Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Zrób To Sama - czyli ZTS

PositiveAga - Pią Sie 13, 2010 8:50 am
Temat postu: Zrób To Sama - czyli ZTS
nie znalazłam podobnego tematu więc zakładam nowy

będzie on poświęcony pomysłom jak samodzielnie wykonać dekoracje, ozdoby itd.


zamieszczam kilka pomysłów na ślubne realizacje:


Winietki z natury

potrzebujemy:
:arrow: miniaturki kaktusów w doniczkach (jeśli doniczki są odpowiednie, zostawiamy je. Jeśli nie są ładne, przesadzamy kaktusiki w malutkie szklane pojemniczki, oklejamy lub obwiązujemy doniczki wstążką, bibułką itp.)
:arrow: patyczki od szaszłyków
:arrow: papier z wydrukowanymi lub wypisanymi nazwiskami
:arrow: trochę taśmy samoprzylepnej


wykonanie:
karteczki przyklejamy od tyłu do patyczka, patyczek wsuwamy do doniczki i… GOTOWE!

efekty:








Ozdobne torebki na słodycze dla gości
jeśli ktoś decyduje się na podziękowania dla gości a tiulowe woreczki nie podobają wam się, można wykonać ładne torebeczki na słodycze:

potrzebujemy:
:arrow: A. Torebki celofanowe
:arrow: B. Linijka
:arrow: C. Kostka introligatorska (zamiast tego może być tępa strona noża)
:arrow: D. Rylec
:arrow: E. Tasiemki
:arrow: F. Dziurkacz
:arrow: G. Dziurkacz ozdobny




wykonanie:
Na wydrukowanych etykietach, zaznaczamy środek oraz dwie kropki z przodu, przez które zostanie przewleczona tasiemka.


Tępą stroną noża, przejdź po zaznaczonej linii i bez problemu ładnie zegniesz papier (bez tego zabiegu, jeśli będziesz zginać papier to go połamiesz, zamiast zmiażdżyć). Ozdobnym dziurkaczem wytnij wzorek na dole etykiety.


Zapakuj pierniczki i odetnij potrzebną długość wstążki. Etykietę, przyłóż do torebki i dziurkaczem przebij się przez wszystkie warstwy. Następnie przeciągnij wstążeczkę przez dziurki. Jeśli nie będzie chciała przejść, pomóż sobie ostrym czubkiem rylca.


Teraz już tylko zawiąż kokardkę, przytnij końce i GOTOWE!

efekty:





Pachnąca Sól - podziękowania
jeśli ktoś planuje małe wesele, bądź symbolicznie chce podarować mały upominek najbliższej rodzinie, może wykonać własnej roboty sól do kąpieli. należy wcześniej przygotować potrzebną ilość słoiczków oraz zbierać płatki róż (można je po zerwaniu z główki róży zamrozić w torebce foliowej)


potrzebujemy:
:arrow: płaskie słoiczki
:arrow: płatki róż
:arrow: kolorowe materiały, len, płótno, juta
:arrow: cytrusy (pomarańcze, cytryny, limonki)
:arrow: sól morska (jedno pudełko wystarcza do napełnienia 4 słoiczków)
:arrow: zioła w doniczkach (bazylia, oregano, mięta)
:arrow: kolorowe tasiemki



wykonanie:
Owoce cytrusowe myjemy i kroimy na dość grube plastry (ok. 5 mm). Na jeden słoiczek potrzebne będą po 2 plasterki pomarańczy, limonki i cytryny. Na dno słoiczka układamy duży plaster pomarańczy i zasypujemy go warstwą soli morskiej, następnie układamy drugą warstwę owoców i ponownie zasypujemy. I tak samo robimy z kolejną warstwą. Ostatnią warstwą musi być sól.






W przypadku płatków i ziół najpierw na dno wysypujemy warstwę soli (ok. 2 cm) później kładziemy na to płatki róży lub liście ziół i zasypujemy je odrobiną soli.





Kolej na wykończenie słoiczków! Z tekturki wycinamy koło (można też odrysować talerz) i na jego podstawie wycinamy z tkaniny krążki. Ważne! Krążek musi być większy od średnicy słoiczka o ok. 15%. Zanim przewiążecie słoiczek wstążeczką, warto pomóc sobie gumką, która ładnie naciągnie tkaninę.




I gotowe! Możecie doczepić do wstążki karteczkę z nazwiskiem gościa, albo podziękowania za przybycie i informację, że sól wykonałyście same!

efekty:


misia-misia - Pią Sie 13, 2010 9:36 am

PositiveAga, bardzo fajny pomysł na temat :)
fajne te zapachowe sole :cool:

agulka1989 - Pią Sie 13, 2010 9:43 am

Aguś świetny temat!!! Na pewno się przyda :)
skalimonka - Pią Sie 13, 2010 1:30 pm

PositiveAga, bardzo interesujący temat!
justinaa - Pią Sie 13, 2010 1:41 pm

ślincze te rzeczy, fajne, nie tylko na wesele zresztą, szkoda tylko, że ja taka kompletnie niezdolna manualnie jestem :)
Malena - Pią Sie 13, 2010 2:08 pm

fajny temat:):) sole do kąpieli super!
kakonka - Nie Sie 15, 2010 1:40 pm

Malena napisał/a:
fajny temat:):) sole do kąpieli super!


fantastyczne :)

paulii - Nie Sie 15, 2010 4:55 pm

popieram poprzedniczki pomysł z solą genialny!
PositiveAga - Pon Sie 23, 2010 1:05 pm

podziękowania dla gości - ręcznie robione pudełeczka
Śliczne, proste i pomysłowe.

potrzebujemy:
:arrow: pudełeczka kupione na allegro (0,80 zł/sztuka) lub wycięte z szablonu (na końcu zamieszczam szablon)
:arrow: profile twarzy wycięte z kolorowego papieru
:arrow: biały papier
:arrow: klej
:arrow: wstążka
:arrow: nożyczki ozdobne wycinające kształt fali


wykonanie:
Z białego papieru wycinamy owal za pomocą ozdobnych nożyczek oraz profil twarzy z kolorowego papieru. Profil przyklejamy do papieru.


Następnie przecinamy papier w dwóch miejscach


Odmierzamy odpowiednią długość wstążki i przewlekamy


wystarczy zaciągnąć i gotowe!!!






szablon pudełeczka


[ Dodano: Pon Wrz 20, 2010 7:25 pm ]
zawieszki na alkohol
na specjalne życzenie zamieszczam tutorial jak zrobić własnoręcznie zawieszki

potrzebujemy:
:arrow: A. Tasiemka satynowa 12mm
:arrow: B. Cyrkonie
:arrow: C. Karteczka z wydrukowanym wierszykiem 7,5cm x 4,5cm ( :!: ważne aby od góry zostawić margines ok.1,5cm)
:arrow: D. Klej Magic ( :!: nie używajcie "kropelki" ani innych płynnych klejów ponieważ taki klej się rozlewa, szybko wchłania w tasiemkę i nic nie można przykleić)
:arrow: E. Pęseta
:arrow: F. Nożyczki



wykonanie:
Zaczynamy od przygotowania 4 kawałków tasiemki
A. 19cm
B. 13,5cm
C. 9,5cm
D. 3cm


Bierzemy najdłuższy kawałek A i na końcu smarujemy klejem (3) a potem sklejamy ze sobą dwa końce (4)

Z kawałkami B i C robimy to samo, sklejamy na końcu (5)


Teraz bierzemy większy krążek i na łączeniu wewnątrz znowu wyciskamy trochę kleju (6) potem ściskamy palcami aby się skleiło (7)


to samo robimy z mniejszym krążkiem (8)


z powrotem bierzemy większą kokardkę i na łączeniu wyciskam trochę kleju (9) i na górę przyklejamy mniejszą (10)


jeszcze raz bierzemy klej i smarujemy środek mniejszej kokardki (11) a potem przyklejamy najmniejszy kawałek tasiemki (12)


zaginamy końce i od spodu przyklejamy (13)


teraz przyklejamy cyrkonie, również za pomocą kleju, wystarczy zrobić małą kropelkę (14) (15)


mamy wszystkie elementy naszej zawieszki, teraz wystarczy wszystko przykleić do karteczki (16)


wyciskamy trochę kleju na koniec tasiemki (17) i przyklejamy do karteczki (18)


potem na górze karteczki robimy kropkę kleju (19) i przyklejamy kokardkę (20)



Gotowe :-)

anooleczka - Pon Wrz 20, 2010 8:16 pm

PositiveAga, REWELACJA !! !
Dzieki twoim pracom poradzimy sobie z kazda winietka :p , a dzieki temu tematowi na pewno wyjdzie z ukrycia mnostwo nieodgadnionych talentow forumowiczek :D :wink:

diamond - Pon Wrz 20, 2010 10:27 pm

Będę czekać na dalsze super pomysły :D :D
violet - Wto Wrz 21, 2010 2:34 am

Hallo!
The autumn is comming and it is suitable to show you one idea. You can use it for a table wedding decoratoin for example, it is easy and very cheap :mrgreen:

(please, see attached files, i don't know why the link doesn't appear :zalamany: )


Hallo!
Nadchodzi jesień i nadaje się pokazać jeden pomysł. Można go używać do decoratoin ślub tabeli na przykład, to jest proste i bardzo tanie :mrgreen:

(proszę zobaczyć załączone pliki, i nie wiem dlaczego nie pojawia się link :zalamany: )



At the end fix the leaves with a hairspray. I hope to have a permission soon to post the original link from a russian website.
W końcu naprawić liście z lakierem do włosów.

