Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Księga ślubna (księga gości)

Edyta - Wto Maj 18, 2004 9:31 am
Temat postu: Księga ślubna (księga gości)
Akla koniecznie mi powiedz z czego i jak wykonałaś księgę gości !! !!??????

My tez będziemy robić i jedyne co nam przychodzi do głowy, to żeby wykorzystać segregator!!


czekam na instrukcje :mrgreen:

Akla - Wto Maj 18, 2004 10:16 am

I bardzo dobrze kombinujesz :lol:
To jest segregator, z którego usunełam mechanizm i wszystkie inne metalowe części.
Instrukcje znalazłam w poście Nikitki na którymś forum weselnym, mam nadzieję, że się ona nie pogniewa za "zdradzanie" techiki :wink:
Odcinasz okładkę w odległości ok. 3 cm od grzbietu, robisz dziurki (najlepiej 4) w tym, co zostało przy grzbiecie (i w przedniej i w tylnej części) następnie sklejasz taśmą klejącą tak, żeby zostawić ok. 0,5-1 cm przerwy między grzbietem a okładką. Obklejasz całość jakimś ładnym materiałem z zewnątrz, od wewnątrz obklejasz brystolem, lub jakimś grubym papierem (może być tapeta) i już :lol:
Nie wiem, czy jest to wystarczająco czytelne, jak by co, można gotową księge kupić u tejże Nikitki :lol:

Asiek - Wto Maj 18, 2004 10:48 am

Dziewczyny, a może tak album fotograficzny, taki z pergaminowymi stronami?
Teraz tak wpadłam na ten pomysł.
Widziałam te księgi, o których wspomniała Akla i szczerze mówiąc to takie są trochę, hm....
No ale kwestia gustu.

Akla - Wto Maj 18, 2004 1:47 pm

Takie Księgi są właśnie przede wszystkim albumami na zdjęcia :lol:
A jeśli chodzi o wykonanie, to każdy robi tak, jak mu się najbardziej podoba - nie trzeba zciągać pomysłów z gotowych już ksiąg np. Nikitki - można coś samemu wykombinować :wink: samemu zdobić i zrobić z takich materiałów jak się Wam podobają.
Ja swoją ślubną spróbuje zrobić z tego materiału co mam suknię (obcinam tren i z niego spróbuję zrobić okładkę) a co będzie dalej i jak się to skończy to zobaczymy :roll:

Asiek - Wto Maj 18, 2004 1:59 pm

Akla napisał/a:
Takie Księgi są właśnie przede wszystkim albumami na zdjęcia :lol:

Wiem. :mrgreen:

Asia - Wto Maj 18, 2004 2:27 pm
Temat postu: Księga slubna
Czy planujecie zakup lub wykonanie takowej? Na żadnym z wesel, na których byłam nie było księgi, ale z netu wiem, że jest coraz bardziej popularna. Ja jednak nie będę jej miała.
Magdzia - Wto Maj 18, 2004 2:31 pm

Ja bardzo chce kupic, zle nigdzie nie ma, albo ja nie moge znalezc.

Moze wiecie gdzie takowa kupic? :?

Asiek - Wto Maj 18, 2004 2:36 pm
Temat postu: Re: Księga slubna
Asia napisał/a:
Ja jednak nie będę jej miała.

Ja nie miałam. :wink:

P.S. Od gości dostaliśmy kilkadziesiąt kart z życzeniami (taki jest zwyczaj w mojej rodzinie).

Akla - Wto Maj 18, 2004 3:32 pm

Ja księgę robię - uważam, że to naprawdę wspaniała pamiątka :D
Asiek, karty z życzeniami dostaje się zawsze i to praktycznie od każdego (przynajmniej w Polsce)- tylko problem z przechowywaniem tych kart (a w księgę można je powklejać :wink: ). Zresztą na karcie zazwyczaj są nadrukowane jakieś standardowe życzenia, a w tej księdze goście wpisują to - co akurat im przyjdzie na myśl :D Nie tylko życzenia, ale również to, co w danej chwili czują, co myślą, czasami jakieś śmieszne teksty - różnie bywa. Jeszcze nie spotkałam się z Młodą, która nie byłaby zachwycona swoją Księgą i żałowała, że ją ma.
A księgi można kupić od dziewczyn, które je robią :wink: , w sklepach papierniczych też można spotkać takie albumy z okładkami z naturalnych materiałów. Można też zrobić samemu - to polecam najbardziej - bo masz księgę taką jak chciałaś, zamieszczasz tam to co chcesz, a przede wszystkim masz niesamowitą satysfakcję, że sama to zrobiłaś :D

Asiek - Wto Maj 18, 2004 3:49 pm

Aklo, przecież ja nie mam nic przeciwko księgom ślubnym. :roll:
Gdzieś już wspomniałam, że po prostu nie podobają mi się księgi robione przez tą dziewczynę, o której wspomniałaś.
Ale wspomniałam też, że nad gustem nie ma co dyskutować - jeden lubi brunetki, inny blondynki. :lol:

Co do kart, to nie mam problemu z ich przechowaniem (są w pudełeczku), a co do życzeń, to zawsze część gości napisze standardowe, a część jest oryginalna (ręcznie wykonane karty, rysuneczki, dowcipne życzenia). :D

Akla - Wto Maj 18, 2004 4:41 pm

Asiek, chyba się źle zrozumiałyśmy :roll: Ja nigdy nie twierdziłam, że jesteś nastawiona anty do ksiąg, albo do czegokolwiek innego. I też uważam część tych ksiąg które widziałam za takie, których (delikatnie mówiąc) nie chciałabym dostać w prezencie :wink: Dlatego sama robię swoją i mam nadzieję, że będzie mi sie podobała...
Asiek - Wto Maj 18, 2004 4:49 pm

Akla napisał/a:
Dlatego sama robię swoją i mam nadzieję, że będzie mi sie podobała...

Zyczę więc powodzenia w pracy. :D

Edyta - Wto Maj 18, 2004 5:28 pm

Ja i R. także będziemy sami robli księgę,
ale nazwiemy ją

nie Księgą gości

lecz NASZ? KSI?G?


dlatego, że nie tylko będą tam podpisy gości, ale również cała kronika od momentu kiedy się poznaliśmy



dzięki Akla!!!!



a tak księgi Nikitki sa niesamowite!!!

ale ile satysfakcji jak zrobi się samemu i każdy wytrzeszczy oczy hihihihi

no i wiadomo wklejasz to co chcesz i zapewne mniej wychodzi niż 100zł

Kati - Wto Maj 18, 2004 7:48 pm

Hmm w ogóle nie pomyślałam o czymś takim :(
ale chyba i tak z niej zrezygnujemy

Akacja - Wto Maj 18, 2004 9:48 pm

Moja koleżanka kupiła biały ładny album i na początku wkleiła piękny wiersz i malutkie obrączki ze wstążeczkami, słicznie to wyglądalo. Na kolejnych stronach wpisywali sie goście w trakcie wesela nie którzy wpisywali wiersze, nie ktorzy rymowanki lub poprostu swój podpis. Kilka dni temu byłam u tej koleżanki i przegladalam ta ksiege -slub byl we wrzesniu- i uwazam ze jest to super pamiatka poniewaz lekko rozlużnieni goscie w trakcie wesela wpisali bardzo szczere i cieple zyczenia!!! :)

np. ta jest bardzo ładna ;)

Akla - Wto Maj 18, 2004 10:01 pm

Zawsze do usług :lol:
Jeak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało 8) :wink:

Edyta - Wto Maj 18, 2004 10:04 pm

Akacja napisał/a:
np. ta jest bardzo ładna ;)


masz rację, ale ja mam jeszcze jedną,,która mnie urzekła.........

Edyta - Wto Maj 18, 2004 10:05 pm

Akla napisał/a:
Zawsze do usług :lol:
Jeak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało 8) :wink:



a pewnie że mam pyatnia
haha


jakiego kleju użyłaś do przyglejenia materiału?????

czy segregator miałaś śliski??

Akacja - Wto Maj 18, 2004 10:08 pm

Bardzo ładna taka wiosenna, ale ja za zielonym nie przepadam wolałabym niebieską albo różowo-bialą :)
Akla - Wto Maj 18, 2004 10:10 pm

A w takiej księdze umieszcza się nie tylko zdjęcia i wpisy gości - pomysłów jest straaasznie dużo - od , zdjęć ślubnych rodziców, zdjęć ze swoich chrzcin, horoskopy małżeńskie, kawały o małżeństwach, podwiązki ze ślubu, menu, zdjęć poszczególnych części garderoby - poprzez akt ślubu (oczywiście dołącza się to później) aż do zdjęć z podróży poślubnej, zdjęć ze chrzcin :wink: itd.
To ma być pamiątka, która zawiera wszystkie ważne informacje, wszystkie rzeczy związane z naszym najwspanialszym dniem :D
Tak przynajmniej ja zamierzam wykorzystać naaszą księgę - a jak wyjdzie zobaczymy.

Kati - Wto Maj 18, 2004 10:16 pm

Postanowiłam że chociaż album na zdjęcia zrobię sama :graba:
Asiek - Wto Maj 18, 2004 10:20 pm

Kati napisał/a:
Postanowiłam że chociaż album na zdjęcia zrobię sama :graba:

Kati, ja zrobiłam.

I nie chwaląc się - wyszło mi to ładnie :wink:

Kati - Wto Maj 18, 2004 10:20 pm

Mam nadzieję, że mój - jak już go zrobię tez się spodoba :hm:
Edyta - Wto Maj 18, 2004 10:23 pm

wiecie co

można kupić piękny albym dla Młodej Pary, gdzie strony są całe zafoliowane i można wsynąć wydrukowane kartki z tekstem, który chcemy zamieścić

Akla - Sro Maj 19, 2004 9:43 am

Asiek napisał/a:
ja zrobiłam.

I nie chwaląc się - wyszło mi to ładnie :wink:


No to się pochwal :P , czekamy na zdjęcia :D

Asiek - Sro Maj 19, 2004 9:55 am

Akla napisał/a:
No to się pochwal :P , czekamy na zdjęcia :D

:mrgreen:
Akla, mam zrobić zdjęcia albumu ze zdjęciami? :lol:
Wezmę kiedyś na któreś spotkanie to zobaczysz.

Domyślam się, że chodzi Ci o okładkę. Zostawiłam ją bez zmian, czyli gładka biała skóra z cieniutkim srebrnym paseczkiem dookoła. :wink:

Akla - Sro Maj 19, 2004 10:38 am

Edyta napisał/a:
jakiego kleju użyłaś do przyglejenia materiału?????

czy segregator miałaś śliski??


Sorki, ale przegapiłam to pytanie :oops: Już nadrabiam...

Segregator zwykły, okładka bardziej z takiej sztywnej tektury - niezbyt śliska.
Jeśli chodzi o klej to użyłam taśmy dwustronnie klejącej - dużo szybciej i wygodniej :wink:
Ale oczywiście można też użyć kleju tylko musi być dość mocny... Ale na klejach to ja się nie znam....

Zrobiłam okładkę "miękką" czyli najpierw do segregarora przykleiłam watolinę (taką z kołdry z Reala (20pln)) można też przykleić gąbkę od tapicera. Potem obłożyłam to materiałem :lol:


Asiek napisał/a:
Akla, mam zrobić zdjęcia albumu ze zdjęciami? :lol:

TAAAK :graba:

Asiek napisał/a:
Wezmę kiedyś na któreś spotkanie to zobaczysz.

Tylko że ja mam do Was jakieś 140 km.... Troszkę za daleko :cry:

Edyta - Sro Maj 19, 2004 3:23 pm

My jeszcze zastanawiamy się nad twardą oprawą!!

tzn. kupimy sobie odpowiedni papier , zrobimy cały projekt i potem damy do profesjonalnego oprawienia (tylko musimy poszukać ile taka oprawa by kosztowała)
oczywiscie oprawa nie będzie taka jak do prac dyplomowych czy magisterskich

Asiek - Sro Maj 19, 2004 3:39 pm

Akla napisał/a:
Tylko że ja mam do Was jakieś 140 km.... Troszkę za daleko :cry:

Akla, ja mam do "Was" 1000 km. I nie jęczę, że daleko. :lol:
Dla chcącego nic trudnego! :graba:

P.S. Zdjęć albumu ze zdjęciami nie będę robić. :mrgreen:

Kati - Sro Maj 19, 2004 8:09 pm

hmmmmm.......... ja i A. jeździmy 140 km co tydzień
Akla - Czw Maj 20, 2004 11:18 am

Cytat:
Akla, ja mam do "Was" 1000 km. I nie jęczę, że daleko.

Asiek, różnica polega na tym, że mnie nie stać nawet na te 140 km...

Asia - Pią Cze 11, 2004 10:33 pm

Jesli mi się uda to na forumowe spotkanie przyniosę wzór księgi ślubnej. Wygląda o wiele skromniej niż te, które robi dziewczyna, o której wspominałyście. Jeśli się zdecyduję na księgę to własnie na taką.
pallas - Sro Paź 12, 2005 5:35 pm

Nikitkowe księgi sa po prostu rewelacyjne Z całego serca je polecam
Alma_ - Nie Sty 08, 2006 9:37 pm

A jak faktycznie to wygląda na weselu - udało Wam się uzyskać wpisy od wszystkich gości, z jakim przyjęciem spotkał się ten pomysł? Kto dbał o zbieranie podpisów (słyszałam, że to rola świadkowej)?
kryszka - Nie Sty 08, 2006 11:57 pm

U nas księga leżała na barze, w pewnym momencie orkiestra powiedziała że jest i że tam leży. Do księgi był dołączony długopis, goście ją sobie brali, przeglądali i wpisywali. Momenty wpisów są nawet uwieńczone na filmie. :)
Oczywiście nie wpisali się wszyscy, np. nasi rodzice do tej pory twierdząc że nie mają weny :wink: , ale myślę że jakieś 70 % gości się wpisała. :D Poza tym większość gości dała nam życzenia na kartkach dołączonych do kopert, więc mamy tego mnóstwo.

pallas - Pon Sty 09, 2006 12:32 pm

U nas zajęła się tym Starsza i ogłosła że coś takeigo jest i mniej więcj sprawdzila czy wszyscy się wpisali . Zresztą, był przygotowany specjalny stolik, gdzie leżała księga i długopis i zostało ogłoszone że mile widziane sa wpisy.
Wszyscy wpisywali się po otwarciu po lewej stronie, więc po weselu otrzymane od gości kartki wkleiłam po prawej - oczywiście kartkę np. od Kowalskich przy wpise Kowalskich :)
A teksty z wpisów powiem wam, były niesamowite.............

szczako - Czw Sty 26, 2006 2:04 pm

kilka pomyslow na ksiege weselna:






a oto pudeleczko, gdzie mozna wkladac kartki, zdjecia, ...


i jeszcze jeden ciekawy pomysl ...


kupuje sie talez i specjalny marker i gotowe :)

Żaneta - Pon Sty 30, 2006 8:56 am

Talerz mnie się najbardziej podoba :graba: Super pomysl
anna_b - Sro Mar 15, 2006 3:21 pm

Ja też zastanawiam się nad Księgą Pamiątkową z tego Baaardzo Ważnego Dnia w moim życiu :lol:
Ostatnio nawet w sklepie widziałam bardzo fajny album na zdjęcia, który byłby idealny na taką księgę, ale niestety strony albumu były koloru ciemnego granatu i nie sposób byłoby na tak ciemnym tle cokolwiek napisać, chyba że korektorem :wink:
Na razie jesteśmy z H. w fazie poszukiwań odpowiedniego gotowego albumu (idziemy na łatwiznę :mrgreen: ), który ewentualnie ozdobimy naszym zdjęciem lub obrączkami lub ... czymś co nam jeszcze wpadnie do głowy...

szczako - Sro Mar 15, 2006 3:28 pm

Aniu, mozna kupic jasne cienkopisy. zlote, srebrne. mam takie i sie sprawdzaja.
zastanawilabym sie tylko, czy ciemne strony w albumie i jasny tekst beda czytelne.
mnie to sie sprawdza w przypadku pisania kartek z zyczeniami, ale na dluzsza mete mogloby to byc meczace. czytanie takich tekstow, mam na mysli.

anna_b - Sro Mar 15, 2006 3:43 pm

Szczako - dziękuję za pomysł z tymi jasnymi długopisami.
Tylko troszkę obawiam się, tak jak Ty, że czytanie może być męczące :shock:
Poza tym chciałabym (jakieś rozkapryszone ze mnie dziewuszysko :wink: ) mieć w tej księdze jasne strony - cóż, taki kaprys...
Zatem albumu szukamy dalej...

