że przy moich 120 gościach nawet z dekoracją nad głowami nie będziemy widoczni, bo stoły będą ciasno. Ale co tam, jak ktoś będzie chciał to nas znajdzie ;)
Mnie bardziej martwi miejsce do tańca, trochę chyba daliśmy się zaczarować właścicielom, że sala jest na 150 osób. Mam nadzieję jednak, że to tylko moje wymyślone obawy i wszyscy się będą mogli swobodnie bawić.

Co do dodatkowych atrakcji to my nie mamy - na większości wesel, na których byłam, stół wiejski zostawał prawie nienaruszony, fontannę kiedyś testowałam na targach i i się upaćkałam czekoladą, więc oszczędzę te wszystkie wieczorowe stroje gości;) W cenie menu są lampiony - nie wiem jeszcze jak to ma wyglądać i o co chodzi, ale pewnie będzie fajne ;)

I dzięki dziewczyny za życzonka!

Ewa_Ewi - Sob Wrz 10, 2011 9:08 pm

Ja też mam obawy co do miejsca co tanczenia, ale mam nadzieje, że będzie ok. Daj koniecznie znac ze szczegółami co i jak :) Powodzenia i wszystkiego dobrego :)
agacionek - Pon Wrz 12, 2011 3:45 pm

Hej dziewczyny!

I jak z tą dekoracją w sobotę? Była któraś z Was zobaczyć?
Macie zdjęcia? :)

Ewa_Ewi - Wto Paź 04, 2011 2:09 pm

W najbliższą sobote ma byc duze wesele, na 120 osób. Wybieracie się?
vessna - Sro Paź 05, 2011 7:53 am

Ja się wybieram...
bo to moje wesele ;)

Mały update - na 106 osób, niestety przez ostatnie kilka dni nam się goście wykruszali niespodziewanie.

Muszę napisać, że właściciele bardzo cierpliwie znoszą zamieszanie jakie tworzymy w szale ostatnich przygotowań, widać że są "dla nas" i się starają, żeby wszystko było dobrze:)

Ewa_Ewi - Sro Paź 05, 2011 9:12 am

Powodzenia :) życzę, zeby wszystko udało sie pięknie :) Nieśmialo proszę o podzielenie sie uwagami i wrażaniami :)
P.s. na jaka kolorystyke i dekoracje się zdecydowaliscie?

Zuza12345 - Sob Paź 08, 2011 9:09 am

witam ponownie,
dawno mnie nie było na wątku a zatem postaram się umieścić zdjęcia wrześniowego oglądania sali.. obecnie działam na komputerze zastępczym i nie wiem czy to będzie możliwe.

vessnana tamtym weselu były o ile dobrze pamiętam 84 osoby ale z tego co przeczytałam w chwili obecnej już w dniu dzisiejszym sama najlepiej się przekonasz co do pojemności sali dlatego czekamy na relacje :D mam nadzieje ze wszytko się uda..
i od razu chciałabym życzy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
:bukiet: :bukiet: :bukiet:


:kwasny: niestety nie mogę załączyć zdjęć, ale jeśli ktoś ma życzenie to poproszę o e mail

vessna - Sro Paź 12, 2011 8:33 am

I po balu:))
Niesamowicie się cieszę, że na wesele wybraliśmy Pelikana - dosłownie wszystko było na medal. Ale od początku.
Wszelkie ustalenia z właścicielami przed weselem bardzo pozytywnie, w wielu kwestiach bardzo dobrze doradzili, a i nasze różne wizje nie były problemem.
Sama sala prezentowała się elegancko, ładnie udekorowane stoły (u nas znowu był fiolet i ecru) + oświetlenie=fajny klimat. Jedzonko przepyszne, ładnie podane, co miało być ciepłe- ciepłe było. Przy komponowaniu menu Pani Alicja poleciła nam kilka dań, które okazały się boskie, także polecam słuchać Pani Alicji:))
Do obsługi nie mam żadnych zastrzeżeń, wręcz goście przychodzili do mnie zachwalać jaka jest sympatyczna i sprawnie działa.
Przy naszych 106 osobach miejsca co tańca było akurat, zupełnie niepotrzebnie się zamartwiałam. Parkiet dobrze przyczepny, kontuzji nie stwierdzono :)
A i dziękujemy za możliwość zwodowania kajaka w oczku wodnym w ogrodzie: :lol:

Pewnie nie wszystko opisałam, jakbyście chcieli wiedzieć więcej to chętnie dopowiem.
Myślę, że najlepszym podsumowaniem bardzo dobrej organizacji jest to, że mogliśmy poświęcić się wyłącznie zabawie i o nic nie martwić.

Zuza12345 - Sro Paź 12, 2011 5:17 pm

dziekujemy za wszelkie przekazane informacje, bardzo sie ciesze ze jestescie zadowoleni :)

ale skoro już możemy pytać:) to pytam :)
po 1 :) ) czy mozemy poprosić zdjecia? bo z tego co wiem to wy za soba mieliście ten stelaż? a jeszcze nie widziałam jak to wyglada u nas na sali
no i pytanie nr 2 .. czy ciasta mieliście oddzielnie czy razem na stołach? jeśli oddzielnie baaardzo mnie interesuje ile tego bylo??? jaka opcje cenową wybraliscie?
pytanie 3 czy możecie polecic cos co naprawde was zachwyciło z menu?? u nas jeszcze dlugo do wybierania, wiec dobrze by bylo dostac rade od osoby ktora jest juz po:)
pytanie 3..czy jest już może stół wiejski?


hmm no i pewnie kilka innych pytan sie urodzi, ale wstydze sie juz pytac :oops:

pozdrawiam i jeszcze raz gorrace gratulacje :bukiet:

vessna - Sro Paź 12, 2011 6:59 pm

Stelaża za parą młodą ostatecznie nie było, bo efekt ponoć super nie był i telefonicznie uzgodniliśmy, że będzie bez dekoracji. Za nami więc było samo lustro, które mi się bardzo podoba i jak dla mnie nie potrzeba niczego więcej.
Ciasta były na osobnym stole z kawą i herbatą - sernik i marchewkowe były boooossssskie! Ilość wystarczająca bo mimo że dobre, to z każdego rodzaju trochę zostało.
Jeśli chodzi o menu to u nas była wersja za 140. Z mięs dla mnie hitem były takie roladki z indyka czy tam kutaka zawinięte w boczek - chyba nazywa się to udka po francusku - bardzo polecam. Zupy brokułowa i serowa też pyszniutkie, szczególnie ta druga (jest w standardowym menu w restauracji, można przetestować). Przekąski spróbowałam dopiero w domu hehe - śledzik z jabłkiem i śmietaną mniam, sałatka brokułowa i pieczarkowa też, wszelkie pieczenie na zimno super (szczególnie zajadam się roladą z kurczaka na słodko). Podobał mi się sposób podania deski serów - w wydrążonej gruszce była żurawina + winogronka dla dekoracji.
Najmniej mi podeszły faszerowane jajka. A i torciki lodowe to nie są torciki tylko lody w pucharku po prostu.

O stole wiejskim nic nie wiem, my się nie interesowaliśmy tym.

Jakby coś jeszcze to się polecam, ale za jakieś 10 dni odpowiem bo wybywamy na wakacje jupi:))

Ewa_Ewi - Nie Paź 16, 2011 6:03 pm

Kiedy będzie kolejne wesele w Pelikanie? Ktoś wie? :)
Zuza12345 - Sob Paź 22, 2011 10:12 am

Pan Pelikan napisał:
- Film będzie prawdopodobnie dopiero w grudniu.
- Stelaż jest zrobiony ale nie są zadowoleni z jego efektu końcowego, będą myśleli nad innym rozwiązaniem.
- Wesela są jutro tzn. jest wesele w restauracji natomiast na dużej sali jest 18-tka dla rodziny także można podjechać tak do 15-16. Potem dopiero w marcu i kwietniu i możliwe że w styczniu.

jeśli chcecie to proponuje zadzwonić do Pana i się z nim omówić.

Monika.I - Pią Gru 09, 2011 7:57 pm

Witam,

To i ja dopiszę swoją opinię na temat sali. Wcześniej nie udzielałam się specjalnie na forum, bo nie było na to czasu :-? Jednym zdaniem - przekładaliśmy z T. termin w Kościele byleby wesele odbyło się właśnie tam. Sala jest na prawde na wysokim poziomie, właściciele kompetentni i niezwykle sympatyczni, a i ceny za talerzyk zupełnie normalne ( czytaj ludzkie ). Nie widzieliśmy co prawda na żywo udekorowanej już sali na przyjęcie weselne, natomiast jej wygląd nawet bez żadnych ozdób jest taki jak należy. Białe obrusy, żywe kwiaty, parę innych dodatków, MY i będzie pięknie :P Nie wydaje mi sie, żeby przy 120 osobach brakowało miejsca. Kwestia ustawienia stołów. U nas będzie troche mniej gości, więc raczej obawiam się że będzie za pusto...Ale dobra muzyka mam nadzieję zachęci do zabawy :-) Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do orgizowania imprezy właśnie tam, ale wiadomo, szczegółowo wypowiedzieć się będę mogła dopiero w czerwcu.Wszysko jednak wskazuje że dokonaliśmy właściwego wyboru :) I wierzcie mi, nie działam w imieniu konkurencji , postanowiłam w końcu napisać coś od siebie :wink:

Pozdrawiam wszystkich

Zuza12345 - Pon Sty 02, 2012 8:50 pm

cześć czy któraś z was była może na sylwestrze na naszej sali?
może ktoś znajomy? jakieś relacje?

agacionek - Pon Sty 02, 2012 10:14 pm

Widziałam że kilku moich znajomych było, już wysłałam im listę pytań co do sali itp, jak tylko będę coś wiedziała to dam znać :)
Ewa_Ewi - Sro Sty 04, 2012 8:57 pm

A wiecie kiedy odbędą się najbliższe wesela w Pelikanie?
agacionek - Wto Sty 10, 2012 10:13 pm

21 i 28 stycznia
Margerita - Pon Sty 23, 2012 8:03 pm

A miał ktoś przyjęcie/obiad weselny w Pelikanie na małej sali :?:
pokrzywcia - Pon Sty 23, 2012 8:26 pm

Witam, ja również dołączam do Pelikanowych weselników (umowa już podpisana :smile: )


vessna napisał/a:
Przy naszych 106 osobach miejsca co tańca było akurat, zupełnie niepotrzebnie się zamartwiałam. Parkiet dobrze przyczepny, kontuzji nie stwierdzono :)
)
Jak były ustawione stoły? Ja również planuję wesele na ok. 100 osób i zaczynam kombinować z tym ustawieniem.. jakoś to pokazane na stronie nie do końca mi pasuje...
A Wy dziewczyny jak macie lub miałyście ustawione stoły?
Ktoś próbował już wiejskiego stołu?
No i jak to jest z tymi kwiatami do dekoracji? Czy faktycznie jest to dekoracja czy może 2 kwiatki na krzyż w wazonie? :wink:
Pozdrawiam

agnies89 - Wto Sty 24, 2012 1:35 am

Cześć dziewczyny :)

Ja tez na 90% dołączam do Pelikanowej ekipy. Prawdopodobnie jutro podpiszemy umowę :D

pokrzywcia jaki termin zarezerwowałaś?

agacionek - Wto Sty 24, 2012 1:45 pm

pokrzywcia napisał/a:
No i jak to jest z tymi kwiatami do dekoracji? Czy faktycznie jest to dekoracja czy może 2 kwiatki na krzyż w wazonie?


No tez jestem ciekawa jak to jest...

Napiszcie dziewczyny jakie macie terminy i czy myślałyscie ju o jakiejs dekoracji?
Jakie kwiaty?
Co za młodymi? :)

pokrzywcia - Wto Sty 24, 2012 8:45 pm

Mój termin - 13.10.2012 :lol:

agacionek napisał/a:
Co za młodymi? :)


To zależy chyba od ustawienia stołów, raczej za młodymi jest lustro.. przynajmniej tak wychodzi w większości ustawień stołów. Podobno mają jakąś "konstrukcję" ale nie wygląda to dobrze i nie oferują.

agacionek napisał/a:
Jakie kwiaty?

Pani Pelikanowa zaproponowała żeby to były kwiaty, które będą akurat w sezonie - podobno koniec lata to sezon na eustomy, ale oczywiście można dostosować. Ciekawa jestem tylko tej ilości dekoracji..planuję motyw fioletowo - ecru tak jak jest na zdjęciach ze strony. Na stronie ta dekoracja kwiatowa jest chyba tak w sam raz, ciekawe jak w rzeczywistości? Widział ktoś inny sposób dekoracji, albo może któraś z Was może wrzucić zdjęcia ze swoich wesel?

agacionek - Wto Sty 24, 2012 10:04 pm

Kwiaty na które jest akurat sezon będą tanie to oczywiste- jak z truskawkami :D
Jak jest sezon to są tanie.

Zdjecia od jednej z forumek





Jak dla mnie trochę skromnie.

Niestety nie ma nikogo kto mógłby wrzucić zdjecia z wesela...

agnies89 - Wto Sty 24, 2012 10:18 pm

No my właśnie jesteśmy po podpisaniu umowy :)

Nasza data 15.06.2013 :)

W sobotę jest wesele mniejsze na 60 osób, podjadę zobaczyć jak to wygląda, jeśli będzie można zrobię zdjęcia.

Co do dekoracji za młodymi Pan Konrad mówił ze mają coś nowego zrobić, ale nie wiem czy na ten rok zdążą czy nie.

Jeśli byłby ktoś ciekawy mogę powiedzieć coś na temat jedzonka :) Rozmawiając i czytając umowę skosztowaliśmy szarlotki z lodami i serniczek, a Mój z moim tatą pierogi z mięskiem. Po prostu pychota. Prawdziwe domowe jedzonko :) planujemy jeszcze parę razy podjechać i popróbować innych dań, bo dużo tego do wyboru i coś czuję, że nie będziemy mogli się zdecydować :D

agacionek - Wto Sty 24, 2012 10:27 pm


Kalanchoe - Sro Sty 25, 2012 2:53 pm

Przyglądam się temu wątkowi już jakiś czas, bo sami zastanawiamy się na Pelikanem. Na stronie www Pelikana są zdjęcia autorstwa Marty Kuleszy. Na jej stronie z kolei, sala ładnie się prezentowała, łącznie z dekoracją na stołach. Ale teraz przeglądam i już tych zdjęć nie ma, tylko kilka sztuk.
Może to, co jest na stołach to indywidualny gust pary młodej?

Ewa_Ewi - Pon Sty 30, 2012 3:31 pm

Postaram się później dorzucić kilka moich fotek z Pelikana. Dekoracja - indywidualna rzecz do uzgodnienia z właścicielami (kolorystyka, kwiaty, pokrowce na krzesła - z czy bez itd). Ja nad nami planuje zainstalować zdjęcie dużego formatu, chcę to wydrukować na lekkiej piance i jakoś przytwierdzić do lustra ;-) . Myśle, ze warto przejechac sie na salę jak będzie wesele ze stołem wiejskim, fontanną czekoladowa itd zeby miec szerszy ogląd sytuacji ;) .
P.s.1 Opinie o jedzeniu, które do mnie docierają - same pozytywne :)
P.s. 2 Gdzie będziecie zamawiały tort - w jakiejś cukierni w Aleksandrowie?

pokrzywcia - Pon Sty 30, 2012 6:58 pm

Ewa_Ewi czekamy na fotki z niecierpliwością :) Z tym zdjęciem super sprawa !! ! Ciekawe czy Pani Pelikanowa Ci pozwoli na ingerencje w lustra czy ściany hehe :wink:

Co do dekoracji mi osobiście bardzo podobają się te wysokie wazony i chyba na nich poprzestanę, ewentualnie jeszcze jakieś dodatkowe kwiaty przy nas - młodych :) Wydaje mi się że reszta dekoracji może i jest widoczna i ładnie się prezentuje jak nie ma innych dań ani przystawek, butelek itd - czyli jednym słowem do pierwszego obiadu. Potem i tak jest taki miszmasz na stole, że obawiam się że dekoracje by zniknęły. Chyba jeszcze pomyślę o jakiś świeczkach :)

Cukierni jeszcze nie wybrałam, ale z Aleksandrowa polecali mi cukiernię "Krakowiak".

agnies89 byłaś zobaczyć salę w weekend?

agnies89 - Pon Sty 30, 2012 9:50 pm

pokrzywcia, niestety nie byłam :( samochód odmówił nam posłuszeństwa, no i stwierdziliśmy, że pojedziemy jak będzie wiosna, zobaczyć salę razem z ogrodem :)
Ewa_Ewi - Wto Sty 31, 2012 11:10 am


agnies89 - Wto Sty 31, 2012 1:04 pm


motylica - Wto Sty 31, 2012 1:38 pm

przyglądam się :)
agacionek - Wto Sty 31, 2012 3:33 pm

motylica, przygladaj bo wiesz ;)
niezapominajka1 - Sro Lut 01, 2012 12:42 am

hej :)

my też podpisalismy juz umowe z Pelikanem na termin 22.06.2013 i również jestem bardzo ciekawa fotek z tej sali.

motylica - Sro Lut 01, 2012 8:58 am

agacionek napisał/a:
motylica, przygladaj bo wiesz ;)


wiem wiem :smile: wyniucham zresztą pewnie osobiście - przejadę się jak już ciepło będzie :wink:

Zuza12345 - Sro Lut 01, 2012 4:43 pm


gosza - Sro Lut 01, 2012 4:56 pm

A czym tam różni się wesele od przyjęcia weselnego ?? Przecież założenia są takie same :wink: i zabawa może być równie udana :)
agacionek - Sro Lut 01, 2012 5:24 pm

Wiem ze teraz byly dwa wesela ale niestety nikogo z forum :?
Pisalam o zdjecia ale nie maja oczywiscie...
Pan Pelikan napisal domnie ze jest film i mozna podjechac i go obejrzec. A kolejne wesele w kwietniu, tylko czyje...