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 2:37 am ]
and few more files:

i więcej plików:

anooleczka - Wto Wrz 21, 2010 7:25 am

Bardzo ladne te roze :) (choc roz nie znosze.. :p )
Super jesienny bukiet :D

Magdzik - Wto Wrz 21, 2010 9:03 am

PositiveAga, wspaniałe są te pomysły na podziękowania dla gości,zawieszki na alkohol itp :smile: Na pewno kiedyś skorzystam z tych instrukcji ;)
Bardzo mi się spodobały 8)

taja - Sro Wrz 22, 2010 10:58 am

ja również czekam na więcej pomysłów !!

[ Dodano: Sro Wrz 22, 2010 2:04 pm ]
chciałam Wam pokazac co znalazłam w inernecie :) wydaje mi sie, że bardzo fajne pomysły

http://www.przewodnikmp.p...d361b3b2231fa0b

[ Dodano: Sro Wrz 22, 2010 2:13 pm ]
do moich ulubionych należą te taboreciki z kapselka i te z kolorowymi kffffiatuszkami :)
te z listkami sa jakie przedelikatne, a ten pomysł z karteczką w widelcu istnie mnie rozweleselił :) hihi

również te pomocniki dla gości kto gdzie siedzi. również super sprawa.. szczególnie przy okrągłych stołach. (a przy okazji, istnieje już gdzieś wątek o stołach?? bo nie wiem jakie wybrac i chciałam sasięgnąć porady. jeżeli tak, proszę mnie przekierowac )

ja bym chciała rówież połozyc na każdym talerzyku prezencik z cukiereczkiem lub własnoręcznie pieczonym ciasteczkiem... mniaaammmm

violet - Czw Wrz 23, 2010 4:04 am

Do you girls know Martha Stewart's web site? There are meny, many wedding ideas and "how-to-do" things:

ww. marthastewartweddings. com/favors-and-gifts

Czy dziewczyny wiedzą Martha Stewart stronie internetowej? Istnieje meny, ślub i wiele pomysłów "jak-to-do" rzeczy:

Magdzik - Czw Wrz 23, 2010 10:56 am

taja, świetna stronka.Te krzesełka fajniutko wyglądają tylko trzeba umieć zrobić :o
PositiveAga - Czw Wrz 23, 2010 11:02 am

Magdzik napisał/a:
Te krzesełka fajniutko wyglądają tylko trzeba umieć zrobić :o

proszę bardzo oto szablon do krzesełkowych winietek :-)

Magdzik - Czw Wrz 23, 2010 11:06 am

PositiveAga, jesteś zarąbista :jumpingmrgreen:
Ty to chyba wszystko sama umiesz zrobić :smile:

sunight - Czw Wrz 23, 2010 12:05 pm

PositiveAga - wątek rewelacyjny:))) i bardzo fajne pomysły, po ich przejrzeniu już szukam na allegro odpowiednich materiałów, tasiemka zamówiona, zaraz szukam reszty.
Bardzo podoba mi się pomysł pudełeczka - z twarzą kobiety.
Tylko powiedz proszę czy masz może szablon tej twarzy, przydałby mi się również szablon twarzy mężczyzny, szukam w google ale nic takiego nie ma. Czy do tego jest potrzebny jakiś sztywny karton. Będę wdzięczna za pomoc. Bo pomysł jest super:)

Amira - Czw Wrz 23, 2010 12:30 pm

fajny pomysł z tym wątkiem :D
sunight - Czw Wrz 23, 2010 3:44 pm

PositiveAga - powiedz czym wycinac te szablony zeby rowno wychodzilo. Juz dwie godziny siedzę i robię próby i powiem szczerze że nie jest to taka prosta sprawa....
PositiveAga - Czw Wrz 23, 2010 7:02 pm

taja napisał/a:
dobrze :) dostosuję się i przepraszam :)

dziękuję :-)



sunight napisał/a:
czy masz może szablon tej twarzy, przydałby mi się również szablon twarzy mężczyzny

proszę bardzo .... niestety twarzy mężczyzny jest mało, ale może to cie zadowoli :-)




sunight napisał/a:
Czy do tego jest potrzebny jakiś sztywny karton.

chyba lepszy jest miękki papier żeby lepiej się przykleił, sztywny możesz nie wygiąć i będzie odstawać albo się odklejać, ja polecam kupić w markecie zwykły papier kolorowy i np każde pudełeczko zrobić z innym kolorem profilu twarzy :-)



sunight napisał/a:
czym wycinac te szablony zeby rowno wychodzilo

ja zawsze wszystko wycinam nożyczkami z ostrym czubkiem, a do rzeczy trudniejszych(mniejszych) używam małych nożyczek do skórek

violet - Pią Wrz 24, 2010 10:02 am

Or just print it:

Lub po prostu wydrukować:

Malena - Pią Wrz 24, 2010 2:24 pm

PositiveAga, prosze o instrukcje do slicznych zawieszek ze wstązkami, ktore zrobiłaś:):) ładnie proszę:):)
agulka1989 - Pią Wrz 24, 2010 2:35 pm

Malena, przecież jest instrukcja do zawieszek :) Post z 20 września :)
Malena - Pią Wrz 24, 2010 2:51 pm

oo, nie mialam netu tydzień i nie zauwazyłam, zeszlam od razu na dół, dzieki agulka1989, poprobuję też sama takie, tylko fioletowe:)

[ Dodano: Pią Wrz 24, 2010 2:54 pm ]
PositiveAga, ta zawieszka nie wygląda trudno, za to prezentuje się cudownie! bardzo inspirujące, myslałam, że nic nie zrobie sama, a zawieszki wydawały mi sie bardzo drogir, dzieki Tobie skuszę sie na to:)

gdzie kupiłas cyrkonie?

PositiveAga - Pią Wrz 24, 2010 3:11 pm

Malena napisał/a:
gdzie kupiłas cyrkonie?

na allegro w dziale z ozdobami do paznokci :-) allegro

słyszałam jeszcze że w Łodzi na Piotrkowskiej 270 lok 1207 na wprost katedry jest sklep z ogromna ilością ozdób do paznokci więc cyrkonie na pewno tez będą

AniaJanecka - Sob Wrz 25, 2010 11:05 am

Temat jest genialny - uwielbiam takie dłubaniny :-) dzięki PositiveAga!

Postaram się przygotować w strawnej formie moje pomysły i je tu wrzucić :-)

taja - Sro Wrz 29, 2010 7:03 pm

ja znalazłam coś takiego :)

hmmmm.... nie potrafię zdjęcia wkleic jakoś... cos mi nie wychodzi.
w każdym bądź razie jest tak przykład jak zrobić pudełeczka :)
są wzorki, wystarczy sobie do jakiegoś programu zwrać i wydrukowac na pięknym papierze :)
ja na pewno bedę robila sama takie rzeczy :)

http://forum.abcslubu.pl/...ffdb764c9dd98c4

[ Dodano: Sro Wrz 29, 2010 7:24 pm ]
tutaj tez są przykłady jak SAMEMU wykonać :)

http://www.netwesele.pl/f...php?t12862.html

[ Dodano: Sro Wrz 29, 2010 7:26 pm ]
ozdoby do paznokci, w tym kamyczki Swarovski, piórka i inne błyskotki mozna kupić w sklepie Star Nails na ul. Narutowicza

PositiveAga - Sro Wrz 29, 2010 9:05 pm

Stylowe winietki na stół w kształcie sukni
widziałam kiedyś taki oto pomysł na winietki, lecz nigdzie nie mogłam znaleźć jak je zrobić,
metodą prób i błędów prezentuje wam moje dzieło :-)


potrzebujemy:
:arrow: A. Tasiemka satynowa 12mm
:arrow: B. Taśma samoprzylepna dwustronna
:arrow: C. Cyrkonie
:arrow: D. Szablon





szablon mojego autorstwa, jest jeszcze nie do końca dopracowany i idealny ale podczas wycinania można nożyczkami nadać kształt (aby uniknąć kopiowania i rozpowszechniania na innych stronach szablon jest w znakach wodnych ... jeśli ktoś byłby zainteresowany, napisz do mnie wiadomość (pw) i podaj swój mail, a ja prześle czysty szablon)

Imię i nazwisko robię w programie graficznym(chociażby Paint, dla osób które nie korzystają z bardziej zaawansowanego programu), najpierw gumką zmazuje napis, a następnie na jego miejsce wstawiam kolejne i drukuję


wykonanie:
Zaczynamy od przyklejenia cyrkonii



teraz z taśmy klejącej wycinamy dwa paseczki i przyklejamy do szablonu


szablon zginamy na pół i sklejamy boki


ucinamy kawałek tasiemki i zawiązujemy na pęk, potem przycinamy końce




efekt:

Magdzik - Sro Wrz 29, 2010 9:05 pm

taja, superowe pudełeczka :jumpingmrgreen: ta kareta mi się strasznie podoba :wink:
taja - Czw Wrz 30, 2010 9:28 am

ja też sie cieszę, że je znalazłam. moj facet siedząc obok mnie zupełnie nie rozumiał z czego sie tak cieszę i zapytał, czy aby ze mną wszystko w porządku...
faceci... nie rozumieją takich rzeczy :)

ja bym chciała wykonać własnoręcznie zaproszenia na ślub, winietki, ozdoby na butelki, kokardki iiii... nie pamiętam co jeszcze. wszystko oprócz zaproszeń na wesele.
a taki wybór wzorów jest, że nie wiem co wybrać. powiedzcie mi, ile czasu wam zajęło robienie tych cudnych rzeczy??
ja mam kupę czasu jeszcze, ale czas jest bezwonny i tak szybko sie ulatnia... :)

