Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Wideofilmowanie - Musicie to zobaczyć !!!!!!!!!!!

mjmj2010 - Sro Lis 04, 2009 12:43 pm
Temat postu: Musicie to zobaczyć !!!!!!!!!!!
http://www.mpstudios.pl/
owieczka_foto - Sro Lis 04, 2009 1:17 pm
Temat postu: Re: Musicie to zobaczyć !!!!!!!!!!!
Obejrzałam trzy i mimo mojej alergi na filmy weselne, bardzo mi się takie teledyskowe ujęcie tematu podoba. Ładne ujęcia, szybkie przejścia, fajne pomysły.

Zrobione z głową. Fajne... naprawdę fajne.

kakonka - Sro Lis 04, 2009 1:25 pm
Temat postu: Re: Musicie to zobaczyć !!!!!!!!!!!
owieczka napisał/a:
Ładne ujęcia, szybkie przejścia, fajne pomysły.

Zrobione z głową. Fajne... na prawdę fajne.


Zgadzam się w 100% ;D

Weira - Sro Lis 04, 2009 1:38 pm

Oh to moi faworyci, ale nie mieli wolnego mojego terminu i cena zwalająca z nóg..
Ale to co robią jest PIĘKNE!

mjmj2010 - Sro Lis 04, 2009 2:18 pm

Właśnie ciekawi mnie cena Weira napisz ;) może chociaż na pw :)
elvid_videofilmowanie - Sro Lis 04, 2009 2:42 pm

Choć wypowiadam się jako konkurencja to powiem szczerze, że chłopaki naprawdę robią kawał superowej pracy. Cen nie znam, ale za taką pracę wstydem jest liczyć sobie za usługi po standardowych cenach.
Martysia - Sro Lis 04, 2009 3:43 pm

no cóż, super! wzruszyłam się!
Truskaweczka11 - Sro Lis 04, 2009 3:45 pm

a skąd oni są?? bo to co robią..aż dech zapiera:)
mjmj2010 - Sro Lis 04, 2009 3:50 pm

Chyba z Krakowa
paulinkaaMU - Sro Lis 04, 2009 7:56 pm

wow! az mi dech zaparlo! niewiele te filmy maja wspolnego z "tradycyjnym slubnym wideo"..i pomyslec,ze razem z moim T. jednoglosnie postanowilismy zrezygnowac z kamery (obydwoje nie lubimy siebie ogladac:P), w zamian za bogaty pakiet dobrego fotografa.ale po czyms takim, zaczynam sie zastanawiac...
a mozna wiedziec ile wynosi ta zaporowa cena?;)

mjmj2010 - Sro Lis 04, 2009 9:37 pm

paulinkaaMU napisał/a:
a mozna wiedziec ile wynosi ta zaporowa cena?;)

ok 5 razy wyższa od tych , które się teraz słyszy :/

kryszka - Czw Lis 05, 2009 10:45 am

Bardzo fajne, zdecydowanie coś innego, głównie przez swoją dynamikę. Ciekawe jak wygląda u nich cały film, nie tylko teledysk.


A tutaj podobne klimaty, tyle że w wydaniu kanadyjskim:
http://www.stillmotion.ca/ - stronka
http://vimeo.com/user403001 - dużo ich filmów

Malena - Czw Lis 05, 2009 11:58 am

Filmy niesamowite, marzę o takim, ale cena dość zaporowa- 5 tyś...No ale nie robią na 1 kamere, tylko 2-3 i widac, że są mega profesjonalni.
paulinkaaMU - Czw Lis 05, 2009 12:18 pm

dziewczyny, a orientuje sie moze ktoras z was, co wchodzi w sklad ich oferty?bo na ich stronie, na blogu sa tez zdjecia mlodych par i wyglada na to,ze byly robione w trakcie krecenia ujec, wiec czyzby wchodzily w ta cene..?
mjmj2010 - Czw Lis 05, 2009 12:30 pm

chyba mają zaprzyjaźnionego fotografa ale kuurcze 5 tyś sporawo co ?
elvid_videofilmowanie - Czw Lis 05, 2009 1:56 pm

mjmj2010 napisał/a:
chyba mają zaprzyjaźnionego fotografa ale kuurcze 5 tyś sporawo co ?


Za taki wynik pracy to nie - przecież tego nie wykonuje jeden człowiek, do pracy wykorzystuje odpowiedni sprzęt, który również jest odpowiednio drogi - to musi mieć swoją wartość.

Przejrzałem sobie filmy "konkurencji" kanadyjskiej i podoba mi się jedna sprawa bardzo - ingerencja w ślub kościelny - własna przysięga młodego robi wrażenie.

mjmj2010 - Czw Lis 05, 2009 2:10 pm

elvid_videofilmowanie napisał/a:
Za taki wynik pracy to nie


wiem wiem , miałam na myśli to , że mało osób (tak sądze) zdecyduje się na film za takie pieniądze zważywszy na fakt, że konieczna reszta już sporo kosztuje.
Ja raczej postawię na piękne zdjęcia + film (za połowę tej kwoty)

Malena - Czw Lis 05, 2009 3:33 pm

paulinkaaMU napisał/a:
dziewczyny, a orientuje sie moze ktoras z was, co wchodzi w sklad ich oferty?bo na ich stronie, na blogu sa tez zdjecia mlodych par i wyglada na to,ze byly robione w trakcie krecenia ujec, wiec czyzby wchodzily w ta cene..?