Andzia86 - Czw Lut 02, 2012 12:21 pm

Witam,
ja będę miała wesele w Pelikanie w czerwcu i powiem szczerze że te niedopowiedziane kwestie o których czytam na forum (i najgorsze, że ciężko jest się czegoś konkretnego dowiedzieć na ten temat od właścicieli) też zaczynają spędzać mi sen z oczu.. :/ :(

Wydawało mi się, że 2 sezon weselny to już najwyższy czas, aby posiadać na sali odpowiednią dekorację, która wyróżniłaby miejsce dla młodych.. tym bardziej, że to wielkie lustro może być utrudnieniem przy wykonywaniu zdjęć.. Nie bardzo też rozumiem jak można oferować w ofercie stół wiejski nie posiadając go... zbicie drewnianego stołu przez stolarza z odpowiednią dekoracją (którą można ściągnąć ze pięknych zdjęć stron internetowych niejednej sali weselnej) nie powinno raczej należeć do trudnych rzeczy... więc mam nadzieję, że jednak ten stół posiadają...

Także jestem niezmiernie ciekawa jak tak naprawdę wyglądają zastawione stoły (było by BARDZO BARDZO miło jakby któraś ze szczęśliwych młodych małżonek zamieściła zdjęcia ze swojego wesela w Pelikanie lub dała znać o takiej możliwości na priv <prosi>) no bo od właścicieli no cóż... raczej tego się nie dowiemy.. :-?

Ja zamawiałam sale ponad rok temu, więc było to trochę w ciemno... i nie wiem już tego trochę nie żałuję.. nie samej sali tylko tego, że moje wyobrażenie -co miało być - nie do końca będzie odpowiadało rzeczywistości...
Pozdrawiam

Zuza12345 - Czw Lut 02, 2012 4:37 pm

Andzia86, super ze jednak ktos będzie mil wesele w Pelikanie przede mna [smilie=4.gif]

Andzia86 napisał/a:
Nie bardzo też rozumiem jak można oferować w ofercie stół wiejski nie posiadając go


tu moge juz ciebie i pozostałe osoby uspokoic, iż dostałam zdjecia stołu wiejskiego !! wprawdzie nie zastawionego :lol: ale jednak.. a zatem stół jest.. jak ktos chce niech pisze to wysle fotki..

Pozatym Pan Pelikan napisał ze na imprezie karnawałowej(28 stycznia - moze ktos sie wybiera ?? , albo byl na sylwestrze??) powinien miec jeszcze fotki zastawionego stołu.
co do bimbru to:

"Bimber tak jak mówiłem od początku jest w Waszym zakresie (niestety ale jest nielegalny i ze względu na posiadaną koncesje na sprzedaż alkoholu nie możemy go proponować) za to mamy na niego ładną dębową beczkę 4 litrową z miedzianym kranikiem" - Pan Pelikan

A co z szmapanem i chlebem na powitanie?? pamietacie bo mi juz głupio do niego pisac i dopytywać.. mam postepujaca sklerozę :P nic nie poradzę

Andzia86, mam tez foty sali z wesela gdzie robila zdjecia moja Pani fotograf, i foty, ktore robilam sama przy ogladaniu sali z rodzicami :)
jak chcesz to podaj majla moge ci przesłac.. było wtedy jasno ;)

gosza napisał/a:
A czym tam różni się wesele od przyjęcia weselnego

a tak mi sie jakos napisało :) sadze ze to jedno i to samo...

Pozdrawiam

agnies89 - Czw Lut 02, 2012 5:04 pm

Zuza12345, szampan i chlebek jest w cenie :) nie wiem czy dostałaś taką rozpiskę od Pana Pelikana, jest tam wszystko napisane co jest za jaką kwotę, razem z menu do wyboru :-)

co do stołu wielskiego to sama widziałam go osobiście :) tak więc jest :smile:

agacionek - Czw Lut 02, 2012 7:22 pm

Zuza12345, wstaw zdjecia tutaj- chyba nie jest to zabronione, a napewno ulatwi innym wybor ;)
agnies89 - Czw Lut 02, 2012 8:10 pm

też chętnie zobaczę zdjęcia :)
Zuza12345 - Czw Lut 02, 2012 10:40 pm


pokrzywcia - Nie Lut 05, 2012 5:13 pm


Andzia86 - Nie Lut 05, 2012 6:17 pm

Dzięki Zuza12345 za zdjęcia!!:) i za wszelkie informacje - uspokoiłaś mnie pisząc, że widziałaś zastawione stoły i były w porządku :)
ze stołem wiejskim jak się okazuje też nie miałyśmy co się stresować bo wygląda na tym zdjęciu naprawdę fajnie (przynajmniej jak dla mnie i mojego narzeczonego) no i duży plus że sala posiada stylową beczkę na bimberek :super:

Ja posiadam kilka zdjęć z oglądania sali przed jakimś innym weselem.. ale w sumie wszystko wygląda tak samo tylko kolorystyka kwiatów jest nie różowa a fioletowa - czyli taka jaka jest pokazana na stronie Pelikana, więc nie ma sensu ich zamieszczać..

Jeśli chodzi o dekorację to ma być gotowa na kwiecień i tak jak mówili wcześniej planują cos z metaloplastyki i kwiatów.. hmm.. jestem bardzo ciekawa co wymyślą..
Zuza12345 może akurat ten "stelaż" będzie dobrą podstawa do zamocowania zdjęć zgodnie z Twoim pomysłem...:) My osobiście myślimy o jakiejś prezentacji puszczanej na plaźmie...

A odnośnie szampana... to widziałam, że serwują go z wisienkami (co go ładnie zabarwia ale nie wiem czy były one świeże czy jakoś przetwarzane uprzednio) ale myślę, że nie będzie problemu aby zamienić je na truskawki (o ile będzie na nie wmiare sezon i cena nie będzie zawrotna jak za te sprowadzane co tylko wyglądem przypominają truskawkę..)

Zuza12345 - Nie Lut 05, 2012 8:22 pm


Ewa_Ewi - Wto Lut 07, 2012 12:40 pm

Super, gdyby pojawiło sie zdjęcie zastawionego stołu wiejskiego :) Dziewczyny dawajcie na bieżąco znać jak kwestia dekoracji za Młodymi, ja tez chcę zasłonić lustro (i powiesić duże zdjęcie:) Gdzie robicie stolik dla zespołu/fotografa/kamerzysty? Będziecie wypuszczać lampiony w niebo?
niezapominajka1 - Sro Lut 08, 2012 6:35 pm

Co do lampionow to slyszalam ze jest mozliwosc puszczania ich, ale tylko przy duzym wietrze, bo obok sa budynki i jak nie ma wiatru to zatrzymuja sie na tych budynkach ( tak uslyszalam przez telefon, chyba ze zle zrozumialam ) :smile:
Dekoracje BK - Sro Lut 08, 2012 8:35 pm

niezapominajka1 napisał/a:
Co do lampionow to slyszalam ze jest mozliwosc puszczania ich, ale tylko przy duzym wietrze, bo obok sa budynki i jak nie ma wiatru to zatrzymuja sie na tych budynkach ( tak uslyszalam przez telefon, chyba ze zle zrozumialam ) :smile:


Raczej źle zrozumiałaś, bo gdy puszcza się lampiony przy dużym wietrze to one od razu lecą na sąsiednie budynki, druga sprawa że przy dużym wietrze trudno w ogóle odpalić i zapanować nad lampionami przy ich rozgrzewaniu.

Natomiast jeśli nie ma wiatru to lampiony można spokojnie odpalić, poczekać aż się napełnią ciepłym powietrzem a gdy są już gotowe do startu to lecą powolutku prosto w górę i dopiero wysoko lecą z wiatrem aż się wypalą i zgasną (ale tego już nie zobaczycie bo znikną wam z oczu)

Zuza12345 - Pią Lut 10, 2012 2:50 pm

jest kosz na wódke na Sali do Naszej dyspozycji jakby ktoś był zainteresowany..
agacionek - Sob Lut 11, 2012 12:57 am

Zuza12345, masz jakies wiadomości jeszcze?
Bo Ty same ciekawostki piszesz ostatnio na temat sali ;)

Zuza12345 - Sob Lut 11, 2012 1:31 pm

nie no już więcej nie pisałam do pana Pelikana.. także nie mam nowych wieści :0 a macie może jeszcze jakieś zapytania? bo może mi to do głowy jeszcze nie wpadło a warto by zapytać.. trudno najwyżej będę najbardziej upierdliwą PM w Pelikanie :roll: .. ale kto pyta nie błądzi.. prawda?
pokrzywcia - Sob Lut 11, 2012 4:30 pm

Zuza12345 napisał/a:
jest kosz na wódke na Sali do Naszej dyspozycji jakby ktoś był zainteresowany..

i jak ten kosz? :) taki wilkinowy jakiś ?

Zuza12345 napisał/a:
a macie może jeszcze jakieś zapytania?


to ja mam :z jezorem: : nie wiem dziewczyny czy też macie zamiar korzystać z Rolls Royca, ale jeżeli tak to wiecie coś na temat przystrojenia auta? Czy to jest w cenie?

agnies89 - Nie Lut 12, 2012 1:34 pm

pokrzywcia, z tego co pamiętam przystrojenie auta to koszt ok 50zł, kolorystyka kwiatów taka sama jak na sali, niestety nie wiem jak to wygląda i czy dużo tych kwiatów
agacionek - Nie Lut 12, 2012 4:24 pm

Ostatnie wesele w pelikanie :)


agnies89 - Pią Lut 24, 2012 2:48 pm

dziewczyny wiecie może kiedy jest następne wesele w Pelikanie? ;)
agacionek - Pon Lut 27, 2012 9:27 pm

agnies89, chyba jakos w kwietniu, po Świętach bo teraz post :)
SylwiaaK90 - Pon Mar 05, 2012 5:52 pm

Witam,
widzę że jest Nas coraz więcej :) więc my też dołączamy do "Pelikanowej grupy" :)
jesteśmy już dawno po podpisaniu umowy ... nasza data to 23.06.2012 :)
Myślę że już po tym wyjątkowym dniu zamieszczę trochę zdjęć na mojej stronce i wtedy umieszczę tutaj linka więc będziecie mogły sobie na spokojnie zobaczyć :)
Któraś z Was pisała coś o filmiku promującym sale Pelikan ... może wiecie coś więcej na ten temat... czy może jest już ten filmik bo chętnie bym go obejrzała ;)

Pozdrawiamy

agnies89 - Pon Mar 05, 2012 6:27 pm

SylwiaaK90, Witamy kolejną PM :smile:

masz jakąś kolorystykę wybraną na "naszej" sali? :wink:

SylwiaaK90 - Pon Mar 05, 2012 7:00 pm

w sumie jeszcze się nie zastanawialiśmy ale mi osobiście podoba się fiolet i ecru :)
a masz jakieś propozycje ? chętnie poczytam ;)

agnies89 - Pon Mar 05, 2012 7:53 pm

ja się zastanawiam nad trzema kolorystykami :)


1.


2.




3.

pokrzywcia - Pon Mar 05, 2012 8:12 pm

SylwiaaK90 napisał/a:
w sumie jeszcze się nie zastanawialiśmy ale mi osobiście podoba się fiolet i ecru

podpisuje się rękami i nogami!:) ja też planuję taki wystrój.. plus elementy zieleni :razz:
Narazie mam zamysł, że w kolorystyce ecru pozostanie wystrój podstawowy - takie są ściany, obrusy, serwetki, talerze i ogólnie baza. A pozotałe dodatki we filolecie i trochę zielonego. Chciałabym trochę dołożyć kwiatów do tych dekoracji standardowych w tych wysokich wazonach, do tego dodatkowy bukiet przed nami PM.. Dzięki forumkom i ich pomysłom myślę też o zakupieniu kilku wazonów/kielichów (mam nadzieję że uda się upolować coś w sklepach po 5zł) i włożeniu tam fioletowych grubych świec - coś jak na ostatnim zdjęciu od agnies89.
Co myślicie? :)

agnies89 pierwsza opcja prześliczna!

Odświeżę jeszcze temat tego co za PM.. coś się pojawiło w tej sprawie? Trochę mnie to lustro zniechęca bo nawet zdjęcia nie będzie można dobrze zrobić, kamerzysta też będzie miał problem. Podobał mi się pomysł zawieszenia dużego zdjęcia, ale planuję pokaz slajdów na telewizorkach i nie wiem czy nie będzie za dużo tych naszych gęb :wink: Może zasłonić to materiałem i dołożyć np. takie zwisające światełka? Oczywiście materiał w kolorze fioletu, światełka białe :P

Nie umiem jeszcze wklejać zdjęć, ale jak się nauczę to pouzupełniam :lol:

agacionek - Pon Mar 05, 2012 9:53 pm

Ojej ale się cieszę że temat zaczyna życ :)
Super dziewczyny im nas więcej tym lepiej.
agnies89, ja wybieram ostatnia inspiracje.
U nas będzie delikatny pudrowy róż i zieleń. Wszystko subtelnie i delikatnie :)

pokrzywcia, Pomysł z materiałem i światełkami bardzo mi się podoba. Trzeba podpowiedzieć "Panu Pelikanowi" to może coś wykombinują :)
Tylko że wolałabym inny kolor materiału, ale może uda się ich namówić aby zainwestowali w jakieś materiały.
Za nami chcemy coś takiego

Lub jakieś dwa serca z gipsówki :)
Do tego lampki wyglądałyby bosko ;)

Ogólnie cały wystrój chce dość delikatnie jak tu

Mam takie wazony więc też je pozabieram i do tego świece tak jak pisała agnies89,

Podrzuce Wam jeszcze kilka inspiracji, może coś się Wam spodoba :)

Kontunuując moje kolory przewodnie chce przed nami mniej więcej coś takiego:

Bukiet:




A tu może znajdziecie coś dla Was.
Można zawiesić coś takiego, tylko np w jednym kolorze- fioletowym ;)



Są już chyba dwa filmy z dwóch różnych wesel więc trzeb atam zadzwonić i dowiedzieć się co i jak :)

A i jest możliwosc postawienia inaczej stołu młodych... Tzn tak żeby siedzieć tyłem do wejścia...
W sumie to dobra opcja tylko ciekawe jak pozostałe stoły rozmieścić :)
Chciałabym żeby było nas widać, ale może być ciężko...

agnies89 - Pon Mar 05, 2012 10:07 pm

pokrzywcia, myślę, że świece w takich wazonach, świecznikach to świetny pomysł, sama nad tym myślę :)





również dodam więcej kwiatów do wazonów :smile:

co do dekoracji za PM to nic nie wiem, ale planuje umieścić nasze zdjęcie, ewentualnie nasze inicjały z gipsówki albo ze styropianu, czymś dodatkowo ozdobione, ale nad tym jeszcze myślę :)

też planuję pokaz zdjęć z sesji narzeczeńskiej, ale tylko podczas obiadu, póżniej i tak nikt nie będzie patrzył na telewizor

myślę, że nie będzie za dużo naszych mordeczek :) w końcu to nasz dzień :)

85Niebieskooka - Pon Mar 05, 2012 10:19 pm

Oglądałam salę i muszę przyznać, że jest naprawdę ładna i ma całkiem korzystne ceny. Wydaje mi się również, że nie będzie problemu z dogadaniem się z właścicielami (ja poznałam młodego chłopaka i jego mamę).

Ja co prawda tej sali nie wybrałam, ale uważam, że jest ona godna rozważenia (szczególnie jeśli mieszka się gdzieś w okolicy).
Wszystkim przyszłym "pelikanowym" parom młodym życzę udanego wesela! :)

białyTulipan - Wto Mar 06, 2012 2:43 pm

85Niebieskooka, bierzemy ślub tego samego dnia,ale my właśnie Pelikana wybraliśmy i dziś jedziemy podpisać umowę:)
85Niebieskooka - Wto Mar 06, 2012 3:20 pm

białyTulipan napisał/a:
85Niebieskooka, bierzemy ślub tego samego dnia,ale my właśnie Pelikana wybraliśmy i dziś jedziemy podpisać umowę:)


Podejrzewam, że to właśnie Wy przejęliście naszą rezerwację w Pelikanie ;) Bo mieliśmy zarezerwowany ten termin do końca lutego :) ale w międzyczasie zadzwonił właściciel i powiedział, że inna para jest zainteresowana akurat 25.05 :) więc nie chciałam blokować terminu i powiedziałam, żeby inna para skorzystała.

