Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sale weselne - Ile wcześniej?

Sisi - Czw Paź 09, 2003 7:18 pm
Temat postu: Ile wcześniej?
Hej orientujecie się, ile wcześniej należy zarezerwować termin w sali w Łodzi :?:
Majaa - Pią Paź 10, 2003 11:03 am

My ślub braliśmy 23 sierpnia a salę rezerwowaliśmy na początku lutego. Tylko myśmy wybrali mało obleganą salę.
Madlen_ - Pią Paź 10, 2003 11:25 am

Miałam ślub 24 sierpnia a rezerwowałam salę w grudniu-zaznaczam, że była to mniejsza sala...na największą w Fantazji czeka się ok.2 lata -oczywiście wszystko zależy od terminu ślubu.
kryszka - Pią Paź 10, 2003 12:55 pm

Rezerwowałam we wrześniu tego roku. Ale pierwszy wolny termin to w ogóle był właśnie 16 października przyszłego roku. Ale na tę salę się uparłam, więc do terminu niestety to ja się musiałam dostosować.
Sisi - Sob Paź 11, 2003 7:58 pm

kryszka napisał/a:
Rezerwowałam we wrześniu tego roku. Ale pierwszy wolny termin to w ogóle był właśnie 16 października przyszłego roku.


no i właśnie tego się obawiam, że mimo iż już prawie rok jesteśmy zaręczeni, a ślub w 2005 - przegapimy terminy w co fajnieszych salach :? . Piszcie więc jak to było u Was.

ice - Sob Paź 11, 2003 8:22 pm

Slub bralem 7 czerwca tego roku a sale rezerwowalismy w polowie pazdziernika roku ubieglego. Slub byl w restauracji "Dembski" na Obywatelskiej 102 i z tego co slyszalem terminy sa zajete na 2 lata do przodu ale jak znam zycie to pojedyncze terminy sie znajda ... pytanie czy beda Wam pasowac.
kryszka - Nie Paź 12, 2003 2:44 am

Sisi, ale to też zależy od tego na ile osób szukasz sali. Pozajmowane są raczej te większe, tak do 150 osób. A nie zaprosisz przecież 60 osób do takiej sali, bo zginą.
Sisi - Wto Lis 18, 2003 12:06 pm

A ja ponawiam pytanie- ile wcześniej?? Problem wynika z faktu, że wyjeżdżam na pół roku z Polski i wrócę w sierpniu 2004, czy to nie za późno, bo rezerwować salę na czerwiec/sierpień 2005??? Jakie są Wasze doświadczenia? Wesele na około 50-60 osób.
Edyta - Wto Lis 18, 2003 12:20 pm

sisi z mniejszymi salami nie powinno byc takiego problemu.
od sierpnia do czerwca jest sporo czasu wiec nie bedzie klopotow.
ale lepiej zeby mezatki ci podpowiedzialy.
takie jest moje zdanie

Ania - Wto Lis 18, 2003 12:27 pm
Temat postu: Sale weselne
Cześć Sisi, planujemy na koniec sierpnia 2004 i własnie w borynie maja wolne termniy to samo jest w Spatifie tylko zupełnie nie mam pojęcia jak tam jest z obsługą i jedzeniem, bo w sumie ceny te same.ale mam nadziejhe że cos mi doradzicie :wink:
kryszka - Sro Lis 19, 2003 1:57 am

A Magdalena udziela się raczej na innym forum, ale postaram się ją tu ściągnąć żeby opowiedziała Ci o Spatifie. :wink:
gosia - Sro Lis 19, 2003 7:19 pm

Aniu ja brałam slub w sierpniu 2002 a sale załatwiałam sobie na poczatku pazdziernika 2001
Edyta - Sro Lis 19, 2003 11:30 pm

z checia poczytam i dowiem sie cos nowego o sali Spatiff.
Aniu jak masz ochote i czas to napisz mi cos o Borynie chodzi mi o twoje odczucia i spostrzezenia.
bo tak to juz kryszka mi wszystko ogolnie opisala

pozdrawiam

Ania - Czw Lis 20, 2003 10:07 am
Temat postu: Sale weselne
Edytko, zdam Ci dokładna relację w poniedziałek odnośnie Spatifa, bo jeszcze tam nie byłam, tylko dzwoniłam.

A jeśli chodzi o Borynę to jest naprawdę piękna sala, bardzo wysoka i elegancka, w pastelowychch kolorach, a co w naszym przypadku najistotniejsze jest możliwość noclegu-taniego :wink: , bo mamy połowę gości przejezdnych.

Edyta - Czw Lis 20, 2003 1:30 pm

dzieki aniu i ja jedna i nadruga relacje poczekam ciepliwie (mam jeszcze sporo czasu!!)
Sisi - Czw Lis 20, 2003 4:24 pm

Edyta napisał/a:
dzieki aniu i ja jedna i nadruga relacje poczekam ciepliwie (mam jeszcze sporo czasu!!)


Edytko, jak widać na przykładzie Ani tego czasu jest niekoniecznie sporo. Mamy listopad, a najbliższe miejsca w upatrzonej sali były na październik :shock: .
Kiedy planujesz zamawiać salę na lato 2005?

Aha, na ile osób jest ta sala Boryna??

Edyta - Pią Lis 21, 2003 9:43 am

tak zgadza sie mamy plany na 2005r pomiedzy lipiec-wrzesien

a u mnie bedzie 80-100 gosci jeszcze nie wiem

Ania - Pią Lis 21, 2003 9:58 am
Temat postu: Ile wcześniej
No właśnie, ja nie sądziłam, że ze znalezieniem wolnej sali prawie rok przed ślubem będa takie problemy. Jak ktoś znalazł już wymarzoną salę to trudno z niej zrezygnować nawet jak termin trzeba przenieść o 2-3 miesiące.
tusia_queen - Czw Sty 06, 2005 2:05 am

na salę bankietową w Yuce (wesela 90-300 osób)
trzeba czekać około 1,5 roku

pipi - Czw Sty 06, 2005 9:43 am

tusia_queen napisał/a:
na salę bankietową w Yuce (wesela 90-300 osób)
trzeba czekać około 1,5 roku

Poważnie :?: :roll:
ależ się pozmieniało

pipi
która zawsze wszystko załatwia w ostatniej chwili lub chętnie jeszcze później :wink:

tusia_queen - Czw Sty 06, 2005 12:57 pm

Pipi, ja nie wiem jak kiedyś było,
ale teraz niestety 1,5 roku wcześniej trzeba załatwiać salę........

Agni - Czw Sty 06, 2005 1:29 pm

raczej nie wiele się zmieniło: termin jak widziałam masz czerwcowy - i w salach typowo weselnych zawsze na te terminy był tłok - a yuca do takich należy. W Łodzi mamy deficyt na takie lokale (jak ktoś chce rozkrecać interes to na pewno strzał w dziesiątkę) - za to w restauracjach z terminami już jest lepiej, tak samo w przypadku mniej popularnych terminów - ja swoją salę poszukiwałam we wrześniu, a potrzebna była na kwiecień i nie było problemu z terminami wszę dzie - łącznie z obleganą jeszcze bardziej fantazją i solarisem..miałam zatem pełen wybór :)

Czerwiec to bardzo ładny miesiac ale bez przesady ;) Ja preferuję wiosnę i żadnymi rrrr-ami w nazwach się nie przejmuje - tym bardziej że ją mam (np.April 8) )

gambi - Pon Sty 10, 2005 5:53 pm

ogladalam w sobote sale w Fantazji i byla tam para ktora podpisywala umowe juz na sierpien 2006 czyli jak dobrze licze 20 miesiecy do przodu. ale tak chyba jest zawsze z czerwcem, sierpniem i wrzesniem.

my mamy termin 15.10.05 i tak wlasciwie wszystko zaczelam zalatwiac w przerwie swiateczno-noworocznej i moze nie wszedzie, ale w wielu miejscach terminy byly jeszcze wolne. choc juz sie koncza z tego co wiem

Asia - Pon Sty 10, 2005 8:02 pm

Z większym wyprzedzeniem trzeba zamawiać duże sale, gdyż jest ich o wiele mniej niż małych.
aggna - Pon Lut 07, 2005 6:56 pm

Ja mam zarezerwowana sale 2 lata przed slubem.
joa - Wto Lut 08, 2005 8:43 am

Dziewczyny, to forum pomaga, ale czasem tez wprowadza panikę-ktos kto tu zajrzy po raz pierwszy moze uwierzyc, ze nie bedzie panna mloda przed 2010 rokiem-bo wszystko juz zarezerwowane.