Malena - Czw Wrz 30, 2010 4:46 pm

PositiveAga, urocza ta wienietka-suknia!
anooleczka - Nie Paź 03, 2010 8:02 pm

Super :)
Aga jestes niesamowita.
Sprawilas, ze ci pozazdroscilam i sama upiekszylam sypialnie :)

violet - Czw Paź 07, 2010 11:37 am

bonbon box & pattern
Justyss - Czw Paź 07, 2010 12:54 pm

PositiveAga masz talent kobitko :D
Brinka - Nie Paź 10, 2010 7:45 pm

Dopiero trafiłam na ten wątek, Aga jesteś niesamowita. Strasznie mi się te zawieszki podobają i tak łatwo je wykonać... (tak to przynajmniej wygląda na zdjęciach).
Może w długie zimowe wieczory zaczniesz je sprzedawać na allegro ;)

Aga1986 - Pon Paź 18, 2010 2:34 pm

ja też dopiero tutaj trafiłam :) super wątek Aguś :)
pamiętam jak mnie ta dłubanina męczyła, a teraz to może i bym coś jeszcze pokombinowała :smile:

Magdzik - Nie Paź 24, 2010 2:36 pm

Mój kolega miał takie cukiereczki na poczęstunek dla gości.Można samemu zrobić i ładnie wygląda :P
violet - Pon Paź 25, 2010 1:11 pm

jak zrobić dekoracje ślubne papieru :

step by step:

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 3:31 am ]
textile:

PositiveAga - Sob Lis 20, 2010 11:23 pm

Naklejki na buty
za granicą bardzo popularne jest ozdabianie butów słowami "I Do" lub inicjałami młodych bądź datą ślubu

U nas w Polsce jest to dość mało znany sposób na przyozdabianie obuwia, znalazłam tylko jedną stronę w internecie na której można kupić gotowe naklejki lecz niestety nie wyglądają one atrakcyjnie.
W sumie zastanawiałam się "po co" taki bajer przyklejać, przy klękaniu w kościele i tak nie widać butów, ewentualnie może to tylko służyć podczas sesji zdjęciowej z przygotowań w domu bądź w plenerze jeśli panna młoda wysoko podnosi nogi :smile:
Ale jeśli ktoś bardzo by chciał przyozdobić w ten sposób swoje buty to zamieszczam prosty przewodnik jak to zrobić

Potrzebujemy:
:arrow: szpilka, igła, agrafka lub inne ostre narzędzie
:arrow: wydrukowany szablon z inicjałami
:arrow: cyrkonie
:arrow: klej kropelka


Wykonanie:
zaczynamy od wydrukowania inicjału w różnych ulubionych czcionkach (1) aby później wybrać najlepszą, możemy drukować na zwykłym papierze, nie ma to znaczenia, następnie wycinamy literki i decydujemy którą wybierzemy (2)


szpilką nakłuwamy linie literki (3) (musimy dosyć mocno naciskać aby odbiły się nakłucia)


oto efekt po nakłuciu


na koniec przyklejamy cyrkonie według szablonu który przed momentem zrobiłyśmy (!do przyklejenia można również użyć lakieru bezbarwnego do paznokci)



Efekt:



agulka1989 - Nie Lis 21, 2010 11:32 am

Aguś... jesteś niemożliwa po prostu :D
Magdzik - Nie Lis 21, 2010 3:23 pm

agulka1989 napisał/a:
jesteś niemożliwa po prostu :D

Dokładnie wszystko wynajdziesz :D Nawet bym nie wpadła na to z ozdabianiem butów :lol:

Malena - Pon Lis 22, 2010 12:04 am

o kurcze! nie wpadłabym na to!
PositiveAga - Pon Lis 22, 2010 8:12 am

dzięki dziewczyny staram się jak mogę :-) może komuś podsunę jakiś pomysł :-)
wamaba - Sob Gru 11, 2010 2:57 pm

PositiveAga, masz wspaniale pomysly i oczywiscie talent ;)
violet - Sro Gru 15, 2010 5:13 pm

Inne buty akcesoria lub boutonniere

[ Dodano: Sro Sty 05, 2011 8:55 pm ]
Włókienniczych kwiat

taja - Wto Kwi 12, 2011 9:51 am

Aga sie chyba rozleniwiła :) ja czekam na więcej pomysłów :)
diamond - Czw Kwi 14, 2011 11:21 am

ja już mam ochotę na działania ślubno-papierowo-zręcznościowe :smile:
taja - Czw Kwi 14, 2011 11:43 am

diamond napisał/a:
działania ślubno-papierowo-zręcznościowe
haha :) no ja też nie mam zbytnio nic do roboty :) a nawet lubię sobie po prostu popatrzeć na pomysły :)
dagii - Czw Kwi 14, 2011 3:22 pm

hmmmm czasem fajnie sobie podłubać.... ale to chyba przy opcji mniejszego śłubu czy wesela... przy np 200 gościach problem już się robi większy ;)
Panna Młoda powinna się relaksować.... ;)

Pomysły super !! !! Gratuluję

diamond - Czw Kwi 14, 2011 11:45 pm

dagii powiem Ci szczerze, że dlatego za takie rzeczy bierze się o wiele wcześniej, powiedzmy ten rok przed ślubem można zacząć powoli dokonywać robótek ręcznych :smile: ja mam ok 130 gości i nie przeraża mnie wizja robienia np.zaproszeń, zaproszeń na ślub, karteczek na wódkę i chociażby ostatni pomysł Taji podziękowania dla gości w formie karet :smile: no jak dla mnie to czad :smile:
dagii - Pią Kwi 15, 2011 9:53 am

mnie też nie :) jestem manualnie uzdolniona , zresztą w domu to zawsze ja wszytsko dekoruję i robię ozdoby... Tylko ja rok przed nie jestem w stanie powiedzieć jaką kolorystykę chcę mieć na ślubie , jaką sukienkę będę miała co za tym idzie charakter dekoracji ... no i na dodatek gdzie ja to schowam by się nie pobrudziło, kurz itd.....
Pomysły są świetne.... ale z racji , że to ja zawsze wszystko dekoruję to teraz chcę odpocząć.... zrobie projekt i ktoś to za mnie wykona :)

Frezja1980 - Pią Kwi 15, 2011 10:28 am

ja do tej pory sama zrobiłam jedynie biżuterie i kokardki na alkohol ;)
violet - Pią Kwi 15, 2011 12:28 pm

ciekawe tkaniny kwiat
M4rcysi4 - Wto Kwi 19, 2011 10:38 pm

violet już wstawiałaś te zdjęcia :-)
PositiveAga - Sro Kwi 20, 2011 8:43 pm

Cytat:
Aga sie chyba rozleniwiła :) ja czekam na więcej pomysłów :)

a ja myślałam że już nikt tutaj nie zagląda :razz:

szybki przewodnik jak zrobić pompona z materiału

ale tym samym sposobem można zrobić również z kwiatów żywych lub sztucznych np jako bukiet dla świadkowej lub dziewczynki przed parą młodą





[ Dodano: Sro Kwi 20, 2011 9:15 pm ]
i jeszcze jeden przewodnik

tym razem na poduszkę na obrączki z żywych kwiatów
u nas zupełnie coś niespotykanego ale na zachodzie używają jakich "żywych poduszek"


Potrzebujemy:
- kwiaty
- gąbka florystyczna kwadratowa (na allegro 4-7zł)
- wstążka
(gąbkę wcześniej zanurzamy w wodzie aby nasiąkła ale tak aby woda się z niej nie lała)





e_linka2 - Sro Kwi 20, 2011 9:29 pm

Dziewczyny, nie wiem czy akurat w tym wątku widziałam, że poszukujecie nożyczek, które tną we wzorki - ale jeśli nie to i tak może się przydać :) Widziałam takie nożyczki w Gustpol-u na Św. Teresy. Były np. zestawy nożyczek z 4 wymiennymi ostrzami (każde o innych wzorach). Ja kupiłam pojedyncze za 3 zł, są całkiem dobrej jakości. Te zestawy były chyba niewiele droższe, ale nie wiem dokładnie, bo nie sprawdzałam dokładnie cen.
Magdzik - Sro Kwi 20, 2011 9:52 pm

PositiveAga, śliczne są te pompony i poduszeczki :P Ty to zawsze coś wynajdziesz :smile: :smile: :smile:
asiaj2001 - Czw Kwi 21, 2011 11:35 am

violet piękny jest ten kwiatek i potem wycinasz z materiału. Zastanawiam się czy czegoś takiego nie zrobić na dekoracje samochodu, tylko nie umiem tak ładnie namalować obryz kwiata tak na strone A4 masz taki możesz podesłać mi taki zeskanowany obryz? I powiedz jaki najlepiej materiał do tego i jak to z szyłaś i co jest w środku tego kwiatka? i jak można tego kwiata zamontować na klamkach, na karoserii samochodu podpowiedz proszę. A może masz inne pomysły albo coś na butelki, podziekowania gościom?
ewa.krzys - Czw Kwi 21, 2011 12:07 pm

PositiveAga, jesteś świetna! Już w dzienniczku podziwiałam Twoje zdolności, ale widzę, że na tym się nie kończy :) WYkorzystam parę Twoich pomysłów, a na pewno ten z podpisem butków. Czekam na dalsze pomysły! :jumpingmrgreen:
violet - Czw Kwi 21, 2011 1:50 pm

asiaj2001 napisał/a:
violet piękny jest ten kwiatek i potem wycinasz z materiału. Zastanawiam się czy czegoś takiego nie zrobić na dekoracje samochodu, tylko nie umiem tak ładnie namalować obryz kwiata tak na strone A4 masz taki możesz podesłać mi taki zeskanowany obryz? I powiedz jaki najlepiej materiał do tego i jak to z szyłaś i co jest w środku tego kwiatka? i jak można tego kwiata zamontować na klamkach, na karoserii samochodu podpowiedz proszę. A może masz inne pomysły albo coś na butelki, podziekowania gościom?