Agula - Czw Mar 16, 2006 11:28 am

Te pamiatkowe ksiegi to super sprawa i przede wszystkim pamiatka na całe życie.Bardzo mi się ten pomysł podoba i postaram sie aby takowa znalazła się na moim ślubie.
dorota20w - Pon Mar 27, 2006 8:50 pm

o mi tez sie pomysł bardzo spodobał :D i zaczynam poszukiwania :D bo nie wiem czy pokusze sie o samo wykonanie :lol:
motylica - Wto Mar 28, 2006 11:20 am

zairno zasiana :)

czyli u nas chyba też wykorzystamy pomysł z księgą :D

juz podoba m isię kilka pomysłów...

pinia_pinia - Wto Mar 28, 2006 11:52 pm

Mnie się absolutnie podoba ten pomysł. Kilka świetnych projektów wkleiłyście :)


Ja też kcę taką ;)

dinka - Wto Maj 23, 2006 5:32 pm

Pomysł księgi bardzo mi się podoba . Cały "przebieg znajomości" od zapoznania do punktu kulminacyjnego ... i dalej jeśli będzie miejsce . Fajna pamiątka.

Jedynie co mi się nie podoba to te spiralki z bindownicy w środku dlatego ja jestem za włożeniem dodatkowych kart na zapas i zbindowanie księgi lub zastosowanie dziurek kaletniczych i szczepienie księgi wstążką.

hanusia - Wto Maj 23, 2006 11:57 pm

no świetny pomysł z tą księgą nawet mojmu P. ie spoobał chcociaż on jest zasadniczo przeciwny takimwymysłom, no to poszukiwania czas zacząć
szczako - Sob Lip 15, 2006 9:25 pm

zakupiłam dzisiaj album na naszą księgę ślubną i zaczynam robotę :hurra:
pomysły się piętrzą, a nie wszystko można wykorzystać ...
na żywo do obejrzenia we wrześniu ;)

emilam - Sob Lip 29, 2006 3:53 pm

hej
a wiecie gdzie mozna kupic taka ksiege???
my zaproszenia sami robimy,a taka ksiege chcemy kupic.
widzialam kiedys w kwiaciarni,ale nie podobala mi sie ....

kryszka - Pon Lip 31, 2006 9:57 am

Np. na Allegro albo w księgarni. Albo ładny album na zdjęcia.
Misiamo - Pon Lip 31, 2006 4:50 pm

My kupiliśmy naszą księgę na Allegro. Zapłaciliśmy 37 zł. Jest w białej oprawie i jest bardzo dobrze wykonana. Czytam właśnie wpisy gości. Na puste strony powklejam kartki z życzeniami. Będzie pamiatka na całe życie.
angi23 - Wto Wrz 12, 2006 12:36 am

My też kupilismy na allegro. Ponizej zalaczam zdjęcie. Zastanawiam się tylko co wpisac na pierwszej stronie. Na pewno wkleję kwiatki z rafii takie same jakie były na zaproszeniu. Ale co wpisac? Pomózcie Drogie Dziewczęta :)
emilkaa - Wto Wrz 12, 2006 9:18 am

angi sprobuj ze strony nikitki jakies pomysly zaczerpnac... nie pamietam adresu strony... czekaj czekaj...

http://www.fotoalbumy.com/index.php?modul=6

trzeba sie zarejestrowac i mozesz tworzyc swoja ksiege online... A ty mozesz po prostu podpatrzec pomysly :D :D

a mi z albumow slubnych zdecydowanei najbardziej podoba sie ten

martwie sie tylko ze nie bede miala gdzie go trzymac, ze szybciej mi sie zniszczy i ze malo praktyczny... echh.. jeszcze pomysle :D





mls - Pią Lis 03, 2006 6:43 pm

emilkaa napisał/a:
http://www.fotoalbumy.com/index.php?modul=6


My właśnie stąd będziemy zamawiać album ślubny, 2 księgi dla rodziców i ksiągę gości. Wszystkie będą w drenie :D

angi23 - Sob Lis 11, 2006 11:34 am

Księga gości okazała się rewelacyjnym pomysłem. Wpisy, które poczynili goście są... ech.. pamiątka na całe życie.
szczako - Sob Lis 11, 2006 12:02 pm

oj tak ...
wczoraj podczas wizytacji rodziców, przytoczyliśmy niektóre.
szkoda, że nie wszyscy się wpisali, ale zostało jeszcze trochę miejsca, więc można to zawsze nadrobić.

Alma_ - Sob Lis 11, 2006 2:18 pm

Bo nie do wszystkich dotarła księga... :evil:
Chętnie... ;)

Nikulec - Wto Lis 28, 2006 4:46 am

Hmmm szczerze mówiąc, to nigdy dotąd nie słyszałam o takim wynalazku jak księga gości na weselu. Ale w sumie pomysł mi się spodoba! :D Trzeba będzie wcielić go w życie :)
Kropek - Wto Lis 28, 2006 8:19 am

Pomysl super!

Pogadam z T. co o tym mysli, ale mysle, ze podzieli moj zapal :-)

Ksiege albo kupie gotowa (mam dwie lewe rece do wszelkich plastycznych wyzwan... :-( ) albo poprosze Siostre - artystke, zeby zrobila mi w prezencie slubnym.. Ha! tak zrobie ;-)
A potem razem zapelnimy ja pamiatkami...

Mam pytanko: Jaki papier bylby najlepszy, zeby go uzyc w srodku? Usztywniony papier, taki do pisania?

szczako - Wto Lis 28, 2006 9:34 am

Kropek, możecie kupić ładny album na zdjęcia.
moim zdaniem papier nie powinien być zbyt gruby, ale znów nie taki zeszytowy.

NiuniaOstry - Nie Sty 28, 2007 4:14 pm

czy mozecie mi powiedziec , kiedy goscie sie wspisuja do tej ksiegi? gdzie ja polozyc.......itp ? bardzo prosze!
kryszka - Nie Sty 28, 2007 8:34 pm

U nas leżała na barze (nieczynnym) i orkiestra w którymś momencie wesela o tym powiedziała i poprosiła w naszym imieniu o wpisy.
NiuniaOstry - Pon Sty 29, 2007 12:56 pm

aa rozumiem, to chyba dobry pomysl !

A jesli chodzi o ksiegi, niektore ksiegi sa rowneiz zwane albumami, i wydaje mi sie ze maja kartki przystosowane do wklejenia zdjec, czy ksiega gosci zawsze jest przystosowana do pisania zyczen? jak myslicie?

kryszka - Wto Kwi 03, 2007 11:19 pm

Różnie. Część to tylko jakby pamiątka wspólnych lat przed ślubem + jakieś anegdoty i inne pierdoły, inne to faktycznie tylko wpisy gości na wzór zagraniczny, a jeszcze inne to połączenie obu tych typów.
kochecka - Czw Maj 10, 2007 6:33 pm

my po dłuzych poszukiwaniach postanowiliśmy sami wykonac taką księgę.może niezupełnie sami ale napewno nie kupimy gotowej.chcielibyśmy mieć taką ze skórzaną oprawą lub skóropodobną dlatego pytam was dziewczynki czy znacie jakąś dobra inroligatornię w łodzi?
bruni - Sro Lip 25, 2007 11:15 am

kochecka napisał/a:
my po dłuzych poszukiwaniach postanowiliśmy sami wykonac taką księgę.może niezupełnie sami ale napewno nie kupimy gotowej.chcielibyśmy mieć taką ze skórzaną oprawą lub skóropodobną dlatego pytam was dziewczynki czy znacie jakąś dobra inroligatornię w łodzi?

witaj, ja wlasnie do takiej dzwoniłam, bo pomysł z ksiegą wydał mi sie super...
organizuje wesele bratu postanowiłam mu zrobić kilka niespodzianek, miedzy innymi te ksiege...
Introligatornia, Kilinskiego 47, tel. 42 632 23 98... zresztą wpisz w google 'intrologatornia Łódź' i wyskoczy Ci kilka firm:)

magdallena - Pią Lip 27, 2007 7:43 pm

Kolejny wydatek... a nie długo nikt nie będzie sobie bez tego wyobrażał wesela Ja mówię NIE
magda26 - Czw Sie 02, 2007 12:07 pm

A my taką księgę dostaliśmy od rodziców, zrobili nam niespodziankę i wręczyli na weselu. Sami też zastanawialiśmy się nad jej kupnem, ale w końcu brakło czasu.
Księga została zapisana do ostatniej strony, mój brat zajął się jej przekazywaniem wśród gości. Warto mieć taką osobę, bo jak byliśmy jakiś czas temu na weselu, to księga utknęła u jakiejś cioci i pół wesela nie zdążyło się wpisać.
A pamiątka uważam, że jest super, na okładce są nasze imiona.
Miło i ze w łzami w oczach (zarówno ze wzruszenia jak i ze śmiechu) czytaliśmy z M. wpisy. Dla mnie jest to tak samo ważna pamiątka jak zdjęcia czy kartki z życzeniami.
Niektórzy goście naprawdę napocili się przy wpisywaniu :)

tweety - Sro Sie 15, 2007 7:48 pm

Ja swoja ksiege zrobilam sama. W prawdzie zajelo mi to troche czasu na znalezienie odpowiednich materialow i wykonanie ale za to satysfakcja byla ogromna. Ksiega sie trzyma do tej pory :!: ;)
555 - Sob Wrz 01, 2007 3:11 pm

bruni napisał/a:
Introligatornia, Kilinskiego 47, tel. 42 632 23 98...

z calego serca polecam tego introligatora, oprawialam u nich moja bardzo nietypowa prace mgrska i jestem umowiona na oprawe ksiegi gosci.. juz zrobilam wydruk wnetrza i teraz szukam tkaniny na oprawe..

kochecka - Sob Wrz 01, 2007 3:12 pm

my mieliśmy zrobić właśnie sami księgę, ale kolega który miał wykonać nam projekt wnetrza nie wywiązał się z obietnicy więc z braku czasu zamówiliśmy księgę w Cartalii

[ Dodano: Wto Wrz 11, 2007 2:45 pm ]
ja właśnie odebrałam naszą księgę i jestem z niej baaaardzo zadowolona, więc dla osób które chcą kupić gotową księgę mogę bez wahania polecić firmę Cartalia


EwaM - Pią Wrz 28, 2007 3:46 pm

Jak ktoś chce się pobawić, albo nie podobają mu się księgi gotowe, to można ją zrobić samemu. Trzeba obliczyć ile potrzebujemy kartek, wybrać format, kupić papier, ewentualnie coś na nim wydrukować (domową drukarką lub w jakiejś poligrafii), na koniec oprawić dowolnie u introligatora. Można wtedy wydrukować strone tytułową i co się jeszcze chce. Ja w ten sposób zrobię swoją księgę gości. Dodatkowo tak samo oprawię albumy na zdjęcia ślubne.
Olala - Pon Paź 01, 2007 9:44 pm

Ewo, to swietny pomysl ale i duzo pracy. Ale za to ile satysfakcji... tez chce zrobic nasz album ze zdjeciami wlasnorecznie, mysle ze jest przy tym sporo fajnej zabawy, i w sumie mozna poprosic o pomoc przyjaciolki, zrobic jakis wspolny wieczorek, troche powspominac...
Z ksiega gosci jeszcze sie zastanowie, bo zaczyna mi czasu brakowac...

kryszka - Wto Paź 02, 2007 9:18 am

Ja właśnie robię trzecią księgę pamiątkową. :) Tym razem środkowe kartki oddaję do introligatora, bo tak jest ładniej. Zostawiam oczywiście miejsce na zdjęcia czy wspomnienia poślubne, które będzie można potem po prostu wkleić do księgi.
Olala - Sro Paź 03, 2007 5:42 pm

ojej, ale z was plastyczki!!! moze mnie to tez zmotywuje, bo to fajnie pozniej ogladac cos "swojego". Gdzie kupujecie materialy do albumow (to znaczy papier itp...)?
EwaM - Sro Paź 03, 2007 6:01 pm

Jest taka hurtownia papieru przy Piotrkowskiej, ale nie pamiętam dokładnie gdzie :kwasny: Będę szukać. Nie pomiętam też czy mają tam kartki w formacie A4, czy tylko takie wielkie arkusze typu B1, czy jakoś tak. Obok jest drukarnia gdzie można przyciąć arkusz na odpowiedni rozmiar. W liceum zawsze z koleżanką jakoś panów z drukarni zagadałyśmy, że robili nam to za darmo, ale może teraz przycinają też za jakąś drobną opłatą.
Ktoś z forum na pewno zna dokładną lokalizację tego punktu z papierem więc może poda. Wybór olbrzymi!!

kryszka - Sro Paź 03, 2007 10:46 pm

O papierach itp. przeczytasz w wątku o materiałach do zaproszeń, o tutaj: http://www.forum.wesele-l...cdd36defbf875f5
SYLWECZKA - Sob Lis 03, 2007 8:20 pm

super pomysły z tymi księgami gości, na pewno będą wspaniałą pamiątką!
niestety nie mam zdolności plastycznych i pewnie nie uda mi się wykonać jej samodzielnie, więc sprawdzę wasze propozycje!
Szkoda że zdjęcia się nie otwierają bo bardzo chciałam zobaczyć jak wyglądają wasze księgi :(

:wedding:

SYLWECZKA - Sob Lis 03, 2007 10:41 pm

Dziękuje bardzo!Księga gości jest piękna! :)
magda26 - Sob Lis 03, 2007 10:51 pm

My mamy bardzo podobną tylko z bordową wstążką i bordowym tłem pod imionami, a zamiast motylka jest kwiatuszek. :)
aka - Sob Gru 15, 2007 8:36 pm

Prawdę mówiac to zanim o tym nie przeczytałam na forum, to nawet nie slyszalam o takim "wynalazku" ;) .
Mysle, ze to dobry pomysl i postaramy sie go zrealizowac. Tylko nie wiem jak w praktyce wyjdzie informowanie gosci o jej istnieniu. Jakies sugestie?

kryszka - Nie Gru 16, 2007 11:00 am

Osobny stół w widocznym miejscu na księgę + poinformowanie osobiste przez mikrofon lub poprzez orkiestrę.
kochecka - Nie Gru 16, 2007 8:41 pm

u nas było dokładnie tak jak kryszka napisała.Księga leżała na specjalnie naszykowanym do tego celu stoliczku (który stał na sali do tańca) plus informacja podana kilkakrotnie przez orkiestrę z prośbą o wpisy :) częsć gości wiedziała też przed weselem o istnieniu księgi.sporo osób przyszło więc przygotowanych :)
aka - Nie Gru 16, 2007 9:02 pm

Dzięki dziewczyny za rady.
Dorzuciłabym kilka dlugopisów na stoliku ;)
Dobry pomysl z tym wczesniejszym wspomnieniem o ksiedze - wiem po sobie, ze tak z zaskoczenia to nic ladnego bym nie skleciła ;)

kryszka - Pon Gru 17, 2007 11:02 am

Do swojej i brata księgi dołączyłam długopis na wstążeczce, która była wklejona do księgi i stanowiła jednocześnie zakładkę.
kochecka - Pon Gru 17, 2007 8:59 pm

my położylismy na stoliku 4 długopisy - 2 czarne cienkopisy i 2 złote i tak fajnie się złożyło że goście wpisywali teksty naprzemiennie kolorami - wyszedł ciekawy efekt :)
calipsoo - Czw Mar 06, 2008 4:07 pm

My też wpadliśmy na ten pomysł aby stworzyć taką księgę pamiątkową. Faktem jest że do ślubu jeszcze trochę czasu ale pomyśleć warto wcześniej. Jeszcze nie wiem dokładnie jak będzie wyglądała ale chcemy aby było tam też coś o Nas. To fajna pamiątka żeby po iluś latach pokazać dzieciom i samemu powspominać.
Dalija - Pon Mar 10, 2008 1:13 pm

masz racje Calipsoo ja tez uwazam ze po latach pokazanie takiej ksiegi dzieciom i powrot wspomnieniami do 'tego wyjatkowgo dnia' jest wspanialaym pomysle...na pewno pracochlonnym ale mysle ze warto...ale czasu mam jeszcze duzo...wiec mozna popracowac nad ksiega gosci samemu i miec pamiateke na cale zycie...zreszta pomysly forumowiczek powyzej sa naprawde ciekawe:) coprawda nigdy nie bylam na weselu gdzie taka ksiega byla...i zastanawiam sie tylko czy w czasie wesela i zabawy gosciom chce sie wpisywac cos do niej?? ale skoro piszecie ze warto to wierze
pozdrawiam

555 - Pon Mar 10, 2008 9:31 pm

nasza byla wyeksponowana w hallu na stoliku, przy ktorym stalo krzeselko.. wszyscy sie chetnie wpisywali, nawet pozniej goscie slubni tez sie dopominali i im tez udostepnilam :))


fiona83 - Pią Mar 14, 2008 7:49 pm

Pytanie do mężatek : ile stron miały Wasze księgi ślubne ? / przy jakiej ilości gości weselnych ?
Przeglądam właśnie oferty i mają niezły rozrzut cenowo-stonicowy :roll: Nie chcę przepłacić i kupić zbyt pokaźnej knigi, żeby połowa kartek pusta była ;-)

555 - Pią Mar 14, 2008 8:16 pm

ja mialam 40 gosci (czyli ~20 par - raczej wpisywaly sie razem) a ksiega 25 kart do wpisywania.. na niektorych kartach jednoczesnie wpisywaly sie dwie pary, zostalo miejsce na zyczenia od gosci slubnch, ktorym podsuwalam ksiege juz pozniej..
kryszka - Pią Mar 14, 2008 9:26 pm