My sie zdecydowaliśmy sie na slub pod koniec grudnia-a slub mamy w maju.
I nie trzeba było niczego rezerwowac 2 lata wcześniej.

Kati - Wto Lut 08, 2005 12:06 pm

Hmm to akurat miałaś dużo szczęścia lub poprostu bralaś to co było wolne.
Dużo osób nie lubi organizować wszystkiego w biegu.
U mnei np. półtora roku wcześniej były zajęte 3 z 4 terminów czerwcowych i 4/4 sierpniowe jeśli chodzi o salę.
Akurat jeśli chodzi o maj, kwiecień, listopad styczeń czy luty - a czasem i lipiec - nie ma pośpiechu, są rabaty. Gorzej, gdy chcemy mieć ślub w czerwcu, sierpniu, wrześniu czy październiku 8)

joa - Sro Lut 09, 2005 6:15 pm

A moze ty masz Kati duzo czasu, bo ja nie.
Nie wiem czy brałam to co wolne, lub tanie -brałam to co mi pasuje-Klub Spadkobiercow,
Zajete terminy w Borynie nie przerazały mnie, bo mi sie tam po prostu nie podoba.
Sorki.Kazdy ma swój gust.

gosiaczek - Sro Lut 09, 2005 8:41 pm

Rezerwowaliśmy salę 8 miesięcy przed ślubem. I zanim się do tego wzięliśmy, też myślałam, że rok to minimum. A okazało się, że w każdej restauracji w Pabianicach był jeszcze we wrześniu jakiś wolny termin czewcowy, sierpniowy, maj czy lipiec - można było przebierać :)
Kati - Czw Lut 10, 2005 9:37 am

joa napisał/a:
A moze ty masz Kati duzo czasu, bo ja nie.
Nie wiem czy brałam to co wolne, lub tanie -brałam to co mi pasuje-Klub Spadkobiercow,
Zajete terminy w Borynie nie przerazały mnie, bo mi sie tam po prostu nie podoba.
Sorki.Kazdy ma swój gust.


nikt ci nic nie narzuca :shock: :evil:

Zostaję przy swoim zdaniu. Nie zamierzam czuć się źle przez to, że zamawiałam salę rok wcześniej. :?

joa - Czw Lut 10, 2005 1:46 pm

Kati napisałaś:

Hmm to akurat miałaś dużo szczęścia lub poprostu bralaś to co było wolne.
nikt ci nic nie narzuca
Zostaję przy swoim zdaniu. Nie zamierzam czuć się źle przez to, że zamawiałam salę rok wcześniej.



A ja nie ma zamiaru czuc sie gorzej bo zamawiałam cos na 3 miesiace przed slubem.
Ja nie dyskredytowałam Twoich posunięć , tylko wyraziłam opinie, ze nie trzeba wprowadzac nerwowej atmosfery i przekonywać nowe forumki, ze jak sie zdecyduja wyjść za mąż wczesniej niz 10 lat przed planowanym subem-to bedzie to do kitu, w najgorszym sorcie, a panna mloda pojdzie w zgrzebnym worze do ołtarza zamiast obsypana dżetami Swarowskiego
Na tym zakończmy :evil:

Kati - Czw Lut 10, 2005 4:29 pm

joa napisał/a:
a panna mloda pojdzie w zgrzebnym worze do ołtarza zamiast obsypana dżetami Swarowskiego
Na tym zakończmy :evil:


Zostawię to bez komentarza, bo nie mam ochoty zniżać się do złośliwości i osobistych przytyków. Poprostu mi szkoda słów na takie teksty :evil:

PIT - Czw Lut 10, 2005 5:27 pm

w kwestii formalnej co to są dżety Swarowskiego :roll:
Kati - Czw Lut 10, 2005 5:29 pm

To co Joa nazwała dżetami to w istocie są połyskujące sztuczne kryształki firmy Swarovski.
PIT - Czw Lut 10, 2005 5:43 pm

Coś takiego


:D :D :D :D
Lady In Red
Is dancing with me
Cheek to cheek
There’s nobody here
Just you and me
It’s where I want to be
I hardly know
This beauty by my side.


:banan: :banan: :banan:

Kati - Czw Lut 10, 2005 5:58 pm

:lol: Taaa :graba:


Tak właśnie wygląda moja suknia ślubna :hm: :frajer:

[ Dodano: Czw Lut 10, 05 17:59 ]
P.S. Nie skrzywiajmy wątku... 8)

PIT - Czw Lut 10, 2005 6:13 pm

Prostując wątek:

w listopadzie 2004 - na sierpień 2005

:D :D

Kasiawka - Czw Lut 17, 2005 3:35 pm

Majaa napisał/a:
My ślub braliśmy 23 sierpnia a salę rezerwowaliśmy na początku lutego. Tylko myśmy wybrali mało obleganą salę.

a można wiedzieć co to za sala? kasia

kryszka - Czw Lut 17, 2005 8:43 pm

KasiaK napisał/a:
Majaa napisał/a:
My ślub braliśmy 23 sierpnia a salę rezerwowaliśmy na początku lutego. Tylko myśmy wybrali mało obleganą salę.

a można wiedzieć co to za sala? kasia

Niestety Mai już nie ma na forum, więc raczej ci nie odpowie. :(

Ale postaram się dowiedzieć i dam znać. :)

Ewela - Czw Lut 17, 2005 9:27 pm

W Fantazji na dużą salę na miesiące letnie trzeba czekać ok. 2 lat. Ja rezerwowałam na pażdziernik 2005 o ile dobrze pamiętam w lipcu 2004.
Bartosz - Nie Lut 20, 2005 6:21 pm

W takim razie w tym miesiacu beda z moja Ukochana szukal sali na 2006 skoro sa takie kolejki
Agni - Pon Lut 21, 2005 9:18 am

Bartosz napisał/a:
W takim razie w tym miesiacu beda z moja Ukochana szukal sali na 2006 skoro sa takie kolejki



nie no - ;) wspominaliśmy też że jest duzo sal gdzie nie ma takich kolejek a są fajne 8)

Pusiak - Pią Mar 11, 2005 9:08 am

Mysmy zaczęli szukac sali na wrzesień 2005 na ponad rok wczesniej, bo w sierpniu i w zasadzie w tych wiekszych i ładniejszych nie było juz terminu. I tu przyznaje racje Kati - to przeciez tez duzo zależy w jakim okresie bierzecie ślub. Jesli sa to miesiace bardzo oblegane, to jasne że ciężko będzie znaleźć salę na kilka miesięcy wcześniej, joa za to szukała na maj, który jest mniej oblegany i znalazła termin bez problemu.... i tyle :D
just_Kate - Pią Mar 11, 2005 5:09 pm

To też kwestia tego, czy bardzo ważna jest dla was data.
My nie ograniczaliśmy się do konkretnego dnia. Zaczęliśmy od szukania sali, i jak się okazało, że jest wolny termin w lipcu w Ambasadorze to się zgodziliśmy na lipiec (wtedy do lipca zostało niecałe 4 m-ce, a wcześniej były luźne rozmowy o sierpniu lub wrześniu). Nie było dla nas tak ważne to, czy będzie to 5 kwietnia czy 16 sierpnia. Ważna dla nas była sala, skoro udało się znaleźć termin w tej wymarzonej, to było dla nas najważnjesze. :lol:

Kiwax - Pią Mar 18, 2005 9:46 pm

My najpierw ustaliliśmy termin w kościele (dokładnie 3 stycznia 2004) a dopiero później dopasowaliśmy salę. ?lub i wesele odbyły się 7 sierpnia 2004. No ale nam nie zależało na konkretnej sali bo i po co. Salę zarezerwowaliśmy w lutym 2004. I może nie było pięknych ogrodów i fajerwerków, ale było super. Wszystko zależy jak kto do czego podchodzi i jakie ma wymagania. Aha, nasze przyjęcie weselne było zaplanowane na max 60 osób.
Mika - Nie Mar 20, 2005 9:09 pm

Pusiak napisał/a:
Mysmy zaczęli szukac sali na wrzesień 2005 na ponad rok wczesniej, bo w sierpniu i w zasadzie w tych wiekszych i ładniejszych nie było juz terminu. I tu przyznaje racje Kati - to przeciez tez duzo zależy w jakim okresie bierzecie ślub. Jesli sa to miesiace bardzo oblegane, to jasne że ciężko będzie znaleźć salę na kilka miesięcy wcześniej, joa za to szukała na maj, który jest mniej oblegany i znalazła termin bez problemu.... i tyle :D