A my ostatecznie zdecydowaliśmy się na inną salę :) w której jestem jak na razie bardzo "zakochana" ;)

Zuza12345 - Czw Mar 08, 2012 12:29 pm

agacionek napisał/a:
Ojej ale się cieszę że temat zaczyna życ
Super dziewczyny im nas więcej tym lepiej.

podpisuje sie pod tym :)

ja ma problem z kolorystyka, bo wybralismy sobie zaproszenia (z czerwonymi makami) i dopiero pozniej wpadliśmy na pomysł zeby wszystko do siebie pasowalo, ale bylo juz za późno..

M4rcysi4 - Czw Mar 08, 2012 1:46 pm

Ja kupiłam podobne wazony jakiś czas temu w Carrefour ;)
pokrzywcia - Czw Mar 08, 2012 8:19 pm

agacionek te literki z gipsówki są śliczne, z resztą oglądałam już Twoje pomysły w dzienniczku super to wygląda! a to się nie będzie sypać?
Ten pudrowy róż z zielenią też mnie kusi.. na "naszej" sali będzie tak pałacowo i dostojnie w tych kolorach ;) Gdyby nie to że już tyle załatwione we fiolecie chyba też bym się zdecydowała na Twoje kolory...

agacionek napisał/a:
A i jest możliwosc postawienia inaczej stołu młodych... Tzn tak żeby siedzieć tyłem do wejścia...
W sumie to dobra opcja tylko ciekawe jak pozostałe stoły rozmieścić :)


Obmyślałam już wszystkie możliwe opcje (bez okrągłych stołów), w załączeniu moje "wyliczenia" dla ok. 100 osób. Pierwsza opcja to według zdjęć ze strony. Konsultowałam to z Panem Pelikanem i nie wiem jak tam się mieści więcej osób :-) Druga opcja to właśnie z młodymi tyłem do wejścia. Akurat jak byliśmy oglądać salę, to były w ten sposób ustawione stoły na jakieś przyjęcie. Co prawda na mniej miejsc (ok. 50), ale powiem szczerze że średnio to wyglądało, te kolumny trochę przysłaniały.

Dzisiaj weszłam przypadkiem do sklepu po 5zł na Piotrkowskiej - do wyboru ok 20 różnych rodzajów wazoników w cenie 5,99/ szt. Już widzę je na stołach :P

agacionek - Czw Mar 08, 2012 9:22 pm

pokrzywcia, fajne te plany zrobiłaś!!
Bardzo przydatne :)
No ustawienie stołów jest minusem tej sali... Chcicłabym żeby każdy nas widzial i nikt nie siedzial przed nami...

agnies89 - Czw Mar 08, 2012 10:54 pm

my planujemy na jakieś 110-115 osób i jakoś boję się, że będzie za ciasno i za mało miejsca do tańczenia :(
pokrzywcia - Pon Mar 12, 2012 7:25 pm

Dziewczyny, dzisiaj byłam w Ikei i w promocji są świece, takie grube właśnie do włożenia do wazoników. 10cm wysokości, 7cm średnicy, kolory: fiolet, czerwony lub zielony, nazywają się Florera Fin. Cena: 2,99/szt. Zakupiłam 15.. chyba starczy :lol:

agnies89, myślałaś już nad ustawieniem stołów? Jak patrzę na te zdjęcia ze strony gdzie ma być ustawienie na ok 100 osób, to nie wyobrażam tam sobie wcisnąć jeszcze gdzieś kilka miejsc.. Szkoda że te okrągłe stoły za dopłatą..

Zuza12345 - Pon Mar 12, 2012 7:34 pm

.pokrzywcia, hej.. ale z tego co kojarzę dekoracja jest w cenie..więc ...

pokrzywcia napisał/a:
Szkoda że te okrągłe stoły za dopłatą..

a w ogóle jest u nas taka możliwość?

pokrzywcia - Pon Mar 12, 2012 7:50 pm

Zuza12345, jest w cenie, to prawda ale... dość skromna jak dla mnie i będę chciała trochę "ulepszyć". A te wazoniki ze świeczkami są cudne... :razz:

Stoły okrągłe są za dopłatą 80zł/stół i jest jak najbardziej taka możliwość, z tym że Pan Pelikan mówił że one muszą być jakoś tam specjalnie dopasowywane i mam obawy, tym bardziej że z tego co wiem raczej rzadko praktykują tego typu ustawienie. No ale jeszcze to przemyślę, bo zawsze mi się marzyły okrągłe i coraz bardziej mam wątpliwości do zmieszczenia na tej sali swobodnie 100 osób.

Zuza12345 - Pon Mar 12, 2012 8:15 pm

pokrzywcia napisał/a:
coraz bardziej mam wątpliwości do zmieszczenia na tej sali swobodnie 100 osób.

ja tak samo szczególnie po tym rozmieszczeniu stołów co wrzuciłaś wcześniej..

Cytat:

Ja kupiłam podobne wazony jakiś czas temu w Carrefour ;)


w Carrefour obecnie są promocje na bibeloty tego typu.. 0,99zł do ok 7 zł te większe(mam foty jak chcecie - robiłam z myślą o was:) )

dopytałam Pana Pelikana o koszyk - tak wiklinowy..

nie maja o nowych fotek ale na miejscu mogą udostępnić filmy z 2 wesel do obejrzenia..

a i na stronie widzę ze w końcu dodali fotki tego co na stołach..

białyTulipan - Sob Mar 24, 2012 10:51 pm

agnies89 napisał/a:
my planujemy na jakieś 110-115 osób i jakoś boję się, że będzie za ciasno i za mało miejsca do tańczenia :(


Jak byliśmy w Pelikanie przed podpisaniem umowy to oglądaliśmy film z balu karnawałowego, właściciel powiedział że było około 150 osób, praktycznie wszyscy tańczyli, fakt faktem sporo ludzi i było mało miejsca, ale chyba przy Waszej ilości nie będzie źle :-)

agacionek - Nie Mar 25, 2012 10:56 am

białyTulipan napisał/a:
właściciel powiedział że było około 150 osób

Na balach idą ludzie którzy ciągle się bawią, a na weselu są też ludzie starsi którzy nie tańczą, poza tym będzie ciepło i będzi emożna wyjść.
Nigdy nie jest tak że ludzie bawią się ciągle, część tańczy, część jest w ogrodzie :) także myślę że spokojnie się zmieści 100-115 osób ;)

Ewa_Ewi - Nie Mar 25, 2012 11:05 am

[quote="agacionek"]
białyTulipan napisał/a:

Nigdy nie jest tak że ludzie bawią się ciągle, część tańczy, część jest w ogrodzie :) także myślę że spokojnie się zmieści 100-115 osób ;)

mam taką nadzieję :) Ja generalnie wole duże, przestronne sale, z wysokim sufitem itd, tymczasem moj PM nie lubi - jak to okreslil - "szukania się na parkiecie". Dałam sie przekonać :)

pokrzywcia - Nie Mar 25, 2012 6:15 pm

Dziewczyny, kolejne wesela 21 i 28 kwietnia, może się wybiorę zobaczyć jak wygląda sala, jak się uda cyknę parę fotek :wink:
Ewa_Ewi - Nie Mar 25, 2012 8:30 pm

Jesli bedziesz miec fotki - poprosimy. Dzwonił do Was p. Konrad w sprawie cen na 2012r.? wzrosły tylko o 5 zł/os. Zapłacimy zatem za opcje max. 185 zł :) )).
Zuza12345 - Pon Mar 26, 2012 2:03 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
Jesli bedziesz miec fotki - poprosimy. Dzwonił do Was p. Konrad w sprawie cen na 2012r.? wzrosły tylko o 5 zł/os. Zapłacimy zatem za opcje max. 185 zł :) )).

niestety dzwonił w mojej wersji cenowej wzrosło aż o 10 zł !! hej o co chodzi.. bede musiała napisac do Pana Pelikana :( zreszta była mowa o podwyzkach inflacyjnych jedynie.. czyli wg różnych źródeł inflacja jest obecnie koło 4,1%..ech ja to mam zawsze w zyciu pecha :( :cry:

Ewa_Ewi - Pon Mar 26, 2012 2:32 pm

Widocznie zależy to od opcji cenowej, jaką Ty masz? Dotąd było chyba 140, 160, 180 zł.
agnies89 - Pon Mar 26, 2012 4:29 pm

Ja jak byłam podpisywać umowę w styczniu dostałam ofertę na rok 2012, są tam takie ceny 150, 165 i 185 zł.
agacionek - Pon Mar 26, 2012 6:26 pm

Zuza12345, ja liczyłam się z tym że będzie taki wzrost cen... Ale jak będziesz walczyła o jakąś zniżkę to daj znać, ja Cię poprę :*
Zuza12345 - Pon Mar 26, 2012 10:25 pm

agacionek, no ja też.. Tylko wydaje mi sie nie fair to ze najtanszy pakiet wzrosl najwięcej.. Pan Pelikan wzrost ceny wuprawiedliwial tym ze wszystko jest droższe jajka,paliwo itd a po stawce wzrostu wygląda jakby tutaj w pakiecie za 140 bylo najwięcej dań na które trzeba te droższe produkty kupić.. A nie dostałam żadnej informacji aby cos jeszcze zostało do niego dorzucone?jakas dodatkowa przystawka czy moze samo dodatkowe ciepłe danie? To 10 zł by mnie nie zdziwiło jesli każdy pakiet wyrósl by o tyle samo bądź proporcjonalnie do swojej poprzedniej ceny.. Chodzi mi właśnie o porównanie do cen innych pakietow..
A wy jakie wariant macie wybrany? 1,2,czy 3?

agnies89 - Pon Mar 26, 2012 11:34 pm

Zuza12345, My mamy wariant 3 :)
Ewa_Ewi - Wto Mar 27, 2012 7:23 am

[quote="Zuza12345"]agacionek, no ja też.. Tylko wydaje mi sie nie fair to ze najtanszy pakiet wzrosl najwięcej.. P

Wzrósł najwięcej ale wydaje mi się, że dlatego, że po prostu właściciele Pelikana chcieli dostosować ceny do tego, co jest na rynku. Nie ma chyba w Łodzi i okolicach sal o takim standardzie i z taką oferta jak Pelikan - z opcją poniżej 150 zł za talerzyk. Wydaje mi się, że inne sale od 2012 podniosły bardziej ceny. Uważam, że w Pelikanie nadal są one bardzo dobre i jest duża rozpiętość cenowa między tymi wariantami. W innych salach często nie ma takiej opcji albo są małe różnice cenowe po to, żeby kazdy od razu decydował sie na opcje max. Nie chcę bronić wzrostu cen, ale jestem w stanie zrozumieć podejście właścicieli. Może przy ostatecznym podliczeniu kosztów (końcowych ustaleniach) warto zapytać o jakiś mały rabat?

pokrzywcia - Wto Mar 27, 2012 7:33 pm

Zuza12345 napisał/a:
A wy jakie wariant macie wybrany? 1,2,czy 3?

Ja mam opcję 1, ale już za 150zł i narazie jeszcze nic nie słyszałam o zmianie ceny. A kiedy podpisywałyście umowy?

Zuza12345 - Sro Mar 28, 2012 11:33 am

pokrzywcia, ja hmm w okolicach cerwca zeszloego roku?? albo wczesniej.. takze u mnie była zniana ze 140 na 150

niestety nic nie wskurałam..
ale nie zmienie zdania, że to nie fair...
poprostu jestem bardzo wyczulona na wszelką niesprawiedliwość tego świata..a szczególnie jesli mnie dotyka :wink: tak juz mam .. hehe
ale poprawia mi humor to ze znalazlam kwiaciarke ktora zrobi mi bukiecik z anemonów w sierpniu i nie marudzila ze nie bedzie ich wtedy :)
i oczywiście planuje powtórzyc te kwiatki w wystroju sali :)

białyTulipan - Nie Kwi 29, 2012 11:12 pm

zmieniając nieco temat w wątku chciałam powiedzieć, że byliśmy wczoraj zobaczyć, jak sala prezentuje się tuż przed weselem i powiem Waaaaam, żeeee jak tam weszłam, to ciężko mi było opuścić to miejsce- tak było pięknie :smile: :smile: :smile:
dużo uroku dodają pokrowce na krzesła- wygląda to po stokroć dostojniej, odświętniej, piękniej, niż na zdjęciach na stronie :)
dekoracja kwiatowa składała się z białych tulipanów, rumianków i czerwonych goździków i wyglądała ciekawie, a co do zakrycia lustra, to zawieszony jest nad nim karnisz (taki jak nad oknami i drzwiami do ogrodu), do którego doczepia się biały materiał, a za nim lampki. na tym materiale mają być dwa serca z żywych kwiatów (ale nie widziałam na żywo, gdyż przy tym ustawieniu stołów, PM siedzą pomiędzy lustrami).
generalnie bardzo mi się podobało :D

agacionek - Pon Kwi 30, 2012 10:28 am

białyTulipan, fajnie że to wszystko ładnie wyglądało, ale ja słyszałam że lipa to wesele, nie było miejsca do tańczenia (wesele na 70 osób), nie było gdzie stołu wiejskiego ustawić, jedzenie pod psem.
To opinia babci młodej, ale postaram się dotrzeć do młodej i zapytać jakie są ich odczucia, wtedy Wam napisze dokładnie :)

białyTulipan - Pon Kwi 30, 2012 2:52 pm

stół wiejski stał przy kominku, więc miejsce dla niego było...fakt, że nie był zastawiony, ale to jak sądzę decyzją młodych... co do miejsca do tańczenia ciężko stwierdzić, choć być może była to wina kiepskiego ustawienia stołów, ale p. Konrad mówił, że tak sobie zażyczyli młodzi... próbowaliśmy też dwóch rodzajów ciast i nam smakowało, więc mimo tego, co mówiła babcia młodych mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze :)
agacionek - Sro Maj 02, 2012 11:44 am

Ja też mam taką nadzieje że będzie dobrze.
Postaram dowiedziec sie czegos od młodych, bo wiadomo jak to starsi ludzie :/
Poza tym to była opinia jednej osoby, a nie całego wesela i wiem że przy 70 osobach to jest spokojnie miejsca.
białyTulipan, masz może zdjęcia z soboty?

białyTulipan - Sro Maj 02, 2012 10:05 pm

Mam zdjęcia. :) Choć nie oddają one w pełni uroku sali widzianej na żywo... Oto one:
1)

2)

3)

4)

5)

6) Widok ogrodu, ślicznie wygląda. :wink:

7)


To było by na tyle. W rzeczywistości lepiej to wygląda, a także mimo dużego upału na dworze na sali było przyjemnie chłodno. :smile:

Ewa_Ewi - Sob Maj 05, 2012 1:39 pm

białyTulipan napisał/a:
...fakt, że nie był zastawiony, ale to jak sądzę decyzją młodych... co do miejsca do tańczenia ciężko stwierdzić, choć być może była to wina kiepskiego ustawienia stołów, ale p. Konrad mówił, że tak sobie zażyczyli młodzi..

tzn jak były ustawione te stoły? na zdj wydaje się, że standardowo. Ja cały czas martwię sie mjescem do tanczenia (bedzie ok. 100 gosci). Oberwie sie najwyżej PM bo to on uparł się na te sale ;) ja od poczatku miałam watpliwosci co do tej powierzchni tanecznej:( Jezeli chodzi o jedzenie - tu bym nie ufała opinii babci.

[ Dodano: Sob Maj 05, 2012 2:43 pm ]
Piekne te pokrowce, o niebo lepiej to wyglada niz bez :) Ja nadal nie moge zdecydowac sie na kwiaty i kolorystyke :( Chcę eustomy, to na pewno, ale jaka kolorystyka? Miotam się miedzy zdecydowanym fioletem a pastelami - róż, zielen, ecru. Nie moge sie zdecydowac.

pokrzywcia - Sob Maj 05, 2012 6:59 pm

Kurcze dziewczyny patrzę na te fotki i faktycznie mało miejsca, chociaż ustawienie dość z szeroko ustawionymi tymi stołami "w poprzek"... nie wiem czy jednak nie zdecyduję się na okrągłe stoły.
Ewa_Ewi, też mam w planie ok. 100 i nie wiem jak to rozwiązać, a Ty jak myślisz? Kwiaty też planuję w kolorze fioletowym z elementami ecru.

białyTulipan napisał/a:
a co do zakrycia lustra, to zawieszony jest nad nim karnisz (taki jak nad oknami i drzwiami do ogrodu), do którego doczepia się biały materiał, a za nim lampki. na tym materiale mają być dwa serca z żywych kwiatów (ale nie widziałam na żywo, gdyż przy tym ustawieniu stołów, PM siedzą pomiędzy lustrami).

białyTulipan, to było zapewnione przez salę, czy PM sami organizowali? szkoda że nie masz zdjęć bo ciekawa jestem efektu..