Dla wpisów gości było ok. 10 kartek, została zapisana jakoś połowa, bo wpisywano dwustronnie i nie wszyscy się wpisali. Gości - 72 sztuki bez nas.
kochecka - Pią Mar 14, 2008 10:31 pm

nasza księga miała 50 kartek - gości było 120 osób.I podobnie jak 555 księga leżała na specjalnie przygotowanym stoliczku na sali do tańczenia, goście się chętnie wpisywali i nawet niektórzy byli na tą okazję przygotowani (mieli ułożone życzenia na kartce lub w telefonie - i przepisywali :) ).Zostało nam parę wolnych kartek ale później dopisali się spóźnialscy i wkleiliśmy też kilka kartek z życzeniami które otrzymaliśmy.
fiona83 - Sob Mar 15, 2008 10:57 am

Wielkie dzięki za podpowiedzi !
Dziś wieczorem siadamy z Krzyśkiem i zamawiamy.
Wpadła mi w oko już jedna bardzo niestandardowa księga, w bardzo nieprzyzwoitej cenie, ale chyba się skuszę bo jest równie odjechana jak my :lol:

My planujemy 120 gości weselnych + zebranie wpisów od ślubnych jeśli starczy miejsca :)

tofee - Nie Mar 16, 2008 3:13 pm

Dziewczynki, a macie jakieś namiary w necie na gotowe księgi? Te co znalazłam nie podobały mi się, a w punktach z zaproszeniami ... nawet nie skomentuje. W ostateczności może pokuszę się na robienie samodzielnie, ale z tym też szukam inspiracji...
Jeżeli macie jakieś propozycje to wklejajcie ...

kochecka - Nie Mar 16, 2008 3:35 pm

tofee a widziałaś księgi Cartalii? :) tam sobie możesz sama wybrać materiały i dodatki z których zrobiona jest okładka, wybrac rozmiar, zwiększyć ilosć kart (standardowo jest chyba 30).my u nich właśnie kupowaliśmy księgę gości i jesteśmy bardzo zadowoleni,zapłaciliśmy 119zł :)
fiona83 - Nie Mar 16, 2008 10:06 pm

tofee, my zamawialiśmy tu : http://www.decorisus.pl/i...p?p=tmenu&tid=4

Jak tylko przyjedzie, wypowiem się na temat jakości :-)

MalaJu - Pią Kwi 04, 2008 12:43 am

ja tez bede miec ksiege gosci, ktora zrobimy sami :) bedzie tam najpierw historia naszego zwiazku - pisana i obrazkowa, zdjecia jakies, pare anegdot itd, a w dalszej części wolne miejsce na wpisy gosci a jak zostanie miejsce, to kartki tez tam wkleimy
kryszka - Pią Kwi 04, 2008 8:32 am

Co tych kartek od gości - też miałam taki pomysł, ale niestety obecnie większość kartek ślubnych na rynku jest gruba przestrzenna albo ludzie wolą kupować takie ozdobne :wink: i po prostu nie mieszczą się. :(
MalaJu - Sob Kwi 05, 2008 11:44 am

dzięki za cynk, Kryszko. w takim razie musimy to inaczej zaplanować. Może po prostu zamontujemy na końcu księgi kieszeń na kartki. tak, jak to czasem wygląda w albumach na zdjęcia - kieszeń na negatywy itp i tam włożymy te, co się nie zmieszczą.
kochecka - Sob Kwi 05, 2008 7:03 pm

ja myślę że to też zależy od księgi.Nasza miała 50 kart i w związku z tym z jednej strony była dużo grubsza (w tym koncu gdzie znajduje się szycie kart)niż z drugiej - więc kartki powklejaliśmy tak aby znajdowały się po tej węższej stronie :)
tofee - Wto Kwi 08, 2008 6:19 pm

kochecka napisał/a:
tofee a widziałaś księgi Cartalii? :) tam sobie możesz sama wybrać materiały i dodatki z których zrobiona jest okładka, wybrac rozmiar, zwiększyć ilosć kart (standardowo jest chyba 30).my u nich właśnie kupowaliśmy księgę gości i jesteśmy bardzo zadowoleni,zapłaciliśmy 119zł :)


Właśnie o taką mi chodziło, dziękuje bardzo :D

Agha - Pon Kwi 14, 2008 12:44 pm

Słuchajcie, a kiedy będziecie dawały(li) gościom księgę do wpisania się?
U mojej przyjaciółki sięga wędrowała wśród gości w trakcie wesela. Nie było za bardzo wiadomo kto ją ma i gdzie jest. Młoda była trochę zaniepokojona, bo co raz ktoś do niej podchodził z pytaniem gdzie jest księga, bo chciał się wpisać, bo za niedługo wychodzi etc
Teoretycznie można dać księgę do wpisów podczas poprawin, ale jak się nie ma poprawin albo ma się inny komplet gości na poprawiny?

truskawka_ja - Pon Kwi 14, 2008 5:16 pm

Byłam na weselu na którym księga gości leżała na stole wiejskim - goście podchodzili i się wpisywali. Nikt księgi nie zabierał i nie trzeba było jej szukać. Myślę, że to dobry pomysł.
kryszka - Pon Kwi 14, 2008 8:16 pm

U mnie leżała na początku przy bufecie, i tak też ogłosiła orkiestra. Ale że bufet był wysoko i nie za bardzo było jak tam usiąść to jak księgę wzięła pierwsza osoba, tak już potem wędrowała po całej sali od gości do gości.
W ogóle się tym nie przejmowałam, nie szukałam itp.
Przecież w takiej księdze nie rzadko jest dużo fajnych treści do przeczytania, więc większość jak już ją ma to chce i przejrzeć, nie tylko się wpisać.

U brata księga leżała na wydzielonym stoliku z krzesłami i każdy chętny podchodził, oglądał, czytał i się wpisywał. Każdy był na świeczniku. :wink:
Ffakt - non stop było ją widać.

Agha - Pon Kwi 14, 2008 10:12 pm

Kryszka, wydzielony stolik na księgę to fajny pomysł :-) podoba mi się :-)
kochecka - Pon Kwi 14, 2008 10:18 pm

my też mieliśmy stoliczek z krzesełkami (na sali do tańczenia) - polecam :)
Agha - Pon Kwi 14, 2008 11:03 pm

Na sali gdzie będzie nasze wesele (Solaris) jest taki fajny przedpokój z fotelami, może tam zostawimy księgę dla gości. Boję się jednak aby tam nie powstała palarnia :-( bo nikt nam się nie wpisze :-(
555 - Wto Kwi 15, 2008 7:32 am

u nas lezala wlasnie na stoliku w "palarni" i jakos wszyscy sie wpisywali bez problemu..
Agha - Wto Kwi 15, 2008 1:47 pm

no to może warto spróbować:-)
A przy okazji, szukałam ksiąg na razie tylko na stronie http://www.decorisus.pl/i...p?p=tmenu&tid=4

Czy możecie jeszcze jakąś stronkę bądź producenta polecić?

kochecka - Wto Kwi 15, 2008 7:06 pm

jak już pisałam wyżej, polecam Cartalię :) księgi można osobiście skomponować, wybrać rozmiar, dodatki i nie są strasznie drogie :)
Agha - Wto Kwi 15, 2008 8:17 pm

mamy jeszcze inny pomysł, zrobimy sami księgę - w tym celu musimy kupićpapier taki jak do zaproszeń i przejść się do introligatora.
kryszka - Wto Kwi 15, 2008 10:12 pm

Agha napisał/a:
Na sali gdzie będzie nasze wesele (Solaris) jest taki fajny przedpokój z fotelami, może tam zostawimy księgę dla gości. Boję się jednak aby tam nie powstała palarnia :-( bo nikt nam się nie wpisze :-(

Jeśli to nie jest wydzielona palarnia, a ktoś będzie tam palił to właściciel może zrobić awanturę. :P

Ja bym nie położyła księgi tam gdzie się pali - jest ryzyko, że przejdzie dymem papierosowym i będzie cuchnąć, a nie każdą rzecz da się wywietrzyć.
Pomijając już fakt, że nie każdy pali i chce wchodzić tam gdzie inni palą.

Agha - Wto Kwi 15, 2008 11:28 pm

kryszka, tu się z Tobą zgadzam. Przy okazji rozmowy z właścicielką sali poruszę temat palarni i jej lokalizacji oraz znajdę idealne miejsce dla księgi :-)
Klaudynka - Czw Maj 08, 2008 11:15 pm

Dziewczyny, a co myślicie o takiej formie księgi gości-moim zdaniem bardzo oryginalna :)


truskawka_ja - Pią Maj 09, 2008 8:53 am

Mnie się bardzo podoba. A gdzie ją znalazłaś?
fiona83 - Pią Maj 09, 2008 9:01 am

Fajne, pod warunkiem, że goście przypadkowo nie upaprzą np. nie rozleją coca-coli.
I przy np. 150 osobach to chyba bilboard byłby potrzebny, żeby nie wydawało się "naćkane" :)

Ale pomysł sam w sobie - :ok:

aaniaa - Sro Maj 14, 2008 9:36 pm

Klaudynko pomysł jest świetny, tylko chyba dla mniejszej ilości gości. Przy większym weselu obawiam się ,że może to nie spełnic rezultatu. Jednakże pomysł sam w sobie super :ok:
kryszka - Czw Maj 15, 2008 7:51 pm

Zdecydowanie przy większych i dużych weselach to pomysł nie wypali. Ale jeśli by to miało być tylko np. od znajomych z uczelni to się moim zdaniem sprawdzi jako fajna pamiątka.
Klaudynka - Czw Maj 15, 2008 7:59 pm

Macie rację dziewczyny-taka księga gości sprawdzi się tylko podczas małego wesela, przy małej liczbie gości.
Kryszka, pomyślałam sobie również że można by było coś takiego wykorzystać np. podczas wieczora panieńskiego

pscoolka - Sro Maj 21, 2008 2:00 pm

kurcze w sumie nie myslalam o takiej ksiedze gości ale jak tak sobie czytam to uwazam ze to bardzo fajny pomysł. No i po latach super pamiatka:)
Karolka_23 - Pią Maj 23, 2008 12:02 pm

Też będę chciała mieć taką księgę gości. To naprawdę fajna pamiątka na całe życie.

fiona83 napisała: my zamawialiśmy tu... jak tylko przyjedzie, wypowiem się na temat jakości :-)

Pewnie już dostałaś to swoje cudeńko, i jak? Bo ja jestem zainteresowana zakupem księgi gości jak również podziękowań dla rodziców właśnie z tej stronki więc chętnie wysłucham twojej opinii.

Klaudynka - Sob Maj 24, 2008 1:27 pm

Jeszcze kilka napotkanych propozycji:







Więcej propozycji na stronie: http://marketweselny.pl/1...8QQstart,0.html

2 i 3 propozycje są tak cuuudne że moim zdaniem z powodzeniem nadały by się na album ślubny... :buja w oblokach:

aka - Wto Cze 03, 2008 3:05 pm

Zastanawiałam się nad księgą ślubną, ale ostatecznie umknęła mi w wirze przygotowań. Na szczęście większość gości dołączyła kartki do prezentów/kopert więc jakaś pamiątka pozostanie :)
Klaudynka - Sob Cze 21, 2008 6:43 pm

A może taka księga gości (firma z Krakowa) "ART HAND"
http://www.art-hand.krako...aleria&catId=14

MalaJu - Sob Cze 21, 2008 7:37 pm

ja chyba mam inny gust, bo kompletnie te ostatnie mi sie nie podobaja. poza tym, jak je przechowywac??
Klaudynka - Sob Cze 21, 2008 7:44 pm

Też mi się wydają bardzo nieporęczne, a poza tym mam wrażenie że mają bardzo mało miejsca na wpisy dla gości. W mojej opinii-taki "przerost formy nad treścią".
No ale może jakaś inna forumka się zachwyci :D

kryszka - Nie Cze 22, 2008 9:26 pm

Plastikowy kicz jak dla mnie, tzw. durnostojka. :roll:
Agha - Wto Cze 24, 2008 8:08 pm

Ja miałam zrobić sama księgę, tzn dać do introligatora kartki takie jak na nasze zaproszenia do spięcia. Ewentualnie popracowałabym na jakąś okładką, która pasowała by i do zaproszeń i reszty dekoracji... tak aby książka stanowiła część od kompletu.
Znalazłam nawet introligatora, niestety pracuje do 16, więc mam marne szanse aby do niego zajrzeć...

555 - Wto Cze 24, 2008 8:17 pm

ja tak wlasnie robilam, z calego serca polecam pania introligator:
Introligatornia
Kilińskiego 47, 90-257 Łódź,
tel. 0 42 632 23 98

Agha - Wto Cze 24, 2008 8:43 pm

555, właśnie o tym introligatorze wspominałam :-)
EwaM - Czw Cze 26, 2008 8:06 pm

Ja też tam planuję oddać kartki do oprawienia w księgę gości. A może orientujecie się jaki jest czas realizacji zamówienia?
555 - Sob Cze 28, 2008 2:26 pm

powiem szczerze, ze nie pamietam, ile ja czekalam, ale wszystko jest na pewno kwestia dogadania, Pani introligato jest super babka, uczynna i oddana swojej pracy.. poza tym to prywatny interes.. warto tylko zadzwonic i zorientowac sie, czy w interesujacym Was terminie nie planuje urlopu..
Audiolka - Sob Cze 28, 2008 11:10 pm

a wiecie ja księgę gości robiłam, jako zaliczenie pracy na koniec roku :oops: gdyby miała odpowiedzenie materiały to może i bym się pokusiła...w końcu introligatorem jestem :mrgreen:
daga - Nie Cze 29, 2008 9:12 pm

a ja mam zamiar zakupić księgę, w której goście na weselu będą mogli napisać nam kilka ciepłych słów, polecam allegro :) załączam kilka zdjęć:

[ Dodano: Nie Cze 29, 2008 9:14 pm ]
i jeszcze to:

555 - Nie Cze 29, 2008 9:15 pm

i jaki jest koszt takiej personalizowanej ksiegi na allegro..?
Tissaia - Pon Cze 30, 2008 11:17 am

Hej, a co myślicie, żeby zlecić zrobienie takiej księgi świadkowej-siostrze? Zna nas oboje bardzo dobrze, a ponadto ma talent plastyczny (zarówno ja, jak i luby mamy dwie lewe ręce i na pewno nie zrobimy tak ładnie, jak ona). A poza tym myślałam o tym, żeby oprócz anegdotek i ciekawostek, które sami jej opowiemy, pozbierała jakieś od znajomych i rodziny, uzupełniła zdjęciami. Nawet nie musiałaby wszystkiego nam pokazywać, moglibyśmy zobaczyć całość dopiero po ślubie, razem ze wpisami gości - to byłaby fajna niespodzianka, nie uważacie? :)
truskawka_ja - Pon Cze 30, 2008 11:45 am

Tissaia napisał/a:
Hej, a co myślicie, żeby zlecić zrobienie takiej księgi świadkowej-siostrze?

Zlecić? Chyba poprosić o zrobienie...

daga - Pon Cze 30, 2008 12:07 pm

ceny wahają się od około 80 zł do 120zł za księgę około 100-stronicową, o mniejszej ilości stron są tańsze :)
kochecka - Pon Cze 30, 2008 6:29 pm

Tissaia napisał/a:
Hej, a co myślicie, żeby zlecić zrobienie takiej księgi świadkowej-siostrze? Zna nas oboje bardzo dobrze, a ponadto ma talent plastyczny (zarówno ja, jak i luby mamy dwie lewe ręce i na pewno nie zrobimy tak ładnie, jak ona). A poza tym myślałam o tym, żeby oprócz anegdotek i ciekawostek, które sami jej opowiemy, pozbierała jakieś od znajomych i rodziny, uzupełniła zdjęciami. Nawet nie musiałaby wszystkiego nam pokazywać, moglibyśmy zobaczyć całość dopiero po ślubie, razem ze wpisami gości - to byłaby fajna niespodzianka, nie uważacie? :)


pomysł uważam za bardzo fajny, tymbardziej jeśli siostra ma zdolności plastyczne ale tak jak truskawka_ja uważam że lepiej jak ją poprosicie zamiast zlecać jej takie zadanie - na pewno poczuje się bardziej zmotywowana.

Tissaia - Wto Lip 01, 2008 2:00 pm

No, zlecić w sensie poprosić - przecież to nie firma usługowa, tylko siostra :) Wstępnie już rozmawiałam, pomysł jej się podoba :) A przy okazji może być zabawnie spojrzeć na siebie oczami innych.
Abudabi - Sro Lip 16, 2008 10:19 pm

My zamówiliśmy księgę z Cartalii .
Zdecydowanie lepiej jest pomacać okładzinę, wstążki, pooglądać katalog z aplikacjami :cool: niż wertować sklepy internetowe :)
w łodzi Cartalia jest na żwirki 16 :) miła obsługa, nienachalna, można się długo bawić próbnikami :)

agunia84 - Czw Lip 17, 2008 9:38 am

Abudabi śliczną macie księgę ślubną :)

My szukamy księgę zrobioną w stylu staropolskim, czy ktoś wie gdzie taką można kupić?? Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam :(

kryszka - Czw Lip 17, 2008 10:58 am

Tissaia napisał/a:
Hej, a co myślicie, żeby zlecić zrobienie takiej księgi świadkowej-siostrze?