Zgadzam się my zresztą też będziemy mieli ślub we wrześniu 2005 roku a zaczynaliśmy rok wcześniej i już były problemy ze znalezieniem sali szczególnie, że liczba gości będzie dość duża tzn. około 100 osób.
Podsumowując przy szukaniu sali ważne jest kiedy chcemy mieć ślub/wesele i na ile osób no i jak bardzo jesteśmy wybredni :lol:

ewig - Sob Cze 11, 2005 12:03 pm

My bierzemy slub 05.08.2006r. Sale rezerwowalismy pod koniec lipca 2004 i juz mielismy na sierpien 2006 do wyboru tylko dwa terminy...




lazy - Sob Cze 11, 2005 1:05 pm

My zarezerwowaliśmy salę równiutkie 1,5 roku wcześniej :)
gracjusz - Nie Lip 03, 2005 11:26 pm

naturalnie zależy od popularności sali weselnej. ale warto próbować, śledzić ogłoszenia i opinie przyjaci ół. Jak masz sprecyzowany termin to najlepięj jest wybrać się z rocznym wyprzedzeniem. Bez przesady!!!
ewig - Nie Lip 03, 2005 11:32 pm

Co, moze do tej Twojej salki...? WIdac nie jest taka wspaniala, jak mowisz,zeby sie ludzie chcieli o nia zabijac. I naprawde niektore sale maja juz zajete prawie wszystkie terminy na 2007 rok, nie mowiac juz o 2006, wiec o jakiej przesadzie Ty tu mowisz? Jesli ktos chce konkretna sale i konkretny termin to nie zostawi raczej tego na ostatnia chwile,bo bedzie chcial miec pewnosc,ze mu sie uda ta wlasnie sale i w tym wlasnie terminie zarezerwowac, wiec pewnie pojdzie tam wczesniej. Takie jest moje zdanie. I moze zacznij tez sie wypowiadac na inne tematy-zapraszamy.
gracjusz - Nie Lip 03, 2005 11:45 pm

Droga ewig martwi mnie twoja zapalczywość w upieraniu sie przy swoim stanowisku ,że selę weselna należy wybierać z dwu - letnim wyprzedzeniem .bzdura ! kto tak robi ? kto wie co będzie za dwa lata? Rok do wystarczający termin by młodzi wybrali sobie stosowną datę i lokal, i proszę nie mow nic bo szkoda słow .......nie kompromitój się!

[ Dodano: Nie Lip 03, 2005 11:51 pm ]
A co do "Mojej salki " otóż moja drga stoję na stanowisku by wszyskim forumowiczą udostępmnić wiedzę którą posdiadam. Jestem niespełna miesiąc po swoim weselu i chcę się podzielić swoimi doznaniami z innymi - pozwolisz mi? Na inne tematy też przyjdzie czas kto będzie chciał chętnie doradzę co przed i po

ewig - Nie Lip 03, 2005 11:53 pm

Wiesz, jakbys przeczytal dokladnie to bys wiedzial,ze ja zamawialam sale dwa lata wczesniej(co wcale nie znaczy,ze twierdze,ze nie da sie zrobic wesla w dwa czy trzy miesiace, bo sie da,tylko nie zawsze tak jakbysmy tego chcieli). I nie tylko ja robilam to z takim wyprzedzeniem. Swiadcza o tym chocby wolne terminy jakie mi zostaly do wyboru na odpowiadajacy mi miesiac i rok w dniu zamawiania sali, ktorej nazwe podalam raz w swoich wypowiedziach i uwazam to za wystarczajace.
P.S. I sprawdz ortografie,jesli chcesz pisac o kompromitacji. A poza tym,jesli chcesz ze mna pogadac w ten sposob nie na temat, to pisz lepiej na priv i nie zasmiecaj forum.

gracjusz - Pon Lip 04, 2005 12:11 am

Ty zamiwałaś salę dwa lata wcześniej - gratuluję na pewno wszystko odbyło się wg ustelonego harmonogramu, Pan mlody taż nie nawaliłl Jesteś prawdziwą szczęściarą . Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki luksus ! Należysz do przykrych wyjątków!
P.S. Co do ortografii - to potwierdza moje zdanie na Twój temat. przyrost formy nad treścią Trzeba uważać przez jakie ą czy ó pisze się korespondujęc z Tobą!!

Kati - Pon Lip 04, 2005 11:49 am

HOLA!!!

Panowie i Panie zwolnijcie troszkę :wink: Nie ładnie tak się wzajemnie obrzucać błotem....

Każdy ma prawo mieć inne zdanie i nie należy go za to karać :D




p.s. Jeśli ktoś chce zamówić salę 2, 3 czy 5 lat wcześniej ma do tego prawo, choć osobiście uważam że rok hmm to akurat. Ale podkreślam - nie narzucajmy innym swojej opinii na siłę

kryszka - Pon Lip 04, 2005 12:07 pm

Ale tu nie chodzi o narzucanie komuś swojej opinii. :roll: Taka jest prawda. Lepiej zdawać sobie sprawę z tego problemu niż zostać z przysłowiową ręką w nocniku. :roll:

Jest w Łodzi kilka sal (bardzo obleganych), które chcąc nie chcąc trzeba zamówić ponad rok wcześniej, a zamawiając półtora roku czy nawet dwa lata wcześniej mamy pewność, że dostaniemy termin który nas interesuje, a nie to co zostanie (dlatego ja miałam wesele w październiku, bo to był najwcześniejszy termin 13 miesięcy wcześniej :? , a nie chciałam czekać do następnego roku).
Pewnie, że w międzyczasie może się mnóstwo zdarzyć, ale chyba nikt tak nie myśli planując swój ślub i wesele. Jakby każdy od razu myślał o rozwodzie to jaki jest sens się pobierać? :wink:

Ale oczywiście istnieje mnóstwo innych sal, gdzie wystarczy pójść rok czy pół roku wcześniej i zaklepiemy interesujący nas termin. :)

Kati - Pon Lip 04, 2005 12:51 pm

Ja jednak uważam że "wciskanie" komuś swojego zdania i przekonywanie na siłę że ma się rację jest wysoce nie na miejscu...

p.s. Kiedyś podobna rozgrywka słowna toczyła się między mną a forumką o nicku Joa... Przykro mi, że wtedy nikt nie zareagował podobnie

gracjusz - Pon Lip 04, 2005 3:56 pm

Brawo Kati ! Pierwszy trzeźwy, pozbawiony emocji komentarz.
Agnesia - Czw Lip 07, 2005 9:16 pm

To ja wracam do wątku... ?lub wyznaczyliśmy na 17 czerwca 2006 r, a sale rezerwowaliśmy ok. 20 czerwca 2005 r.
Mario - Sro Wrz 21, 2005 11:08 am

Dyskusja jak widzę trochę zeszła z torów. Podaję zatem fakty. Szukałem sali na 80 os. Sal widziałem ok.20 a braliśmy finalnie pod uwagę tylko dwie, które nam się spodobały. Rezerwacje robiliśmy w sierpniu 2005 - wesele jest 3 czerwca 2006. Z terminów czerwcowych był to ostatni wolny weekend.
Reasumując rok wczesniej to chyba optimum chyba, że ktoś bierze ślub w czerwcu lub w sierpniu i ma jakieś specyficzne wymagania to powinien się zabrać do poszukiwań nawt 1,5 roku wczesniej. Jedna z sal (5km od Sulejowa) miała pierwszy wolny termin na grudzień 2006. Takie są realia.
Z salą mi się udało ale np. z zespołem na wesele jest gorzej i widzę że przespałem sprawę o jakieś 3 mieś. Jednym słowem jeżeli komuś zależy na konkretnie wygladajacej sali w oblegnych miesiącach letnich to lepiej zabrać się za szukanie troczę wcześniej niż na 12 mieś. przed weselem.
Pozdrawiam

Alma_ - Pon Paź 03, 2005 11:52 pm

Oj, powiem szczerze, że nastraszyliście mnie! ;-)

?lub zaplanowałam na 2 czerwca 2007, więc miesiąc popularny, a na dacie też mi zależy (to 6 rocznica naszego "bycia razem" :D ) i do tego wesele z tych większych - 100 - 120 osób - i chyba w najbliższy weekend pojade oglądać pierwszą serię...