Ewa_Ewi - Sob Maj 05, 2012 9:04 pm

Ja planuje stoły standardowo, tylko mam wrazenie, że tu ten stoł z młodymi był krótki. Ten, który my widzielismy przed jakims weselem byl długi tzn na ponad 20 osob ( i my tak będziemy mieć), a tu jest chyba 10. Też bym chetnie zobaczyła te dekorację nad młodą parą. Ja zostaję przy swoim pomysle dużego zdjęcia :)
agacionek - Sob Maj 05, 2012 9:11 pm

Cytat:
widzielismy przed jakims weselem byl długi tzn na jakieś 20 osob ( i my tak będziemy mieć), a tu jest chyba 10

Dokładnie!
My tez planujemy wesele na 100 osób, i uwazam że na tej sali zmiesci sie spokojnie tyle, nie trzeba tanczyc tylko na panelach, sprawdzałam płytki w obcasach i spokojnie mozna śmigac ;)
Tutaj stoły są za szeroko

Normalnie powinno być tak


[ Dodano: Sob Maj 05, 2012 10:25 pm ]
Tak żeby ten stoł przylegał do tego stołu młodych

białyTulipan - Sob Maj 05, 2012 9:39 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
tzn jak były ustawione te stoły?

był właśnie krótki stół ten dla młodych,tylko na 10 osób,do tego ten ostatni stół przy parkiecie (nie wiedzieć czemu) był najdłuższy,bo na 24 osoby, przy czym 3 miejsca były puste z jednej strony...uważam,że można to było inaczej rozwiązać.

Ewa_Ewi napisał/a:
Ja cały czas martwię sie mjescem do tanczenia (bedzie ok. 100 gosci).

ja też się trochę martię...ale ostatnio spotkaliśmy się z panem z zespołu, który grał w Pelikanie i powiedział,że na 100 osób to miejsca spokojnie wystarczy...nie wiem,czy powiedział tak,żeby nas nie stresować,czy faktycznie tak jest,ale optymistycznie mam nadzieję na prawdziwość tej drugiej opcji :lol:

pokrzywcia napisał/a:
nie wiem czy jednak nie zdecyduję się na okrągłe stoły.

oj nie wiem,czy okrągłe stoły nie zajmują więcej miejsca...

pokrzywcia napisał/a:
białyTulipan, to było zapewnione przez salę, czy PM sami organizowali? szkoda że nie masz zdjęć bo ciekawa jestem efektu..

na tym weselu nie było dekoracji lustra,gdyż młodzi mieli miejsce na tle ściany...ale karnisz już wisi i Pan Konrad opisał nam jak to ma wyglądać.

Ewa_Ewi - Nie Maj 06, 2012 9:19 am

No własnie, przejrzałam moje zdjecia z pelikana i faktycznie te stoły tutaj są ustawione bardzo szeroko, czyli na 70 osob a miejsca zajete tyle co przy 100 (lub ponad). Chyba jednak nie ma sie o co martwic. zobaczymy.
agacionek - Nie Maj 06, 2012 9:25 am

Ewa_Ewi, no mam nadzieje że będzie dobrze ;)
A Wy kiedy macie dokładnie wesele?
I jak przygotowania? Robicie winietki? Jakies podziękowania dla gości? :)

Ewa_Ewi - Nie Maj 06, 2012 9:33 am


Zuza12345 - Nie Maj 06, 2012 5:55 pm

70 osób i było ciasno? wątpię.. stoły rzeczywiście dziwnie ustawione, no ale bez przesady.. są ludzie którym się nigdy nie dogodzi, także nie powinniśmy się tym przejmować..

ja będę mieć około 100 osób także dam wam znać czy było nam ciasno czy nie :)

mnie martwi jedzenie a dokładnie jego ilość.. trochę za ubogo..
stół wiejski mam nadzieję, że ostatecznie uda mi się zrobić samodzielnie - przy pomocy jednej z forumek :)
a ze słodkim będę musiała ponegocjować..

agacionek,
udało ci się porozmawiać z ta panna młodą?

[ Dodano: Nie Maj 06, 2012 6:56 pm ]
białyTulipan, a masz może zdjęcia kwiatów i świeczników z bliska?

agacionek - Nie Maj 06, 2012 7:31 pm

Zuza12345 napisał/a:
agacionek,
udało ci się porozmawiać z ta panna młodą?

Niestety nie udało się, bo Ci ludzie poprostu nie istnieją :D haha tzn nie mają facebooka ;)
Cytat:
białyTulipan, a masz może zdjęcia kwiatów i świeczników z bliska?

Też jestem ciekawa :)
Zuza12345 napisał/a:
mnie martwi jedzenie a dokładnie jego ilość.. trochę za ubogo..

Na tym zdjęciu co wstawiłam bylo dość sporo tego jedzenia, wiec mam nadzieje że bedzie dobrze :)

białyTulipan - Nie Maj 06, 2012 10:23 pm

Cytat:
białyTulipan, a masz może zdjęcia kwiatów i świeczników z bliska?


nie mam,szczerze mówiąc nie pomyśleliśmy o tym :oops:
ilościowo wyglądało to podobnie jak na stronie, świecznik też, tylko świeczka była czerwona, natomiast przed PM była zrobiony taki większy dekoracyjny bukiet,ale to za dodatkową opłatą

pokrzywcia - Pon Maj 07, 2012 1:25 pm

Zuza12345, zgadzam się z Tobą co do jedzenia. Strasznie ubogo to wygląda na tych zdjęciach, i pusto bardzo na tych stołach. Jednak skromna ta dekoracja w cenie... :-?
Ewa_Ewi - Pon Maj 07, 2012 2:51 pm

Dziewczyny, jedzenie jest przeciez wystawiane dopiero w trakcie wesela (przekąski po I obiedzie), wiec jadąc na salę wczesniej niei ma mozliwosci aby to ocenic. Co do dekoracji - na stołach moim zdaniem ma byc włąsnie duzo jedzenia a nie dekoracji ;-) Bywałam na weselach, gdzie stoły były przepieknie udekerowane, ale niestety to był przerost formy nad treścią - wychodziłam głodna, bo więcej na stole było kiwatków i innych ozdób niz przekąsek.
Zuza12345 - Pon Maj 07, 2012 10:53 pm

czyli mam rozumiec, ze wystroj stolu mlodych nie jest wliczany do dekoracji? To jakas paranoja..jak rozmawialismy przy podpisywaniu umowy to mowili, ze moze byc cos innego zamiast tego naczynia z plywajacymi swieczkami i ze to tez czesc dekoracji. Ta sala coraz bardziej mi sie "podoba".. Wiecie moze kiedy jest najblizsze wesele?
agnies89 - Pon Maj 07, 2012 11:13 pm

z tego co pamiętam pan Pelikan mówił, że jakaś dekoracja stołu młodych jest w cenie, ale za większą trzeba dopłacić
białyTulipan - Wto Maj 08, 2012 11:34 am

dekoracja stołu młodych taka,jak na pierwszym zdjęciu na stronie jest w cenie. jeśli chce się większy, ozdobny bukiet (w stylu tego, który jakiś czas temu wstawiła tu agacionek), trzeba dopłacić.
agnies89 - Czw Maj 10, 2012 8:40 am

na Facebooku na profilu Pelikana wrzucili filmiki z balu karnawałowego i zdjęcia :)
Ewa_Ewi - Czw Maj 10, 2012 11:30 am

dzięki za info :)

[ Dodano: Czw Maj 10, 2012 12:41 pm ]
Wiecie ile osob bylo na tym balu?

agacionek - Czw Maj 10, 2012 5:18 pm


Ewa_Ewi - Pią Maj 11, 2012 5:45 pm

agacionek napisał/a:
Bardzo dużo, ok 160 chyba, ale nie wiem czy wszyscy bawili się na jednej sali, raczej to niemożliwe.

Chyba jednak na jednej, bo jak inaczej?

agacionek - Wto Maj 29, 2012 7:41 am

Zdjęcie tyc foteli, któraś z Was o to pytała ;)


Ewa_Ewi - Wto Maj 29, 2012 7:55 am


agacionek - Wto Cze 05, 2012 1:53 pm

Ja robię plan stołów, wybieram się teraz w środę na salę przed weselem, zobaczę jak będzie to wyglądać ;)

Fakt te kartki wyglądaja mało estetycznie, ale myślę że sala nie jest zobowiązana do robienia planu, więc jest to zasługa młodych ;)

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 3:01 pm ]

No i według mnie tutaj na tym zdjęciu widać że miejsce dla młodych powinno być bardziej w lewo, bo ta lampa przeszkadza żeby coś zawiesić, no chyb aże na niej :P

Ewa_Ewi - Wto Cze 05, 2012 2:37 pm

agacionek napisał/a:
le myślę że sala nie jest zobowiązana do robienia planu, więc jest to zasługa młodych ;)
dokładnie, trzeba we własnym zakresie. Będziesz robic fotki sali w srode? Ja jestem ciekawa jak z ta dekoracją za Młodymi, na pewno będę zawieszała duże zdjęcie :)
Zuza12345 - Sro Cze 06, 2012 5:34 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
na pewno będę zawieszała duże zdjęcie :)


ja też..

w ogóle co myślicie o czerwonych kwiatach na salę? czy będą pasowały?

agacionek - Sro Cze 06, 2012 7:48 pm

Dziewczyny byłam i widziałam i było pięknie... Po raz kolejny sala mnie urzekła!
Oczywiście wzięłam aparat ale nie wzięłam baterii do niego.
Sala miała fioletowe kwiaty, standardowo eustomy i róże. Przed młodymi stał piękny bukiet z różnych kwiatów, dodatkowo były zaznaczone tiulem dwa miejsca na pokrowcach i zawieszone dwa serca



Przybrane w kolorach fioletu, bardzo ładnie to wygląda, lekko i jest miejsce zaznaczone :)
Chociaż ja rozważam powieszenie materialu za tym jednym lustrem żeby przy zdjęciach i filmowaniu fotograf i kamerzysta się nie odbijali, ale myślę że jeszcze podejdę kiedy będzie wesele z zawieszonym materiałem.

Co do sofy to mnie się ona bardzo podoba, może faktycznie nie zlewa się z tłem, ale ma to coś i jest urokliwa. Przy szatni stał plan stołów.

No i dziewczyny zachorowałam na porowce na krzesła... Sala wygląda obłędnie!! :dribble:
Wiem że wcześniej mówiłam że to zbędny wydatek, ale było tam tak ślicznie że mogłabym usiąść przy stole i patrzeć ciągle na sale.

Wesele na dokładnie 103 osoby, z 4 stołami wzdłuż stołu młodych o różnych długościach. I dla mnie dziewczyny to jest full co tam może być osób. No naciągnięte 108-110.
Przy większej ilości Pan Pelikan mówił że trzeba ustawić stoły w drugą stronę czyli jakby wzdłuż okien.

Tak się rozmarzyłam jak tam stałam :serce:
A i co do ilości jedzenia to wiem z pewnych źródeł że Młodzi po weselu zabrali dwa bagażniki jedzenia, więc... to chyba nie mało nie? :eek:
Do toalety ktoś z sprzątających zagląda co godzinę.
Stół słodki ani wiejski nie były zastawione więc nie mogę się wypowiedzieć, ale mam nadzieje że nasza forumowa dagii powie jak było :)

Zuza12345, uważam że czerwone kwiaty typu takie jak pokazywałaś "maki" (nie wiem jak one dokładnie się nazywają :wink: ) będą pasowały, każdy żywy kolor przełamujący ten budyń będzie śliczny :) A Ty kiedy idziesz tam na wesele?

pokrzywcia - Sro Cze 06, 2012 8:19 pm

Zuza12345, też myślę że czerwone będą pasowały, bo ten budyniowy jest dość uniwersalny - każdy kolor będzie pasował :)
agacionek, cieszę się z Twojej relacji, bo ostatnio coś te opinie były takie sobie i już się zaczynałam obawiać a wygląda na to że jednak nie jest tak źle :D Sala z pokrowcami rzeczywiście wygląda zupełnie inaczej, ja też się zdecydowałam :razz: Nadal jakoś nie mogę sobie wyobrazić tej dekoracji za młodymi... no bo jeśli zdjęcie - to na tej ścianie między lustrami? W sumie fajnie byłoby wykorzystać ten telewizor, może wtedy jakiś pokaz slajdów?

Cytat:
Chociaż ja rozważam powieszenie materialu za tym jednym lustrem żeby przy zdjęciach i filmowaniu fotograf i kamerzysta się nie odbijali, ale myślę że jeszcze podejdę kiedy będzie wesele z zawieszonym materiałem.

agacionek mówisz o tym lustrze po prawej? (patrząc z perspektywy siedzenia PM)

A ten plan stołów to na wejściu się stawia żeby goście od razu się zorientowali gdzie siedzą?

agacionek - Sro Cze 06, 2012 9:20 pm

pokrzywcia napisał/a:
agacionek mówisz o tym lustrze po prawej? (patrząc z perspektywy siedzenia PM)

To pierwsze lustro jak się wejdzie :p czyli jakby po lewej jak się patrzy na PM.
To po prawej było całkowicie "na parkiecie".
pokrzywcia napisał/a:
A ten plan stołów to na wejściu się stawia żeby goście od razu się zorientowali gdzie siedzą?

Zdecydowanie tak :)
pokrzywcia napisał/a:
bo jeśli zdjęcie - to na tej ścianie między lustrami?

Myślę że krzesła dla PM będą wtedy w takim miejscu żeby zdjęcie było centralnie nad Wami :) Ja bym dała materiał na lustro i zdjęci ena nim, bo tam jest ta rama na której można zawiesić, bo gdzie niby indziej?

Wiesz ja się wypowiedziałam co do wyglądu sali, jest ślicznie.. Jest taka ciepła i przytulna :zakochany: Wiem że tutaj na forum poruszane były kwestie jedzenia, a do tego nie mogę się odnieść.
Ale jestem rozmarzona tymi pokrowcami :p

białyTulipan - Sro Cze 06, 2012 9:28 pm

Cytat:
Ale jestem rozmarzona tymi pokrowcami :p

mnie się pokrowce marzyły od zawsze,a te w Pelikanie są po prostu pięknie!!!więc nie dziwi mnie Twoja reakcja ;)

a powiedz,czyli młodzi nie siedzieli przed tym lustrem?taki chyba był plan pierwotnie, że to jest właśnie miejsce dla par młodych...

agacionek - Sro Cze 06, 2012 9:44 pm

białyTulipan napisał/a:
,czyli młodzi nie siedzieli przed tym lustrem?taki chyba był plan pierwotnie, że to jest właśnie miejsce dla par młodych...

Tak siedzieli przed lustrem tym po lewo jak się na nich patrzy :)
Tak żałuję że nie miałam tej baterii w aparacie :(

Zuza12345 - Czw Cze 07, 2012 7:45 pm

agacionek napisał/a:
A Ty kiedy idziesz tam na wesele?

idę 11 sierpnia na swoje wesele:)

a takich kwiatów maków czy makopodobnych na pewno nie będzie w tym okresie..

[ Dodano: Czw Cze 07, 2012 8:46 pm ]
muszę się wybrać na sale i pogadać w jakieś najbliższe wesele jak tylko będę mieć wolna sobotę

dagii - Pią Cze 08, 2012 2:07 pm

Byłam w środę na weselu i mogę polecić salę :)
Jedyne na co bym zwróciła uwagę to stół wiejski. No i jak dla mnie sala na max 110 -120 osób :)

agnies89 - Pią Cze 08, 2012 4:07 pm

dagii, czyli mało na tym stole jedzonka?

a masz może jakieś zdjęcia?

dagii - Pią Cze 08, 2012 7:43 pm

agnies89, zdecydowanie bardzo ubogi wiejski stół:(
ale ogólnie jedzenia raczej nie brakowało ;)

białyTulipan - Pią Cze 08, 2012 8:23 pm

a co Ci najbardziej smakowało?

i jeszcze powiedz jak z tym miejscem do tańca?przy jakiej ilości tańczących można było tańczyć swobodnie?

dagii - Pią Cze 08, 2012 8:36 pm

białyTulipan, pieczone mięsa były pyszne... galantyna , karczek, itd :)
Obiad też był smaczny, super były kuleczki ziemniaczane, tylko były też podane buraczki i moja znajoma sobie poplamiła sukienkę bo jej kuleczka uciekła przez buraczki:) więc może zrezygnujcie z buraczków?! heh
No niby na weselu którym byłam było około 120 osób... i to zdecydowanie max totalny :(

białyTulipan - Pią Cze 08, 2012 8:50 pm

a jaki był deser? ;>
u nas buraczków na pewno nie będzie,bo za nimi nie przepadamy;)

dagii napisał/a:
No niby na weselu którym byłam było około 120 osób... i to zdecydowanie max totalny :(

ale całe te 120 się mieści na parkiecie?bo obawiam się właśnie,że nie...chodzi mi o taką ilość osób tańczących w tym samym czasie, przy której ma się trochę luzu

i przypomniało mi się jeszcze:jak było z miejscami parkingowymi?