Jeśli tylko się zgodzi to dobry pomysł. Może ją także zrobić w ramach prezentu i będzie "miała z głowy" prezent. ;)

Ja zostałam poproszona o zrobienie księgi zarówno dla brata, jak i dla siostry. A ponieważ miałam dla obydwu pomysły na prezenty to oni zapłacili za materiały, ale już oczywiście cała dłubanina i robocizna to mój wkład własny. Były dodatkiem do prezentu.

Tissaia - Sob Sie 23, 2008 2:57 pm

Chciałabym doradzić dziewczynom, które chcą mieć księgę, żeby najpierw przejrzały Internet.
Swoją księgę zamówiłam na Allegro (50 zł + koszt wysyłki), ma 100 stron, zrobią mi takie modyfikacje, jakie sobie zażyczyłam (na przykład orientację poziomą zamiast pionowej). Natomiast wczoraj szukałam prezentu dla koleżanki, która ma urodziny, a w październiku bierze ślub i wymyśliłam właśnie kupienie księgi. Przeglądałam księgi w Notabene i takie po 40-60 stron kosztowały 70-100 zł :/ a w innym sklepie nawet 130 (za 100 stron). Dodam, że okładki nie były nawet w połowie tak wymyślne, jak te na Allegro chociażby.

Co prawda zachwyt obdarowanej był wart każdych pieniędzy, ale postanowiłam przestrzec inne dziewczyny, które szukają księgi dla siebie lub kogoś ;)

agunia84 - Sob Sie 23, 2008 3:53 pm

Mogłabyś podać link do aukcji na, której kupowałaś księgę, bo naprawdę cena jest atrakcyjna.
Malwina_łódź - Sob Sie 23, 2008 7:36 pm

Podpisuję się pod tym, żeby przed zakupem w sklepie najpierw przejrzeć net.
Ja kupowałam albumy dla rodziców i w Łodzi taki album jak chciałam kosztował ok 100 zł a na allegro za dwa albumy zapłaciłam 60 zl. Takie jak chciałam, takie jak widziałam w sklepie...

Tissaia - Sob Sie 23, 2008 9:37 pm

Dokładnie tej samej aukcji już chyba nie ma, bo te, które brałam pod uwagę (chyba 3) skończyły się bodajże wszystkie.
W każdym razie wpisujesz w Allegro "księga gości" (Nie: księga ślubna, bo niewiele wyjdzie), kilka propozycji w sensownych cenach:

1. 59 zł (brałam model z ptaszkami pod uwagę): http://allegro.pl/item420...zlota_cudo.html

2. 49 zł: http://allegro.pl/item423...str_okazja.html

3. 60 zł: http://allegro.pl/item422...a_dlugopis.html

Nawet z przesyłką kalkuluje się taniej.

agunia84 - Nie Sie 24, 2008 10:53 am

Dziękuję za linki, księgi są naprawdę ładne i niedrogie.
Tissaia - Nie Sie 24, 2008 1:40 pm

Do usług :) Moja właśnie przyszła - jest dokładnie taka, jak chciałam :)
agunia84 - Nie Sie 24, 2008 2:40 pm

To dobrze, że jesteś zadowolona z zakupu. :)
fiona83 - Pon Sie 25, 2008 4:47 pm

Nasza pluszowa księga gości zdała egzamin w 100%.
Jest cała zapełniona wpisami, zostało miejsce na zdjęcia i karty z zyczeniami :)
I ABSOLUTNIE NIE JEST ubrudzona.

Nówka nieśmigana :)

555 - Pon Sie 25, 2008 7:53 pm

z ksiag znalezionych na allegro:
- elegancka, niedroga, personalizowana 40 zl http://allegro.pl/item418...ocja_40_zl.html
- elegancka, subtelna, troche drozsza 70 zl http://allegro.pl/item423...ane_imiona.html

Emi - Pon Wrz 01, 2008 12:32 pm

Ja również zastanawiam się nad księga gości. Uważam że to całkiem niezły pomysł. Jak na razie to sama próbuję coś zrobić, ale mi nie wychodzi. Mam jeszcze trochę czasu, może uda mi się zrobić coś ładnego :-) Jeśli nie to pewnie zamówię na Allegro, ceny tam są o wiele niższe niż w sklepach.
Klaudynka - Pon Wrz 01, 2008 10:32 pm

A może jeden z takich wierszyków na pierwszą stronę księgi gości:

"Gościu Miły, Gościu Drogi
Zanim wejdziesz lub opuścisz weselne progi
W księdze ślubnej złóż życzenia
Tak byśmy mieli piękne wspomnienia"

"Prosimy o wpisy gości przemiłych:
Opinie, życzenia i zażalenia
Słów kilka wystarczy by pamięć zatrzymać,
By później po latach móc dzień ten wspominać"

"Chcemy w pamięci czas ten uwiecznić,
Aby nie stracić choć chwilki.
Z kielicha marzeń wciąż czerpać natchnienie,
by radość przeżywać na samo wspomnienie"

Tajgete - Sob Wrz 06, 2008 7:13 pm

W życiu nie podejrzewałam, że będziemy mieli księgę, ale postanowiłam ją zrobić sama, no i mamy :)

Koszt około 26 zł. Jasne, że każdy pona, że robiliśmy ją samodzielnie, ale ja jestem zachwycona. Polecam spróbować samodzielnego wykonania, bo to niesamowita frajda :mrgreen:

Audiolka - Pon Wrz 22, 2008 2:45 pm

ZROBIŁAM KSI?G? SAMA I JESTEM BARDZO ZADOWOLONA.LE?AŁA PRZY STOLE WIEJSKIM-TAK?E ?E GO?CIE JEJ PRZEOCZY? NIE MOGLI :)
nie które pozytywnie zakręcone:)

niesia2708 - Pon Wrz 29, 2008 12:46 pm

Byłam teraz na weselu na którym młodzi dostali księgę jako prezent od księdza z parafii,już z 1 wpisem od niego.
ppola - Pon Wrz 29, 2008 2:00 pm

Ja bym chciala miec ksiege ale moja druga polowka nie chce o tym słyszec :( no coz moze jeszcze da sie przekonac.
555 - Pon Wrz 29, 2008 8:53 pm

a jakie podaje argumenty przeciw..?
ppola - Pon Wrz 29, 2008 8:57 pm

Najprostsze z mozliwych - że mu to nie potrzebne i pomysl mu sie nie podoba, ehh facet ;)
justinaa - Sro Paź 01, 2008 10:17 pm

a czy można gdzieś dostać takie księgi w łódzkich sklepach, żeby można było obejrzeć na "żywo"
a tymczasem z poszukiwań allegrowych to podobają mi się takie dwie



oraz


Tissaia - Nie Paź 12, 2008 6:38 pm

justinaa napisał/a:
a czy można gdzieś dostać takie księgi w łódzkich sklepach, żeby można było obejrzeć na "żywo"


Ja w tym stylu widziałam w Notabene w Galerii, co prawda szukałam na szybko, miałam jakąś godzinę między pracą a spotkaniem z obdarowywaną, a niestety nie szło załatwić tego wcześniej. Podobno jest jakiś sklep Cartalii w tej okolicy, ale nie wiem gdzie.

kochecka - Nie Paź 12, 2008 7:17 pm

Cartalia jest na ?wirki 16 - polecam - tam własnie kupiliśmy naszą księgę.Mają kilka przykładowych ksiąg, próbki itd itp i samemu można sobie taką księgę na miejscu skomponować.
justinaa - Wto Lis 04, 2008 3:33 pm

my w końcu też byliśmy w Cartali, ale księgę zamówiliśmy na allegro, wyszła super, z personalizacją i ładną kartą tytułową




izunia_82 - Pon Lis 10, 2008 3:56 pm

Ja naszą księgę kupowałam w Godanie w Manufakturze. Zapłaciłam za nią 30zł i cenowo była najtańsza w porównaniu do innych sklepów.
skalimonka - Sob Sty 10, 2009 9:23 pm

Ja tez zamowilam przez internet ksiege gosci, ladna i gustowna bez zadnych golabkow i obraczek - za 30 zl. Mialam robic sama, ale znalazlam wlasnie taka jak chcialam zrobic, a skoro kosztuje 30 zl, to robic nijak sie nie oplaca...
alexaw - Pon Sty 12, 2009 10:32 am

Księga gości sprawdziła się rewelacyjnie. Teraz z nostalgią przeglądamy wpisy i wracamy do tych chwil:-) Swoją księgę kupiłam na allegro, bardzo ładnie oprawiona, z wpisem i fajnym wierszykiem na pierwszej stronie (oczywiście wybranym przeze mnie). Moja mama pilnowała żeby księga nie zaginęła i żeby wszyscy się wpisali zatem pamiątka została na całe życie:-)
cosola - Pon Sty 12, 2009 5:18 pm

U nas też była księga gości wpisów może nie mamy bardzo dużo (starsi goście jakoś nie byli zbyt chętni) ale za to po weselu powklejaliśmy do niej wszystkie kartki z życzeniami i wszystkie inne drobiazgi związane z naszym ślubem i weselem np. zaproszenie które nam zostało, ulotki od fotografa, salonu sukien ślubnych, kartki z zadaniami losowane podczas oczepin, zawieszki z butelek, tekst piosenki którą śpiewał mi pan młody a nawet kawałek materiału i koronki z których była uszyta moja suknia :D dzięki temu mamy wszytko w jednym miejscu. Fajnie będzie zajrzeć do takiej księgi po latach :)
izunia_82 - Pon Sty 12, 2009 6:05 pm

Cosola świetny pomysł z wklejeniem kartek z życzeniami gości. Nam też zostało kilka wolnych stron i pewnie spapuguję po Tobie i wkleję nasze kartki. :) Super pamiątka.
skalimonka - Pon Sty 12, 2009 6:51 pm

Ciesze sie, ze ten kto mial ksiege gosci - nie zaluje tego :) W takim razie ja tez sie ciesze, ze my bedziemy mieli. Mam nadzieje, ze u nas tez to nie okaze sie niewypalem. :) Tez wydrukowana mamy pierwsza strone w cenie ksiegi - tekst ulozony przeze mnie. W twardej oprawie, tyle ze nie jest formatu A4 jak widzialam wiekszosc, tylko formatu zeszytowego. Specjalnie zamowilam mniejsza, bo jest poreczniejsza :) tak mi sie wydaje. Na imprezie bedzie sie nia zajmowala świadkowa, a jezeli chodzi o slub, to pomyslalam, ze mozna ta ksiege "puscic" w obieg juz przed slubem jak ludzie sie zbieraja i powiedziec kazdemu kto sklada zyczenia pod kosciolem, ze jest taka ksiega i mozna sie wpisac jesli ktos ma chec. Zeby nie bylo balaganu moze ja miec jedna osoba. Ludzie i tak nusza sie w kolejce do mlodych, wiec w miedzy czasie mysle sporo osob sie wpisze :) ) Co myslicie?
ava - Pon Sty 12, 2009 9:03 pm

skalimonka napisał/a:
Na imprezie bedzie sie nia zajmowala świadkowa, a jezeli chodzi o slub, to pomyslalam, ze mozna ta ksiege "puscic" w obieg juz przed slubem jak ludzie sie zbieraja i powiedziec kazdemu kto sklada zyczenia pod kosciolem, ze jest taka ksiega i mozna sie wpisac jesli ktos ma chec. Zeby nie bylo balaganu moze ja miec jedna osoba. Ludzie i tak nusza sie w kolejce do mlodych, wiec w miedzy czasie mysle sporo osob sie wpisze :) ) Co myslicie?


No nie wiem czy będą tacy bardzo chetni, w końcu pisanie na stojąco nie należy do zbyt komfortowych :roll:

skalimonka - Pon Sty 12, 2009 9:30 pm

Na wszystko jest wyjscie. Zawsze mozna skombinowac jakim maly stoliczek przed kosciolem... jeszcze czas, moze cos innego przyjdzie mi do glowy...

[ Dodano: Pon Sty 12, 2009 9:42 pm ]
Polecam strone gdzie kupilam swoja ksiege gosci www.galeriazaproszen.com.pl
Ja wybralam ta z kalią :)

izunia_82 - Pon Sty 12, 2009 10:17 pm

skalimonka chyba lepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie stolika z księgą do wpisywania już na sali weselnej. Tam będzie więcej czasu, do tego każdy gość będzie mógł spokojnie usiąść i się wpisać. A pod kościołem to moim zdaniem niezbyt dobry pomysł. U nas na przykład na weselu goście zostali zaproszeni przez orkiestrę i wpisywali się w trakcie życzeń oczepinowych.
skalimonka - Pon Sty 12, 2009 11:32 pm

Zgadza sie :) Tylko na imprezie to nie problem. To watek na inny temat, bo nie robimy typowego wesela, a zalezy mi rozniez na wpisach osob, ktore przyjda na slub :) Myslalam, ze moze bedziecie mialy jakies pomysly :) Na przyjeciu ksiega to najmniejszy problem...
justinaa - Czw Sty 15, 2009 7:37 pm

my też wkleiliśmy do naszej księgi gości wszystkie kartki od gości, pamiątka naprawdę rewelacyjna
555 - Pią Sty 16, 2009 11:26 pm

u nas byla wylozona księga juz podczas ślubu, goście slubni sie bardzo dopytywali i chetnie wpisywali..
agunia84 - Pią Lut 06, 2009 12:55 pm

My będziemy mieć taką księgę


Będzie zmieniona kokardka, bo ta jest okropna.

izunia_82 - Sob Lut 07, 2009 1:19 am

agunia pasowałaby mi tutaj kremowa wstążka. Przyznaję, że księga bardzo ładna. :)
agunia84 - Wto Lut 10, 2009 1:37 pm

Właśnie o takiej myślę. ;)
rajeczka - Wto Lut 10, 2009 5:18 pm

Moja bedzie tak wygladac tyle ze bez kwiatka,nawet juz kupilam tylko w srodku musze ja trochw urozmaicic :) ..no chyba ze mi cos sie odwidzi to kupie co innego ;) a ta bedzie jako album :)
Martuś i Jaruś - Sro Lut 11, 2009 3:00 pm

Rajeczka bardzo ładna ta księga, duzo za nią zapłaciłaś??
rajeczka - Sro Lut 11, 2009 3:05 pm

zaplacilam chyba 60 zl wiec nie az tak drogo tak mi sie wydaje..tylko moja jest bez tego kwiatka :) ogladalam w cartali ale nic nie mieli wewnatrz,chyba samemu trzeba bylo jakas karte ozdobna wkleic ...
Martuś i Jaruś - Sro Lut 11, 2009 3:21 pm

Jakiś ładny wierszyk plus detę slubu, iwem że gdzies na forum były różne wierszyki :)
rajeczka - Sro Lut 11, 2009 10:02 pm

A ja mialam pomysl..sciagnelam sobie z jednej stronki wszytskie karty przykladowe z ksiegi slubnej i pokopiowalam ,teraz tylko kupie papier i wydrukuje :)
evelinka - Czw Lut 12, 2009 7:58 am

rajeczka napisał/a:
A ja mialam pomysl..sciagnelam sobie z jednej stronki wszytskie karty przykladowe z ksiegi slubnej i pokopiowalam ,teraz tylko kupie papier i wydrukuje


To nie jesteś sama. Ja przepisałam teksty do Worda i teraz nie musze drukować średniej jakości jpg tylko zwykły dokument tekstowy, który moge sobie dowolnie pozmieniać

rajeczka - Czw Lut 12, 2009 9:37 am

Cwane kobietki z nas :) ale trzeba sobie jakos pomagac ..mysle zeby zrobic takie albumy dla rodzicow , bo jednak jest sporo motywow z dziecinstwa ;)
Martuś i Jaruś - Czw Lut 12, 2009 10:17 am

A jak robicie okładki, bo to jest chyba najtrudniejsze :(
bester - Pon Lut 23, 2009 9:36 am

A ja jednak polecam Allegro!! Mozna kupic piekne ksiegi gosci za 60 zł.
caixa - Nie Mar 01, 2009 9:37 pm

Ja chciałam kupić taka księgę jak wkleiła Rajeczka :) Widziałam je na Piotrkowskiej 111 bardzo ładnie wyglądają... Ceny się chyba od 70 zl zaczynają
skalimonka - Sro Mar 18, 2009 10:31 pm

Cytat:
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 11:26 pm




u nas byla wylozona księga juz podczas ślubu, goście slubni sie bardzo dopytywali i chetnie wpisywali..
_________________



555 podpowiedz jak rozwiazaliscie problem ksiegi na slubie? Ciesze sie, ze ludzie chetnie sie wpisywali... to dobrze wrozy :)

evelinka - Czw Mar 19, 2009 10:23 am

Ja wczoraj kupiłam album, który zostanie księgą gości. Wkleję zdjęcie, które znalazłam na allegro wiem, że jest trochę duże, ale nie mam czasu zmniejszać (nasz ma kremowe strony):


pszczoła - Pon Maj 11, 2009 1:54 pm

a ja chciałam przyznać, że bardzo spodobał mi się Wasz pomysł z taką księgą, na kartach której widnieć będą wpisy gości weselnych. Jest to dla mnie absolutnie temat nadający się do dyskusji, myślę, że warto..
wasze księgi są przepiękne.