I już się denerwuję, że nie będzie miejsc :smut:

Calinka - Wto Paź 04, 2005 9:57 am

Alma nie panikuj. Na czerwiec 2006 rok popularną salę ciężko by było załatwić, ale na 2007 na pewno zdązysz :) .
bajeczka - Wto Paź 04, 2005 9:17 pm

Takie na 100-120 osób to najłatwiej załatwić, wierz mi :)
aggna - Wto Paź 04, 2005 11:06 pm

gracjusz napisał/a:
Droga ewig martwi mnie twoja zapalczywość w upieraniu sie przy swoim stanowisku ,że selę weselna należy wybierać z dwu - letnim wyprzedzeniem .bzdura ! kto tak robi ? kto wie co będzie za dwa lata? Rok do wystarczający termin by młodzi wybrali sobie stosowną datę i lokal, i proszę nie mow nic bo szkoda słow .......nie kompromitój się!


gracjusz nie mozesz tak mowic, ze wybor sali 2 late przed slubem to glupota. To jest najszczersza prawda u mnie jest tak mlodzi slae rezerwuja juz nawet przed 3 lata przed slubem. Teraz jest wiele mlodych, ktorzy chca sie pobrac a to wynika z wyzu demograficznego. A ty jak slubowales sobie milosc to wiedziales co bedzie za rok? Nawet po slubie sie mozesz rostac.

A tak na marginesie to ja tez jestem w trakcie szukania sali ta co mielismy na oku ma prawie wszystkie terminy zajete do konca 2007 roku. Wiec bedziemy rezerwowac ja na wrzesien 2008.

Alma_ - Wto Paź 04, 2005 11:30 pm

Aggna, a co to za sala, że zajęta aż do września 2008? Powiedz proszę, bo naprawdę się zdenerwowałam i teraz to już na bank w tym tygodniu obdzwaniam, a w sobotę oglądamy sale! :?

Gracjusz, rok to chyba rzeczywiście za mało, a argument "kto wie, co będzie za rok" jest trochę nie na miejscu wobec planowania wspólnego ?YCIA razem. No, ja przynajmniej, decydując się, mam ten komfort, że wiem, co będzie za rok. Ty nie wiesz? ;)

ewig - Sro Paź 05, 2005 8:44 am

Alma_ napisał/a:
Gracjusz, rok to chyba rzeczywiście za mało, a argument "kto wie, co będzie za rok" jest trochę nie na miejscu wobec planowania wspólnego ?YCIA razem. No, ja przynajmniej, decydując się, mam ten komfort, że wiem, co będzie za rok. Ty nie wiesz? ;)


:brawa: Planujac slub i wesele tak naprawde planuje sie cale zycie u boku tej osoby, wiec jesli ktos sie decyduje na to to musi byc pewien i wtedy miesiac czy rok czy dwa nie robia roznicy, bo jest sie pewnym. A jesli ten argument gracjusza dotyczyl wypadkow losowych...-to sorry gracjusz,ale tego nikt nie moze przewidziec i wiesz...,niestety,ale takie wypadki zdarzaja sie nawet w dzien slubu :smut: -dowod-poczytaj troche forum.

aggna - Sro Paź 05, 2005 10:52 pm

Alma_ napisał/a:
Aggna, a co to za sala, że zajęta aż do września 2008? Powiedz proszę, bo naprawdę się zdenerwowałam i teraz to już na bank w tym tygodniu obdzwaniam, a w sobotę oglądamy sale! :?


Jest bardzo duzo chcetnych. Jest tania a zarazem ladna, jest pyszne i duzo jedzenia, dobra akustyka, przemila obsluga, sa w cenie wesela pokoje dla gosci. W przyszlym tygodniu jade rezerwowac te sale, bo podobno nasz termin sie zwolnil :-) )

Pusiak - Sro Paź 05, 2005 10:59 pm

No to zareklamuj ją i podaj nazwę :)
aggna - Sro Paź 05, 2005 11:12 pm

Sala nosi nazwe Kleopatra.
Alma_ - Sro Paź 05, 2005 11:39 pm

Kleopatra? A ma może jakąś stronę internetową?
To tak popularna nazwa, że nie mogę trafić na właściwą...

aggna - Czw Paź 06, 2005 10:41 am

Niestety ta sala nie ma swojej strony internetowej. Kleopatra znajduje sie 5 km od Bełchatowa.
gracjusz - Nie Paź 09, 2005 2:33 pm

Myślę że ten wątek "na ile przed" został definitywnie i wyczerpująco rozwiązany.I jak widać są tacy , którzy uważają że rok przed to wystarczający termin a są i tacy którym i dwuletni okres jest za krótki. I to wszystko . Nie narzucajmy nikomu swoich opini tylko dzielmy się nimi .
Marta24 - Nie Paź 09, 2005 9:37 pm

ja rezerwowałam swoja sale w styczniu 2005 na czerwiec 2006 gdyz bardzo mi zalezało na 3 czerwca, jednak gdy pojechałam do solarisu to tam juz nie było terminu został tylko 24 czerwiec 2006!! uwazam wiec ze jezeli komus zalezy na konkretnej dacie i konkretnej sali to powienien sie wczesniej rozejrzec i zarezerwowac, uwazam ze taka wczesna rezerwacja pozwala nam spac spokojnie i chociaz wiemy ze mamy taka sale i termin jaki chcielismy, natomiast pozniej mozemy juz miec problem wiec po co sie denerwowac??
a jesli ktos uwaza ze nie wie co bedzie za rok czy dwa to zaden to przeciez taka rezerwacja jeszcze do nieczego nie zobowiazuje, zawsze mozna odwołac sale najwyzej traci sie zaliczke max500-1000zł, a czym jest taka kwota w skali wydatku na całe wesele??

magda81 - Sob Paź 29, 2005 10:06 pm

jak ktos napisal wszystko zalezy od sali, u mnie wygladalo to tak :w amadeuszu gdy dzwonilam na poczatku pazdziernika to byl jeden zwolniony termin na 5 sierpnia i kila na pazdziernik -reszta zajeta, adriatico-cytuje Pania z ktora rozmawialam..."prosze Pani to trzeba dwa lata wczesniej....". halny-nie bylo problemow-zarowno i sierpien i wrzesien byly po dwa terminy wolne:)sala odpadla z innych wzgledow..reszta sal podobnie, solaris dwa lata powiedzieli w fantazji rowniez
i boryna moja:) wolny temin na lipiec i tak zostalo:)
pozdrowionka:)

Alma_ - Nie Paź 30, 2005 8:07 am

A Ambasadora nie da się zarezerwować na 2007 wcześniej niż w styczniu 2006. Co daje nam jeszcze 2 miesiące na rozejrzenie się po rynku sal i restauracji :mrgreen:
vaniliaxxx - Wto Lis 22, 2005 12:19 am

My zarezerwowaliśmy salę w Hadesie na 10 czerwca 2006 praktycznie dokładnie 10 miesięcy wcześniej 10 września (6 dni po zaręczynach :P ). To był jedyny termin wakacyjny jaki pozostał w tej sali :)
Martita - Pon Gru 12, 2005 8:21 pm

Ja mam ślub 28.10.2006 a sale zarezerwowaliśmy 22.11.2005


A tak na marginesie..:

kryszka napisał/a:
....(...)dlatego ja miałam wesele w październiku, bo to był najwcześniejszy termin 13 miesięcy wcześniej :? , a nie chciałam czekać do następnego roku)...
Pewnie, że w międzyczasie może się mnóstwo zdarzyć, ale chyba nikt tak nie myśli planując swój ślub i wesele. Jakby każdy od razu myślał o rozwodzie to jaki jest sens się pobierać? :wink:


...a na mnie krzyczałaś: "tylko nie w październiku bo będzie zimno!!" :lol: a tymczasem takimi samymi powodami sie kierowałyśmy...hihi

kryszka - Pon Gru 12, 2005 8:32 pm

Martita napisał/a:
...a na mnie krzyczałaś: "tylko nie w październiku bo będzie zimno!!" :lol: a tymczasem takimi samymi powodami sie kierowałyśmy...hihi

A bo ja już z doświadczenia wiem, że lepiej było poczekać. :30: Braku zdjęć plenerowych będę żałować do końca życia. :smut:

Alma_ - Pon Gru 12, 2005 9:21 pm

Ja rezerwowałam 19 miesięcy wcześniej, myślałam, że uniknę dostosowywania terminu ślubu do wolnych miejsc w sali.

Nie udało się :verysaadgirl:

Edi - Pon Gru 12, 2005 9:55 pm

Rezerwowaliśmy salę równo 10 miesięcy wcześniej. :P
AiD - Pon Gru 12, 2005 11:00 pm

zalezy od sali i... chyba czasu... u nas w bełchatowie własnie nastepuje BUMMMMM slubny :lol:
ja swoją sale rezerwowałam półtora roku wczesniej ale udało sie to tylko fuksem... dokladnie w kwietniu 2005 na wrzesien 2006 ...

ale teraz juz nie jest tak... na 2007 juz nie ma miejsca... na mojej sali zezerwacje zaczynaja sie na 2008 :shock:

wiem tez z doswiadczenia koleznaki ze na jeszcze jedej sali jest taki kocioł... juz na 2007 roku tylko 3 terminy były...

wiem... paranoja.... ale tak własnie sie dzieje w popularnych lokalach u nas w miescie...