(przepraszam,że Cię tak zarzucam pytaniami :oops: ale mam nadzieję,że rozumiesz... :D )

dagii - Pią Cze 08, 2012 8:56 pm

białyTulipan, no tańczących myślę , że było tak max z 80 i wtedy było ok.... bo 120 to nie ma szansy aby się zmieściła :)
Jak był pierwszy taniec to część gości stała za stołami bo się nie zmieścili ......
Z miejscami parkingowymi nie wiem jak było bo nie wychodziłam na parking , nie pomogę w tej kwestii :P

Spoko rozumiem, zupełnie mi to nie przeszkadza ;)

białyTulipan - Pią Cze 08, 2012 9:01 pm

dagii napisał/a:
no tańczących myślę , że było tak max z 80 i wtedy było ok....


no to z tym mnie uspokoiłaś,bo ja myślałam,że tam się 40 zmieści...mam wypaczone widzenie perspektywiczne chyba ;)

dagii - Sob Cze 09, 2012 7:46 am

białyTulipan, wiesz ja nie liczyłam dokładnie..... ale tak mi się wydaje ;)
a na deser były lody z takim syropem malinowym i rozdrobnionymi malinami. Smaczne, tylko się trochę rozpuszczone dostaliśmy, może taki był zamysł.... wyglądało średnio, ale pycha:) Także nie ma się czym martwić....
Serio dziewczyna ja doszłam do wniosku, że jak idziesz się pobawić i z pozytywnym nastawieniem to jest ok.
A jak od początku idziesz by się czepiać i marudzić to będzie źle.....
Moim zdaniem to od ludzi zależy .....

[ Dodano: Sob Cze 09, 2012 9:50 am ]

stół wiejski

[ Dodano: Sob Cze 09, 2012 9:51 am ]

stół młodych

agacionek - Sob Cze 09, 2012 9:26 am

Słuchajcie w ramach sprostowania tego co pisze dagii to Pan Pelikan mówil, że zespół był 6 osobowy, jako że na podeście mieszczą się 4 osoby ze sprzętem to 2 musiały rozłożyć się na parkiecie przez co zabrały trochę miejsca :)
A ja liczyłam osoby na planie gości i było dokłądnie 103 ;)
No co do stołu wiejskiego to uważam że nawet to przybranie jest słabe... Można zawsze jakoś inaczej poukładać te smakołyki aby stół zachęcał do spróbowania tych wyrobów, np.


Ten Pan Pelikan to ze mną ma, co mi się nie podoba to zawsze mu to mówię, ale zalezy mi i chyba nam wszystkim aby było pieknie i te kosmetyczne sprawy trzeba poprawiać już teraz :roll:

SylwiaaK90 - Sob Cze 09, 2012 9:12 pm

My również byliśmy oglądać salę 2 czerwca :) Za każdym razem gdy idziemy ją oglądać w dniu wesela, podoba nam się coraz bardziej! Ciągle się zastanawiam nad pokrowcami... a czasu coraz mniej. Na dzień dzisiejszy zrezygnowaliśmy z pokrowców.
A co do miejsca do tańczenia ... u Nas również będzie ok 115 osób, ciasno będzie na początku kiedy wszyscy wejdą na sale i podczas pierwszego tańca ale później to część osób tańczy, część osób siedzi przy stołach a niektórzy wychodzą na zewnątrz :) ja o miejsce do tańczenia się nie martwię :)

dagii - Sob Cze 09, 2012 10:41 pm

agacionek, no jakoś dużo miejsca zespół nie zabrał.....
O widzisz to trochę gości nie dopisało, słyszałam , że 3 pary odmówiły dzień przed weselem... lipa straszna ;(

Ewa_Ewi - Nie Cze 10, 2012 8:36 pm

SylwiaaK90, z niecierpliwością czekam na Twoja relacje.

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 11:55 am ]
agacionek napisał/a:
Przy większej ilości Pan Pelikan mówił że trzeba ustawić stoły w drugą stronę czyli jakby wzdłuż okien.
jezeli bede miała wieksza liczbe gosci to gdzie i jak zainstaluje to duze zdjecie??? :(

[ Dodano: Pon Cze 11, 2012 10:08 pm ]
agacionek napisał/a:
Ten Pan Pelikan to ze mną ma, co mi się nie podoba to zawsze mu to mówię, ale zalezy mi i chyba nam wszystkim aby było pieknie i te kosmetyczne sprawy trzeba poprawiać już teraz :roll:
Świete slowa! Chcesz pokazać p. Konradowi te fotke wiejskiego stołu? Nie ma tu wiecej tego jedzenia, ale wszystko wyglada duzo bardziej apetycznie i efektowniej dzięki dekoracji - chociażby zwykłym warzywkom :)
aaness - Pon Cze 11, 2012 9:40 pm

Witam.
Mam pytanie do dziewczyn z terminami na 2013 :-) Jakie sa ceny na przyszły rok od osoby??? Zaczynam dopiero oglądać sale, ale patrzac na strone internetowa sala wyglada bardzo interesujaco :) a i wasze opinie kuszace :)

agacionek - Pon Cze 11, 2012 9:45 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
Chcesz pokazać p. Konradowi te fotke wiejskiego stołu? Nie ma tu wiecej tego jedzenia, ale wszystko wyglada duzo bardziej apetycznie i efektowniej dzięki dekoracji

Już pokazałam :p
Powiedział zę przyjmie uwagę ;)

Kalanchoe - Pon Cze 11, 2012 9:54 pm

Oj rzeczywiście ten wiejski stół nie prezentuje się najlepiej... Brakuje dekoracji, brakuje...
Ewa_Ewi - Pon Cze 11, 2012 10:10 pm

agacionek napisał/a:
Już pokazałam :p
Powiedział zę przyjmie uwagę ;)
8) 8) 8)
Zuza12345 - Wto Cze 12, 2012 1:19 pm


agacionek - Wto Cze 12, 2012 1:42 pm

Zuza12345, na zdjęciach co Daga wstawiła jest przy wiejskim stole taka kulka ze świczką czy kwiatkiem i to to :p
Zuza12345 - Wto Cze 12, 2012 1:57 pm

agacionek napisał/a:
i to to

:głupek:

Ewa_Ewi - Wto Cze 12, 2012 3:01 pm

Bardzo jestem ciekawa jak będzie wyglądał stół rybny...
dagii - Sro Cze 13, 2012 1:13 pm

Ewa_Ewi, ja bym stołu rybnego nie brała..... bo te rybki co próbowałam w ich wykonaniu nie były najlepsze...
Ewa_Ewi - Sro Cze 13, 2012 1:19 pm

:( a co to bylo? sledzie? Bo z kolei jedna forumka zachwalala jakies.

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 2:20 pm ]
vessna napisał/a:
Przekąski spróbowałam dopiero w domu hehe - śledzik z jabłkiem i śmietaną mniam
- i masz tu babo placek...

[ Dodano: Pią Cze 22, 2012 1:45 pm ]
SylwiaaK90 napisał/a:
My również byliśmy oglądać salę 2 czerwca :) Za każdym razem gdy idziemy ją oglądać w dniu wesela, podoba nam się coraz bardziej! C
Udanej imprezy i wszystkiego najlepszego. Czekamy na Twoją relację! :) powodzenia :)
Andzia86 - Wto Cze 26, 2012 8:57 pm

Jako szczęśliwa mężatka po świetnym weselu w 100% mogę polecić tą salę i Was uspokoić:)

Wesele było super,
poczynając od dekoracji (naprawde warto zainwestować w pokrowce bo sala z nimi wygląda o niebo lepiej),
poprzez dekoracje na stołach i lustrze (wiązanka przed nami wcale nie była taka mała- wystarczająca; też mieliśmy z mężem wielkie obawy co do odbicia lampy w lustrze ale na szczęście dzień przed weselem mnie oświeciło, żeby siedzieć na tle odsłoniętego lustra gdyż daje on niepowtarzalny, orginalny i bardziej dostojny wygląd sali a zdjecia na których widać nasz odbicie lub odbicie gości siedzący nawet daleko naprzeciw nas daje super efekt, lampa z fotografem wcale tak bardzo nie są widoczne a jeśli na jakimś zdjęciu już tak to nie bedzie trudno ich wyretuszować - tak więc szczerze polecam efekt z lustem);

po bardzo sprawną i miłą obsługę, elegancką zastawę, ładne oświetlenia, brak problemów technicznych z rzutnikiem oraz podczas grania orkiestry..

Jedzienie b. smaczne i naprawdę w dużych ilościach (super zawijasy z mięsa wieprzowego z kluseczkami śląskimi i kurczak faszerowany, a jak ktoś lubi kuchnie na ostro to indyk w warzywach, super mięska pieczone na talerzu z wędlinami, pstrąg faktycznie niespecjalny ale łosoś całkiem ok; my mieliśmy na deser kulkę lodów z owocami - no cóż lodów faktycznie tylko kuleczka ale za to bardzo dobre i różnorodne owoce, więc myślę że to był lepszy wybór niż torciki lodowe...(ja oczywiście miałam chęć na te maliny na ciepło do lodów ale biorąc pod uwage porę roku to mnie powstrzymano...), najlepsze ciasta- różne orzechowe

AA i polecam rosół augsburski dla tych osób, które chciały by uciec troszkę od tradycji ale rodzina się nie zgadza na żaden kremik na 1 obiad.... i musi być rosół...

U nas bylo 103 gości (a miało być 130) i myslę, że to jest taka optymalna liczba gości na tą salę.. o ile na parkiecie wszyscy razem nie tańczą to przy stołach może zrobić się ciasno przy większej ilości osób... o ale może faktycznie warto wtedy postawić inaczej stoły i będzie ok...

My niestety mielismy brzydką pogodę więc z ogródka praktycznie nikt nie skorzystał:( i puszczania lampionów też nie było:( a na parking mino naszych obaw chyba nikt nie narzekał...

Ale generalnie zbyt dużo się niepotrzebnie stresowałam bo jeśli były nawet jakieś małe minusiki, które mnie gryzły przed ślubem to w czasie wesela wogóle o nich zapomniałam a tak naprawdę nikt ich nie zauważył(albo tego nie powiedział;P) więc dziewczyny nie macie co się tak martwić -będzie dobrze- ja nie żałuję wyboru sali:)

agnies89 - Wto Cze 26, 2012 9:04 pm

Andzia86, a mogłabyś wrzucić jakieś zdjęcia sali? miałaś wiejski stół lub barmana?
białyTulipan - Wto Cze 26, 2012 9:04 pm

Andzia86, super,że opinia taka pozytywna :smile:
a jak stół wiejski? może mogłabyś wstawić jakieś zdjęcia?

agacionek - Wto Cze 26, 2012 9:07 pm

I stół słodki :P
pokrzywcia - Wto Cze 26, 2012 9:38 pm

Ufff.. ale mnie uspokoiłaś tą relacją, bo mam coraz większe wątpliwości. :roll: Czekamy na fotki wszystkiego co ważne. Mnie szczególnie interesuje ten efekt z lustrem :)
Ewa_Ewi - Sro Cze 27, 2012 8:24 am

Andzia86 , dzięki za relacje :)

SylwiaaK90[b], czekamy na Twoją :)

kagr - Nie Lip 01, 2012 6:47 pm

Witam, ja do Pelikana spróbuję się wybrać w najbliższą sobotę bo pomalutku kończę mój rekonesans. Przy okazji zobaczę jeszcze kilka innych sal w okolicach Aleksandrowa to później wysmażę jakiś post z aktualnymi informacjami z Pelikana.
Monika.I - Wto Lip 03, 2012 1:32 pm

Witam wszystkich,

Również chciałabym podzielić się opinią na temat sali, już jako szczęśliwa mężatka :)
Nasze wesele odbyło się 16.06 2012 w Pelikanie i możemy z mężem szczerze polecić to miejsce. Nie mogliśmy dokonać lepszego wyboru.
Po pierwsze - niezwykle profesjonalna i sympatyczna ekipa Pelikana. Goście weselni do tej pory zachwalają obsługę kelnerską, która była przemiła, od razu reagowała na potrzeby gości. Wszyscy byli uśmiechnięci i wykazywali ogromną kulturę osobistą , na przykład przy każdym podaniu i zabieraniu talerzyka zawsze dziękowali, uśmiechali się, pytali czy wszystko w porządku, czy
czegoś nie podać, reagowali natychmiast itd, itp, a przy tym byli nienachalni. Wbrew pozorom to się rzadko zdarza...
Po drugie - przepyszne jedzenie. Polecam rosół augsburski ( w całości zjadła go nawet moja chrześnica, która w domowych warunkach dziabnęłaby dwie łyżki i finito ). Przepyszna również była szynka po staropolsku ze wspaniałym sosem grzybowym. Śledzie - niebo w gębie, sałatka cezara również. Ogólnie jedzenie na 5+ . My nie braliśmy stołu wiejskiego, ale to dobrze, bo jedzenia było w bród, jak to mówią, nie dało się przejeść. Po weselu obdarowaliśmy pół rodziny a i sami mamy cały zamrażalnik :)
Po trzecie- niesamowity klimat sali,ogrodu, wystrój przepiękny. Polecam pokrowce, bo jednak nadają taki specyficzny urok. Nasi goście z ogrodu korzystali i bardzo zachwalali. Było bardzo gorąco tego wieczoru i w przerwach w tańcu chętnie z niego korzystali. My zresztą też :)
Nie wiem co mogę jeszcze napisać. Ogólnie wszystko było na jak najwyższym poziomie i gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie i móc jeszcze raz dokonać wyboru, nic byśmy nie zmienili. Z całego serca polecam.

Pozdrawiam, Monika

Ewa_Ewi - Wto Lip 03, 2012 1:35 pm

Miło słyszeć taka opinie :) a jak stół słodki? Ilu mieliście gości? Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego :)
Monika.I - Wto Lip 03, 2012 7:12 pm

Ze słodkości był sernik , z puszystą pianką - super, jabłecznik, rafaello i snikers. Na stole były również owoce, kawa, herbata, wszystko elegancko ułożone i przystrojone. U nas było 75 osób plus zespół, fotograf i kamerzysta. Miejsca i na 130 osób by wystarczyło. Kwestia ustawienia stołów, a parkiet wbrew pozorom jest na prawdę duży.

Dziękuję za życzenia :) i życzę powodzenia w przygotowaniach.

Ps. Moja osobista rada - nie warto się stresować i przejmować drobnostkami, bo się niechcący negatywnie zacznie nakręcać, a i tak w gruncie rzeczy wszystko wychodzi przepięknie :wink: Powodzonka!

agnies89 - Wto Lip 03, 2012 8:20 pm

Monika.I, a masz może jakieś zdjęcia sali i szczegółów?

[ Dodano: Sro Lip 04, 2012 4:11 pm ]
jadę w sobotę obejrzeć salę przed weselem :) macie jakieś pytania do pana Pelikana? jakieś konkretne zdjęcia mam zrobić?

Ewa_Ewi - Czw Lip 05, 2012 10:18 am

agnies89 napisał/a:
jadę w sobotę obejrzeć salę przed weselem
ja tez :) w drodze na degustację tortu ;)
agnies89 - Czw Lip 05, 2012 10:33 am

Ewa_Ewi, a o której będziesz? my przy okazji zjemy nasz rocznicowy obiad :) spróbujemy tego co jest w menu weselnym ;) zdam relację potem :wink:
Ewa_Ewi - Czw Lip 05, 2012 10:34 am

Jeszcze nie wiem, czy przed degustacją (ok. 10.30), czy po (ok.13.00).
agnies89 - Czw Lip 05, 2012 10:37 am

no my będziemy pewnie kolo 15 :) rozumiem, że jedziesz do Aspal degustować?
Ewa_Ewi - Czw Lip 05, 2012 10:43 am

tak i mam nadzieje, że bedzie nam smakowało i zamowimy
agnies89 - Czw Lip 05, 2012 11:03 am

to licze na relację z degustacji :) bo sami chcemy tam zamówić :smile:
pokrzywcia - Czw Lip 05, 2012 8:35 pm

agnies89 napisał/a:
macie jakieś pytania do pana Pelikana? jakieś konkretne zdjęcia mam zrobić?

Dekoracji za młodymi, stół wiejski jeżeli będzie, stół słodki i jakby był już gotowy samochodzik to też z przystrojeniem :)

Kleoo - Pią Lip 06, 2012 8:11 pm

Cześć. Planuję wesele na maj 2014. I bardzo spodobała mi się oferta tej sali, gdyż muszę ponad połowę swoich gości przenocować. Ale mam pewne obawy czy przy 120 gościach będzie wystarczająca ilość miejsca do tańczenia. Czy mógłby ktoś wyrazić swoją opinię na ten temat? zaznaczę, iż moja rodzina i rodzina mego narzeczona uwielbia tańczyć.

A czy korzystał ktoś na weselu z usług barmana? Czy dużo więcej alkoholu trzeba zaplanować?