Karolka_23 - Czw Maj 14, 2009 3:37 pm

Nasza Księga będzie taka
smerfetk@ - Pią Maj 15, 2009 8:57 pm

A to nasza:)




martka - Pią Maj 15, 2009 9:28 pm

Ooo, jaka cuuuuudna :P Taka delikatna, jakby stworzona własnie dla mnie :)
Gdzie ja kupiłaś?

smerfetk@ - Nie Maj 17, 2009 10:55 pm

martka my zamawialismy na allegro jest tam spory wybór :-) w naszej ksiedze jest jeszcze pierwsza strona tzw. kartka z kalendarza gdzie sa nasze imiona i data slubu oraz ładny cytat :-)
Dociakowa - Pon Paź 05, 2009 1:40 pm

Dziewczyny a jak połączyć poszczególne kartki?? jak połączyć je z etykietą??

[ Dodano: Wto Paź 06, 2009 12:42 pm ]
Dziewczyny pomóżcie.. chcę zrobić księgę gości ale nie wiem jak połączyć poszczególne kartki i okładkę..
znalazłam jakiś filmik po angielsku na youtube ale moze któraś z Was moglaby mi napisać jak robiła??

M4rcysi4 - Pon Lis 02, 2009 6:12 pm

U nas też będzie księga gości :) Jakaś taka delikatna kremowa mi się marzy z delikatnym akcentem- kwiatkiem lub wstążką. Chcemy też żeby jednak nie była to taka księga gości z prawdziwego zdarzenia ,a żeby były w niej także inne pamiątki. Jak już kilka osób tutaj wspominało coś takiego jak ,kartki ,nasze zaproszenie i inne drobiazgi warte zapamiętania i zachowania :)
Tissaia - Wto Lis 03, 2009 9:21 am

Taka księga z dodatkami na pewno będzie bogatsza, my wkleiliśmy do naszej rozmaite drobiazgi: jedno puste zaproszenie, ksero odpisu z aktu małżeństwa, a nawet bilet autobusowy, który jeden z gości skasował na pamiątkę w wynajętym autobusie :)

No i po ślubie księga nadal żyje własnym życiem - wpisują się do niej także osoby, które na ślubie być nie mogły.

Malena - Pon Lis 09, 2009 3:46 pm

Bardzo ins[pirujący watek, jestem sentymentalne i po latach na pewno chętnie wrócę do takiej księgi..Dobra zabawa dlo gości i pamiatka na całe zycie...

[ Dodano: Wto Lis 10, 2009 11:28 pm ]
A co sądzicie o tej> troche droga (189 zł), ale jaka niesamowita...:

[ Dodano: Wto Lis 10, 2009 11:29 pm ]
i razem przytulone:

pestka - Wto Lis 17, 2009 4:12 pm

Bardzo mi się podoba pomysł takiej księgi, ale mam kilka wątpliwości. Po pierwsze, czy goście będą chcieli (nizmuszani) się wpisywać? Jak to u Was wyglądało? Po drugie, co powinno być w takiej księdze? Rozumiem, że jakieś podziękowanie za przybycie, i co jeszcze?
Malena - Wto Lis 17, 2009 4:24 pm

pestka napisał/a:
Bardzo mi się podoba pomysł takiej księgi, ale mam kilka wątpliwości. Po pierwsze, czy goście będą chcieli (nizmuszani) się wpisywać? Jak to u Was wyglądało? Po drugie, co powinno być w takiej księdze? Rozumiem, że jakieś podziękowanie za przybycie, i co jeszcze?


Na moim weselu pilnowaniem księgi zajmie się świadkowa. Wystarczy przypomniec gościom, żeby się wpisywali. oczywiście nie jest to obowiazek:)

Co do wnętrza, myśle że podziękowanie za przybycie wystarczy. to może byc w formie wiersza, w kótrym od razu poprosimy o wpisy.

pestka - Wto Lis 17, 2009 5:00 pm

A może jakiś zabawny skrót naszej miłości? Co myślicie?
ola88 - Wto Lis 17, 2009 5:12 pm

Malena napisał/a:
Wystarczy przypomniec gościom, żeby się wpisywali. oczywiście nie jest to obowiazek:)
albo nawet orkiestrze powiedzieć, żeby tak w połowie wesela powiedzieli że znajduje się księga gości i że wpisywać się można :)
tylko jak oglądam te księgi gości to ciut dużo kosztują, więc tak myśleliśmy żeby kupić jakąś ładną grubą oprawę, później spytać się w drukarni ile za wypełnienie itp. :) i zobaczyć czy się opłaca tak samemu zrobić czy lepiej kupić :)
ale za pomysłem księgi gości jesteśmy jak najbardziej za :)

Malena - Wto Lis 17, 2009 5:16 pm

pestka napisał/a:
A może jakiś zabawny skrót naszej miłości? Co myślicie?


Bardzo dobry pomysł. Z tym, że my chcemy też pokaz slajdów i to też jest skrót naszej miłości. Ale Kilka zabawych zdań - czemu nie? Poza tym taka księga zostaje na cale życie i warto, żeby była dopięta na ostatni guzik. Moja musi być z tymi misiami:)

pestka - Wto Lis 17, 2009 5:24 pm

Ta z misiami jest świetna! Moja obowiązkowo musi mieć napis "Księga gości", żeby każdy wiedział o co chodzi :D
U nas będzie zbyt wiele osób by robic pokaz slajdów, ale księga musi być :D

555 - Wto Lis 17, 2009 7:01 pm

pestka, moi goście sami bardzo chętnie się wpisywali, księga leżała na stoliku w hallu i chyba każdy coś napisał :))
skalimonka - Wto Lis 17, 2009 7:42 pm

Tez mysle, ze wystarczy poinformowac gosci, ze jest taka mozliwosc, a kto chce to sie wpisze ... przynajmniej mam taka nadzieje.
Przy okazji, ze jest sporo osob na forum, ponowie pytanie, moze ktoras z Was ma pomysl, jak zebrac wpisy od gosci, ktorzy przychodza tylko na slub do kosciola, a nie na wesele? :( Mysle, mysle i nie moge nic sensownego wymyslic... :roll:

Malena - Wto Lis 17, 2009 7:56 pm

skalimonka napisał/a:
Przy okazji, ze jest sporo osob na forum, ponowie pytanie, moze ktoras z Was ma pomysl, jak zebrac wpisy od gosci, ktorzy przychodza tylko na slub do kosciola, a nie na wesele? :( Mysle, mysle i nie moge nic sensownego wymyslic... :roll:


Myślę, że nie ma dobrego sposobu. w końcu i tak zyczenia są składane pod koścołem i jak, goście mają dodatkowo jeszcze wpisywać? potem w trakcie wesela każdy cos fajnego wymysli, a tuż po lsubie to raczej cieżko, bo to samo goście Co powiedzą. Choć wiem, że któraś z forumek tak miała, przeczytaj cały wątek, to może Ci wpadnie w oko.

skalimonka - Wto Lis 17, 2009 9:04 pm

Czytalam caly watek juz dawno temu. Tylko my mamy ślub konkordatowy, a to byl cywilny.
pestka - Sro Lis 18, 2009 10:28 am

Ja myślę, że należałoby gościom wcześniej napomknąć, że na ślubie jest księga i po złożeniu życzeń mogą się do niej wpisać. Zeby nie musieli pisać "na kolanie" potrzebny byłby jakiś mały stoliczek. W moim kościele zawsze pod chórem stoi taki stolik + krzesło. Myślę, że trzeba by było zapytać księdza czy można ten stolik przenieśc do kruchty, tak, by wpisujący się nie przeszkadzali na następnej mszy. Można to zrobić jeszcze przed ślubem, żeby nikt potem z meblami nie latał. ;)

Ufff, ale się rozpisałam :)

skalimonka - Sro Lis 18, 2009 12:43 pm

Wiesz, pestko, ze to jest dobry pomysl. Zawsze przeciez jest tam jakis stoliczek ze swietymi obrazkami, badz spiewnikami... czasem sa tez stoliki, gdzie mozna wrzucic ofiare, bede musiala porozmawiac z ksiedzem o tym przed slubem. Akurat nasz kosciolek jest maksymalnie malutki, ale chce dac tez gosciom ze slubu szanse wpisania sie do naszej ksiegi. Mysle, ze jak sie da ludziom wczesniej znac, tak jak pisze Pestka, to kto zainteresowany, zwroci na to uwage :)
pestka - Sro Lis 18, 2009 1:13 pm

W sumie to nie musi być nawet krzesła, chodzi tylko o napisanie jakichś krótkich życzeń, nikt nie będzie tworzył poematów. ;) Bardzo mi się podoba Twój pomysł z księgą na ślubie -byłam na wielu i na pewno chętnie bym się do takiej wpisała, ale nigdy nikt nie miał.
skalimonka - Sro Lis 18, 2009 7:04 pm

No wlasnie, na weselu, to jest akurat najmniejszy problem z ksiega. Cala trudnosc ze slubem, mnie zalezy na wpisach osob, ktore przyjda tylko na slub, bo robimy male wesele, a milo by bylo poczytac po latach wpisy znajomych, nie tylko rodziny.
Klaudynka - Czw Lis 19, 2009 8:16 am

pestka napisał/a:
Po drugie, co powinno być w takiej księdze? Rozumiem, że jakieś podziękowanie za przybycie, i co jeszcze?


My mieliśmy taki wierszyk, na pierwszej stronie księgi wraz ze zdjęciem:

"Zawitałeś Gościu Drogi
W księgi naszej ślubnej progi
Więc moc życzeń Młodej Parze
Na jej kartach złóż dziś w darze

Słowa z serca niech popłyną
Bo gdy lata już przeminą
Karty księgi nam przypomną
Przyjaciela twarz pogodną

A gdy głowy szron przyprószy
Balsam będzie to dla duszy
Gdy tę księgę otworzymy
I życzenia Twe wspomnimy"


Klaudia i Maciej
Łódź, 15.08.2009

Frekwencja gości Którzy się wpisali była niemal 100%. Poprosiliśmy zespół aby poprosił naszych gości, na początku wesela, o wpis do księgi gości.

skalimonka - Czw Lis 19, 2009 12:08 pm

Ja tez wpisalam do naszej ksiegi na pierwsza strone pare slow od nas (byla taka mozliwosc, zamawiajac ksiege), nie jest to zaden wierszyk, tylko wlasnymi slowami podziekowanie za przybycie na slub i prozba o wpis na pamiatke. Ale teraz Klaudynko podsunelas mi pomysl, zeby dokleic tam zdjecie, to swietny pomysl :smile: Chyba go sciagne od Ciebie :)
agulka1989 - Sob Gru 19, 2009 9:06 pm

U nas na na pewno będzie księga gości :)
to bardzo fajna pamiątka i za kilka/kilkanaście lat będzie można poczytać i powspominać... :)

martitka - Sro Gru 23, 2009 10:25 am

Księga gości - super sprawa, teraz żałuję, że jednak się nie zdecydowałam...

skalimonka, pomyślcie o wpisaniu na zaproszeniach ślubnych (bez wesela) taką informację o księdze może :) no chyba, że zaproszenia już masz :)

skalimonka - Sro Gru 23, 2009 11:53 am

Martitka, dziękuję za pomysł, jednak wlaśnie niestety zaproszenia juz mamy, wiec juz za późno... na weselu poprosze na pewno DJa, zeby przypomnial gościom, sama tez będę przypominać, no a na ślub, jeszcze pomyślę, ale rowniez przypomnę gościom, moze sie zdecyduje polożyc gdzies ta ksiege przy wejsciu... rodzice zagadają tez moze do gości ze taka ksiega jest... Ci ktorych zaprosze tylko przez internet, dopisze info o ksiedze, jakby ktos mial ochote sie wpisac, dajac reszte zaproszen, ktore mi zostaly, rowniez będę mówić :smile: Mam plan tez poprosic ksiedza, czy nie zechcialby wpisac sie dla Nas, jednak nie bardzo wiem kiedy... wypada dac ksiedzu ksiege do wpisania podpisujac dokumenty pare dni przed slubem?
martitka - Sro Gru 23, 2009 9:03 pm

Fajna pamiątka, taki wpis od księdza. Spytaj, czy nie miałby nic przeciwko przy najbliższym spotkaniu, o ile jesteś pewna, że ten sam ksiądz będzie ci udzielał ślubu :)
skalimonka - Czw Gru 24, 2009 10:36 am

Tak, to bedzie proboszcz i z nim zalatwiamy wszystkie sprawy. Spytam :D mam nadzieje, ze nie bedzie zgłaszał sprzeciwow :P ... albo zaniose mu jak bedziemy juz podpisywac papiery, zeby nie byly to "niepewne" zyczenia, za kazdym razem sie nas pyta, czy sie jeszcze nie rozmyslilismy :) Tak sobie myślę, jak fantastycznie bedzie po powiedzmy 50 latach małzeństwa otworzyć taką księgę, przeczytać zyczenia od osób, których już nie będzie z nami... powspominac... bardzo wzruszające... :cry:
roksiii - Sob Mar 06, 2010 7:15 pm

Ja też miałam taka książkę i muszę po czasie powiedzieć, że jest to super pamiątka. Każdy z gości mógł wpisać coś od siebie, a musze powiedzieć, że i śmieszne wpisy te były, więc dostarczyła nam ona wiele radości podczas czytania. Trzeba tylko pamiętać, aby orkiestra albo wodzirej pare razy przypomnieli podczas wesela o niej
Pestka85 - Nie Maj 16, 2010 10:10 pm

hej, rowniez zachwycam sie ksiega gosci.. czy moglybyscie podac mi na priv adresy internetowe, albo sprzedawcow na allegro gdzie sa ladne i elega\nckie ksiegi i albumy? bardzo prosze, bede wdzieczna!!
pozdrawiam!

kazia - Pon Maj 17, 2010 7:04 pm

Tak ...tak...tak...księga gości to super pamiątka! Z pewnością chcemy ją mieć.Gdzie można kupić?
paulii - Czw Maj 20, 2010 6:12 pm

Skalimonka, świetny pomysł. Chyba go sobie od Ciebie ściągnę:)
kasia_m85 - Sro Cze 09, 2010 12:26 pm

My mieliśmy księgę gości i wszystkim polecam!Mamy mnóstwo fajnych,śmiesznych albo wzruszających wpisów. Najlepsza pamiątka z możliwych!
skalimonka - Wto Cze 15, 2010 2:22 pm

Ja również polecam. Kartki kartkami, ale w księdze są życzenia własnymi słowami, a nawet rysunki :smile: Goście podchodzili sie wpisać jak mieli wenę, Dj kilka razy przypominał, że jest taka mozliwosc :lol: Mamy wspaniała pamiatke na lata ;)
2emi2 - Wto Cze 15, 2010 6:13 pm

Hej :) Ja też chcę mieć księgę gości na swoim ślubie. Ponieważ stwierdziłam że sama zrobię sobie taką księgę (z albumu do zdjęć) mam do sprzedania nową gotową księgę gości (20zł).
wisieneczka85 - Wto Cze 15, 2010 10:52 pm

super pomysł my też będziemy mieć, duży wybór jest na allegro:)))
Magdzik - Sro Lip 07, 2010 9:32 am

Ładne są wasze księgi ja też bym chciała zrobić coś takiego.A jak wy robicie?Orkiestra będzie zapraszać do wpisów czy raczej księga będzie gdzieś w kąciku sali na ładnie przystrojonym stoliku i goście sami będą podchodzić w trakcie ślubu w międzyczasie?Mi się wydaje że lepsza wersja z tym stolikiem.
martula_87 - Pon Sie 30, 2010 7:59 pm

U nas napewno będzie księga gości.Uważam że to wspaniała pamiątka.
My poprosimy orkiestrę o to aby przypomniała kilka razy w trakcie wesele o wpisach do księgi.

nolly - Czw Wrz 16, 2010 1:00 pm

u nas również na pewno pojawi się księga, poprosimy orkiestrę, żeby przypomniała gościom o wpisywaniu się, położymy ją na stoliku, postawimy krzesło, tak żeby nawet najmniejsi goście mogli się wpisać (coś namalować), dlatego obowiązkowo obok postawimy kredki;D
anooleczka - Pią Paź 01, 2010 1:32 pm

My tez zamierzamy miec taka pamiatke :)
nolly, my myslelismy podobnie.. kredki tez kupimy :)
A podobaja nam sie takie księgi:




PositiveAga - Pią Paź 01, 2010 1:37 pm

anooleczka rewelacyjne są te księgi :D powiedz gdzie je znalazłaś???
anooleczka - Pią Paź 01, 2010 1:39 pm

na allegro.. ale ich strona to: www.stylowo.com
instadri - Sob Paź 02, 2010 12:32 pm

księgi gości cudne!
mi podoba się ta ostatnia

sloneczkoo - Sob Paź 02, 2010 10:46 pm

A napiszcie dziewczyny jeśli możecie ile mieliście gości i ile stron macie zapisanych w swoich księgach ;)
kakonka - Sob Paź 02, 2010 10:53 pm


my mieliśmy taką z fioletową wstążką i nasza fotka :)

zapisane strony wszystkie :)

Malena - Sob Paź 02, 2010 11:08 pm

kakonka, piękna! Wkleisz fotkę Waszej? super pamiątka dla Was:):)
kakonka - Sob Paź 02, 2010 11:14 pm

Malena napisał/a:
kakonka, piękna! Wkleisz fotkę Waszej? super pamiątka dla Was:):)


niedroga i z Łodzi ()odbieraliśmy ją w piątek- przed ślubem o 21 :P )

Malenko na razie nie podsiadam nawet naszej księgi- jest u teściów, coby zrobić jej fotkę :)

jutro postaram się odebrać ją od rodziców i zrobić foto :)

nolly - Pon Paź 04, 2010 4:46 pm

anooleczka, księgi super! piękne! dzięki za link:)
defin - Wto Paź 19, 2010 9:05 am

Reklama na forum dozwolona jedynie na warunkach określonych przez administratorów i w porozumieniu z nimi. Każdy kolejny post zawierający reklamę będzie usuwany, a użytkownik otrzyma ostrzeżenie za łamanie regulaminu FWMŁ

anooleczka - Wto Paź 19, 2010 10:31 am

nolly, nie ma za co :)

[ Dodano: Wto Paź 19, 2010 1:22 pm ]
To nasza ksiega z krysztalkami Swarovskiego:


Teraz tylko myslimy o tekscie jaki bedzie wklejony na 1 strone :)

Antek_81 - Wto Paź 26, 2010 2:10 pm
Temat postu: pierwsza strona
tekst na pierwsza stronę można zawsze po uroczystości dodać...może będzie jakimś nawiązaniem ?
kakonka - Wto Paź 26, 2010 9:11 pm

my na pierwszej stronie mamy napisane czyja to księga z jakiej okazji itd :)
zaś na drugiej :)

"Drodzy Goście
ta księga została stworzona po to,
aby dac trwałą pamiątkę tego wyjątkowego
dla nas i dla naszych bliskich dnia...
Chcielibyśmy zachowac jak najwięcej żywych wspomnień
ze ślubu i wesela, dlatego prosimy Was
abyście dopisywali się do tej księgi
razem z nami tworząc radosną opowieść...
Mamy nadzieję, że dziesiejszy dzień i noc
na długo pozostaną nie tylko w naszych,
ale także i w Waszych wspomnieniach-
tego życzymy Wam oraz sobie- "

Szczęśliwi
-aczkolwiek ciągle jeszcze oszołomieni
Młodzi Małżonkowie :)


mamy zapisane wszystkie kartki :)

anooleczka - Sro Paź 27, 2010 9:46 am

A my sami tekst ulozylismy (no dobra moja Mam nam pomogla troszke :) ).


" Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie,
nie można ani zobaczyć ani dotknąć.
Trzeba je poczuć sercem.”
H. Keller


Drodzy Goście!

Dziękujemy Wam, że w tym szczególnym Dniu jesteście z nami.
Przekazujemy w Wasze ręce tę księgę.
To co w niej zapiszecie będzie wyjątkową pamiątką w
Naszym Wspólnym Życiu.

Anna i Bartosz


22 czerwca 2011 roku

Greginia - Nie Lut 20, 2011 11:22 pm

Mnie najbardziej podobają się księgi ręcznie wykonywane przez Eight (http://albumyslubne.blogspot.com/). Jednak nie dość, że ceny nie są najniższe, to jeszcze zamówienie jednej z takich ksiąg jest chyba niemożliwe. Już kilkakrotnie próbowałam się skontaktować z osobą, która zajmuje się tworzeniem takich dzieł, ale bez odzewu - szkoda :(
mała9364 - Czw Lut 24, 2011 11:55 am

My z moim M. zamówiliśmy delikatną ale śliczną księgę gości:
http://dodatkinawesele.pl...-kwa1-p-86.html

Magdzik - Czw Lut 24, 2011 2:09 pm

mała9364 napisał/a:
delikatną ale śliczną księgę gości:
mała9364, jest prześliczna :P
555 - Pią Lut 25, 2011 1:04 am

mała9364, masakrycznie droga.. daj znać, czy jakością dorównuje cenie..
Malena - Pią Lut 25, 2011 1:25 am

Nasza księga z decorisusa:



na pierwszej stronie mamy kartkę z kalendarza z datą ślubu i imionami, pod spodem cytat z zaproszeń ślubnych zespołu "Strachy na lachy". NIe piszemy już prośby o wpisy, wszyscy wiedzą z czym to się je:):)

mała9364 - Pią Lut 25, 2011 10:22 am

555 napisał/a:
mała9364, masakrycznie droga.. daj znać, czy jakością dorównuje cenie..


Nam od razu wpadła w oko i spełniała nasze wymagania.W środku jest miejsce na wklejenie zdjęcia z narzeczeństwa i zdjęcie po ślubie oraz duuuuuuuuuuuuzo kartek na wpisy. Jakbym miała jeszcze raz wybierać to właśnie byłoby to :smile:

anuszkaa - Nie Cze 05, 2011 5:48 pm

A my zamówilismy taką prosta. Na żywo podoba mi się jeszcze bardziej


paulinkaaMU - Nie Cze 05, 2011 5:52 pm

anuszkaa, księga śliczna :) też decorisus?
anuszkaa - Nie Cze 05, 2011 6:29 pm

nie, allegro :)
AgaNika - Czw Lip 07, 2011 12:14 pm

anuszkaa bardzo fajna ta Twoja księga - takie cieplutkie kolory
A ja właśnie buszując w poszukiwaniu księgi natknęłam się na coś takiego.
W miarę sensowny instruktaż jak wykonać taką księgę samodzielnie, być może kogoś zainspiruje
http://www.abcslubu.pl/ek...a-wlasnorecznie
PS może teraz będzie działał, mam nadzieję... a jeśli nie to chętnie wyślę na priv

ewa.krzys - Czw Lip 07, 2011 12:19 pm

AgaNika, link niestety nie działa ... Podałabyś jeszcze raz?
Esmeralda - Wto Sie 09, 2011 1:56 pm

pamiętajcie, żeby mówić gościom o wpisywaniu się do księgi, bo inaczej może się okazać, że się mało osób wpisało, a to jednak miła pamiątka, jak każdy coś miłego od siebie napisze
roxy - Wto Wrz 13, 2011 5:03 pm

Esmeralda napisał/a:
pamiętajcie, żeby mówić gościom o wpisywaniu się do księgi, bo inaczej może się okazać, że się mało osób wpisało, a to jednak miła pamiątka, jak każdy coś miłego od siebie napisze


no właśnie byłam na weselu, gdzie nikomu nie chciało się specjalnie wpisywać do księgi, więc chyba z niej zrezygnuję, chociaż podoba mi się ten pomysł z księgą gości, fajna pamiątka.

agulka1989 - Wto Wrz 13, 2011 5:22 pm

U nas zespół co jakiś czas przypominał o księdze gości i w naszym imieniu prosił o wpisywanie się.
Co prawda mimo wszystko nie każdy z gości się wpisał ale Ci, którzy to zrobili zostawili nam fajną pamiątkę i mimo, że od ślubu minęły niecałe dwa miesiące to chętnie wracamy do tych wpisów.
Także ja zdecydowanie jestem za tym by księga gości była :)

jk - Czw Paź 06, 2011 7:08 pm

bardzo fajane sa te ksiegi przedstawine na w/w zdjeciach
Malena - Pią Paź 07, 2011 12:39 pm

Mieliśmy księgę gości i to był strzał w dziesiątkę! Stała na niewielkim specjalnym stoliku w wydzielonej części sali, wszyscy się chętnie wpisywali.
Życzenia w niej są świetne, zupełnie inne niż te na kartkach, napisane na spokojnie w domu - są spontaniczne, na luzie, z humorem. Fantastyczna pamiątka, polecam!
fotki naszej i jej miejsce na weselu:






AgaNika - Pon Sty 02, 2012 8:47 pm

A ja znalazłam właśnie taką księgę gości - oboje lubimy niebieski, tylko nie wiem czy nie jest za bardzo hm... kiczowata - co o niej sądzicie?
agulka1989 - Pon Sty 02, 2012 9:05 pm

AgaNika, widziałam tę księgę na żywo i powiem Ci szczerze, że mnie osobiście nie powala... Jej jakość i sposób wykonania pozostawiają wiele do życzenia.
Nie mam zbyt dużego rozeznania ale ja swoją księgę gości zamawiałam w decorisusie i z tego co widziałam to mają śliczne księgi gości również w odcieniach niebieskiego :)
Wrzucam kilka inspiracji:





AgaNika - Pon Sty 02, 2012 9:19 pm

Dziękuję za opinię Aguś :D
Powiedz mi jeszcze, okładka tych ksiąg z Decorisusa to jest tkanina czy lakierowany papier?
Jak jest z ich trwałością, okładka nie ubrudziła Ci się za bardzo po weselu?

agulka1989 - Wto Sty 03, 2012 10:15 am

AgaNika, ja mam akurat obitą tkaniną, o taką:


AgaNika napisał/a:
okładka nie ubrudziła Ci się za bardzo po weselu?

aż spojrzałam :) Jest bardzo malutka plamka na tyle księgi- jest cały z tej jaśniejszej tkaniny. Ale nie razi w oczy i sądzę, że jakbym się uparła to bym się jej pozbyła :)

Zuza12345 - Pią Sty 13, 2012 3:36 pm

mam pytanie.. ile stron miały wasze księgi gości?
ja zamówiłam w formie fotoksiążki na 40 stron czyli okolo 2 -3 wpisy na stronie (format A4) i zastanawiam sie czy mi wystrczy czy nie? jak sie ludzie wpisują? rozpisują się czy raczej kilka słów od siebie i podpis?


WZORUJEMY SIE NA TYM POMYŚLE
i tu wcale nie ma tak dużo stron.. przynajmniej tak mi sie wydaje :roll:

Deco-Strefa - Pią Sty 13, 2012 3:46 pm

AgaNika napisał/a:
okładka tych ksiąg z Decorisusa to jest tkanina czy lakierowany papier
My mieliśmy księgę z Decorisusa. Okładka była tkaninowa. I pamiętam, że nawet nie było problemu z niewielką zmianą w projekcie.
Jak znajdę to wstawię zdjęcie.

Karola5 - Pon Sty 16, 2012 8:33 pm

Zuza12345, to chyba zależy ilu masz gości czy ci wystarczy 40 str :smile:
Malena - Pon Sty 16, 2012 8:49 pm

Zuza12345 napisał/a:
jak sie ludzie wpisują? rozpisują się czy raczej kilka słów od siebie i podpis?


wpisują sie różnie, chyba widzą ile jest miejsca - u nas jest sporo wpisów na całą stronę, a są też krotkie i ktoś jeszcze na stronie by się zmieścił, więc goście pewnie sami ocenią.

patafianka - Sob Mar 17, 2012 1:39 pm

My raczej wolimy taka wersje księgi gości.
nie zawsze goście wiedza co napisać i zostają puste kartki, a takto postawimy na pulce i od razu wspomnienia wracają

Magdzik - Sob Mar 17, 2012 6:00 pm

patafianka, fajne drzewko :-)
AgaNika - Nie Kwi 01, 2012 2:57 am

Mnie do "zrobienia" mojej księgi gości zainspirowała dawno temu PositiveAga. Pisała wtedy, że chciałaby mieć księgę z czarnymi kartkami i podłapałam ten pomysł.
Baza - album na zdjęcia by Cepelia, rok produkcji 1983 cena 1300 zł :) Koszt tuningu - 14 PLN plus 2 godziny pracy :smile:



monic_pawlak - Nie Kwi 01, 2012 2:23 pm

AgaNika no rewelka !! !! Spisałaś się dziewczyno :D
AgaNika - Nie Kwi 01, 2012 10:59 pm

Wielkie dzięki za uznanie monic :)
M4rcysi4 - Pon Kwi 02, 2012 12:03 am

Eeee... kupowałaś teraz ten album, czy go po prostu miałaś w domu ? :smile:
Pięknie Ci to wyszło. Zastanawiam się w jaki sposób okleiłaś grzbiet albumu :zdziwko:

Ewelina caterin - Pon Kwi 02, 2012 10:56 am

To i ja pochwalę się tutaj moją księgą gości
AgaNika - Pon Kwi 02, 2012 9:26 pm

M4rcysi4 napisał/a:
Zastanawiam się w jaki sposób okleiłaś grzbiet albumu

Pojechałam po całości - podobnie jak dziewczyna z tego filmiku Instruktaż - fragment
Z tym, że nie przecięłam materiału na środku grzbietu tylko wycięłam nadmiar, a to co zostało po prostu wcisnęłam ostrożnie między okładkę a kartki - na szczęście było tam trochę miejsca.
A co do samego albumu, to leżał sobie na dnie szafy. Dawno temu mój nieżyjący już tata dostał go jako nagrodę za rozwiązanie krzyżówki, będę więc miała podwójną pamiątkę...
Cieszę się Marcyś, że nie tylko mnie się moja księga podoba :smile:

Ewelina caterin ta wersja bardziej mi się podoba od tej pierwszej :-)

MadMar - Pon Kwi 02, 2012 10:34 pm

AgaNika, a jak zrobiłaś tą kokardę?
Ewelina caterin, a Ty różę?

edit: i gdzie kupiłyście materiał? Ewelina caterin, i jakie kartki montowałaś? zwykłe białe? czy jakieś specjalne- ozdobne czy brystolowe?

ewa.krzys - Pon Kwi 02, 2012 10:39 pm

Dziewczyny, gdzie, poza allegro, jest spory wybór ksiąg?
MadMar - Pon Kwi 02, 2012 10:43 pm

ewa.krzys, http://decorisus.pl/
http://fontanessi.abc24.pl/default.asp?kat=70146

AgaNika - Pon Kwi 02, 2012 10:45 pm

MadMar, zrobiłam podwójną według tej pani http://www.youtube.com/watch?v=ZU3LJPS8sLk
i przewiązałam trzecim kawałkiem z którego powstały "ogonki"
W kwestii materiału poszłam po prostu do sklepu z tkaninami i powiedziałam co chcę zrobić (jakkolwiek głupio to nie zabrzmiało) i pani pokazała mi kilkanaście wzorów tkanin żakardowych w różnych kolorach i wzorach :smile:

MadMar - Pon Kwi 02, 2012 10:47 pm

AgaNika, dziękuję :)
AgaNika - Pon Kwi 02, 2012 10:56 pm

ewa.krzys ja mam w swoich zakładkach jeszcze takie stronki http://www.slubnezakupy.p...albumy_foto.htm
http://www.sklepweselny.p...k&search=Szukaj
aczkolwiek podejrzewam, że większość sklepów wystawia swoje księgi także na allegro i tam też jest ich najwięcej...
MadMar, drobiazg - i czekam na efekty Twojej pracy - pochwal się koniecznie :smile:

MadMar - Pon Kwi 02, 2012 11:06 pm

AgaNika, nie jestem pewna czy się zdecyduję podjąć to wyzywanie, ale jeśli tylko mi się uda to oczywiście, że się pochwalę :D na razie wybieram się na zakupy- po materiał i wstążkę, rozważam opcję- z kokardą, z różą lub klamerką- jak tu: http://www.slubnezakupy.p...um_satynowa.htm z tym, że orientacja pozioma
no i oglądam różne książki z nadzieją na jakąś wenę- chciałabym kolorystykę ecru, brązy, beże, ewentualnie złoto

ewa.krzys - Wto Kwi 03, 2012 7:30 am

Dzięki dziewczyny za linki. Szkoda tylko, że większość ksiąg ma masakryczne ceny.
Ewelina caterin - Wto Kwi 03, 2012 9:02 am

MadMar, papier kupiłam na allegro wizytówkowy
http://allegro.pl/papier-...2225150301.html
wejdź w przedmioty sprzedajacego to jest duży wybór kolorów.
A tu masz filmik jak zrobić taka róże http://www.youtube.com/watch?v=6zjcFeOlsig
Tylko się nie przejmuj bo od razu nie wychodzą :D
Czekam na zdjęcia księgi

M4rcysi4 - Wto Kwi 03, 2012 11:46 am

Ewelina, a jak połączyłaś twardą okładkę i wewnętrzne karty?? Masz jakiś filmik, na którym się wzorowałas?
Ewelina caterin - Wto Kwi 03, 2012 1:02 pm

M4rcysi4, robiłam według tych filmików
http://www.youtube.com/watch?v=qMgVgQCCJnU
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
One są wrzucone w ZTS

AgaNika - Wto Kwi 03, 2012 1:06 pm

Mam wrażenie, że powinnyśmy przenieść naszą konwersację do wątku ZTS :)
Ewelina caterin - Wto Kwi 03, 2012 1:47 pm

AgaNika napisał/a:
Mam wrażenie, że powinnyśmy przenieść naszą konwersację do wątku ZTS :)
o tym samym pomyślałam :)
MadMar - Czw Kwi 05, 2012 10:55 pm

więc chwalę się moją własnoręcznie zrobioną księgą :)






Magdzik - Czw Kwi 05, 2012 10:57 pm

MadMar, bardzo ładna ;)
MadMar - Czw Kwi 05, 2012 11:12 pm

Magdzik, dziękuję ;)
AgaNika - Pią Kwi 06, 2012 12:35 am

MadMar, widzisz, dałaś radę i super Ci wyszła :smile:
Ewelina caterin - Sob Kwi 07, 2012 2:22 pm

MadMar, Super ta Twoja księga
Wiol25 - Czw Kwi 26, 2012 7:43 pm

Zuza12345, zakochałam się w tej Twojej foto księdze :) Masz ją już? Gdzie zamawiałaś? Czy to zwykła fotoksiążka z białymi stronami czy inaczej jest to pomyślane?
liska - Pon Maj 28, 2012 2:06 pm

Kurcze, jestem pod wrażeniem tych samodzielnie robionych ksiąg, szacun dziewczyny ;)
ewa.krzys - Pon Maj 28, 2012 2:12 pm


W końcu moja "właściwa" księga 8)

AgDar-ka - Czw Sie 09, 2012 8:30 pm

nasza księga gości...zrobiona przeze mnie :-)
Deco-Strefa - Czw Sie 09, 2012 9:18 pm

patafianka napisał/a:
nie zawsze goście wiedza co napisać i zostają puste kartki
Ja w puste miejsca wkleiłam kartki z życzeniami, które dostaliśmy pod kościołem lub pocztą. Dzięki temu w księdze gości pustych kartek nie ma, a te z życzeniami karteczki są uporządkowane.
gosza - Czw Sie 09, 2012 11:46 pm

Deco-Strefa, i to jest myśl :) zawsze później kartki z życzeniami "walają się" po szufladach, a tu jest na nie sposób :)
M4rcysi4 - Pią Sie 10, 2012 1:08 am

Faktycznie dobra myśl. Poza tym można wkleić jakieś inne pamiątki typu "zresztowane" zaproszenie, zawieszkę na wódkę, winietkę itp.