Alma_ - Pon Gru 12, 2005 11:15 pm

A ja się dziwiłam, że aggna już planuje wesele w 2008 :smut: Ale ona też w Bełchatowie i to się potwierdza, najwyraźniej macie tam jakąś wybitnie ślubną atmosferę :30:

AiD, może zrobisz sobie taką linijeczkę w podpisie, żeby wszyscy od razu wiedzieli, o czym mowa? ;)

AiD - Pon Gru 12, 2005 11:21 pm

bo Aggna bedzie miala wlasnie wesele na tej samej sali co ja... sala ma nieskazitelna opinie... wlascicielka jest niezawodna a czujesz sie przy niej jakby byla twoja najblizsza cioteczką :) rewelacja poprosty... jedzenia jest duuuzo a co najwazniejsze przepyszne :) i cena... :)
najsmieszniejsze jest to ze jest to sala ktora wogole sie nie reklamuje... nie ma plakatow, relkam w tv ani gazetach, nie ma strony internetowej... a najwiecej chetnych :D

no a u nas... jak sie pewnie domyslecie to mlodych w naszym wieku jest nawiecej... jak kopalnia powstala ludzie sie sprowadzali zyli a owocem tego jestesmy my :) no i bummmm nagle wszystko doroslo i chce rodziny zakladac :) rylko rynek za nami nie nadaza... wiecie ze z dobrymi zespolami jest tak samo jak z salami ?? :shock:

ps. linijeczka juz sie wstawia ;)

ewig - Wto Gru 13, 2005 9:00 am

AiD napisał/a:
najsmieszniejsze jest to ze jest to sala ktora wogole sie nie reklamuje... nie ma plakatow, relkam w tv ani gazetach, nie ma strony internetowej... a najwiecej chetnych :D


Z nasza sala jest dokladnie tak samo-zadnych reklam itp.a ludzi...Rezerwowalismy dwa lata wczesniej ta sale...

Alma_ - Wto Gru 13, 2005 9:05 am

AiD, Ewig, może to ta sama sala? ;)
ewig - Wto Gru 13, 2005 9:11 am

Alma_ napisał/a:
AiD, Ewig, może to ta sama sala? ;)


Chyba nie :wink:

rorrim - Wto Gru 13, 2005 9:23 am

Temat pewnie niemalże już wyczerpany, ale dopiszę się jeszcze i ja, bo mam salę działkową, dawno o takiej tu nie było i może to kogoś zainteresuje -
rezerowałam ją dokładnie 10 sierpnia, czyli na 8 m-cy przed weselem. :mrgreen:

bajeczka - Wto Gru 13, 2005 9:15 pm

To widzę, że w Łodzi nie jest jeszcze tak zle :)
kasik32 - Pon Lut 06, 2006 2:44 pm

Lekko spanikowana po przejrzeniu forum (bo ślub we wrześniu, a tu już luty :smut: ) pojechałam z narzeczonym i rodzicami na poszukiwania sali w poprzednią sobotę. I wiecie co? Bez problemów zarezerwowaliśmy salę na 3 września, kameralną (bo wesele małe, na 60 osób) i nie tak bardzo obleganą. Ale na przykład i Hades i Dembski mieli wolne terminy na 28 września! :shock: Obie te sale, mimo, że ciut za duże rozważaliśmy ze względów różnych (u Dembskiego było wesele mojej siostry i było to najlepsze wesele w moim życiu - jak dotąd :wink: , Hades ma hotel, a u nas część gości będzie przyjezdna). W końcu zdecydował termin - we wrześniu pogoda jednak pewniejsza... Rozpisałam się, w każdym razie zmierzam do tego, że nawet na pół roku przed ślubem drastycznych problemów ze znalezieniem sali nie ma, jasne, jeśli komuś bardzo zależy na konkretnym terminie w konkretnej sali to trzeba wcześniej, ale myślę, że nawet maruderzy tacy jak ja :oops: coś sobie znajdą :D
Lukasz - Pon Lut 06, 2006 3:18 pm

My z Kasia w wakacje rezerwowalismy, tak kolo sierpnia jakos, slub jak wiecie 22 kwietnia 2006. i musze wam powiedziec ze na sali co bylismy bylo juz pare rezerwacji ale nie na kwiecien tylko tak od czerwca jakos. Oftop -- W kosciele tez zreszta juz nawet na ten sam dzien bylo i musielismy z 18:00 przelozyc slub na 19:00 ale w sumie uwazamy ze lepiej na 19.
Alma_ - Pon Lut 06, 2006 10:18 pm

Kasik32, masz rację, ale pamiętaj, że w salach na 60 osób wybór jest sporo większy niż w tych na ok. 100 i więcej - takich jest w Łodzi kilka (jeśli nie liczyć sal na działkach, ale to zupełnie inna sprawa).

A jaką salę wybraliście?

Lucky - Wto Lut 07, 2006 10:44 am

Rorrim ja też będe miała wesele na działkach i rezerwowałam sale 18 miesięcy wcześniej.
Jak podpisywaliśmy umowe to zerknęłam w magiczny kalendarz i zauważyłam, że an czerwiec 2007 już dwa terminy były zaklepane, a na nasz czyli 2 czerwca była juz ustna dyspozycja.

Więc to chyba poprostu zależy od popularności sali, bez względu na to czy to działki czy lokal.

katia - Wto Lut 07, 2006 11:18 am

Kasik32- jaką salę rezerwowałaś?
rorrim - Wto Lut 07, 2006 11:27 am

anik napisał/a:
Rorrim ja też będe miała wesele na działkach i rezerwowałam sale 18 miesięcy wcześniej.
Jak podpisywaliśmy umowe to zerknęłam w magiczny kalendarz i zauważyłam, że an czerwiec 2007 już dwa terminy były zaklepane, a na nasz czyli 2 czerwca była juz ustna dyspozycja.

Więc to chyba poprostu zależy od popularności sali, bez względu na to czy to działki czy lokal.


Anik masz rację, z tym, że Ty chyba nie masz typowych "działek", prawda?
Płacisz stawkę za osobę, a nie za talerzyk i nie kupujesz sama jedzenia?

Lucky - Wto Lut 07, 2006 12:01 pm

tak płace za talerzyk :D
Omija mnie to całe zamieszanie :wink:
Ale z tego co wiem to ta sala sie tez nigdzie nie ogłosza, żadnych plakatów ani reklam a mimo wszystko i tak maja duże "branie"
Poza tym do sali jest przypisany zespół i kamerzysta jak ktos sobie życzy więc jest to idealne rozwiązanie dla leniuchów bądz tych co nie maja czasu, no ale nie będe zbaczać z wątku :lol:

Chciałam tylko zauważyć, że jeżeli komus zależy na wstarzeleniu się ze swoja data na dobra sale to naprawde trzeba sie rozejrzec duzo wcześniej i tyle :D

kasik32 - Wto Lut 07, 2006 8:26 pm

Zarezerwowaliśmy Irysa na Widzewie, malutka i zewnętrze takie sobie (trzeba się piąć do góry po obskurnej klatce schodowej), ale w środku miło i ma taras gdzie goście palący będą mogli wyjść na dymka... no i znalazłam pochlebną opinię o tej sali tu na forum, to przeważyło chyba... Jak dla nas całkiem ok :D
Adres strony jakby ktoś był zainteresowany: http://www.irys.ozzp.pl/

fiona83 - Czw Maj 25, 2006 10:49 am

To ja tak z ciekawości kiedy zarezerwować salę na sierpień 2008 - bo widzę że tu niezłe jazdy odchodzą z terminami :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
FifthAvenue - Czw Maj 25, 2006 10:58 am

Fiona, sierpien to dosyc popularny miesiac, wiec teoretycznie czym wczesniej tym lepiej. Sporo zalezy od sali, jesli wiesz juz na 100%, ze to ta sala to zadzwon i dowiedz sie od kiedy beda przyjmowane rezerwacje na 2008.
Alma_ - Czw Maj 25, 2006 11:01 am

Fiona, im szybciej, tym lepiej - ja rok i siedem miesięcy wczesniej musiałam zmieniać termin o tydzień, bo sala była zajęta :?
Z tego, co wiem, to np. Boryna ma już rezerwacje na 2008 :roll:

Lucky - Czw Maj 25, 2006 11:01 am

Fiona proponuje przed Bożym Narodzeniem.