Ewa_Ewi - Sob Lip 07, 2012 1:10 pm

Kleoo, Twoje obawy dzielimy wszyscy ;-) i Trudno odpowiedziec na to pytanie. Prześledz cały wątek.
agnies89 napisał/a:
to licze na relację z degustacji :) bo sami chcemy tam zamówić
- info w wątku dot. As-Pal.
agnies89 napisał/a:
no my będziemy pewnie kolo 15
jak bedziesz miala fotki to wrzuc prosze, my jednak nie podjechaliśmy tam dzisiaj (mijalismy tylko). Wymienili zewnętrzne szyldy przy bramie wjazdowej - prezentuje sie to teraz duuuuuzoooo lepiej :)
pokrzywcia - Pon Lip 09, 2012 7:51 pm

Dziewczyny byłam w sobotę obejrzeć salę i już jestem spokojna..uff.. pomimo że nie była jeszcze w pełni gotowa to wyglądała przepięknie!!! Pokrowce na krzesłach dodają uroku, polecam! Wydawało mi się że dekoracja na stołach (kwiaty) będzie skromna, ale była wystarczająca - akurat były róże i pięknie się komponowały. Za młodymi na lustrze wisiały serca, ale Pan Pelikan mówił że materiał (złoto - ecru) się szyje :wink: Wesele było na 86 osób, ale było jeszcze sporo miejsca przy stołach jak i do tańczenia (mimo że orkiestra się ze swoim sprzętem dość szeroko rozłożyła). Stół wiejski niestety skromny tak jak pisałyście, ale to jedyny minusik. Poza tym wszystko pięknie wyglądało, także dziewczyny nie ma się czym martwić!!!!! Fotek nie mam niestety bo weszłam przy okazji po drodze, na szybko.
Zuza12345 - Pon Lip 09, 2012 8:36 pm

super ze tyle pozytywnych opinii, ja tez niedawno wpadłam tam na chwile sala nadal mi się podoba.. także jest dobrze:) i co z nowości to na ciasto na stół słodki zakupili coś takiego

tylko o ile pamiętam z 4 talerzami także jest szansa na to ze ciasta będą ładniej wyeksponowane

agacionek - Pon Lip 09, 2012 8:47 pm

Mogliby jeszcze takie coś na wiejski stół, tzn żeby nie wszytsko było na stole tylko tez na "podniesieniach" :P Nie wiem jak to nazwać :)
agnies89 - Pon Lip 09, 2012 8:52 pm


troszka88 - Wto Lip 10, 2012 2:50 pm

zerknęłam na waszą salę i zdecydowanie Agata bierz pokrowce ;)
Kleoo - Wto Lip 10, 2012 8:16 pm

a czy ktoś miał wesele lub na weselu w Pelikanie na ponad 100 osób? bo jestem ciekawa jak z ilością miejsca do tańczenia przy takiej ilości osób. Bo ja bardzo bym chciała tę salę, ze względu na dobrą cenę z noclegami, których muszę zamówić dość dużo. Ale nie wiem czy przy takiej ilości wystarczy miejsca na tańce, hulanki, swawole.
Ewa_Ewi - Wto Lip 10, 2012 8:43 pm

Te pokrowce są rewelacyjne :)
pokrzywcia napisał/a:
ale Pan Pelikan mówił że materiał (złoto - ecru) się szyje
swietnie! :) Te patery na ciasto też są b. fajne. W ogole przez ten rok od podpisania przez nas umowy wprowadzili pare szczegolow, dzieki ktorym ta sala zyskuje na uroku jeszcze bardziej :-) .
dagii - Wto Lip 10, 2012 8:51 pm

Kleoo, proponuję prześledzić watek a znajdziesz odpowiedzi ;)
agacionek - Wto Lip 10, 2012 10:11 pm

Cytat:
zerknęłam na waszą salę i zdecydowanie Agata bierz pokrowce

Kochana nie ma innej opcji, jak je tylko zobaczyłam na sali musiałam je mieć!! :smile:

Dorotka_ - Sro Lip 11, 2012 6:35 pm

rozważałam tę salę, zanim znalazłam swoją, w środku jest bardzo ładnie :)
agnies89 - Nie Lip 22, 2012 5:02 pm

na facebooku Pelikana wrzucili nowe zdjęcia z wczorajszego wesela:)
Ewa_Ewi - Nie Lip 22, 2012 5:08 pm

i znowu te oszałamiające pokrowce... nie mogę się napatrzeć :smile:
agnies89 - Nie Lip 22, 2012 5:30 pm

Ewa_Ewi, fakt wygląda to cudnie :) a jeszcze ładniej z całym oświetleniem ;D
agacionek - Pon Lip 23, 2012 9:05 am

agnies89 napisał/a:
na facebooku Pelikana wrzucili nowe zdjęcia z wczorajszego wesela:)

Kilku moich znajomych było na weselu i wrzucili zdjęcia z zabawy, sala wyglądała obłędnie przy zgaszonych światłach :)

troszka88 - Pon Lip 23, 2012 9:10 am

haaaa.. w minioną sobotę nawet mój Dj grał w Pelikanie, jakby co mogę o coś podpytać :)
Ewa_Ewi - Pon Lip 23, 2012 9:54 am

agacionek napisał/a:
sala wyglądała obłędnie przy zgaszonych światłach
a mogłabys tu jakos wrzucic kilka fotek?
pokrzywcia - Sro Sie 08, 2012 8:34 am

Dziewczyny, czy wiecie może coś na temat możliwości serwowania drinków przez kogoś z Pelikana? Nie chodzi mi o typowy drink - bar i profesjonalnego barmana, tylko tak sobie pomyślałam żeby kupić parę butelek różnych alkoholi jakby ktoś miał ochotę. Tylko pytanie czy ktoś z obsługi mógłby jakiegoś prostego drina wykręcić? Jak myślicie? Będę jeszcze w sobotę pytać Pana Pelikana, ale może któraś z Was już się dowiadywała w tym temacie ;)
troszka88 - Sro Sie 08, 2012 9:32 am

pokrzywcia, troszkę nie widzę Twojego pomysłu... Jak już są driny na weselu, to Panie zawsze okupują bar do upadłego :) ,więc ten biedny kelner zalatałby się na śmierć.
aaness - Pią Sie 10, 2012 10:21 am

Witam
My mamy wesele 1.06.2013r. Odnośnie serwowania drinków to jest tam możliwosć wykupienia barmana na co my sie zdecydowalismy. z tego co nam wytłumaczyl pan z ktorym rozmawialismy to mozemy sobie wybrac ok 5 drinkow (mowil ze tyle bedzie wystarczajaca ale wiecej tez mozna miec) i barman bedzie stal za barem ktory tam jest i bedzie te drinki serwowal :) oczywiscie alkohol na drinki we wlasnym zakresie :)

Ewa_Ewi - Sob Sie 11, 2012 3:53 pm

Byłam dzis w Pelikanie, przed weselem Zuzy12345 - wszystko wyglądało pięknie! Wzieli sobie do serca uwagi co do wiejskiego stolu (są juz dekoracje). Super, ze za Młodymi na lustrze jest powieszony materiał - można bez problemu zawiesic dowolna dekorację. Ogolnie jestem zachwycona :) My sie decydujemy na stol rybny i jego zdjecia, ktore wrzucili na strone i Fejsa są po prostu boskie ;-)
Zuza12345 - Wto Sie 21, 2012 10:02 am

Czesc, przepraszam ze dopiero teraz, ale jakos czasu nie mogłam zagospodarowac.. Jeśli chodzi o salę nie ma sie do czego przyczepic, obsługa bardzo miła i sprawna, jedzenie dobre, u nas były 4 posiłki ale dla mojej rodziny to spokojnie starczylo, bardzo dobry żurek i szynka z ziemniakami, całość menu mam wrzucone w dzienniczku ślubnym jakby ktoś chciał podejrzec.. Stół wiejski i słodki cieszyły sie ogromnym powodzeniem, wszystko wyglądało tak jak powinno bo tak jak pisałyście wczesniej wzięli sobie nasze sugestie do serca.. Stół wiejski wyglądał rewelacyjnie jak tylko będę mieć jakieś fotki to powrzucam. Jedzenia było bardzo duzo, wszystko co zostalo zapakowała nam obsługa i mogliśmy zabrać.. Nam wyszlo okolo 90 pojemnikow do zabrania do tego soki i napoje.. Ogólnie jak to powiedział moj juz mąż "nawet jakbyśmy chcieli nie mamy sie do czego przyczepic" jak macie jakieś pytania to piszcie postaram sie odpowiedzieć. Pozdrawiam
kakonka - Wto Sie 21, 2012 10:35 am

mam chwilkę to piszę. Jeśli chodzi o jedzenie fakt doczepić nie ma się do czego (jedynie sakiewki były suche a karkówka- zelówa- zapewne od odgrzewania)
Na stołach nie brakowało nic- jeśli kończył się sok za chwilkę był podawany kolejny :) Czerwony barszcz rewelacja :)

Jeśli chodzi o salę- moim zdaniem 90 soób to max. chyba, że będzie więcej a połowa nie będzie tańczyć.
Fajnym rozwiązeniem są stoliki na zewnątrz, zawsze można odpocząć od hałasu- w sensie muzyki.
Ogólnie salę polecam :)

Ewa_Ewi - Wto Sie 21, 2012 4:05 pm

Zuza, super! :) Zuza, Kakonka - mozecie polecić albo odradzić jakieś przekąski? Zuza miałaś lampiony do nieba (jak wyszlo)? Byloby cudnie jakbys wrzuciła fotki stołów :)

[ Dodano: Wto Sie 21, 2012 5:09 pm ]
Zuza, jeszcze jedna prośba - napisz proszę jak tort z cukierni Aspal.

Zuza12345 - Pią Sie 24, 2012 2:37 pm

Ewa_Ewi, tak mysle..z tych rzeczy, ktore w ogole byly nie ruszone to pomidory faszerowane, ale to raczej nie kwestia smaku tylko duzej ilosci jedzenia.. To co mogę zdecydowanie polecić to schab w galarecie, patera wędlin,gyros, deska serów tez byla fajna tylko szkoda ze nie byla podana zgodnie z nazwa na desce a na normalnym talerzu, noga ze stolu wiejskiego pycha, ogólnie całość stolu byla bardzo smaczna i smalec, pasztet, grzybki, kiełbaski.. Mniam jeśli chodzi o stół słodki to polecam babeczki, i sernik którego nie chciałam na początku bardzo dobry miękki i wilgotny, i my mieliśmy jeszcze ciasto jagodowe tez pycha ogólnie bardzo duzo nam zeszło ciasta.. Reszty nie pamiętam na samym weselu zjadłam tylko 1 danie czyli rosół augsburski bardzo fajny pomyl na rosół, pozniej szyjkę i żurek i wszystko mi smakowało.. Resztę rzeczy które były chyba nie udało mi sie spróbować.. Takze ja nie mam co narzekac o torcie napiszę zaraz w watku as palu

[ Dodano: Pią Sie 24, 2012 4:41 pm ]
a teraz mi sie przyponialo..jedyne przed czym mogę przestrzec to ze jeśli któraś z was robi prezentacje zdjęć to niestety musi przynieść swojego laptopa i zrobić sobie pokaz próbny.. My liczyliśmy na sprzęt pana pelikana, bo tak bylo na początku mówione, a pozniej okazało sie ze nie mają power pointa i trzeba bylo na szybko szukać od kogoś laptop bo my niestety nie jestesmy szczęśliwymi posiadaczami tak zaawansowanego sprzętu.. I przez to wynikło sporo problemów zarowno przed i podczas samego wesela.. Takze polecam sobie to sprawdzić

Ewa_Ewi - Pią Sie 24, 2012 4:23 pm

Zuza12345 napisał/a:
jeśli któraś z was robi prezentacje zdjęć to niestety musi przynieść swojego laptopa
dobrze wiedziec. A Wasz zespol nie mial swojego laptopa?
pokrzywcia - Sob Sie 25, 2012 4:28 pm

Dzięki za info o jedzeniu. No i liczymy jeszcze na jakieś fotki z efektami, bo ja tylko widziałam jak jeszcze było przed :)
A te problemy z prezentacją, to chyba wyszły już rano? Bo jak byliśmy na sali koło południa to właśnie z Panem Pelikanem o tym rozmawialiśmy i sam nas przestrzegał że tak wyszło i żebyśmy jak chcemy prezentację to wcześniej przyszli wypróbować czy w ogóle ruszy.
Mieliście też chyba swoje driny hm? Coś kojarzę jakieś whiskacze na stole słodkim wystawione? Sami sobie goście robili? Jak to wyszło?

kakonka - Sob Sie 25, 2012 5:52 pm

pokrzywcia, whisky fakt było i osoby które miały ochotę same sobie robiły- wiesz jedni piją z wodą inni z colą a jeszcze inni samo. Kto jak woli :) Nie widziałam żeby były z tym jakiekolwiek problemy a kilkoro panów przechadzało się ze szklaneczkami z tymże trunkiem :D

co do faszerowanych pomidorów- dostaliśmy od Państwa B. :D - ogólnie dobre ale cały smak zabijała bazylia- ale to na mój gust :P

prezentacja (świetna) w końcu poszła na naszym laptopie ale 2 razy był falstart, bo były niewielkie problemy z połączeniem laptopa z rzutnikiem.

Rosół o którym pisze Zuza był dla wielu osób zaskoczeniem ale był na prawdę dobry :D

Ewa_Ewi - Sob Sie 25, 2012 6:00 pm

kakonka napisał/a:
Rosół o którym pisze Zuza był dla wielu osób zaskoczeniem ale był na prawdę dobry
wszyscy go chwalą; czym sie rozni od tradycyjnego?
kakonka - Sob Sie 25, 2012 9:21 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
kakonka napisał/a:
Rosół o którym pisze Zuza był dla wielu osób zaskoczeniem ale był na prawdę dobry
wszyscy go chwalą; czym sie rozni od tradycyjnego?


przede wszystkim jest mniej tłusty a w nim pływają mini pulpeciki i makaron ryżowy :D

Ewa_Ewi - Pon Sie 27, 2012 8:03 am

To faktycznie dość innowacyjnie ;-)
dagii - Pon Sie 27, 2012 9:49 am

oj tak rosołek bardzo dobry.....:)
Zuza12345 - Pon Sie 27, 2012 5:08 pm

Ewa_Ewi napisał/a:
A Wasz zespol nie mial swojego laptopa?

nie wiem szczerze mówiąc.. nawet nie wpadłam na pomysł żeby zapytać .. było mineło..

a jeszcze z jedzenia to mogę polecić..to kurczak faszerowany zawijany w bekonie.. pycha.. właśnie jedliśmy na go obiad.. i nawet po odmrożeniu nam smakował :)

a co do drinków to był tylko whiskacz i było dokładnie tak jak pisała kakonka, zdjęcia najprawdopodobniej będę mieć w tym bądź na początku przyszłego tygodnia..

Ewa_Ewi - Pon Sie 27, 2012 5:09 pm

nie moge sie doczekac :smile:
Zuza12345 - Czw Sie 30, 2012 1:42 pm


Ewa_Ewi - Pią Wrz 07, 2012 9:21 am

Zuza12345 napisał/a:
chcecie jeszcze jakieś fotki?
pytanie retoryczne hehe. dawaj! wszystko wyglada pieknie!!!
taja - Pią Wrz 07, 2012 9:55 am

podglądam :cool:
Dorotka_ - Pią Wrz 07, 2012 9:59 am

Zuza12345, omg, jestem na diecie i jak widzę takie cuda.... pięknie to wyglądało!
pokrzywcia - Pią Wrz 07, 2012 10:01 am

Pewnie że chcemy!!! Widzę że zdecydowaliście się na dyżurnego fotografa sali :razz:
grejpfrut - Pią Wrz 07, 2012 10:05 am

Ooo jeśli noga smakowała chociaż tak dobrze jak wyglądała - to wierzę, że palce lizać :D
Oli 83 - Pią Wrz 07, 2012 10:12 am

Witam,
również podglądam,ponieważ jestem na etapie poszukiwań sali.. :lol:

skowronek2323 - Pią Wrz 07, 2012 10:44 am

podglądam
kesuni - Pią Wrz 07, 2012 5:07 pm

coraz poważniej rozważam wybór właśnie tej sali :)
kasia_m - Pią Wrz 07, 2012 7:38 pm

Zuza12345 wyglądało super.
sothaga - Pią Wrz 07, 2012 8:04 pm

faktycznie pięknie :) mam nadzieję, że u nas też tak będzie :) Pelikan to pierwsza sala, którą oglądaliśmy "na żywo" i już nie chcieliśmy jechać do żadnej innej :)

przyłączam się do wcześniejszych postów i również proszę o więcej zdjęć :)

mynia_89 - Pią Wrz 07, 2012 9:03 pm

Podejrzę :)
Hatifnatka - Sob Wrz 08, 2012 12:12 am

śliczny słodki stół :)
madziulka2418 - Sob Wrz 08, 2012 9:55 am

i ja podejrzę:) stół słodki mniamm:)
risonia - Sob Wrz 08, 2012 7:21 pm

Pokrowce na krzesła są super bardzo mi się spodobały
agacionek - Nie Wrz 09, 2012 4:46 pm

Wątek się rozwinął a mi powiadomienia nie przychodzą :evil:

Co do nogi to goście pytali skąd była bo była przepyszna, ja miałam zastrzeżenie do ogórków, bo śmierdziały, ale niektórym bardzo smakowały :?