EDIT:
A to nasza księga

olivka_ja - Sro Sie 15, 2012 8:07 pm

my nie planowaliśmy księgi ślubnej natomiast moja mama zrobiła ją dla nas (od taka miła niespodzianka) gdzie na pierwszej stronie wkleiła zaproszenia jakie daliśmy na ślub i wesele a na końcu plan jak goście rozsadzeni byli na weselu.
Zabraliśmy ją ze sobą na salę (ale nie miała żadnego oddzielnego miejsca- po prostu goście ją sobie przekazywali) i mamy naprawdę wiele wpisów.
Będzie miłą pamiątką :)

llobacek - Czw Sie 16, 2012 3:59 pm

M4rcysi4, czy ty księgę robiłaś sama, czy zakupiłaś? bo jest przesliczna :)
M4rcysi4 - Czw Sie 16, 2012 11:43 pm

llobacek, zakupiłam. Nie posiadam takich sprzętów do produkcji :P
mynia_89 - Pią Sie 17, 2012 8:47 pm

M4rcysi4, piękna księga :)
PositiveAga - Sro Sie 22, 2012 9:13 am

w wątku o księgach gości nie było jeszcze takiego pomysłu więc podpowiadam, a komuś może się spodoba :-)

zamiast tradycyjnej księgi gości, zrobić "księgę" z puzzli. Rodzina wpisuje swoje życzenia na kawałkach puzzli a po weselu można całość ułożyć i powiesić na ścianie :smile:




http://pozytywneinspiracj...a-puzzlach.html

Kalanchoe - Sro Sie 22, 2012 7:06 pm

PositiveAga,Twój blog już dodałam do ulubionych ;)
Ryjkonos - Wto Wrz 11, 2012 12:59 pm

Ooo!

puzzle to fajnay sposób na zabawę dla najmłodszych.

gazelkaa - Sro Wrz 12, 2012 10:12 am

Te puzzle są mega! Ja na razie pomysł na księgę gości mam takie: pula karteczek w formacie wizytówek, na górze każdej rozpoczete zdanie "Na Waszym weselu...", "Miłość jest jak...", "Za 25 lat widzę Was..." do dokończenia przez gości :) Miałam nawet zapisane zdjęcie, ale nie mogę znaleźć :oops:
_stwicher - Sob Paź 06, 2012 11:54 pm

MadMar, a skąd wytrzasnęłaś odpowiedni album na księgę gości??
Mi również sie marzą czarne strony jak u PositiveAga, ale nie moge nigdzie znaleźć odpowiedniej bazy księgi...

MadMar - Nie Paź 07, 2012 11:41 am

_stwicher robiłam sama, wg filmików wrzuconych przez Ewelina caterin
kupiłam papier wizytówkowy, miałam stary segregator i gotowe :D
http://www.youtube.com/watch?v=qMgVgQCCJnU
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/wa...feature=related

agacionek - Sro Lis 14, 2012 7:00 pm

A oto nasza:



Również zrobiona własnoręcznie :)

Zuza12345 - Sob Lis 17, 2012 10:20 am

Nasza Księga Gości w formie fotoksiążki



chococolady - Sro Mar 13, 2013 9:45 pm

Zuza12345, gdzie można zamówić taką księgę gości?
Zuza12345 - Czw Mar 14, 2013 9:33 am

książka wg mojego projetku drukowana, o ile dobrze pamietam w Colourland.. zakupiłam kupon na gruponie
chococolady - Czw Mar 14, 2013 6:47 pm

Zuza12345, dzięki wielkie :* a księga piękna! :)
Sisska - Sob Maj 25, 2013 11:50 pm

powiedzcie mi, ta ksiega gosci to jakas nowa moda??? bo wszystkie chyba o tym piszecie, a ja pierwszy raz o czyms takim slysze...
Juska - Nie Maj 26, 2013 9:09 am

Sisska, nie wiem czy nowa, na pewno od jakiegoś czasu coraz bardziej popularna w naszym kraju :) Ja osobiście nigdy nie spotkałam się z takim "gadżetem" na żadnym weselu w Polsce, ale wiem, że od wielu, wielu lat są standardem na weselach w USA. Sami z T. planujemy księgę mieć. Uważamy, że to naprawdę fajny sposób na zachowanie tej chwili. Również planujemy zrobić ją sami, ale jeśli się nie uda to duży wybór jest na stronach firm, drukujących zaproszenia ślubne :)
Sisska - Nie Maj 26, 2013 9:35 am

no, czyli to jednak moda z Zachodu :P a czy goscie na pewno beda mieli chec/odwage tam sie wpisywac? kurde, to chyba zalezy od rodziny... moja i narzeczonego pod tym wzgledem bardzo tradycyjna i mysle, ze w moim przypadku taki gadzet nie ma sensu :P
Juska - Nie Maj 26, 2013 9:47 am

Sisska, wiesz co, ja myślę, że bądź co bądź lubimy takie nowinki. Myślę, że szczególnie taki pomysł spodoba się młodym, których zaprosicie na wesele. Każdy element, który sprawi, że Wasze przyjęcie będzie wyjątkowe, na pewno przypadnie gościom do gustu. Możesz też dopasować rodzaj księgi do gości. Jeśli wiesz, że nie będą pisać dużo, bo nie lubią możesz na przykład zaproponować im coś takiego...



My na przykład zastanawiamy się nad zapewnieniem gościom nieco prywatności i intymności :wink: , bo przecież nie każdy lubi, żeby jego słowa czytali inni, więc chyba skusimy się na taki pomysł:

Sisska - Nie Maj 26, 2013 10:07 am

jestem nadal sceptyczna do tego pomyslu, a mama i tesciowa to 10000% tradycjonalistki i watpie zeby taki pomysl im sie spodobal :D a mlodych pewnie bedzie malo...
aczkolwiek zamierzam swoja mame wyciagnac na targi slubne 2014 i moze po wizycie stwierdzi, ze to jednak fajny pomysl :D

PositiveAga - Nie Maj 26, 2013 11:06 am

Sisska, nic na siłę, jeśli pomysł księgi ci się nie podoba to po prostu omiń ten "gadżet"
ja biorąc ślub (prawie 2 lata temu) pamiętam że księgi były dostępne na rynku i już wtedy popularne, teraz producenci prześcigają się w wymyślaniu innej formy księgi czy odciski palców, karteczki chowane do kopert, puzzle, wina, i inne przedmioty na których goście mogą się podpisać

ja również miałam wątpliwości że goście się nie wpiszą nie będą wiedzieli o co chodzi, ale uwierz mi że prawie wszyscy się wpisali (oprócz babć które nie miały okularów) miło jest potem czytać kilka ciepłych słów napisanych od serca, zazwyczaj były to słowa zaczynające się "wszystkiego najlepszego..." ale były również wierszyki, śmieszne życzenia, rysunki :-)

księga na pewno jest fajniejszą pamiątką niż np. sterta koper którą dają goście razem z pieniędzmi, ja np nie miałam co z nimi zrobić,schowałam gdzieś głęboko do pudła i nie wyjmuje a księgę już kilka razy wyciągałam przy okazji oglądania albumów ze ślubu, wracają wspomnienia i automatycznie uśmiech na twarzy :wink:

Juska - Pon Maj 27, 2013 5:38 pm

A jeśli nasi goście nie wiedzą"z czym się to je" możemy zaopatrzyć naszą książkę w gotowe podpowiedzi...





A tak wygląda po wypełnieniu :)



I jak widać można to zrobić samodzielnie w Wordzie :)


Sisska - Wto Maj 28, 2013 3:39 pm

no nie wierze, Juska, to ze mozna zrobic w wordzie testowalas osobiscie? :D
Juska - Wto Maj 28, 2013 4:30 pm

Myślę, że spokojnie - trzeba tylko porozglądać się za jakimiś gadżetami do wklejenia - zdjęciami, ramkami, pierdółkami :D
Jak poćwiczę to dam znać, czy to trudne ;) :smile:

[ Dodano: Wto Maj 28, 2013 6:36 pm ]
No to uwaga... zajęło mi to... hmmm pół godziny? Najwięcej czasu szukanie jakichś ramek, ozdobników i takich tam... Mam nadzieję, że się załączy :)
Taka próbka na szybko :D


I trochę bliżej:
GÓRA:


i DÓŁ:

kaledonia - Sro Maj 29, 2013 1:44 am

A co powiecie na księgę gości w stylu retro?
Oboje mamy minimalistyczne podejście do tematu :-)

Podobają się nam takie proste, zwykłe:


i przykładowe wnętrze


albo taka luksusowa księga drewno i skóra


ewa.krzys napisał/a:
W końcu moja "właściwa" księga 8)

Fajna!

Sisska - Sro Maj 29, 2013 4:43 pm

Juska, powiem Ci, ze jestem pod wrazeniem ;)

a poza tym szczerze mowiac nawet jakbym sie zdecydowala, to nie wpadlabym na to, zeby robic sama... pewnie nie chcialoby mi sie bawic w robotki reczne :D

(nigdy nie lubilam plastyki w szkole)

dzastab - Sro Wrz 04, 2013 5:51 pm

Juska, jestes bogiem :) Super ten pomysl zeczywiscie!! i sie wlasnie zastnawiam czy by u siebie tego nie zastosowac.. a i mam nieziemski pomysl na okladke.. :)

tylko ze..... Nie dosc ze MOJ PM opierdzieli mnie od gory do dolu uparcie chce te plyty winylowe za wszelka cene gdzies do dekoracji pzemycic to jeszcze nie mam ziemonego pojecia jak to praktycznie rozwiazac :p

jakies pomysly?

Juska - Sro Wrz 04, 2013 7:26 pm

dzastab, podrzucę Ci do dzienniczka :P
Sisska - Pon Wrz 09, 2013 11:47 pm

chyba znalazlam ksiege gosci dla siebie, ooo

http://www.zankyou.pl/p/a...na-wasze-wesele

misia82 - Wto Wrz 10, 2013 9:47 am

Sisska, całkiem fajny pomysł :)
Skyler - Pon Sty 06, 2014 9:38 pm

Ja po wielu poszukiwaniach znalazłam tę jedną jedyną:)

Juska - Wto Sty 07, 2014 10:27 am

Skyler, Świetna!
ithanielle - Wto Sty 07, 2014 11:19 am

Skyler napisał/a:
Ja po wielu poszukiwaniach znalazłam tę jedną jedyną:)
Obrazek


Skyler, moją opinię już znasz - księga rewelacyjna :)

Catylyn89 - Wto Sty 07, 2014 12:37 pm

My chyba nie będziemy mieli księgi gości... Mój ukochany twierdzi, ze to zbedny wydatek, a książka po kilku latach będzie się tylko kurzyć na półkach... eh... :(

I jak tu na niego wpłynąć?

ithanielle - Wto Sty 07, 2014 12:44 pm

Catylyn89, a może argument, że to zamiast tony kartek z życzeniami? :)

Przy zapraszaniu mówicie gościom, że nie chcecie żadnych kwiatów, kartek i prosicie już na weselu o wpis do księgi :)

ewa.krzys - Wto Sty 07, 2014 1:36 pm

Catylyn89, mój też tak twierdził, aż pewnego razu sam wybrał i zapłacił. Co mu się stało to do tej pory nie wiem :P ale jednego jestem pewna: jest zadowolony, że się na nią zdecydował.
Catylyn89 - Wto Sty 07, 2014 4:56 pm

ithanielle napisał/a:
Catylyn89, a może argument, że to zamiast tony kartek z życzeniami? :)

Przy zapraszaniu mówicie gościom, że nie chcecie żadnych kwiatów, kartek i prosicie już na weselu o wpis do księgi :)


Kurcze... To jest myśl! :razz: Spróbuję mu wytłumaczyć :D Dziękuję!

Sisska - Sro Sty 08, 2014 11:05 pm

Catylyn89, juz wstawialam tutaj, ale moze nie zauwazylas ;)


http://www.zankyou.pl/p/a...na-wasze-wesele


tylko nie mam pomyslu skad wziac sztale...

Linka91 - Czw Sty 23, 2014 8:45 pm

Tak przeglądam ten wątek i zaczęłam się zastanawiać nad taką księgą gości:) w sumie jest to fajna pamiątka :) Chyba się za to wezmę ;)
ithanielle - Czw Sty 23, 2014 8:48 pm

My na ten moment rozważamy taką alternatywę dla księgi :)


kesuni - Czw Sty 30, 2014 4:53 pm

ithanielle, no nie :D Właśnie dziś odbieram z poczty tego typu projekt (niemal identyczny) :D
ithanielle - Pią Sty 31, 2014 11:26 am

kesuni napisał/a:
ithanielle, no nie :D Właśnie dziś odbieram z poczty tego typu projekt (niemal identyczny) :D


Kesuni, poważnie? :) Pokaż, pokaż :)

domi127 - Pią Sty 31, 2014 12:31 pm

ithanielle, pomysł z drzewkiem bardzo mi się podoba. Co prawda spotkałam się ostatnio z takim co goście odbijają farbkami odciski palców, ale Twoje drzewko jest dużo fajniejsze :) Bo jeśli dobrze widzę to na Twoim goście wpisują się flamastrem?
ithanielle - Pią Sty 31, 2014 12:33 pm

domi127 napisał/a:
ithanielle, pomysł z drzewkiem bardzo mi się podoba. Co prawda spotkałam się ostatnio z takim co goście odbijają farbkami odciski palców, ale Twoje drzewko jest dużo fajniejsze :) Bo jeśli dobrze widzę to na Twoim goście wpisują się flamastrem?


domi127, dokładnie tak - i właśnie zastanawiam się nad wymiarami tego "plakatu" - powinien chyba być dość duży, skoro ma pomieścić około 100 imion... Na allegro widziałam tylko takie w wymiarze 50x70 cm i sama nie wiem.
Nie będzie za mały?

domi127 - Pią Sty 31, 2014 2:56 pm

Kurcze, na tyle na ile potrafię sobie wyobrazić te rozmiary dla mnie troszkę mały... Ja raczej wolałabym, żeby był dość spory - przecież nie chodzi o to, żeby goście wpisywali się "maczkiem"...
A może dałoby radę np wydrukować gdzieś w drukarni większy rozmiar?

ithanielle - Pią Sty 31, 2014 2:59 pm

domi127 napisał/a:
Kurcze, na tyle na ile potrafię sobie wyobrazić te rozmiary dla mnie troszkę mały... Ja raczej wolałabym, żeby był dość spory - przecież nie chodzi o to, żeby goście wpisywali się "maczkiem"...
A może dałoby radę np wydrukować gdzieś w drukarni większy rozmiar?