Obrazy te znajdują się na inernet, kwiat nie jest moim dziełem, ale starali się odpowiedzieć Państwu osobistą wiadomość o popełnieniu :zawstydzony:

Malena - Pią Kwi 22, 2011 3:56 pm

violet, ten kwiat jest świetny. Jaka jest technika przeszycia go, że z kilku warstw płaskich tworzy się taki ładny przestrzenny kształt? Jak poprowadzić nitkę? I z ilu warstw jakiego materiału jest ten kwiatek?
dagii - Pią Kwi 22, 2011 8:52 pm

poduszki kwiatowe na obrączki super sprawa...
diamond - Sob Kwi 23, 2011 11:46 am

poduszka kwiatowa na obrączki jest świetna !! :smile: będzie wyglądać mega na zdjęciach ze ślubu i filmie wideo :smile: a ja nad tym pomyślę !! ha a co :smile:
asiaj2001 - Czw Kwi 28, 2011 8:40 pm

znalazłam jak wykonać róże z krepiny - kurs, krok po kroku
oto link: http://www.youtube.com/watch?v=RCWSXRsHeL4

i inny link: http://www.youtube.com/wa...feature=related

diamond - Czw Kwi 28, 2011 11:10 pm

przydałoby się krok po kroku jak zrobić księgę gości :razz:
PositiveAga - Pią Kwi 29, 2011 12:54 am

diamond napisał/a:
przydałoby się krok po kroku jak zrobić księgę gości :razz:

mówisz i masz :D

wersja prostsza
jak zrobić księge gości

i wersja trochę trudniejsza z materiałem
część 1
część 2
część 3
część 4
część 5

ogólnie podziwiam osoby które zdecydują się same robić taką księgę ponieważ jest to bardzo trudne

asiaj2001 - Pią Kwi 29, 2011 11:58 am

piękne kwiatki do zrobienie :

http://www.youtube.com/watch?v=1_x_2-51Hqg

http://www.youtube.com/watch?v=3DeMTEdjMX0

http://www.youtube.com/watch?v=OC_qAqDv6M0

http://www.etsy.com/storq...m-forever-3379/

http://www.youtube.com/wa...feature=related

diamond - Pią Kwi 29, 2011 9:58 pm

kurczę dzięki Agnieszka :smile:
Marcka - Sob Kwi 30, 2011 10:35 am

super wątek! dziwne, że wcześniej go nie zauważyłam. Bardzo mi się podobają poduszeczki na obrączki ;)
Aga jesteś rewelacyjnie kreatywna :)

PositiveAga - Sob Kwi 30, 2011 10:13 pm

ja tylko znajduje jak można takie cuda wykonać, wszystko co zamieszczam nie jest mojego autorstwa :( jedynie poddaje pomysły :-) jak znajdę coś fajnego nowego oczywiście się z wami podzielę

[ Dodano: Czw Maj 05, 2011 12:00 pm ]
Bukiety na stoły które można zrobić samemu i nie drogo

jedyne czego potrzebujemy to:
- kwiaty
- gąbka florystyczna
- jakiś wazon/stojak
pamiętamy że zanim zaczniemy wbijać kwiaty trzeba namoczyć gąbkę w wodzie




asiaj2001 - Nie Maj 08, 2011 11:35 am

Dekoracja sali – pompony – zrób to sama
Będziemy potrzebować:

*papierowe chusteczki lub kolorowy cienki papier (8 chusteczek na jeden pompon)

*biały drut (dostępny w kwiaciarniach do wiązania kwiatów)

*nożyczki

*żyłka wędkarska, aby móc zawiesić ozdobę

Krok 1

Zaginamy papier (chusteczki) w harmonijkę

Krok 2

Gotową harmonijkę przewiązujemy w połowie drucikiem, a końce papieru przycinamy na półokrągło, lub jeśli chcemy zrobić kwiatek, do szpica.

Krok 3

Delikatnie oddzielamy każdą z warstw, nadając pomponowi odpowiedni kształt.

Krok 4

Gotowe! Teraz wystarczy przewiązać żyłką i możemy powiesić nasze pompony.

[ Dodano: Pon Maj 09, 2011 8:33 pm ]
Zamiast welonu ozdoba hand-made

Jeśli tradycyjny welon to nie to czego szukasz możesz samodzielnie przygotować ozdobę do włosów.

Do wykonania stroika potrzebne będą:

1.szablony w kształcie kwiatów

2.nożyczki

3.igła i nitka

4.materiał

5.taśma

6.siateczka na woalkę

7.grzebień

8.spinka typu aligator

Odrysuj i wytnij materiał w kształcie kwiatów. Wycięte kwiaty ułóż na sobie zaczynając od największego mniej więcej tak by miały wspólny środek.

Wszystkie kwiaty razem złóż na pół, czynność te powtórz następnie jeszcze dwa razy. Następnie przytrzymaj kwiat za jego podstawę i przeciągnij przez nią igłę z nitką kilkakrotnie (tam i z powrotem).

By wykonać woalkę wytnij z siateczki prostokąt o wymiarach ok. 22 cm x 30 cm. Wzdłuż dłuższej krawędzi przekładaj nitkę z góry do dołu po kolei przez każde oczko siateczki.

Złączoną nitką krawędź siateczki obklejamy taśmą złożoną na trzy równe części. Czynność tę powtórz na obu krawędziach siateczki. Kawałek taśmy o tej samej długości naklejamy na spinkę.

Taśmę z siateczką łączymy z taśmą na spince zszywając ich krawędzie. Na końcu do spinki przyszywamy przygotowany wcześniej kwiat a drugą krawędź siatki przyszywamy do grzebienia.


violet - Czw Maj 19, 2011 1:27 pm

Wykorzystując tylko połowę tego samego pompony papieru może osiągnąć w związku z kwiatów do dekoracji serwetek, takich jak zdjęcia:
Malena - Pią Cze 10, 2011 4:07 pm

a macie jakiś prosty przepis na rożki do płatków róż ze wstążką?
AgaNika - Sro Lip 20, 2011 1:52 am

Jak wykonać księgę gości, wydaje mi się średnio-trudne, być może nawet się skuszę :)

http://www.abcslubu.pl/ek...a-wlasnorecznie

marta95910 - Sro Lip 20, 2011 6:23 am

KOSZYCZEK STORCZYKÓW
Co będzie potrzebne
Wysuszone pędy winorośli lub pnączy (ale żywe z niewielkimi odrostkami też będą ładnie wyglądać
Gąbka florystyczna (to taka specjalna pianka do której można wbijać kwiaty)
Stroczyki
Dwustronna taśma klejąca
Koszyk (może być np. mała doniczka)
Klej wraz z pistoletem do klejenia na gorąco
Szpilki florystyczne

Krok 1: Koszyczek
Przytnij pędy winorośli na długość aby pasowały do doniczki.
Oklej doniczkę taśmą dwustronną i przyklej do niej gałązki na tyle ciasno aby nie było widać taśmy. Możesz je też przykleić bez taśmy klejem na gorąco bezpośrednio do doniczki.

Krok 2: Uchwyt
Wybierz kilka cienkich pędów - użyjemy ich do zrobienia uchwytu. Okręć kilkoma koszyk odokoła aby go umocnić - przyklej umocnienie klejem na gorąco.
Za pomocją gorącego kleju przymocuj kilka pędów do koszyka - będzie to pełniło rolę uchwytu.
Przymocuj gąbkę florystyczną klejem do dna koszyka.

Krok 3: Bukiet
Nawilż gąbkę wodą, przytnij storczyki na odpowiednią długość (tak aby z koszyka wystawały tylko kielichy) i umieść je w szpilkach florystycznych.
Każdą ze szpilek możesz przymocować specjalnym klejem florystycznym albo po prostu powbijaj je do gąbki.

M4rcysi4 - Czw Lip 21, 2011 4:30 pm

Dziewczyny, a czy któraś wie jak zrobić takie piękne kokardki? Ja takich nie potrafię i nie wiem jak je zrobić :zalamany:

inka - Czw Lip 21, 2011 4:58 pm

Zajrzyj, mnie pomógł ten filmik http://www.youtube.com/wa...wRcjaH57P8&NR=1
znalazłam łatwy sposób na wiązanie kokardek i już nie muszę się wściekać, że mam je po przeciwległej stronie albo, że wstążka mi się przekręciła.
Ćwicz i próbuj ;-)

M4rcysi4 - Czw Lip 21, 2011 5:58 pm

inka właśnie ćwiczyłam na podstawie tego filmiku i ...... nie wychodzi. Ona ma obustronną wstążkę, a na jednostronnej (po jednej stronie błyszcząca, na drugiej matowa) jedna łezka kokardki wychodzi mi na "lewą" stronę :( W ogóle kaszana :twisted:
inka - Czw Lip 21, 2011 10:53 pm

ja miałam wstążkę z organzy i nie bylo problemu lewej czy prawej strony. Ale przy atłasowej faktycznie wychodzi jedna "noga" wstążki na lewo. Kokardkę da się zrobić na prawej stronie, musisz przy pierwszym naciągnięciu i skręcaniu kierunki wstążki wywinąć ją tak, by jedna pętla i ta która ją oplata tworząc drugą pętlę wyszły na właściwiej stronie. To już metodą prób i błędów. Cięzko tak słownie wytłumaczyć, mam nadzieję ze wiesz o co mi chodzi.
3mam kciuki, ja nim doszłam do wprawy zmarnowałam z dobre kilka kawałków i kipiałam ze złości, że z tak prostą rzeczą nie mogę sobie poradzić

marta95910 - Pią Lip 22, 2011 10:03 am

Gdyby ktoś chciał troszkę inaczej ozdobić stół i to nie koniecznie tylko w tym jednym dniu

[ Dodano: Pią Lip 22, 2011 10:08 am ]
Różyczka ....