Generalnie jedzenie pyszne i dużo i tak jak Zuza pisała nie macie co się martwić, że goście wyjdą głodni, my na poniedziałek zaprosiliśmy 50 osób- podaliśmy barszczyk z pasztecikami, odgrzaliśmy mięso- sakwy, uda i to wszystko co zostało, na stołach były te przystawki które nadawały się do zdjedzenia a mimo wszystko zostało nam dużo żarcia, ja mam pełen zamrażalnik :-)

Jedyne co to ciasto spróbowałam w poniedziałek rano u Pani Ali na kawce :) Było przepyszne, jako Panna Młoda nie miałam okazji zjeść na weselu.

My na stole słodkim ustawiliśmy nalewki własnej roboty BABUNI i wina :) Nalewki cieszyły się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród kobiet, nalewały sobie do kieliszków od wina :smile:

My mieliśmy również poprawiny, na poprawinach były dodatkowe świeże sałataki, dla dzieci Picollo na stole słodkim.
Dokupiliśmy też trochę cukierków, ale ja zdążyłam do ślubu pół zjeść i było trochę za mało :P

Niestety nie mam jeszcze zdjęć, bo mój fotograf jest na urlopie, a nie wiem nawet kto robił zdjęcia aparatem, żeby ściągnąć od rodzinki i znajomych :)

Zuza12345 - Wto Wrz 11, 2012 10:11 am

pokrzywcia napisał/a:
Widzę że zdecydowaliście się na dyżurnego fotografa sali

czy ja wiem .. Marta była tam dopiero 2gi raz.. a, że można się z nią spokojnie dogadać to użyczyła zdjęć na stronę..

Pan Pelikan wrzucił kilka fotek z naszego wesela..
http://pelikan.info.pl/galeria,13,pl.html

Także ja dorzucę tych, których nie ma na stronie
Nasze dekoracje.. wzorowane na bukiecie ślubnym..


Tak zaaranżowaliśmy stół na księgę gości..

Teraz z chęcią bym tam znacznie mniej rzeczy ułożyła, bo naćkane trochę tam było..

I plan stołów..

Tu narazie jest taka tablica na magnesy.. także proponuje przynieść jakieś swoje.. albo zamontować na szpilki żeby nie poprzekrzywiało się tak jak u nas.. bo niestety jeden magnes nie daje rady utrzymać kartki a4

A i jeśli chodzi o tort.. to od razu poproście, aby naszykowali 2 noże, poprostu szybciej będzie, bo 2 osoby kroją..

Polinka1987 - Nie Wrz 16, 2012 7:39 am

Witam wszystkie forumowiczki,
szukajac miejsca na swoje wesele trafiłam na to forum i bardzo zaciekawił mnie wlasnie pelikan. Przeczytałam wszystko :) i zanim sie udam do lokalu chciałąbym Was zapytac co jest w cenie?

Ewa_Ewi - Nie Wrz 16, 2012 1:49 pm

Polinka1987 napisał/a:
co jest w cenie?
mysle, ze najlepiej bedzie jak napiszesz maila do Pelikana z prosba o oferte - wyslą Ci wszystkie info...
Polinka1987 - Nie Wrz 16, 2012 7:28 pm

Dzwoniłam dziś i jutro jadę zobaczyć tak wstepnie a potem w jakąs sobote jak mi się spodoba, bo ślub planujemy w lutym :) wiec czasu mało :)
dagii - Pon Wrz 17, 2012 8:46 am

Zuza12345, super , stół z książką pamiątkową bardzo mi się podoba ;)
edzia87lodz - Pon Wrz 17, 2012 10:01 pm

oglądaliśmy, nas nie zachwyciła,
przede wszystkim ze względu na to że w sezonie weselnym odbywają sie 2 przyjęcia jednocześnie, do prawda maja osobne wejścia, parkingi i łazienki ale mimo wszystko są przez ścianę i są drzwi przechodnie,
menu też jakieś dziwne ale podobno można pozmieniać z kucharzem

no i wyjście z kuchni na sale do podawania jedzonka jest tuż za młodymi :/

elegancko ale czegoś brak...
dojazd drogą "polną" , nie dla aut z niskim zawieszeniem:)
z zewnątrz hotel prezentuje się skromnie.

Ewa_Ewi - Pon Wrz 17, 2012 10:23 pm

edzia87lodz napisał/a:
oglądaliśmy
to jest na pewno o Pelikanie? Bo opis ma sie nijak do rzeczywistosci. Dojazd polna droga? Wyjscie z kuchni na sale tuz za Mlodymi?? za Mlodymi jest wielkie lustro a za nim sciana a dojezdza sie normalna droga!!!
agnies89 - Pon Wrz 17, 2012 10:32 pm

edzia87lodz, hahaha coś Ci się chyba sale pomyliły ;/ przecież ten opis w ogóle nie pasuje do Pelikana [smilie=122_new.gif]
agacionek - Wto Wrz 18, 2012 8:11 am

edzia87lodz, pomyliłaś wątki :smile: :smile:
Ewa_Ewi - Sro Wrz 26, 2012 12:00 pm

Czas na opinie po moim weselu :) Polecamy sale w 100%!!! Nie mamy sie do czego przyczepić. Obsługa - rewelacja, przemiła i profesjonalna, uśmiechnięta, z niczym nie bylo problemu, wszystko dokladane na bieżąco, zmieniane talerzyki nie wiadomo kiedy :) W pewnym momencie kelnerzy podawali jedzenie w białych rękawiczkach :) Nie widzialam tego jak dotąd na zadnym weselu. Jedna z naszych koleżanek podeszła do jednej z osob obsługujących by powiedzieć, ze jeszcze nigdy w zyciu nie widziała tak wypolerowanych sztućców i zastawy :) Wszystko na naprawdę super poziomie. jedzenia masa i bardzo dobre. ja niestety nie zjadłam wiele (potwierdzam regule - Pani Mloda nie je na własnym weselu), ale tyle tego zostalo (ok. 80 pojemnikow z jedzeniem!!!), ze próbuje teraz - pychota. Właściciele oddali nam wszystko (imponująca uczciwość), poza jedzeniem nawet owoce, resztki win, sosy, zupy, absolutnie wszystko wzięliśmy ze soba. Rozdajemy rodzinie i znajomym - sami chyba przez m-c nie będziemy gotowac ;-) Pani Alicja to przekochana osoba, dba o kazdy szczegol. W temacie jedzenia - furore zrobiła noga na wiejskim stole (mniam) i fontanna czekoladowa (autentyczna belgijska mleczna czekolada) - tez wybraliśmy z niej resztki i pomroziliśmy :) Ja polecam deser rote grutze oraz krem pomidorowy z ginem i bazylia. Goscie wychwalali kaczke - ze tak mięciutkiej i pysznej nie jedli jeszcze nigdy (dopłata 3 zl do talerzyka). Ciasta przepyszne, wszystkie prawie zeszły. Wodka idealnie zmrozona. Wszystko bylo dokładnie tak jak sobie zaplanowaliśmy. Z maleńkich minusików, dla mnie rosol byl troche za malo cieply a deska serow faktycznie lepiej by sie prezentowała na desce a nie talerzu. Poza tym wszystko jest kwestia gustu - jeden woli bardziej przyprawione mięso, drugi mniej, itd itp Wiec tu nie da sie obiektywnie stwierdzić za wiele. Gdy goście pytali o cenę talerzyka i jak im powiedzieliśmy co w tej cenie mieliśmy gratis nie mogli nam uwierzyć. Mysle ze jak na Lodz i okolice Pelikan jest bezkonkurencyjny. My jesteśmy absolutnie zachwyceni. Oczywiście wrzucę fotki jak już będą. Pani Alicji, Konradowi i jego bratu oraz calej obsludze dziękujemy za pełen profesjonalizm i zaangażowanie:) P.s. Pokoje tez super, nocującym bardo się podobały.

[ Dodano: Sro Wrz 26, 2012 1:04 pm ]
No i jeszcze klimat sali - elegancki wystroj, ale bez przepychu, piękne oswietlenie, świece, kwiaty, wszystko dopracowane w każdym szczególe. idealna sala na nasze 90 osob, nie bylo w ogole ciasno na parkiecie.

[ Dodano: Sro Wrz 26, 2012 2:12 pm ]
I zdecydowanie polecam pokrowce na krzesla - dodają niesamowitego uroku :) Ach, chciałoby sie przeżyć to wszystko jeszcze raz... ;-)

pokrzywcia - Sro Wrz 26, 2012 2:37 pm

Ewa_Ewi, super że wszystko się udało! Gratulacje i czekamy oczywiście na foteczki :)
Ewa_Ewi napisał/a:
W pewnym momencie kelnerzy podawali jedzenie w białych rękawiczkach
wow.. no to nieźle :razz: a co takiego podawali?
Ewa_Ewi - Sro Wrz 26, 2012 3:16 pm

nie pamietam, chyba I danie albo kaczke. Jedzenie bylo na stolach, ale kelnerzy przeszli po sali z dodatkowymi porcjami pytając czy ktoś jeszcze ma ochotę.
agnies89 - Sro Paź 24, 2012 12:29 pm

Ewa_Ewi, a masz może jakieś zdjęcia już? :)
Ewa_Ewi - Sro Paź 24, 2012 1:28 pm

niestety nie, ale i tak moj fotograf nie zrobil zdj stolu wiejskiego, rybnego i slodkiego wwwwwrrrrrrrrr :evil: na str Pelikana sa nowe zdj z wesel :) moge co najwyzej wrzucic amatorskie zdj czesci stolu slodkiego. Nie ma tez niestety fotek tych stolow od gosci, ktorzy robili zdj.
Kleoo - Nie Lis 25, 2012 6:44 pm

a czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat miejsca do tańca przy okolo 100 gościach?
agacionek - Nie Lis 25, 2012 9:13 pm

Kleoo napisał/a:
a czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat miejsca do tańca przy okolo 100 gościach?

Zależy jakich masz gości, czy jest dużo osób starszych czy tylko parę i czy ludzie lubią tańczyć, czy przyjdą tylko najeść się i napić :D

Ewa_Ewi - Nie Lis 25, 2012 11:16 pm

Ja miałam 90 osob, z czego 80% to byli mlodzi ludzie, tance cały czas i bylo ok.
kolebolek - Wto Gru 18, 2012 7:26 pm

Witam , wie ktoś może czy jest jakaś minimalna liczba gości?
aaness - Wto Gru 18, 2012 7:43 pm

minimum na okolo 70 osob o ile dobrze pamietam, ale najlepiej zadzwonic i zapytac.
kesuni - Sro Sty 16, 2013 8:54 pm

Zachęceni opiniami na forum i oczywiście osobistą wizytą w Pelikanie, również możemy wraz z narzeczonym dopisać się do par, które wybrały ten lokal na swoje wesele :) Sala jest bardzo elegancka, właściciele bardzo pomocni. Nie wyobrażam sobie, by cokolwiek mogło pójść nie tak :)
chococolady - Wto Lut 19, 2013 5:14 pm

My teą poważnie zastanawialiśmy się nad wyborem Pelikana. Niestety zwyciężyła inna sala. Kleoo, miałam podobne obawy jak widziałam ustawione stoły na 95 osób. Wtedy wydawało mi się, że miejsca do tańczenia jest naprawdę mało :( Duży plus to właściciele sali - bardzo sympatyczni i układowi. Minus to niedużo miejsca i możliwość udostępnienia pokoi nad salą gościom spoza wesela. Dla niezorientowanych wyjaśnię, że jest wspólne wejście na salę i do pokoi na górze nad salą weselną.
agacionek - Wto Lut 26, 2013 3:27 pm

Widziałam, że zwolnił się termin wesela na ten rok.

8 czerwca 2013

Może znacie kogoś kto szuka sali, lub sami poszukujecie :)

agnies89 - Wto Kwi 09, 2013 9:41 pm

Ewa_Ewi, i co masz już jakieś zdjęcia, które mogłabyś wrzucić? :wink:
Malea - Pią Maj 31, 2013 12:54 pm

Poważnie rozważam wybór Pelikana na nasze wesele w 2014 (główna moja obawą jest miejsce do tańczenia przy ok 100 gościach, ale poprzednie opinie forumek trochę mnie uspokoiły). Czy są może na forum już jakieś pary, które zdecydowały się na 2014 :) ? pozdrawiam wszystkich entuzjastów Pelikana:)
kesuni - Pią Maj 31, 2013 1:10 pm

ja zdecydowałam się na 07.06.2014, też będę miała około 100 Gości, myślę, że jakoś się pomieścimy :)
Malea - Pią Maj 31, 2013 1:15 pm

kesuni, to super, że ktoś się znalazł:) a powiedz mi zespół będziesz miała ilu osobowy? bo kolejna moja obawa ile osób max zmieści się na podeście. Pytam bo mam na oku 4 lub 5 osobowy. Myślę, że zaczynam sobie tworzyć niepotrzebne problemy, ale chyba tak to już jest z nadgorliwymi pannami młodymi:)
Dorotka_ - Pią Maj 31, 2013 1:24 pm

Malea, tutaj widzę Ace Voice w składzie 4osobowym (z perkusistą) się mieści :)

https://vimeo.com/60449501

Malea - Pią Maj 31, 2013 1:32 pm

Dorotka_, dzięki:) jedno jest pewne zaczynam sobie tworzyć zbędne problemy! a to dobiero poczatek, aż strach pomyślec co będzie dalej! :(
kesuni - Pią Maj 31, 2013 2:18 pm

Malea, ja będę miała właśnie 4-osobowy zespół i jak na zamieszczonym przez Dorotka_ filimiku widać, 4 osoby na podeście dają radę :) będzie super :D
białyTulipan - Wto Cze 11, 2013 2:16 pm

Nasze wesele w Pelikanie odbyło się 25 maja i możemy powiedzieć: REWELACJA! Sala jest piękna, elegancka, ale bez przepychu, krzesła z pokrowcami prezentują się pięknie, na stołach żywe kwiaty i świece dodają uroku... Z sali można wyjść do niewielkiego, acz uroczego ogródka z oczkiem wodnym i huśtawką, co też jest fajne, jeśli ktoś chce odpocząć od hałasu na sali. Obsługa fantastyczna! Wszyscy mili, uśmiechnięci, pomocni...złego słowa nie można powiedzieć. Jedzenie również smaczne, nie słyszałam, żeby goście na coś narzekali. Wszystkiego było dużo, do domu zabraliśmy jeszcze chyba z 50 pojemników (po weselu kelnerzy wszystko pakują).
Jeśli chodzi o miejsce do tańczenia, to też miałam obawy, ale mieliśmy 86 osób, w tym 80% to młodzież nie schodząca z parkietu i nie było problemu z miejscem. Zespół mieliśmy 5-osobowy (w tym perkusja, 2 gitary i klawisze oraz wokalistka) i na podeście się zmieścili. Właściciele konkretni, pomocni, sympatyczni, pomogli nam w wyborze menu (które okazało się zresztą bardzo trafione).

chococolady napisał/a:
Minus to niedużo miejsca i możliwość udostępnienia pokoi nad salą gościom spoza wesela.


jeśli chodzi o udostępnianie pokoi nad salą, to nie jest chyba duży minus...podczas naszego wesela też spał tam jeden gość, ale jego obecność była dla gości niezauważalna (my go spotkaliśmy tylko raz, ale na piętrze, wchodząc do swojego pokoju).
My szczerze salę polecamy :)

agacionek - Sro Cze 12, 2013 11:48 am

białyTulipan, a jaką mieliście kolorystkę?
Masz jakieś zdjęcia stołów?

białyTulipan - Czw Cze 13, 2013 2:57 pm

nie mamy jeszcze zdjęć od fotografów, a i od gości nie za wiele...nie sądzę więc, żeby gdzieś stoły były uwiecznione, ale jeśli coś znajdę, na pewno wrzucę :D

Jeśli chodzi o kolorystykę, to był biały i niebieski. W wazonach niebieskie hortensje i białe eustomy (jak w moim bukiecie ślubnym :smile: ). Mieliśmy też lustro przykryte zasłoną i nad nami wisiały dwa serduszka też ozdobione niebieskimi i białymi kwiatami :) super!