W tym okresie jest najwięcej zaręczyn a pożniej to już idzie lawinowo :roll:
I tak jak pisze Fifth czerwiec sierpien i wrzesień to najpopularniejsze miesiące więc jak chcesz wybierac termin to im prędzej tym lepiej 8)

fiona83 - Czw Maj 25, 2006 11:08 am

My zaręczyny mamy w sierpniu i pewnie wtedy się ruszymy .

A swoją drogą to jakaś paranoja :zdziwko:

Alma_ - Czw Maj 25, 2006 11:11 am

Anik, u nas się to nie sprawdziło niestety - 4 grudnia 2005 było juz za późno na 2 czerwca 2007 :?

Paranoja, zgadzam się.

sylwia - Czw Maj 25, 2006 11:24 am

Ja tak jak fionka, zaręczyny za okolo 3 miesiące to wypada sierpień i wtedy będzimey wszytsko załatwiać a chcemy sierpień 2007 :D
jpuasz - Czw Maj 25, 2006 10:03 pm

Hmm no jest drobna różnica bo fionka chce sierpień 2008 a nie 2007 :P Ja chcę marzec 2008 i póki co chodze po salach i oglądam :) W sumie już się zdecydowałam na Borynę, ale zaręczyny dopiero we wrześniu i wtedy będziemy mysleć ;) W grę wchodz jeszcze Fantazja, ale ona też jest oblegana, więc trzeba będzie się uwijać :] I jakieś półtora roku wcześniej rezerwować :]
emilkaa - Czw Maj 25, 2006 10:15 pm

ja swoja sale - ta samą co anik ;P - rezerwowałam na półtora roku wcześniej... miał być wrzesień ale już wolnych miejsc nie było.. jest więc pażdziernik... pierwszy wolny termin i jedny z zaledwie kilku na caly rok jakie zostaly wolne ... uwazam ze jesli ktos chce konkretna date i tylko koniecznie taka to dwa lata wyprzedzenia niestety są koniecznoscia...
Megusia - Pią Maj 26, 2006 12:27 am

My zarezerwowalismy nasza sale w maju, czyli ponad 13 miesiecy przed slubem. Uwazam, ze to bylo dosc pozno, bo sierpien 2007 juz byl caly zajety, a takze 30 czerwiec, ktory poczatkowo wybralismy. Oczywiscie bylo jeszcze sporo wolnych terminow, ale w mniej popularnych miesiacach.
aggna - Pią Maj 26, 2006 6:44 pm

My a raczej ja zarezerwowalam salke nie dawno. Mialam z tym czekaz do poki moj ukochany przyjedzie ale po rozmowie z moja mam pojechalysmy spisac umowe. Miala byc to restauracja Kleopatra kolo belchatowa ale okazalo sie ze nasz termin jest juz zajety z tego powodu - i nie zaluje wrecz przeciwnie jestem szczesliwa zarezerwowalam sale w restauracja goralskiej na gorze kamiensk (2008). Juz sobie wyobrazam jak bedzie pieknie jesien i gory a raczej gora i stok ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh:) Ciekawe co powie na to moj Misiek ale bedzie zdziwiony jak sie dowie ze to nie ta sala co uzgodnilismy :) O wszystkim sie dowie jak przyjedzie czyli za jakies 3 tygodnie.
fiona83 - Pią Maj 26, 2006 6:52 pm

aggna napisał/a:
My a raczej Ciekawe co powie na to moj Misiek ale bedzie zdziwiony jak sie dowie ze to nie ta sala co uzgodnilismy :)


W to nie wątpię :zdziwko:
Sytuacja dla mnie dziwna, ale nie takie rzeczy się na świecie dzieją 8)

Klaudia22 - Pią Maj 26, 2006 7:28 pm

Dla mnie to też dziwna sytuacja Bo ja jednak wolalam restaracje ustalać również z moim przyszłym mężem, bo chce aby nasze decyzje ważniejsze byly podejmowane wspólnie :D a wspólny wybor restaracji może być poczatkiem wspolnego zarządzania hehe
fiona83 - Pią Maj 26, 2006 7:33 pm

Szczególnie, że termin raczej nie "pili" - my przecież też 2008 ;)
Trzymam kciuki żeby narzeczony nie zemdlał z wrażenia i żeby konfliktu z tego powodu nie było :?

kryszka - Pią Maj 26, 2006 8:07 pm

Klaudia - mój mąż, chociaż na miejscu w Łodzi, naszą salę zobaczył dopiero w środę przed weselem. :lol: I bynajmniej nie był zmartwiony tym faktem. :)
Alma_ - Pią Maj 26, 2006 8:13 pm

Ja też jakoś nie wyobrażam sobie mojego Ł. robiacego problem z wyboru sali... On by się wręcz ucieszył, że nie musi marnować czasu na takie pierdoły ;)
fiona83 - Pią Maj 26, 2006 8:16 pm

Ale wiecie "to nie jest ta sala którą uzgodniliśmy" więc różnie może być :?
jpuasz - Pią Maj 26, 2006 8:58 pm

Alma_ napisał/a:
Ja też jakoś nie wyobrażam sobie mojego Ł. robiacego problem z wyboru sali... On by się wręcz ucieszył, że nie musi marnować czasu na takie pierdoły ;)


Hehe no ja też nie wyobrażałam sobie mojego Michała, ale nie miał innego wyjścia i musiał ze mną iść :D i jak zaczęliśmy oglądać, to mu sie ta cała "zabawa" spodobała :) Także jest dobrze i obydwoje się zakochalismy w Borynie :P No ale zobaczymy jak to jeszcze będzie ;)

emilkaa - Pią Maj 26, 2006 11:48 pm

u mnie tez nie bylo problemu... Misio przez caly rok byl tylko tydzien w Polsce i akurat wtedy nie moglismy wybrac... ja bylam cale dwa tygodnie i ten jeden (akurat bez niego) przeznaczylam na wybor sali...

powiedzial ze wierzy iz wybiore dobrze i nie widzi w tym teraz zadnego problemu.. po powrocie zazyczyl by mu pokazac i stwierdzil ze dobry wybor :D

jesli nie bylo waszego terminu wolnego tam gdzie wybraliscie pierwotnie to i tak trzeba bylo cos zmienic z rzeczy umyslonych wczesniej... date albo miejsce.. wybralas miejsce i szczerze watpie by mial Ci to za zle :D

aggna - Sob Maj 27, 2006 4:14 pm

Zle to chyba nie bedzie jak pojedzie i zobaczy widok restauracje to zmieni zdanie. Tam jest przepieknie atmosfera jak w gorach i mozna zrobic piekne zdjecia plenerowe.
Nemek - Pon Maj 29, 2006 7:44 pm

Troche mnie tu nie bylo no bo postanowilem wziac sie za nauke :D i na poczatek kilka dodatkow do wypowiedzi mojego Slonka :)

Ze faktycznie Boryna sie nam najbardziej podoba ze wszytskich :) a Zakochany to ja jestem w Paulince nie borynie :) zeby nie bylo ze na dwa fronty :lol: a serio mowiac to ta sala najbardziej nam odpowiada :) No niestety oficjalne zareczyny dopiero we wrzesniu mam nadzieje ze do tego czasu ludzkosc sie nie rzuci na terminy :P

Co do zalatwiania sal drogie panie mysle ze zgodze sie ze co do zalatwiania sal pewnie bysmy sie za to zabrali inaczej i pozniej :P ale tutaj drodzy panowie "zabawa" jest niezla :) mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy no i hmmm co najmilsze wspolnie ze swoja Ukochana spedziec czas i pozalatwiac wspolnie rozne sprawy :)

Dodam tylko ze jesli macie samochod to naprawde nie bawcie sie w tramwaje zeby zaoszczedzic na paliwie bo czasem mozna stracic zdrowie przez komunikacje publiczna :P macie fure to jej uzyjcie :P mowie to z dobroci serca :)

pozdrawiam wszystkich :)

aness - Pią Sie 31, 2007 12:56 pm

witam!!!!dzwoniłam do wszystkich sal,( z rasądna cena) max.180-190 zl)terminy na sierpień,wrzesień,i prawie pazdziernik na 2008 jest ZAJETY :cry:
NP.ZŁOTA KACZKA ma wolne, ale ja nie dam 250 zl od osoby za wesele + poprawiny

agunia84 - Sob Wrz 01, 2007 11:15 pm

Wspolczuje :( Ja wlasnie dowiedzialam sie dzisiaj, ze sala ktora mam na oku ma caly lipiec i pazdziernik wolny i dwa terminy w we wrzesniu (2008):) Mam nadzieje ze tak zostanie do spotkania rodzicow, ktore niestety odbedzie sie we wrzesniu :(
żenia - Sob Wrz 01, 2007 11:26 pm