PositiveAga - Pią Lip 22, 2011 11:33 am

z wiązaniem kokardek miałam ogromny problem, uczyłam się na wstążce atłasowej wiec miałam podobny problem jak M4rcysi4 zawsze z jednej strony wychodziło mi matowe

ale w końcu to ogarnęłam, oczywiście ćwiczyłam, ćwiczyłam i jeszcze raz ćwiczyłam, ile ja nerwów na to straciłam :evil: a kokardki nauczyłam się wiązać na butelce

ciężko jest tak opisać słowami dlatego zrobiłam zdjęcia może zrozumiecie o co mi chodzi

nie wiem czy tak prawidłowo wiąże się kokardki, ale ja znalazłam taki sposób:

1. Najważniejsze jest to aby wstążkę obrócić stroną matową na zewnątrz
(to jest chyba podstawowy problem bo ja zawsze brałam wstążkę tą stroną błyszczącą na zewnątrz a powinno być odwrotnie)
zdjęcie nr.1 Źle


zdjęcie nr.2 Dobrze



2. Potem zawiązujemy pętelkę i w tym momencie długie końce same nam się obróciły we właściwą stronę - błyszczącym na zewnątrz
(ale niestety dookoła szyjki butelki musimy mieć stronę matową)



3. Teraz są różne metody wiązania wstążki, ja łapie oba końce w palce - potem je krzyżuje i przekładam (tak wiem wytłumaczyłam to bardzo niezrozumiale ale inaczej nie potrafię ... może zdjęcia pomogą)





4. Gdy już przełożyłam i wywinęłam oba końce, bardzo pomału zaciskam kokardkę, od razu poprawiam i wyrównuje końce, jeśli zacisnę i nie będzie mi się podobało, to już palcami trzeba rozluźnić kokardkę
(zwróćcie uwagę że wszystko wyszło mi po dobrej stronie - błyszczącej, jedynie środek będzie matowy ale tym się nie przejmujcie bo gdy mocno zaśniecie to nie będzie tego widać)





Efekt końcowy:

Marcka - Pią Lip 22, 2011 12:21 pm

PositiveAga jak dla mnie bardzo przejrzyście i dostępnie to wytłumaczyłaś :wink: !! a zdjęcia bardzo pomagaja, dzięki, bo ja też kłopotam się ze wstążkami :smile:
Elma - Wto Sie 02, 2011 2:08 pm

PositiveAga, powiem Ci że do tej pory Twoje wstążki były dla mnie wzorem, ale znalazłam kilka dni temu na allegro strasznie tanie i łatwe do złożenia wstążeczki. Nie chciałabym tu robić nikomu reklamy, ale są 2 paski (kolor do wyboru), pociągasz za jeden koniec i ciągniesz aż kokardka się sama złoży. Trwa to 2s. Nie pisałabym gdyby to było kosztowne, bo po to PositiveAga, pokazuje świetne rzeczy żeby zaoszczędzić i samemu zrobić, ale ja je kupiłam 3zł za 50 szt. Więc chyba taniutko. Dzisiaj przyszły i już na dwóch flaszeczkach są:) Jakby ktoś był zainteresowany mogę podać link do aukcji na priv.
taja - Wto Sie 02, 2011 3:43 pm

Elma, a wstawisz zdjęcie jak wyglądaja??
Elma - Wto Sie 02, 2011 3:45 pm

Pewnie, zrobić zdjęcie mogę tylko nie wiem jak je tu wstawić:D:D Taki ze mnie haker, haha.
taja - Wto Sie 02, 2011 3:48 pm

oj ja też miałam duże problemy na początku... ale jest wątek temu poświęcony http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2684
PositiveAga - Wto Sie 02, 2011 4:42 pm

Elma chyba wiem o jakich kokardkach piszesz, ale one są "papierowe" a nie z wstążki atlasowej/satynowej






fakt 3zł za 50szt to bardzo mało ale do tego + koszty przesyłki ... około 10zł hmm moim zdaniem to juz się nie opłaca, lepiej kupić całą szpulkę tasiemki za 2,50zł i wiązać kokardki (o ile ktoś ma dużo czasu i zapał do takich robótek) :-)

Elma - Wto Sie 02, 2011 4:57 pm

Właśnie takie zamówiłam, tylko w kolorze brzoskwiniowym:)
Ja za 200 szt wstążeczek wraz z przesyłką zapłaciłam 24,46 zł, więc aż tak duży wydatek to nie jest. No mnie się bardzo podobała Twoja metoda i miałam niedługo się zabierać, ale jak zobaczyłam te, to poszłam na łatwiznę. No cóż, moje lenistwo zwyciężyło, tym bardziej, że jak robisz z tasiemki to a to coś nie wyjdzie, a to coś zrobisz krzywo, no przynajmniej ja mam takie zdolności..:) Te moje nie są ze wstążki satynowej, tylko takiej sztywnej "wstążkowatej" Nie mam pojęcia jak to się nazywa. W każdym razie kto ma mało czasu i jest wygodny jak ja to za niewielką kasę może sobie takie sprawić. Aha, allegro przeszukałam i tańszych nie znalazłam...

atomooffka - Nie Sie 07, 2011 1:16 pm

wszystko super :) chyba księga gości podoba mi się najbardziej :D
gosza - Nie Sie 07, 2011 9:57 pm

Rzeczywiście wiązanie ładnych i kształtnych kokardek to prawdziwy wyczyn :) ile ja się nawiązałam na zaproszeniach takich maciupkich, jak pomyślę ile jeszcze wiązania na butelkach :)

PositiveAga, wszystko napisałaś czytelnie i zdjęcia super pomocne, napewno skorzystam z Twoich rad :) kurcze te atłasowe wstążki takie urokliwe a tyle z nimi kłopotu :)

[ Dodano: Nie Sie 07, 2011 9:59 pm ]
Dziewczyny a czy któraś z Was robiła sama księgę gości ? Możecie się pochwalić efektami i sposobami zrobienia ? :)

Zadziorek - Pon Sie 15, 2011 12:23 pm

Znalazlam na allegro ksiegi gosci, ktore mozna wykonac samodzielnie. Wystarczy kupic szyty zeszyt w twardej oprawie (nie znam kosztu, ale ja w swojej pracy mam takie za okolo 5 funtow - cena hurtowa) do tego albo duzy format naklejek (zwykle adresowe naklejki ale w formacie przystosowanym do zeszytu), albo dobry jakosciowo papier, bardzo dobry klej i drukarka. Jedyny problem to ze nie wiem gdzie znalezc takie fajne (groszkowe) tla i te 'ramki', w ktore wpisuje sie imiona, wiec jesli ktoras z was ma pomysl to ja bardzo chetnie sie dowiem :) - wydaje mi sie ze photoshop lub gimp dysponuje takimi, ale pewnosci nie mam. Oczywiscie nie namawiam do kopiowania czyjegos pomyslu, ale mysle ze kazda z nas doda cos od siebie wiec nie da sie zrobic takich samych.
http://moda.allegro.pl/sz...1764146410.html
http://moda.allegro.pl/w-...1751142687.html
przepraszam za linki ale nie wiem jak 'wyciagnac' z allegro fotki.

dagii - Wto Sie 16, 2011 10:03 am

Zadziorek, super te księgi bardzo nowoczesne i designerskie :) Podobają mi się :)
Zadziorek - Wto Sie 16, 2011 11:24 am

dagii, mnie tez :)
a teraz kilka fotek bo udalo mi sie wydzielic:



[ Dodano: Nie Sie 21, 2011 3:22 pm ]
Znalazlam bardzo proste i ciekawe podziekowania :) , mysle ze nikt nie bedzie mial problemu ze zrobieniem ich wlasnorecznie. W takie 'rozki' mozna wsypac drobne cukierki, albo nasiona do posadzenia przez gosci w domu