agnies89 - Sro Sie 07, 2013 10:41 pm

Nasze wesele odbyło się 15 czerwca :) Sale polecamy w 200% :D nie mamy się do czego przyczepić :wink: Jedzenie rewelacyjne, w gigantycznych ilościach, zawieźliśmy na salę 80 pudełek i nawet brakło, jedzenie wynosiliśmy w kartonach :) do tej pory mamy pomrożone mięsa i paszteciki :) Pani Ala wiedząc, że mamy poprawiny poprawin w poniedziałek dała nam nawet wielki gar żurku :) Sala oddała nam wszystko, nawet butelki z winami i wódką, w których niewiele było już trunków, wszystkie owoce, ciasta (które rozdaliśmy gościom) niestety nawet ich nie spróbowałam. Obsługa rewelacyjna, talerzyki i sztućce bardzo często wymieniane na czyste, dokładane jedzonko jeśli czegoś zabrakło, puste dzbanki z sokami i napoje uzupełniane od razu, drinki robione przez barmana rewelacyjne :D cieszyły się ogromnym powodzeniem :) Mimo moich obaw, że parkiet będzie za mały dla 100 osób, okazał się idealny, nie było w ogóle ciasno (wiadomo nie wszyscy na raz tańczą). Zespół, kamerzysta i fotograf siedzieli w osobnym pomieszczeniu, żeby mieć ciszę i trochę odpocząć od hałasu :) Pokoje bardzo sympatyczne, przestronne, w związku z tym, że mieliśmy poprawiny i najdroższą opcję cenową dostaliśmy pokój an dwie doby 8)

Z jedzonka polecam krem pomidorowy z ginem, udka po francusku zawijane boczkiem (do tej pory goście wspominają to mięsko :) ), sakwy z pieczarkami, a kluseczki śląskie... mmm pycha :buja w oblokach:

Tak więc, z czystym sumieniem mogę polecić salę. Na pewno zdecydowalibyśmy się drugi raz na nią :D

Aha mieliśmy również auto z sali. Bałam się, że ze swoją suknią nie zmieszczę się do niego, ale przedni fotel został wsunięty na maxa do przodu i zmieściłam się bez problemu :) w autku mieliśmy również szampana od sali, co nie powiem było idealnym napojem po kościele :)












kesuni - Czw Sie 08, 2013 7:33 pm

Jak cudownie, że zamieściłaś swoją relację :) Właśnie się zastanawiałam, gdzie mógłby zasiadać zespół i fotograf :) Te ich babeczki widzę już po raz któryś na zdjęciach i nie mogę się doczekać, kiedy sama ich skosztuję :D
Ewa_Ewi - Czw Sie 08, 2013 8:15 pm

kesuni napisał/a:
dzie mógłby zasiadać zespół i fotograf
na moim weselu siedzieli w takiej małej oszklonej sali w ogrodzie (mysle, że agnies89 tez wlasnie o tym pisze)
kesuni napisał/a:
Te ich babeczki
są pyszne :razz:
agnies89 - Czw Sie 08, 2013 8:23 pm

Ewa_Ewi, dokładnie, siedzieli w Sali Myśliwskiej :) a babeczki są rewelacyjne :smile:
ola_łódź - Wto Sie 13, 2013 6:13 pm

Mmm... Babeczki super!!!
sothaga - Wto Sie 27, 2013 8:43 pm

nasze wspaniałe wesele odbyło się 10 sierpnia :) wkrótce zdam obszerną relację :)
gabi1986 - Pią Sie 30, 2013 7:39 am

Podbijam temat :)
Syli112 - Wto Lis 19, 2013 8:01 pm

kesuni napisał/a:
ja zdecydowałam się na 07.06.2014, też będę miała około 100 Gości, myślę, że jakoś się pomieścimy :)


dołączamy do zauroczonych Pelikanem..nasz ślub już w lipcu i też martwi mnie miejsce do tanca ale mysle ze bedzie dobrze!

chmurka_1985 - Wto Mar 18, 2014 9:34 pm

Ja mam nadzieję, że ktoś jeszcze podzieli się swoimi przemyśleniami na temat tej sali:) ja czekam jeszcze trochę i denerwuję się:)
enemka - Wto Kwi 08, 2014 6:08 pm

My również dołączamy do grona zainteresowanych Pelikanem :-)
O miejsca do tańczenia również się trochę obawiam, planujemy wesele na przyszły rok, na ok. 90 osób.

emiiskaa - Pią Kwi 11, 2014 5:48 pm

a ja sie znowu obawiam czy sala nie bedzie dla nas za duza - my chcemy ok 55-60 osob, a nie chce zeby byly takie "pustki" na sali - co sadzicie?
od paru dni przygladam sie wlasnie Pelikanowi i coraz bardziej mi sie podoba

chmurka_1985 - Pią Kwi 11, 2014 7:43 pm

witaj w klubie zmartwionych:) Mam nadzieję, że jedna z dziewczyn, która miała tam wesele zlituje się i doda jakiś mały opis-recenzję dla nas zatroskanych:)
emiiskaa - Pon Kwi 14, 2014 8:08 pm

dziewczyno zlituj sie :D
kesuni - Wto Kwi 15, 2014 11:30 am

Obawiam się, że na forum w tej chwili nie mamy żadnej Dziewczyny, która miała w Pelikanie wesele, a która nie podzieliłaby się do tej pory swoją opinią na temat tej sali... :razz: Ja ufam dotychczas wyrażonym ocenom i po prostu wiem, że będzie wszystko super przygotowane 8) Możecie czekać na moją relację, ale to nastąpi dopiero w czerwcu :wink:
chmurka_1985 - Wto Kwi 15, 2014 11:55 am

kesuni, chyba masz rację, ja muszę poczekać i zobaczyć. Sama się chcę wybrać do nich i zobaczyć na własne oczy. Chciałabym pojechać jak zacznie się sezon ślubny i wybadać. Będę za Was trzymać kciuki!
dagii - Sro Kwi 16, 2014 9:32 pm

chmurka_1985, przecież opinie są o sali więc czym się martwisz? Ja byłam tam na weselu przyjaciółki i było ok. Myślę, że sala adekwatna do ceny :)
chmurka_1985 - Sro Kwi 16, 2014 11:14 pm

dagii, masz rację, są opinie:) Spanikowałam bo nie jest ich aż tak dużo w porównaniu do innych sal więc się martwiłam. Szczerze powiedziawszy to nie mam jak nawet sobie porównać w stosunku do innych sal i tak jakoś mi siedzi na sumieniu. Dziękuję, że napisałaś Dagii. Jak patrzylam na Twoje wesele to muszę przyznać, że był to idealny obraz tego, jakie ja chciałabym wesele-tylko na ok 100 gości. xxx
dagii - Czw Kwi 17, 2014 12:08 pm

chmurka_1985, tylko moje wesele było gdzie indziej i było dokładnie 100 osób :)
Najlepiej pojedź do Pelikana obejrzyj , porozmawiaj , zapytaj o wszystko ;)

emiiskaa - Pią Cze 20, 2014 9:57 am

no to i my bedziemy mieli tu wesele :)
kesuni - Pią Wrz 12, 2014 12:00 pm

Czas na naszą, nieco spóźnioną opinię :) Z całego serca polecamy Pelikana! Sala jest bardzo elegancka, pięknie uszykowana na przyjęcie. Ma piękny ogródek, w ogródku są zadaszone stoliczki, ze świeczuszkami, poduszeczkami, także jednocześnie można mieć "garden party" :) To wszystko można zobaczyć na zdjęciach, natomiast tego, czego zdjęcia nie pokażą jest wspaniała obsługa! Właścicielom obiektu naprawdę zależy na tym, by przyjęcie było zgodne z oczekiwaniami pary młodej i na najwyższym poziomie., Serwis jest po prostu bezbłędny! Kelnerzy podają dania w rękawiczkach :-) W damskiej łazience znalazł się "koszyczek ratunkowy" z niezbędnymi rzeczami (artykułami higienicznymi), choć ja nawet nie pomyślałam o tym, bo coś takiego zapewnić :-) Posiłki w smaku obłędne, wszystko bardzo smaczne i bardzo estetycznie podane. Oczywiście mimo, iż wybraliśmy "najskromniejszą" wersję żywieniową, jedzenia zostało mnóstwo, a rodzina nie musiała się martwić o posiłki przez dłuższy czas :smile:
Polecamy Pelikana gorąco!

Usunęłam linki do zdjęć, które nie były już aktualne. Moderatorka Asiek

Muszkowa - Pią Lis 14, 2014 9:33 am

Dołączyłam do osób, które będą miały swoje wesele w Pelikanie.
Mimo że nasze wesele za półtora roku, to Pan spokojnie odpowiadał na moje nawet najbardziej szczegółowe pytania. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, oczywiście jak cała sala! Wszystko bezproblemowe, z ukłonem w stronę klienta. Miałam wrażenie, że osoby tam pracujące zrobią wszystko, aby nasz dzień był wyjątkowy i taki jak się nam zamarzył :)

kasik91 - Wto Lut 24, 2015 1:40 pm

My też dołączyliśmy do grona par, które właśnie w Pelikanie będą miały swoje wesele. Co prawda do imprezy jest jeszcze półtora roku, ale czas szybko leci. Właściciele zrobili na Nas bardzo dobre wrażenie, są elastyczni na nasze pomysły i jest taka "rodzinna" atmosfera. Jest tu teraz jakaś para, która swoje wesele będzie miała w tym sezonie?? Czekamy na kolejne wrażenia z wesel w 2015r :) :):)
emiiskaa - Wto Lut 24, 2015 2:01 pm

my bedziemy mieli 5 czerwca :)
Muszkowa - Wto Lut 24, 2015 2:55 pm

kasik91, my będziemy mieć tam wesele 23 kwietnia 2016 :smile:
kasik91 - Wto Lut 24, 2015 3:29 pm

Ja dopiero 27.08.2016 więc będe czekać na wasze opinie :)
emiiskaa - Sob Cze 06, 2015 8:21 pm

najlepsza sala na świecie!
jedzonko przepyszne, każdy sobie chwalił, ilości ogromne :)
obsługa na medal, naprawdę, pierwsza klasa.
sala piękna, normalnie do niczego się nie przyczepię :)
teraz marzę tylko o powtórce :) :)
polecam wszystkim z całego serca!

kasik91 - Pią Cze 12, 2015 1:29 pm

Super że się wszystko udało :) :):) i wszystkiego dobrego na Nowej drodze:)

czy dysponujesz może jakimiś zdjęciami stołów i dekoracji sali? jak tak to byłabym mega wdzięczna gdyby udało się coś podesłać :)

Martusia90 - Pią Cze 12, 2015 4:23 pm

emiiskaa, ja w tej sali będę miała wesela w kwietniu także cieszy mnie Twoja pozytywna opinia:)
emiiskaa - Sob Lip 04, 2015 9:05 pm

mi się tak podobało że na andrzejki idę do Pelikana, bo nie dość że moja ukochana sala to jeszcze będzie grał mój zespół, połączenie idealne!
Agna - Pon Wrz 07, 2015 10:46 pm

czas na naszą opinie:)dnia 5 września w Pelikanie odbyła się najważniejsza impreza naszego życia:)
Wszystko było na najwyższym poziomie!!! dla wszystkich przygotowujących się do Wesela w Pelikanie: o nic się nie martwice-wszystko będzie ok-atmosfera, jedzenie, sala, hotel, obłsuga. My braliśmy najniższa wersję menu a i tak zostało jeszcze sporo jedzenia. Pascal-najlepszy barman w Łodzi-jeszcze raz dziękujemy i polecamy. Szef kuchni nie do pobicia, Goście zachwycali się przystawkami i płonąca szynką:) na FB są zdjęcia z naszej sali, jakby ktoś chciał podejrzeć. No chcielibyśmy sie przyczepić do czegoś ale nie ma do czego:)
jeszcze raz zatem serdecznie dziękujemy:)
Ps. Może ktoś nas zaprosi chętnie byśmy wpadli na taką fajna impreze:)

kasik91 - Wto Maj 31, 2016 9:34 am

Co tu taka cisza? Wiem, ze już odbyło się kilka wesel w tym sezonie... Dziewczyny dodajcie swoją opinię, tak by osoby dopiero szukające sali mogły poczytać :) !
cappuccino - Nie Lut 12, 2017 9:58 pm

Witam!
Jedziemy w sobotę obejrzeć Pelikana na żywo!
Czy któraś z Was mogłaby się wypowiedzieć o weselach, które odbyły się w 2016 roku?

Pozdrawiam :)

kasik91 - Wto Lut 14, 2017 12:17 pm

Witam. Miałam wesele w Pelikanie w sierpniu 2016:)! Wszystko przebiegło tak jak powinno:) jedzenie bardzo dobre, w naprawdę dużych ilościach, obsługa super - z niczym nie było problemu. Właściciele są bardzo pomocni, zarówno podczas wesela jak i przed chętnie doradzaja:) My jak i Nasi goście byliśmy bardzo zadowoleni i polecamy:)!
A z tego co Nam wiadomo będzie lub już był remont sali i ma być jeszcze ładniej:)!

cappuccino - Sro Lut 15, 2017 1:36 am

A na ile osób mieliście wesele? My planujemy wstępnie ok 100. I się mimo wszystko zastanawiamy, czy jednak nie za mała sala. Aczkolwiek poprzednie posty mówiły o tym, że wszystko zależy od ustawienia stołów.

Jak uważasz? 100 osób się zmieści?

kasik91 - Sro Lut 15, 2017 9:42 am

U nas końcowo byly 82 osoby. Początkowo też miało byc ok. 100 więc spokojnie na pewno ktoś Wam odpadnie. Ani przez chwilę nie było ciasno, bo to też nie jest tak że wszyscy tańczą na raz. U nas było bardzo ciepło na dworzu więc ogród robił furorę.
Konrad tez mówił o tym remoncie nie wiem czy sala na tegoroczny sezon weselny będzie juz zmieniona, ale ta nowa miała mieścić więcej osób niż obecna.

Hachiko - Sro Lut 15, 2017 10:28 am

kasik91, nam pan Kondrad powiedział, że do kwietnia tego roku ma być wszystko zrobione i wykończone. Mają już pełen plan, zaakceptowany, więc trzeba teraz to tylko wykonać. Nie planują powiększenia sali jako tako - usunęli podest dla orkiestry, więc optycznie zrobi się większa i tam też mogą być stoły, więc może o to chodziło. Dzięki temu orkiestr/DJ może stać tam, gdzie chce Para Młoda, co dla mnie jest bardzo fajne.
kasik91 - Sro Lut 15, 2017 11:03 am

No tak tak ma byc więcej miejsca na stoły bo parkiet ma byc po środku i o to mi chodziło:) i ma nie byc takiego jkaby wydzielonego parkietu do tańca wiec optycznie zwiększy sie miejsce i myślę że na spokojnie twoich stu gości się wybawi:)
Hachiko - Sro Lut 15, 2017 11:07 am

kasik91, to mieli tam wydzielony parkiet? Ja widziałam tylko płytki, chyba że przy Twoim weselu było coś innego. Ja szczerze mówiąc wolałabym już panele od płytek, bo boje się, że będzie ślisko, ale to już mówi się trudno.
kasik91 - Sro Lut 15, 2017 11:15 am

Przy podescie na zespół był parkiet wydzielony do tańca.
Hachiko - Sro Lut 15, 2017 11:17 am

Aaaa, to faktycznie troszkę się teraz pozmieniało. Obecnie jest zdecydowanie lepiej, kiedy nie ma podestu i wydzielonego parkietu, to można poszaleć z ustawieniem stołów i postawić DJ/zespół tam, gdzie się chce. Teraz rozumiem, o co chodziło z tym "powiększeniem" sali :) Salą i tak jestem zachwyconą, czy to przed remontem czy po.
paulapan - Sro Mar 01, 2017 6:19 pm

Byłam jeszcze przed remontem, na weselu koleżanki. Sala zrobiła na mnie pozytywne wrażenia. A obsługa naprawdę rewelacyjna
Hachiko - Wto Sty 02, 2018 12:19 pm

Z racji wyboru tej sali na nasze wesele w 2019 i postanowiliśmy przekonać się, co do słuszności naszego wyboru i udać się na Sylwester 2017/18. Jesteśmy bardzo zadowoleni! Jedzenie bardzo dobre, więc sama mogę teraz potwierdzić opinie powyżej. Kluseczki do dania pierwszego, consomme grzybowe, chyba samodzielnie robili, bo smak był inny niż kupnego makaronu, o wiele lepsze. Stół szwedzki estetycznie wyglądał i przekąski były podane w bardzo ładnej formie. Choć na wesele jednak preferowałabym zakąski na stołach, ale na szczęście dają wybór :D Kiedy zabrakło jedzenia, było ono dokładane. W ogóle jedzenia było bardzo dużo i przy daniach ciepłych chodzili z dokładką mięsa i pytali się, czy ktoś sobie jeszcze życzy, więc nic było wydzielane. A najlepsze to były poliki wieprzowe :smile: Mają też dobre kremy, takie... niespotykane połączenia smakowe.
Bardzo podobała mi się zastawa, biała, elegancka, niekrzykliwa, stonowana. Nie widziałam w komentarza niczego na ten temat, ale dla PM jest to chyba istotny element sali, a przynajmniej dla mnie. Serwetki były materiałowe, nie papierowe, więc super.
A obsługa rewelacja! Sprzątali na bieżąco, czy to ze stołów czy z podłogi, kiedy komuś się coś rozlało, więc nie było żadnych wypadków z powodu poślizgnięcia. Reagowali na każdą prośbę czy uwagę i szybko było spełniane. W ogóle bardzo miła obsługa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group