My swoją sale - Borynę - załatwialiśmy wrzesień - październik 2006. Z tego co wiem gdybyśmy przyszli pare miesięcy później moglibyśmy mieć już problem z rezerwacją.
Pozdrawiam

aness - Sro Wrz 12, 2007 4:29 pm

w Borynie jakieś 2 tygodnie temu nie było wolnych terminów na sierpień,wrzesień 2008(sale nr 3,4),pod koniec pażdziernika było "coś"wolnego ,ale dokładnie nie wiem ,bo ten miesiąc już mnie nie interesował.

wczoraj została podpisana umowe :mrgreen: o sale ,wybór ostateczny padł na VICTORIe w Aleksandrowie -data 05.09.2009....dluuuugie czekanie

[ Dodano: Sro Wrz 12, 2007 4:43 pm ]
agunia84 a próbowałaś zarezerwowaćw sale? ,np.w Borynie można zarezerwować wolny termin na 2 tygodnie i odstapic od niego bez jakikolwiek konsekwencji,ja w ten sposób miałam zaklepane 2 daty a i tak wybrałam inną sale,tak samo bylo z kapelą

gosc - Sro Wrz 19, 2007 9:59 am

my salę na 1 września 2007 w Dworku zarezerwowaliśmy na przeŁomie lipca i sierpnia 2006. Nie byŁo już wtedy wolnych terminów wakacyjnych a na wrzesień mieli wolne tylko 2.
Gabro - Sro Wrz 19, 2007 10:11 am

My salę u pana Dembskiego na 2 czerwca 2007 rezerwowaliśmy na początku czerwca 2006.
Martysia - Sro Wrz 19, 2007 12:11 pm

my salę na 26.07.2008 zarezerwowaliśmy 12.05.2007
Koalinha - Sro Wrz 19, 2007 12:48 pm

Salę na 9 sierpnia przyszłego roku zarezerwowali nam rodzice :razz:
O ile mnie pamięć nie myli, 16 sierpnia tego roku, czyli w sumie już późno, ale to tylko dlatego, że się trochę zagapiliśmy i zaczęliśmy tej sali szukać na początku sierpnia.

cosola - Sro Wrz 19, 2007 12:49 pm

Dajane zarezerwowaliśmy w czerwcu, czyli na 11 miesięcy przed weselem :) nie było problemów, ale w końcu maj to nie taki popularny miesiąc wśród nowożeńców :)
555 - Sro Wrz 19, 2007 1:48 pm

my w lutym 2007 roku, na pazdziernik 2007 roku - czyli 8 miesiecy wczesniej.. nie bylo zadnego problemu, ale my szukalismy niewielkiej sali (~50 osob)..
agunia84 - Sro Wrz 19, 2007 2:37 pm

Aness Boryna jest w Lodzi, a ja mieszkam w Bełchatowie:(
aness - Sro Wrz 19, 2007 4:44 pm

Agunia84 ja Boryne podałam jako przykład, może istnieją inne sale gdzie tez można zarezerwować sale na "jakiś termin"bez wpłacania zaliczki,więc jeżeli masz "coś"na oku to zadzwoń i spytaj się czy mozesz w ten sposób zrobić.
W Bełchatowie są "fajne salki"widziałeś je ?www.dworekstaraszkola.pl

albo można wziąść ślub w listopadzie ,wiele sal miało wolny termin....tylko ja osobiscie nie chciałabym w tym miesiącu,wolne terminy były również zimową porą

była też opcja wzięcia ślubu w tygodniu(czwartek,piątek),(piątek.sobota)podobno teraz tak ludzie robią i wtedy są wolne terminy...ale ja wole tradycyjnie.....poczekam ;)

agunia84 - Czw Wrz 20, 2007 9:46 am

Dworek Stara szkola to ta sala, ktora mam na oku:) Tej sali sie nie da tak zarezerwowac, pytalam sie kiedys :( Poczekam do spotkania rodzicow to juz 29 wrzesnia.
kajki - Pią Lut 08, 2008 4:13 pm

my zareczylismy sie 06.06.2007, za sala zaczelismy sie rozgladac kolo listopada 2007 roku a zarezerwowalismy na poltora roku przed slubem- slub planujemy na 13.06.2009
edys_lu - Nie Lut 10, 2008 9:52 pm

Ja tez sale rezerwowalam 1,5 roku przed slubem (w lutym zeszlego roku)...ale zaczelismy szukac w sierpniu czyli 2 lata przed slubem...
Najlepeij jest wybrac miesiac slubny bo wtedy mozna poogladac sale przystrojone i przygotowane a nie tylko w stanie "surowym"...jak tak chodzilismy ogladac te sale to nam wszyscy mowili od kiedy zaczynaja zapisy i wiedzielismy kiedy isc reazerwowac

elka85 - Pon Lut 11, 2008 11:35 am

My rezerwowaliśmy sale rok i 7 miesięcy wcześniej a i tak okazało się, że termin na którym nam najbardziej zależało (5.09.09) był już dawno zarezerwowany, więc ślub bedzie tydzień wcześniej :) A sala to "Ogrody Borsa" w Zgierzu (ośrodek szkoleniowy PCK)
giovanna - Wto Lut 12, 2008 10:38 am

joa napisał/a:
Dziewczyny, to forum pomaga, ale czasem tez wprowadza panikę-ktos kto tu zajrzy po raz pierwszy moze uwierzyc, ze nie bedzie panna mloda przed 2010 rokiem-bo wszystko juz zarezerwowane.


:zalamany: Niestety to prawda weszłam pierwszy raz na to forum i wpadłam w lekką panikę. Nie będę przesuwać ślubu o 2 lata ze względu na salę...

marysia - Wto Lut 12, 2008 5:30 pm

my zarezerwowaliśmy salę rok i 9 miesięcy wcześniej. mieliśmy wymogi i nie było nam łatwo znaleść bo cześć była juz zajęta na ten termin a częśc brzydka lub za droga ale po miesiacu poszukiwań wybralismy i naszym zdaniem jest ładną oraz spełnia nasze kaprysy.
ava - Czw Lut 14, 2008 1:25 pm

My salę na 05 września 2009r. rezerwowaliśmy w pierwszym tygodniu grudnia 2007r. , czyli ok. rok i 9 m-cy przed ślubem. Ale naprawdę nie należy wpadać w panikę- choć muszę przyznać, że ja, mój S. i moi Rodzice też zaczynaliśmy się niepokoić , gdyż dużo osób wokół mówiło nam, że trzeba się spieszyć itd. Ale na szczęście rzeczywistość okazała się inna- w zasadzie w ciągu jednego dnia obejrzeliśmy 3 sale (przy czym w każdej z nich zamówienia na 2009r. były pojedyncze), a następnego dnia 1 z nich już była "zaklepana" :)
agunia84 - Sro Mar 26, 2008 9:43 pm

My sale rezerwowaliśmy 26 marca 2008 na 25 kwietnia 2009.
Kejti - Sro Mar 26, 2008 9:52 pm

My na wesele w sierpniu przyszłego roku rezerwowaliśmy Salę w zeszłym tygodniu, czyli jakieś 16 miesięcy przed ślubem. W niektórych salach nie było już naszego terminu, szczególnie w tych popularnych ;)
marta_s3 - Sro Mar 26, 2008 9:56 pm

Witam serdecznie.