[ Dodano: Nie Sie 21, 2011 3:27 pm ]
A skoro mowa o nasionkach to w tym samym miejscu znalazlam pomysl na wizytowki dla gosci weselnych. Do kartki z nazwiskiem doszyta jest mala torebka z nasionami

dagii - Wto Sie 30, 2011 12:26 pm

Zadziorek, świetne inspiracje :) lubie takie retro rzeczy :) ale na nasiona bym się nie susiła , bardziej słodycz :)
Ja chyba w ramach podziekowania zrobię nasze photo a z 2 strony będzie kalendarz;)

dawewe - Sro Sie 31, 2011 5:53 pm

hej a moze kots wie jak zrobić album do zdjeć duzego formatu.. do kwiatów w chwili podziekowań chciała bym wreczyc rodzicom coś trwalszego niż kwiaty (one oczywiście też będą) dlatego pomyślałam o albumie gdzies wyczytałam o tym i pomysł bardzo mi sie podobał, moze komuś też sie przydA. WEWNATRZ ZDJACIA ZE SLUBU RODZICÓW DATA I MIEJSCE, NASTĘPNIE ZDJECIE Z BRZUSZKIEM MAMY JEZELI TAKOWE POSIADAMY I OBOK DATA W PRZYBLIZENIU , KOLEJNE JAK JUZ JESTESMY NA SWIECIE I DATA PORODU I TAK AZ DO POZNANIA PRZYSZŁEGO MĘZA , ZARĘCZYN A NA OSTATNIEJ STRONIE TYLKO I WYŁĄCZNIE DATA Z MIEJSCOWOŚCIA I MIEJSCEM NA ZDJECIA Z NASZEGO SLUBU... jak dla mnie to ciekawy pomysł
dagii - Sro Sie 31, 2011 9:15 pm

dawewe, to lepiej zrobić może fotoksiążkę?! skanujesz zdjęcia i składasaz sama album i później drukujesz?!
dawewe - Czw Wrz 01, 2011 12:43 am

moze i tak ale jak to zrobić... jest jakis specjalny program ??
dagii - Czw Wrz 01, 2011 9:50 am

http://www.fotouslugi.pl/...i-rossmann.html

np tutaj możesz taką złożyć :)

ppola - Czw Wrz 01, 2011 11:07 am

przypominam ze jest to temat o samodzielnym sporządzaniu dekoracji tudzież innych cudeniek ślubno-weselnych, istnieje odrębny temat o fotoksiązkach i tam znajdziecie więcej informacji
asiaj2001 - Sro Wrz 07, 2011 12:45 pm

dziewczyny czy któraś z was ma gotowy projekt (w WORD-zie) żeby móc mi przesłać na zrobienie winietek?
Zadziorek - Sob Wrz 17, 2011 5:08 pm

dagii, o widzisz kalendarz to swietny pomysl i o ile to mozliwe zaznacz date waszej pierwszej rocznicy!
dawewe, mysle ze takie cos mozna zrobic nawet w zwyklym corel-u

AgaNika - Sob Wrz 17, 2011 7:18 pm

asiaj2001 znalazłam coś takiego http://www.paper-designs....ypowe-winietki/
mnie się strasznie spodobały te ostatnie koliberki, być może się skuszę :)
i jeszcze coś takiego http://www.paper-designs....znych-kolorach/

atomooffka - Sob Wrz 17, 2011 9:30 pm

AgaNika, ta stronka jest bardzo fajna:)
doskonale ją poznałam jakiś czas temu ;)

dagii - Sob Wrz 17, 2011 11:40 pm

Byłam na tej stronie ostatnio ale jakoś nie widziałam tych winietek :) fajny pomysł...trzeba będzie wziąć pod uwagę ;)
M4rcysi4 - Sob Wrz 17, 2011 11:48 pm

Winietki bardzo ładne, ale trzeba się przy nich troszkę nawycinać, to mnie skutecznie odstrasza :zalamany:
ewa.krzys - Pon Wrz 19, 2011 8:27 am

Tak spodobały nam się te nietypowe winietki, że właśnie wczoraj zrobiliśmy sobie szablon :) Jak tylko będę miała już kilka zrobionych to wstawię zdjęcia. Ogólnie winietki będą w kształcie ptaszka - dla Pan z różowym skrzydełkiem i obramówką, a dla Panów z zieloną. Świetny i oryginalny pomysł 8)
AgaNika - Pon Wrz 19, 2011 8:45 pm

ewa.krzys koniecznie musisz się pochwalić wynikami, cieszę się, że link się komuś przydał :)
Zadziorek - Wto Wrz 20, 2011 1:59 pm

Jeszcze jeden pomysl na ksiege gosci



Pomysl mi sie podoba, ale miejsca jest tylko na imie i nazwisko...

mrofka_z - Sro Lis 02, 2011 3:35 pm

Dziewczyny albo się nie mylę albo mi się przysniło, ale wydaje mi się, że gdzieś na forum ktoś zamieszczał szablon pudełeczek "frak" i "suknia panny młodej". Proszę o podpowiedź, bo nie mogę tego teraz w ogóle znaleźć. Co by oznaczało że jednak mi się przysniło :P
Ewelina caterin - Wto Mar 06, 2012 11:36 am

Chciałam spytać czy do zrobienia takich pomponów trzeba bibułe gładką czy może być marszczona.
A może macie pomysł żeby zrobić z czegoś innego.
Chciałam takie duże pompony

AgaNika - Wto Mar 06, 2012 12:45 pm

Wydaje mi się, że gładka bibuła, aczkolwiek mając pod ręką niepotrzebną marszczoną bibułkę spróbowałabym zrobić malutki pompon na próbę, tylko to chyba trochę więcej pracy...
http://languagesandlounge...mpony-z-bibuly/
i jeszcze jedna instrukcja
http://www.tipy.pl/artyku...erowe-kule.html

Karolina1984 - Wto Mar 06, 2012 12:49 pm

O, super że znalazłam ten temat- będzie mi bardzo potrzebny, bo cała dekoracja ośrodka kultury na naszej głowie- trzbea będzie dużo pokombinować,żeby jakiegoś odświętnego harakteru nabrało :smile:
Zadziorek - Wto Mar 06, 2012 12:53 pm

Ewelina caterin, osobiscie widzialam tylko z gladkiej bibuly ale biorac pod uwage, ze te pompony zazwyczaj wisza troche wyzej, wydaje mi sie, ze w marszczonej bedzie wygladalo to calkiem dobrze...jedyne czego bym sie obawiala to to, ze patrzac z boku krawedzie moga wygladac jak by byly postrzepione (wiadomo karbowana bibula). jesli masz gdzies troche tej karbowanej bibuly zrob taki malenki pompon - bedziesz wiedziala czy Ci odpowiada wyglad.
AgaNika - Wto Mar 06, 2012 12:56 pm

Karolina1984 ja przed chwilką znalazłam ten wątek, może Ci coś wpadnie w oko
http://forum.gazeta.pl/fo...ob_To_Sam_.html

Ewelina caterin - Wto Mar 06, 2012 12:57 pm

AgaNika, dzięki za lionki.
Właśnie wczoraj je oglądałam.
Nie mam bibuły pod ręką ale mogę się wybrać do sklepu :D

Zadziorek - Wto Mar 06, 2012 1:01 pm

hmmmmm no to jesli mozesz kupic i na probe zrobic, to ja polecam. Ja tego nigdy nie widzialam z karbowanej wiec moge sobie gdybac jak to wyglada - wydaje mi sie ze moze wygladac ciekawie, ale Ty musisz wiedziec czy Ci sie spodoba czy nie :) musze sprawdzic w Twoim dzienniczku jaki masz kolor przewodni - wydaje mi sie ze bordo...ale nie jestem juz pewna.

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 12:06 pm ]
http://www.marthastewartw...-and-luminarias - wiem ze podobne juz zostaly zamieszczone, ale cala ta strona jest dosc pomocna :)

Ewelina caterin - Wto Mar 06, 2012 1:14 pm

Zadziorek, bordo miał być.
Ale ponieważ sala jest zielono seledynowa to bedzie seledyn.
Tak mi dziewczyny doradziły

Zadziorek - Wto Mar 06, 2012 6:20 pm

Ewelina caterin, juz doczytalam o kolorach :) nie wiem jaki odcien seledynu cie interesuje ani jaka masz przewidziana kwote, ale co powiesz na pare pomponow z bibuly i pare z kwiatow - te z kwiatow moga byc uzupelniane 'zielenia' zeby nie przesadzic z kosztem.
Ewelina caterin - Wto Mar 06, 2012 7:21 pm

Może masz racje.
Jak myślisz ile potrzeba takich główek do nie za dużej kulki? :?

Zadziorek - Wto Mar 06, 2012 7:32 pm

Ewelina caterin, jezeli powaznie myslisz o gozdzikach to mysle ze cos okolo 20 na jedna...ale strzelam i nie mam pojecia jak to bedzie wygladalo
w tym mysle ze moze byc mniej kwiatow i bedzie rownie dobrze wygladalo

a tu z innej beczki:

a w tej jest dobrze pokazany stosunek kwiatow do zieleni o jakim mowilam

a tutaj bardzo przyjazna srodowisku i moim zdaniem takie papierowe kwiaty wygladaja rownie ladnie

e_linka2 - Wto Mar 06, 2012 7:42 pm

U mojej szwagierki tego typu pompony były zrobione z serwetek papierowych - takich większych składanych na 4 - nie tych malutkich i cienkich jak bibułka. Jak dokładnie były robione niestety nie wiem.
Zadziorek - Wto Mar 06, 2012 7:54 pm

e_linka2, a takie serwetki nie sa za miekkie do takich duzych pomponow? bo przyznam ze pomyslalam o tym, ale doszlam do wniosku ze moga 'oklapnac'. jak duze byly pompony (napisz chociaz 'mniej-wiecej')?

[ Dodano: Czw Mar 15, 2012 8:27 pm ]
Alternatywa do kul papierowych i rattanowych:
[img]http://1.bp.blogspot.com/_MAYTBZ8rz_A/TQkmmytX2eI/AAAAAAAAAYE/eGrv43Rtz4o/s640/string+chandeliers.bmp
http://4.bp.blogspot.com/...88218.png[/img]

[ Dodano: Czw Mar 15, 2012 8:28 pm ]


patafianka - Sob Mar 17, 2012 1:22 pm

kilka pomysłów na winietki



[ Dodano: Sob Mar 17, 2012 1:25 pm ]
http://img851.imageshack....93/15260635.jpg
a tu szablon
http://img688.imageshack....80db4d41ebb.jpg
W sumie to 2w1 bo przecież można wsunąć winietkę

[ Dodano: Sob Mar 17, 2012 1:29 pm ]
To jest tez bardzo fajne jako tez dla świadków

Karolina1984 - Nie Mar 18, 2012 3:13 pm

AgaNika napisał/a:
Karolina1984 ja przed chwilką znalazłam ten wątek, może Ci coś wpadnie w oko
http://forum.gazeta.pl/fo...ob_To_Sam_.html


no już sobie zakładkę z tego zrobiłam,żeby wykorzystać jak przyjdzie czas.......

e_linka2 - Nie Mar 18, 2012 9:55 pm

Pompony były całkiem duże, wklejam kilka zdjęć sali - ich wielkość można odnieść do balonów. Z góry przepraszam za jakość, ale nie mam lepszych.