Właśnie dlatego się waham i chyba zdecydujemy się na wydruk, wtedy będziemy mieć pewność, że wymiar będzie odpowiedni :)

kesuni - Pią Sty 31, 2014 6:50 pm

Ja wzięłam 32,9 x 48,3 cm czyli ten najmniejszy i jestem zadowolona... Zależy czego ktoś oczekuje :-) My zamierzamy potem powiesić to jako obrazek gdzieś w naszym przyszłym mieszkanku i podkreślam, że traktujemy to jak obrazek. Jak ktoś potrzebuje czegoś na miarę plakatu, to ten wymiar będzie zbyt mały, ale myślę, że 50 na 70 powinno być wówczas zadowalające... Najlepiej wymierzcie sobie na podłodze czy stole i wtedy najłatwiej sobie wyobrazić :)

W każdym razie z jakości tego wyrobu jesteśmy bardzo zadowoleni :D

asimi - Sob Lut 01, 2014 9:29 pm

Dziewczyny, a ja się zastanawiam nad księgą gości połączoną z poradnikiem, widzę to tak, że na każdej kartce będzie "dokończ zdanie....." i np. co powinien zrobić mąż, gdy żona porysuje na parkingu jego ukochany samochód?? itp. Goście po za życzeniami odpowiadaliby na takie różne pytania.
co Wy na to??

Juska - Sob Lut 01, 2014 9:58 pm

asimi, ja mam zebraną całą kopertę takich pytań :D , ale ciągle się zastanawiam nad ostateczną formą księgi :)
asimi - Sob Lut 01, 2014 10:14 pm

Juska, no to genialnieeee, jak znajdę czas, to usiąde do tych pytań i najwyżej się wymienimy :) Ja też zastanawiam się, jakby to miało wyglądać... A, że Ty masz 1 ślub to będziesz na pewno moją inspiracja :)
Kasioludek - Nie Lut 16, 2014 6:03 pm

My mieliśmy białe drzewko życzeń, na którym goście wpisywali życzenia na eleganckich karteczkach i wieszali je "na gałęziach". Polecam! Piękna ozdoba! Ludzie chętnie się wpisują. A nam już od roku zdobi mieszkanie.
weselniczkowy - Sro Lut 19, 2014 11:50 am

Rewelacyjna sprawa z tym albumem:)
szukałem kiedyś czegoś podobnego, ale w efekcie siostra zrobiła mi takie niepowtarzalny ręcznie:)

edit: usunięty fragment nie na temat / reklamowy

ithanielle - Sro Lut 19, 2014 11:57 am

weselniczkowy, o barmanach masz osobne wątki:

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=10855

http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=1772

:)

Catylyn89 - Pon Mar 17, 2014 6:57 pm

Mój narzeczony jak się nie zgadzał na księgę gości, tak dalej się nie zgadza i w sumie już nawet odstąpiłam od niej, jak nam dziewczyna od Fotobudki podsunęła pomysł, na zrobienie kolażu zdjęć gości i oprawienie go w ramę... :smile:


ithanielle - Wto Wrz 23, 2014 8:28 pm

Pochwalę się naszą księgą gości, wykonana przez nas:


Iru - Wto Wrz 23, 2014 10:49 pm

ithanielle, super :) Bardzo ładna :) Ale to już po czy przed? Bo jak przeglądałam księgo tego typu to były takie gdzie goście doklejali listki sami a były takie gdzie listki już były a goście się tylko podpisywali
ithanielle - Wto Wrz 23, 2014 11:01 pm

Listki sami dokleilismy, goscie sie tylko podpisywali :)
karolina84 - Sro Wrz 24, 2014 7:58 am

My też mieliśmy księgę gości,ale poszliśmy na łatwiznę i kupiliśmy gotową :razz:
iduczek - Sro Wrz 24, 2014 12:49 pm

Nasza księga w formie puzzli:

Do końca wesela się prawie zapełniła. Ludzie wpisywali albo same imiona, albo krótkie życzenia.
Teraz wisi w jadalni ładnie oprawiona w ramę wraz ze specjalną wersją naszych zaproszeń.

Karollka - Pią Wrz 26, 2014 3:52 pm

Nasza księga wyglądała tak


kupiłam bazę na allegro, a resztą wykonania zajęła się siostra mojego męża :)

Pinova - Pią Gru 12, 2014 1:35 pm

My zamiast księgi gości będziemy mieć plakat :) Ponieważ naszym motywem przewodnim jest James Bond to pośrodku plakatu będzie nasze zdjęcie w celowniku a dookoła miejsce na zostawianie odcisków palców z podpisami :)
alekul89 - Pią Gru 12, 2014 1:50 pm

U nas będzie taka:

AgaMi28 - Pią Kwi 10, 2015 9:56 pm

dziewczyny mam do was pytanie, ponieważ chcielibyśmy odejść od tradycyjnej księgi gości , a mój przyszły PM gra w piłkę nożną, powiedzmy, że zawodowo to myślałam o podpisach właśnie na piłkach nożnych??? co o tym myślicie? może któraś już to wypróbowała? :)
będę wdzięczna za wasze propozycje, sugestie

kapatka - Pią Kwi 10, 2015 9:59 pm

A będziecie mieli miejsce, żeby później te piłki gdzieś przechowywać na pamiątkę?
Juska - Pią Kwi 10, 2015 10:33 pm


Muszkowa - Sob Kwi 11, 2015 9:01 am

Juska, świetna księga gości! Planuję zrobić bardzo podobną, bo zaproszenia też planuję w podobnym stylu. Pamiętasz u jakiego sprzedającego kupowałaś? Czy to bez różnicy i mam po prostu wpisać w wyszukiwarkę taką frazę i mi powyskakują takie bazy? :wink:
AgaMi28 - Sob Kwi 11, 2015 9:52 pm

kapatka, tak, myślę, że miejsce powinniśmy mieć :)
Juska, prześliczna jest ta wasza księga :D bardzo mi się podoba

Dorotka_ - Nie Kwi 12, 2015 10:20 am

My mieslismy księgę Gości do której Goście wklejali zdjęcia z fotobudki i wpisywali życzenia:) czadzik :)
Juska - Pon Kwi 13, 2015 6:45 am

Muszkowa, wiesz co chyba wpisywałam na allegro "księga gości baza", poszperam, jak znajdę sprzedającego dam znać :) Pani nawet dobrała mi wstązki do naszych kolorów :)
Muszkowa - Pon Kwi 13, 2015 11:09 am

Juska, byłoby super, jakby udało Ci się znaleźć :wink:
Juska - Pon Kwi 13, 2015 1:30 pm

Muszkowa, mówisz i masz :P Aktualna aukcja :) http://allegro.pl/ksiega-...5227933277.html
dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 9:18 pm

Juska, ale Ty masz talent!
Jakby mi się udało to też bym chciała coś sama zrobić...
Jak Ty to w ogóle zrobiłaś?

AgaMi28 - Czw Maj 21, 2015 6:13 pm

dziewczyny mam może dość nietypowe pytanie, ale są księgi gości na 50 kart i na 110 kart,
jak sądzicie czy na około 120 osób jest sens kupować dużą księgę gości ( czyli 110 kart) czy wystarczy 50 kart??

czy któraś też zostawiła księgę gości na poprawinach????
by ludzie nieobecni na weselu wpisywali się na poprawinach????

bo przyznam szczerze, że rozkminiam, czy nie kupić tej z mniejszą ilością kart... tylko by nie było lipy, że ktoś się nie ma gdzie wpisać...
:wink:

M-Martusia - Czw Maj 21, 2015 6:43 pm

AgaMi28, mi się wydaje, ze lepiej, żeby było więcej stron, każdy będzie miał wybór gdzie i jak chce się wpisać. Zawsze na ewentualne puste strony można wkleic Wasze zdjęcia, albo karty z życzeniami :)
alekul89 - Czw Maj 21, 2015 7:54 pm

Zazwyczaj goście wpisują się parami na jednej strony. Na jednym weselu, na którym byłam można było wpisać się do księgi gości również na poprawinach.
AgaMi28 - Czw Maj 21, 2015 8:13 pm

M-Martusia, alekul89, dzięki dziewczyny :) w sumie racja, lepiej wziąść z większą ilością kart, to chociaż i goście na poprawinach się wpiszą :)
Be_Mine - Pią Wrz 16, 2016 11:44 pm

Chcę obok księgi gości położyć polaroida żeby goście sami od razu obok życzeń wklejali swoje zdjęcia. Kupiłam już nawet takie śmieszne gadżety do zdjęć. Tylko mam wątpliwości co do tych zdjęć. Czy nie będzie potrzebne jakieś specjalne oświetlenie? Ktoś robił podobnie, może podzielić się wrażeniami? Od razu mówię że fotobudka odpada bo za droga.
oleczqa002 - Sob Wrz 17, 2016 11:38 am

Be_Mine, a w jakiej cenie taki polaroid i gdzie kupowałaś? Bo bardzo podoba mi się ta opcja i też się nad tym mocno zastanawiam :)
Be_Mine - Nie Wrz 18, 2016 12:52 am

oleczqa002, kupowałam dekoracje do zdjęć - usta, wąsy, okulary itp. na patyczkach. 7,40 zł za 58 sztuk na aliexpres. Jest promocja :hyhy:
Polaroid to cena około 300-350 zł, cena wkładów to około 30zł za 10 zdjęć. Może na aliexpres znalazłoby się taniej.
Widziałam też oferty wypożyczenia polaroida, cena zależy od klasy sprzętu ale jest to zazwyczaj około 200 zł. Choć widziałam też za 100zł. Wraz z wypożyczeniem firmy oferują sprzedaż wkładów i gdy jakaś paczka papieru się zostanie można zwrócić. To zdecydowanie na plus. Jednak nie wiem co w wypadku gdyby coś się stało z takim wypożyczonym sprzętem.

LinaMiódMalina - Nie Wrz 18, 2016 9:07 am

Be_Mine, oleczqa002, dziewczęta ja też zastanawiałam nad Polaroidem bo uważałam, że wyjdzie dużo taniej (miałam nawet jako nastolatka taki aparat i mam duży sentyment do 'błyskawicznych zdjęć', teraz pewnie na rzecz wesela trzebaby zainwestować w coś nowszego i brałam to mocno pod uwagę), natomiast jak obliczyłam ile kaset oprócz samego aparatu musiałabym kupić żeby tego wystarczyło na wieczór, to jednak okaząło się, że profesjonalna firma weźmie za to mniej, a ja nie będę musiała dzięki temu niczym zaprzątać sobie głowy podczas imprezy (przy Polaroidzie trzeba liczyć ok.30PLN/kaseta na 10 zdjęć tak jak pisałyście - pomnożone nawet przez połowę liczby gości - bo ludzie zazwyczaj fotografują się w parze, natomiast wypada chyba dać gościom możliwość zabrania dla siebie jednej pamiątkowej fotografii, a drugiej wklejenia do albumu/księgi gości - czyli lekko licząć przy 100 osobach na weselu to minimum 10 kaset, a wypada też przygotować jakieś zapasowe, na wypadek nieudanych podejść - jakby "poza" nie wyszła, ktoś zamknął oczy itd :-)
Rozstrzał cenowy wśród fotobudek jest ogromy, rozmawiałam z firmami które chciały za to prawie 2 tysiaki w zależności od pakietu, ale na Targach Ślubnych znalazłam m.in. firmę, która za wszystko co chciałam policzyła mi 500 PLN - nieograniczona ilość zdjęć przez 2 godziny pracy fotobudki, oczywiście do tego obsługa czyli pilnowanie sprzętu na miejscu przez fotografa, pakiet gadżetów do pozowania, kopie wszystkich zdjęć na pen drive i w fotogalerii dostępnej 2 mies. na stronie internetowej, wybór tła, personalizacja nadruków na zdjęciach (np. imiona Młodych+data), dojazd do 30km w tej cenie. Każda dodatkowa godz 200 PLN, ale ja podpisałam umowę na 2h, bo nie chcę, żeby goście całą noc szaleli tylko przy fotobudce :P Jakbyście chciały namiary to mam jeszcze sporo innych z którymi się spotkałam, ale Ci akurat zabili mnie ceną (pozytywnie) i pakietem, mogę dać namiar na PW :)

Be_Mine - Pon Wrz 19, 2016 1:44 am

LinaMiódMalina, podaj namiary jak możesz.
Ja właśnie się obawiam że te 2h to mało. Oferty które przeglądałam to np. 4h za 1000zł ale też się boję że to za krótko :P Zanim goście się rozkręcą to trochę zejdzie a jednak chciałabym żeby wszyscy się wpisali. W przypadku gdy taki aparat byłby przez nielimitowaną ilość czasu czułabym się pewniej :P

*Dorotka_ może powiesz jak to było u Ciebie? :) Na ile godzin miałaś fotobudkę ile osób na weselu i czy wszyscy z niej skorzystali?

Dorotka_ - Pon Wrz 19, 2016 6:28 am

Be_Mine, u nas była 3 godziny, ale spokojnie 2 godziny wystarczą ;) mieliśmy od 20 do 23, a zrobiłabym od 20 do 22. Płaciliśmy bodajże 800 zł ;) były gadżety, tło, obsługa. Firma jest z Poddębic ;) załatwiliśmy rzutem na taśmę razem z tortem z Aspala.
Be_Mine - Pon Wrz 19, 2016 9:45 pm

Dorotka_, wszyscy skorzystali z budki? :) Kurcze może to nie taki zły pomysł :)
Dorotka_ - Pon Wrz 19, 2016 9:52 pm

Be_Mine, większość ;) natomiast uważam, że 2 godziny to optymalna długość tej zabawy, dłuższy czas to nudząca się obsługa tej atrakcji. No i goście ładniejsi na zdjęciach ;)
LinaMiódMalina - Sob Wrz 24, 2016 4:22 am

Dorotka_ napisał/a:
No i goście ładniejsi na zdjęciach ;)

Co prawda to prawda, a o tym nie pomyślałam nawet w całych tych rozterkach co do godzin pracy fotobudkarzy :mrgreen:

Generalnie to myślę, że 2godz. na całą imprezę (na której są przecież też inne atrakcje) będą spoko, bo w zeszłym roku przyjaciółka miała taki czas rezerwacji dla podobnej jak ja planuję liczby gości i wszyscy, którzy chcieli zdążyli bez spinania się temat ogarnąć. Jeśli goście oblężyliby jakoś totalnie ten cud-przybytek, to myslę, że żadna normalna firma nie będzie chciała Ci zwinąć sprzętu w połowie zabawy, tylko ucieszą się, że chcesz wyłożyć im kasę za dodatkową godzinę pracy 8)
Nie sądzę, że ustawiają sobie jako standard po pięć zleceń jedno zaraz po drugim i latają od wesela do wesela z całym tym majdanem do białego rana w każdą sobotę, więc chyba nie zrobią problemu jakby co, a przynajmniej ja sobie tak to wyobrażam :-)
Co do cen to ta "moja" zaklepana firma jest z Łasku, może dlatego tak jak u Dorotki koszt nie rzuca na kolana - firmy typowo z Łodzi chciały ode mnie średnio 2-2,5 razy więcej za taką przyjemność - warto zrobić porządny rekonesans przed podpisaniem się na umowie :)
Namiary wysłałam w PW, natomiast póki co mam tylko ustalenia z umowy plus pozytywne wrażenie z kontaktu na żywo na Targach. W praktyce wypróbuję ich dopiero na sobie we wrześniu 2017 i wtedy się okaże czy wszystko będzie wykonane zgodnie ze sztuką :p Oby :twisted:

Be_Mine - Pon Wrz 26, 2016 7:18 pm

Dorotka_, LinaMiódMalina, chyba macie dziewczyny rację, że 2h wystarczą. a w razie jakby było mało to może będzie można w trakcie dokupić godzinkę. LinaMiódMalina dzięki za namiary, jeszcze do nich nie dzwoniłam ale zrobię to niedługo :P
sreg - Czw Kwi 20, 2017 1:48 pm

Super pomysł z księgą gości ;) Świetna pamiątka dla Państwa Młodych! :)
Kasia.Gil - Pią Sty 19, 2018 1:27 pm

Chciałabym kupić księgę gości. Czy znacie firmy które oferują ekskluzywne i trwałe wykonania ?
Z góry dziękuję.

Vanilde - Sob Paź 06, 2018 7:24 pm

Przeszukałam internet i znalazłam kilka ciekawych niesztampowych pomysłów na księgę gości:

- w butelce (goście wypisują małe karteczki, które wrzucają do butelki)
- na dużym zdjęciu państwa młodych
- na drewnianych klockach Jenga
- na globusie
- na plastrze drewna
- na drewnianych literach-inicjałach państwa młodych
- w formie ankiet dla gości weselnych

Najbardziej podoba mi się księga w formie butelki, ale taka tradycyjna, papierowa księga, wydaje mi się trwalsza :) I pewnie na taką tradycyjną się zdecydujemy.

alekul89 - Nie Paź 07, 2018 6:20 pm

My ostatnio byliśmy na weselu, gdzie księga gości zamiast czystych białych kartek na wpisy gości miała takie ankiety:

Myśle, że to fajny pomysł. Niby format jak zwykła księga gości ale jednak w środku coś innego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group