My zarezerwowaliśmy salę 6.02.2008 na czerwiec 2009 roku.

sistermonn - Czw Mar 27, 2008 10:02 am

my sale rezerwowaliśmy na przełomie lipca/sierpnia. Myśleliśmy, że rok w zupełności wystarczy, żeby zaklepać termin na wrzesień. jak się jednak okazało na naszej wymarzonej sali termin był dopiero na 11.10. Wychodzi więc prosty rachunek rok i 2 - 3 miesiące wcześniej
MalaJu - Czw Mar 27, 2008 10:39 am

u nas sala rezerwowana 7 miesiecy przed. Ale to dlatego było wolne, ze mamy małe wesele a do tego sala nie jest oblegana, bo nie jest typowo weselna. Pewnie nawet teraz sa terminy na czerwiec 2008 ;) (dwa tygodnie temu jeszcze były)
anka992 - Czw Mar 27, 2008 11:38 am

My sale na wrzesień 2008 rezerwowalismy na początku marca 2007, czyli 1 rok i 6 miesięcy przed weselem z tego tylko mieliśmy 2 wolne terminy na poczatku i na końcu września... wybralismy ostatni weekend :) a od dziś jeszcze pół roku :mrgreen:
fiona83 - Czw Mar 27, 2008 11:43 am

Tak dyskutowałyśmy wyżej, że ja w końcu nie napisałam 'ile wcześniej?' :lol:

Otóż umowę podpisaliśmy 2 lata i 2 tygodnie przed datą ślubu :cool:

aggar - Czw Mar 27, 2008 1:36 pm

My sale rezerwowaliśmy dokładnie 1,5 roku wcześniej, uważałam że to wystarczy by moć zaklepać sobie swój wymarzony termin, ale niestety albo stety ktoś nam go sprzątnął sprzed nosa (zresztą nie ktoś tylko jedna z naszych forumek :] ) i musieliśmy przesunąć termin o tydzień :)
justinaa - Czw Kwi 17, 2008 9:41 pm

my salę zarezerwowaliśmy ... 8 m-cy przed ślubem :D
ale faktem jest, że myślałam o innej dacie ślubu np. 30.08 albo 20.09. wolny był 25.10. i moja mum, która ślubowała tego samego dnia 30 lat temu przekonała mnie, że data jest ok

doni_iza - Pią Kwi 18, 2008 8:42 am

My salę zarezerwowaliśmy ponad 1,5 roku przed ślubem :)
truskawka_ja - Pią Kwi 18, 2008 10:30 am

My zarezerwowaliśmy również ok 1.5 roku przed ślubem. Ale wszystko zależy od miejsca. Czasem 2 lata to za mało (jak w Zielonym Zaciszu...)
jpuasz - Pią Kwi 18, 2008 10:49 am

No u nas rok u 2 miesiące w Borynie :) Ale to tylko dlatego, że termin mało popularny :P
Dorotka847 - Wto Kwi 22, 2008 5:36 pm

tak tak my chcielismy wrzesien jest pażdziernik :razz: rezerwowalismy rok i 3 miesiące wczesniej
evelinka - Wto Kwi 22, 2008 7:10 pm

My mieliśmy mieć ślub w sierpniu, ale ze względu na zupełny brak terminów od czerwca do października, sala zamówiona na maj. Czyli wychodzi, że rok i 2 miesiące wcześniej.
justinaa - Pią Kwi 25, 2008 5:30 pm

to my jesteśmy ewenementem :)
natomiast mój znajomy szukał sali w lutym tego roku i udało mu się znaleźć salę dopiero na kwiecień 2009, ale on ma szczególne wymagania a mianowicie chce mieć własne jedzenie i mało kto się na to zgadza, stąd pewnie taki długi okres oczekiwania

Tissaia - Sob Kwi 26, 2008 5:30 pm

Z uwagi na ślub w czerwcu 2009 był duży problem z terminami - zaklepaliśmy w połowie kwietnia po 3-dniowych poszukiwaniach (ale intensywnych, trzeba przyznać). Niestety większość sal polecanych przez znajomych była zajęta, a ja miałam sporo wymagań (m.in. domagałam się ogródka ;)) Ostatecznie to jednak nie jest aż tak wielkie wyprzedzenie.
mała9364 - Pon Lip 20, 2009 11:41 am

My zaczęliśmy szukać salę w lutym a w marcu 2009r już podpisaliśmy umowę:)Nasz ślub 4.09.2010r.:)
karkam - Pon Sie 31, 2009 8:18 pm

sale rezerwowałam w sierpniu 2008 - na 08.2010r!
Weira - Pią Lis 27, 2009 12:47 pm

Salę Yuce rezerwowaliśmy październik/listopad 2008 na sierpień 2010 rok.
anuszkaa - Pią Lis 27, 2009 1:34 pm

my zarezerwowalismy w listopadzie 2009 na czerwiec 2011 i juz duzo dat bylo zajetych, na pewno caly sierpien byl zajety na ten rok. o 2010 nie mielismy co marzyc nawet :)
kakonka - Pią Lis 27, 2009 8:45 pm

my rezerwowaliśmy dwa lata przed ślubem- we wrześniu 2008 na wrzesień 2010 i dobrze, że termin był jeszcze wolny, bo w Victorii w tym samym czasie już nie było naszego terminu wolnego a nawet już na 2011 były zajęte terminy- z tego co nam powiedziano :)
Bella - Pią Lis 27, 2009 11:02 pm

Salę zarezerwowaliśmy 7 października 2009 na 10 lipca 2010 czyli ok 9 miesięcy przed ślubem :D Mięliśmy trochę szczęścia, bo wiele sal miało już tylko jakieś pojedyncze terminy na 2010...
agulka1989 - Sob Lis 28, 2009 1:34 pm

my rezerwowaliśmy 26 października 2009 na 16 lipca 2011...
i na 2011 rok terminy były wolne tylko na lipiec i październik...

Szczęsliwa M - Sob Lis 28, 2009 3:21 pm

My rezerwowalismy w październiku tego roku na czerwiec 2011 i nasz termin był ostatnim wolnym w czerwcu.
joannakarolina - Wto Gru 01, 2009 10:38 pm

My zarezerwowaliśmy salę w styczniu 2009 na czerwiec 2010 i mieliśmy już mały wybór, chcieliśmy na sierpień ale niestety nie było już nic wolnego więc musieliśmy wybrać czerwiec.
PositiveAga - Wto Sty 05, 2010 5:35 pm

My zarezerwowaliśmy na samym początku stycznia 2010 na wrzesień 2011 ... wszystko było już zajęte oprócz ... bożego ciała w czerwcu, 13 sierpnia i nasz termin.
tulipan87 - Wto Sty 05, 2010 9:43 pm

Salę rezerwowaliśmy na początku stycznia 2009 na termin wrzesień 2010. I powiem szczerze, że choć to tylko OSP to dużego wyboru w termianch nie mieliśmy.
Agata1234 - Czw Sty 14, 2010 3:46 pm

My keidy dzwonilismy w styczniu 2009 roku załatwiac rezewację na cerwiec 2010 to już było wszystko zajęte. rezerwowalismy w 06.2009 na czerwiec 2011 i już dużo terminów było zajętych, a po konieczności zmiany sali na inną w lipcu albo sierpniu również na czerwiec 2011 i tam byliśmy pierwsi.

Myśle ze to zależy od wielkości sali, terminu oraz od samej sali jedne są bardziej oblegane inne mniej. Z perspektywy moge powiedzieć,ze im wczesniej tym lepiej możan na spokojnie wszystko zobaczyć i zastanowić się, nie ma presji, ze trzeba się strasznie śpieszyć co może powodować błędne decyzje :lol:

anetka-klem - Pią Sty 15, 2010 2:41 pm

na pewno rok lub dwa wcześniej - można sobie wybrać wymarzony termin!
martula_87 - Pon Sie 30, 2010 7:44 pm

My rezerwowaliśmy w marcu 2010 salę na maj 2011.
Winter - Pon Sie 30, 2010 11:48 pm

koniec sierpnia 2010 na czerwiec 2012
anooleczka - Nie Paź 17, 2010 6:42 pm

My rezerwowalismy pod koniec wrzesnia na 2011r. Zarezerwowalismy ostatni wolny termin w tym roku i przyznam, ze na 2012 tez juz brak wolnych terminow.
paulinkaaMU - Nie Paź 17, 2010 7:29 pm

agulka1989 napisał/a:
my rezerwowaliśmy 26 października 2009 na 16 lipca 2011...
i na 2011 rok terminy były wolne tylko na lipiec i październik...


cytuję, bo mamy tę samą salę - rezerwowaliśmy w lutym 2010 i wybraliśmy październik 2011, bo na 2011 już nie było nic innego (oprócz kwietniowych terminów w Wielkim Poście :roll: )

Winter - Wto Paź 19, 2010 10:24 am

Rezerwowaliśmy pod koniec sierpnia 10 na 02 czerwiec 2012
sloneczkoo - Wto Paź 19, 2010 11:11 am

my rezerwowaliśmy w grudniu 2008 na czerwiec 2011 ;)
mimeczka - Wto Paź 19, 2010 1:51 pm

Rezerwowaliśmy na poczatku października 2010 na wrzesień 2012r. i już dwa terminy na wrzesień były zajęte.
Verenica - Wto Paź 19, 2010 8:13 pm

Rezerwacji dokonaliśmy we wrześniu 2010 na wrzesień 2011.

Szczerze mówiąc za wielkiego wyboru nie mieliśmy. Po prostu nam się trafiło.

Jedyne dostępne miesiące prócz typowo zimowych to był maj i koniec października.

M4rcysi4 - Pon Paź 25, 2010 12:01 am

2,5 roku przed imprezą ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group