Ewelina caterin - Sro Mar 28, 2012 10:11 am

Dziewczyny jaki tekst powinien byc na pierwszej stronie Księgi Gości?
Zrobiłam taką księgę wczoraj i nie mam pomysłu co w niej napisać

M4rcysi4 - Sro Mar 28, 2012 11:54 am

Ewelina, na aukcjach allegro z księgami gości jest wiele przykładów.
PositiveAga - Nie Kwi 01, 2012 5:49 pm

ostatnio szukałam ciekawych pomysłów na opakowania, koperty na płytę CD

wręczając naszym gościom film z wesela chciałam w jakiś oryginalny sposób "zapakować" płytę i nie wydać na to nie wiadomo jak dużo pieniędzy


trafiłam na taką kopertę







a tu efekt końcowych moich kopert

agacionek - Wto Kwi 10, 2012 9:09 pm

PositiveAga, genialne te koperty.
Proste, ale wygladaj duzo lepiej niz takie biale ktore mozna kupic 8)

Kalanchoe - Sro Kwi 11, 2012 10:02 pm

PositiveAga, również spodobały mi się te koperty. Już dodałam do ulubionych :) Zadziorek, te balony są po prostu przecudne!

Ale nie wyobrażam sobie, żebym miała sama je tymi sznurkami przeplatać, bo coś czuję, że mogłyby się zsuwać? ;P

PositiveAga - Czw Kwi 12, 2012 9:10 am

Kalanchoe sądzę że wcześniej trzeba sznurek zamoczyć w jakimś kleju a następnie owinąć balon ... gdy klej wyschnie przebijasz balon i masz gotowe kule

Kalanchoe - Czw Kwi 12, 2012 1:01 pm

PositiveAga, co ja bym bez Ciebie zrobiła! ;)
poison_moon - Czw Kwi 12, 2012 1:31 pm

Jakieś milion lat temu próbowałam zrobić takie kule i niestety nic z tego nie wyszło. Sznurek mimo zamoczenia go w kleju zsuwał się z balonów. Nie wiem czy to wina kleju, sznurka czy moich umiejętności :wink:
Karolina1984 - Czw Kwi 12, 2012 1:42 pm

Prosta instrukcja- róże z krepy

http://www.youtube.com/wa...layer_embedded#!

Na końcu pokazuje jeszcze raz wolniej..... chyba nawet ja zaczaję..

Deco-Strefa - Czw Kwi 12, 2012 1:48 pm

poison_moon napisał/a:
Jakieś milion lat temu próbowałam zrobić takie kule i niestety nic z tego nie wyszło. Sznurek mimo zamoczenia go w kleju zsuwał się z balonów. Nie wiem czy to wina kleju, sznurka czy moich umiejętności :wink:
Możne zamiast sznurka użyć rattanu - po namoczeniu daje się łatwo formować. Jak wyschnie powinien zachować kształt nawet bez balonika wewnątrz.
agnies89 - Czw Kwi 12, 2012 2:46 pm

to i ja coś dorzucę :)









[ Dodano: Czw Kwi 12, 2012 2:49 pm ]
ciąg dalszy :)




Zadziorek - Czw Kwi 12, 2012 8:37 pm

Kalanchoe, mysle ze Positive ma racje co do kleju, mnie jeszcze przyszla do glowy farba. poison_moon, a moze to wina sznurka byla? moze jakis z nylonem byl?
Kalanchoe - Czw Kwi 12, 2012 9:49 pm

Jak chodzi o sznurek to ja robiłam coś takiego ;) tutaj sprawdziła się taśma dwustronna :)



A to sprawdzi się, gdy po zabawie z dziećmi pozostaną pojemniczki po farbie ;P

Zuza12345 - Sob Kwi 14, 2012 9:40 am

podziekowanie dla gości
http://www.ohweddings.net...favor-boxes.php

Ewelina caterin - Sob Kwi 14, 2012 6:23 pm

PositiveAga napisał/a:
Kalanchoe sądzę że wcześniej trzeba sznurek zamoczyć w jakimś kleju a następnie owinąć balon ... gdy klej wyschnie przebijasz balon i masz gotowe kule

Dziewczyny a może zamiast kleju to ten sznurek zamoczyć w rzadkim gipsie też jak wyschnie robi się biały

Zadziorek - Sob Kwi 14, 2012 6:24 pm

Ewelina caterin, wlasciwie ma to sens.
AgaNika - Nie Kwi 15, 2012 2:17 am

Zadziorek napisał/a:
Ewelina caterin, wlasciwie ma to sens.

też pomyślałam o gipsie szpachlowym - dłużej się związuje, więc będzie czas na owinięcie całego balonika. Zastanawia mnie tylko jak uzyskać kulę na obłym baloniku...

Szukając pomysłu na dekorację ściany za nami znalazłam coś takiego :)



Tutaj jest instrukcja wykonania Serca z rurek - cz. 1

Zadziorek - Nie Kwi 15, 2012 12:59 pm

AgaNika, mysle ze jesli balonik nie jest nadmuchany do swojego najwiekszego rozmiaru to zazwyczaj jest bardziej okragly - przynajmniej tak mi sie wydaje, ze poczatkowo jest okraglejszy.
Kalanchoe - Nie Kwi 15, 2012 10:18 pm

Zadziorek napisał/a:
AgaNika, mysle ze jesli balonik nie jest nadmuchany do swojego najwiekszego rozmiaru to zazwyczaj jest bardziej okragly - przynajmniej tak mi sie wydaje, ze poczatkowo jest okraglejszy.


Dla swojego bezpieczeństwa nie nadmuchiwałabym balona do duużych rozmiarów. Po prostu bałabym się, że pęknie i pobrudzi się wszystko dookoła...

dziuniak91 - Wto Kwi 24, 2012 6:51 pm

PositiveAga, hej:) mogłabyś wysłać mi szablon winietki w kształcie sukni?? dziuniak91@onet.eu, z góry dziekuję
M4rcysi4 - Wto Kwi 24, 2012 9:14 pm

PositiveAga, mam prośbę, czy mogłabyś powiedzieć jak robiłaś te kokardki, które miałaś na pudełku na koperty?
agacionek - Sro Cze 27, 2012 11:13 am

M4rcysi4 napisał/a:
PositiveAga, mam prośbę, czy mogłabyś powiedzieć jak robiłaś te kokardki, które miałaś na pudełku na koperty?

Właśnie miałam do Ciebie M4rcysi4, pisać jak zrobiłaś te kokardki, bo jestem na tym poziomie i ni emogę tego ogarnąć :p
Może wrzucisz tutaj aby jeszcze inne forumki mogły skorzystać? :)

PositiveAga - Sro Cze 27, 2012 11:42 am

widzę że więcej osób pyta się o te kokardy więc wstawię opis ... zrobie tylko jeszcze raz zdjęcia bo gdzieś mi wcięło
agacionek - Sro Cze 27, 2012 11:43 am

PositiveAga, ok to ja czekam :)
PositiveAga - Sro Cze 27, 2012 1:05 pm

a więc jak zrobić kokardkę na pudełko i nie tylko ....

ja robiłam z wstążki o szerokości aż 4,8cm aby kokardka wyszła duża, ale można też z węższej np 3,2cm ale na pewno nie mniejszej niż 2,4cm ponieważ kokardka już nie wyjdzie ładna to znaczy nie będą widoczne te marszczenia gdy wstążka jest zbyt wąska

no dobra, gdy mamy już wybraną wstążkę, tniemy ją na kawałki i teraz zależy jak dużą chcesz kokardkę np. przy 4,8cm szerokości kawałki powinny mieć około 15cm długości, przy 3,2cm lub 2,4cm około 10cm długości

kawałków powinno być 7 ale jeśli chcesz bardziej "gęstą" kokardkę możesz zrobić ich więcej



kawałek składasz na pół

a później koniec składasz w harmonijkę

teraz bierzesz igłę z nitką i zszywasz koniec



następnie musisz wszystkie kawałki zszyć ze sobą, nie jest to łatwe ponieważ w jednej ręce musisz ogarnąć kilka kawałków (w sumie zamiast zszywać możesz spróbować skleić klejem na ciepło, jest na pewno mniej roboty niż z szyciem ręcznie i dużo szybciej ale nie obiecuje że wyjdzie ponieważ ja tego nie próbowałam)



na koniec na sam środek przyklejasz jakąś broszkę/ozdobę (możesz na taśmę klejącą ale nie trzyma zbyt dobrze, klej Magic nie chciał mi złapać metalu a najlepszym sposobem okazał się klej na ciepło)


Dorotka_ - Sro Cze 27, 2012 2:38 pm

PositiveAga, jesteś boska, dziękuję!!!!
Ewa_Ewi - Sro Cze 27, 2012 2:45 pm

Zazdroszczę Wam zdolności manualnych, dziewczyny, jesteście genialne! Będę wdzięczna za jakieś pomysły na rożki lub inne rzeczy, w które można włożyć płatki róż.
agnies89 - Sro Cze 27, 2012 3:14 pm

Ewa_Ewi możesz zrobić coś takiego

kupić takie zwykłe ażurowe serwetki



zwinąć je i skleić :)



albo takie z nutkami



lub jakiekolwiek inne kartki, zwinięte i sklejone :)

znalazłam też coś takiego

można takie papierowe czapeczki urodzinowe okleić jakimś papierem i gotowe, tylko będą zdecydowanie większe :)


Ewa_Ewi - Sro Cze 27, 2012 3:18 pm

Dzięki! Serwetki super! Już zamawiam na allegro. Właśnie o coś tak prostego mi chodziło :)
szaraczarownica - Sro Cze 27, 2012 6:28 pm

PositiveAga napisał/a:
na koniec na sam środek przyklejasz jakąś broszkę/ozdobę (możesz na taśmę klejącą ale nie trzyma zbyt dobrze, klej Magic nie chciał mi złapać metalu a najlepszym sposobem okazał się klej na ciepło)

Mnie jak zobaczyłam kokardki, to pierwsze co przyszło do głowy, to że można przyszyć guzik na nóżce/stopce (nie wiem jak to się fachowo nazywa), ale nie wiem czy będzie się ładnie trzymało. O coś takiego mi chodzi.

Karolina1984 - Sro Cze 27, 2012 7:18 pm

dziewczyny !! 1 JAk wyciąć motyla z papieru ?? ?
Chodzi mi dokładnie o coś takiego.
Nie umiem.
Jest może w internecie jakiś szablon do wydrukowania?? :o


agulka1989 - Sro Cze 27, 2012 7:26 pm

Karolina1984, są specjalne ozdobne dziurkacze :)
http://allegro.pl/dziurka...2417806178.html


edit:
tu jeszcze jedna aukcja:
http://allegro.pl/dziurka...2419209632.html

a tu masz wyniki jakie mi wyskoczyły po wpisaniu "dziurkacz ozdobny"
http://allegro.pl/listing...iurkacz+ozdobny

Kalanchoe - Sro Cze 27, 2012 7:31 pm






To już może mniej...

PositiveAga - Sro Cze 27, 2012 7:50 pm

Karolina1984, wpisz w Google Grafika "motyl szablon" i wyskoczy ci tego pełno
agacionek - Sro Cze 27, 2012 9:23 pm

PositiveAga, dzięki ;) Ja kombinowałam trochę inaczej, ale ni emogłam ogarnąć, więc super że wstawiłaś :)
agnies89, pomysł na różki też mi się przyda :smile:

agnies89 - Sro Cze 27, 2012 10:07 pm

agacionek cieszę się :)

dorzucę coś jeszcze, może się komuś przyda :)

Monogram


- wydrukowane na grubszym papierze inicjały młodej pary
- bambusowe patyczki, najlepiej sprawdzą się te używane do nadziewania szaszłyków
- klej na gorąco
- klej do papieru
- brokat – kolor dowolny














Winietki gipsowe


- gips najlepiej alabastrowy
- woda
- foremka na babeczki
- drewniane patyczki do szaszłyków
- wazelina
- stary dzbanek z dziubkiem – ułatwi wlewanie gipsu do foremek
- plastikowa łyżeczka do mieszania
- lakier bezbarwny (tutaj matowy)
- pędzelek
- piórko do kaligrafii
- sznurek, wstążka – cokolwiek chcecie wykorzystać do przywiązania
- nożyczki
- gipsówka

1. Foremkę na babeczki smarujemy wazeliną.

2. Mieszamy gips w dzbanku, według instrukcji na opakowaniu.

3. Wlewamy ok 5mm warstwę gipsu do foremki, smarujemy patyczek wazeliną i umieszczamy go tuż przy krawędzi dna każdej foremki tak, by uformowała się dziurka na sznurek.

4. Kiedy gips stwardnieje, wyciągamy go z foremki i nakładamy warstwę lakieru bezbarwnego.

5. Po wyschnięciu lakieru, delikatnie wyciągamy patyczek – winietki są gotowe, żeby wpisać na nie imiona gości

6. Teraz pozostaje tylko wybrać ładną gałązkę gipsówki, opleść ją sznurkiem lub wstążką i przymocować do gipsowej winietki.










agacionek - Sro Cze 27, 2012 10:10 pm

agnies89, fajne te monogramy, tylko obawiam się czy brokat ni ebędzie się osypywał na ciasto :(
Ewa_Ewi - Sro Cze 27, 2012 10:16 pm

A ja, cholera, kupiłam monogram za 60 zł ;-) )))
agnies89 - Sro Cze 27, 2012 10:35 pm

agacionek, hmmm może po prostu spryskać czymś bezbarwnym, żeby się lepiej trzymało
agacionek - Sro Cze 27, 2012 10:40 pm

agnies89 napisał/a:
może po prostu spryskać czymś bezbarwnym, żeby się lepiej trzymało

Może lakierem do włosów?
Musze pomyśleć, bo szukałam włąśnie monogramu... A może nawet nakleić taką folię srebrną...

agulka1989 - Sro Cze 27, 2012 10:43 pm

agacionek napisał/a:
obawiam się czy brokat ni ebędzie się osypywał na ciasto

Zawsze można pokombinować z brokatem spożywczym :) Ten, nawet jeśli się troszkę osypie, można zjeść bez obaw :)

85Niebieskooka - Sro Cze 27, 2012 10:53 pm

Świetny pomysł z monogramem!
Dorotka_ - Sro Cze 27, 2012 10:54 pm

a ja myślę, że wiórki kokosowe będą równie fajnie wyglądać :D
PositiveAga - Czw Cze 28, 2012 9:56 am

jeśli ktoś ma czas i cierpliwość można się pobawić w przyklejanie cyrkonii



albo gruby brystol owinąć włóczką / wstążką / sznurkiem


Ewa_Ewi - Czw Cze 28, 2012 10:26 am

Dziewczyny, ja bede ozdabiać takie pudełka na ciasto dla gosci. Z obu stron chcę przykleić naklejkę (kształt łezki ) - jedna z motywem, który sie bedzie przewijał w roznych miejscach, a z drugiej strony z tekstem podziekowań (Dziękujęmy goście mili zeście z nami sie bawili itd) - ta "łezka" taka jak to widać na drugim zdjęciu (pudełko z nadrukiem). Dookoła przykleję wstążkę. Czy klej Magic da rade (opakowanie jest lakierowane)? I jaki klej Magic najlepiej się sprawdzi, bo są różne (a może to nie ma znaczenia)?
gosza - Czw Cze 28, 2012 5:28 pm

Ewa_Ewi, klej Magic na pewno da sobie radę :) ja używam tego czerwonego, nawet nie wiedziałam, że jest jakis inny rodzaj :) ostatnio sklejałam okulary i tez sobie świetnie poradził :) także z naklejkami nie będzie najmniejszego problemu :)
Ewa_Ewi - Sro Lip 04, 2012 2:24 pm

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to pytanie, ale chciałabym zapytać dziewczyn, które miały kosze z podziękowaniami dla gości pod kościołem, czy nie chciałyby sie ich pozbyć (za niewielką opłatą)? Poszukuje czegoś, w co włożę rożki z płatkami roz, a przeglądając dzienniczki widziałam, ze część z Was malowała na biało i ozdabiała kosze wiklinowe. Jeżeli są Wam niepotrzebne, prosze o wiadomosc na priv. Dzięki :)
Zuza12345 - Sro Lip 04, 2012 4:31 pm

agnies89, kuszace te monogramy :)

a jak ktos ma wieksze zdolnosci plastyczne i chciałby sie pobawic modelina to moze na tort zrobic takie ludki




[ Dodano: Sro Lip 04, 2012 4:41 pm ]
agulka1989, a gdzie mozna dostac brokat spozywczy

agulka1989 - Sro Lip 04, 2012 9:02 pm

Zuza12345 napisał/a:
gdzie mozna dostac brokat spozywczy

Widziałam na allegro :)

lerata - Wto Lip 10, 2012 10:29 am

Te ludki modelinowe są piękne, szkoda, że nie mam takiego talentu :)

Mnie podobają się monogramy z trawy, ale nie mam w tej chwili na kompie zdjęcia :(

Klaudynka - Czw Lip 19, 2012 8:36 pm

Białe jeansy w niebieskie kwiaty ---> tutaj

Na stronie jest wiele innych inspiracji.

agulka1989 - Pią Wrz 07, 2012 8:21 pm

Wyczaiłam na FB fajny i baaardzo łatwy sposób na zrobienie kopert :)


Patrycja11 - Pią Wrz 07, 2012 9:55 pm

agulka1989, extra. Dobrze jest zapamiętać i zawsze można wykorzystać białą kartkę i na szybko zrobić kopertę :)
klarysa - Nie Sty 06, 2013 11:57 am

Małe kokardki, np. na zaproszenia:

Catylyn89 - Pon Sie 19, 2013 3:44 pm

Dziewczyny, bo ja tak właśnie myślałam nad obszarem za stołem Pary Młodej i poszukałam jakiś rzeczy z inicjałami i trafiłam na litery powieszone za parą młodą, zrobione podobnie jak te monogramy na tort, ale troszke większe... :smile:

Powiedzcie mi zrobić takie litery ze styropianu czy z czego, żeby to się trzymało...

dagii - Pon Sie 19, 2013 4:38 pm

Catylyn89, najlepiej w drukarni wydrukować na piance i później wyciąć
Catylyn89 - Pon Sie 19, 2013 4:59 pm

Hmm, pianka... Tylko ciekawe po ile taka przyjemność :roll:
dorotka0603 - Nie Kwi 26, 2015 8:53 pm

Dziewczyny, jesteście genialne! na 100% zrobię coś z tych rzeczy! :) )))
kajab - Pon Gru 21, 2015 1:37 pm

Pięknie! Polecam portal Pinterest jesli chcecie wyszukac inspiracji DIY!

usunięta reklama z podpisu. Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group