5 tyś. to sam film - jest robiony na 2 lub 3 kamery i to dlatego tak drogo, ala daje to zupełnie iny efekt niż jeden kamerzysta. Zresztą, właśnie, na weselach są zwykle kamerzyści, to robią operatorzy i to widać, a to zasadnicza różnica. Wszystko kręcone z kilku planów daje możliwość teledyskowego montażu. Filmują przygotowania, ceremonię, wesele + plener (jesli widzieliście, tam są pary nad morzem, w gorach itp).

Jesli chcecie od nich też fotografa (pakiet ceremonia, wesele, plener) to dodatkowo 3 tysiące. Chyba, ze się decydujesz na obie usługi od nich, może wtedy da się coś wynegocjowac. Film jest boski, ale mój Ł. jak usłyszy cenę to się złapie za głowę, to cena nie dla nas niestety....

paulinkaaMU - Czw Lis 05, 2009 4:25 pm

5tys za film+3 tys za zdjecia to juz ogromny koszt...:(
ale nie ma co ukrywac, robia cos niesamowitego, przy czym tradycjne filmy z wesela blakna,tylko ta cena..
no nic, moze wygram w lotto, to sobie taka pamiatke zafunduje;)

mjmj2010 - Czw Lis 05, 2009 9:45 pm

dla mnie ta cena jest totalnie zaporowa :?
anulek82 - Sob Lis 07, 2009 12:32 pm

Rzeczywiście fajne, ja już mam kamerzystę ale ten jest super!
vendi - Nie Lis 08, 2009 12:25 am

Brak słów, pamiątka na całe życie ...
izunia_82 - Nie Lis 08, 2009 1:21 am

Faktycznie, efekt zaskakujący, bardzo mi się podoba :) .
kasiechna - Czw Lis 12, 2009 11:16 pm

Coś niesamowitego, pamiątka na pewno jest przecudowna .. a cena koszmarna!!:(
misiao1983 - Sob Lis 14, 2009 3:31 pm

Świetne są te filmy mpstudios. Aż się łezka kręci.
filmowiec - Pon Lis 16, 2009 9:26 pm

myślę że cena nie jest zbyt wygórowana za usługę którą proponują sprzęt który wykorzystują do takiej realizacji wart jest spokojnie ponad 50 tys. więc ile musi pracować żeby się zwrócił...
kasiechna - Pon Lis 16, 2009 11:19 pm

Jak już pisałam wcześniej mpstudios jest rewelacjyjna, fantastyczne wspomnienia pozostają. Prosząc siostrę, żeby mi pomogła wybrać kamerzystę znalazła firmę spod Konina, kręcą w całej Polsce. Wg mnie są również fantastyczni!!! ale cena również jest koszmarna... Niestety nie stać nas na nich:( i bardzo nad tym ubolewam:( Przydałaby się wygrana w totka :lol: :wink: Nazywają się Janaszkiewicz, ich firma to multimediastudio. Robią kawał dobrej roboty!!!
Weira - Wto Lis 17, 2009 9:32 am

Ja znalazłam jeszcze coś podobnego.
http://www.machej.pl

Nikon - Sob Lis 21, 2009 9:52 pm

Badzo fajne produkcje mają:) chodz widze podobieństwo do pewnej zagranicznej firmy
agulka1989 - Wto Gru 22, 2009 7:15 pm

Filmy świetne, ale cena powala... :(
Greginia - Pią Sty 08, 2010 8:23 pm

A czy znacie orientacyjne ceny Studia Machej?
Szczerze powiem, że bardzo podobają się nam wideoklipy, zarówno tego studia, jak i studia MP, ale ceny tego drugiego powaliły nas na kolana... Niestety w starciu piękna z rozsądkiem wygrywa rozsądek, dlatego nie możemy sobie pozwolić na tak drogą pamiątkę ślubną :/

wisieneczka85 - Pią Sty 08, 2010 9:36 pm

studio machej konkret my też możemy pomarzyć ech
anialodz - Sro Lut 24, 2010 9:54 am

a ja sie zastanawialam czy te filmy to tylko sample czy tez tak wyglada film ktory oddaja klientom czyli kilka minut za 5 tys?

juz dawno widzialam filmiki kanadyjskiej Stillmotion i MP sie na nich wzoruja. Ogolnie romantyczne obrazki nie robia na mnie wrazenia ale po tych mialam lzy w oczach ( a moze po prostu to przez pociazowe hormony )

instadri - Pią Lut 26, 2010 12:48 am

niee e, to nie wina hormonów :) filmiki są super, szkoda że nie sa standardem... bardzo bardzo mi si podobały zarówno mpstudios jak i machej(chociaż bardziej mieli odjazdowe klipy) super panowie!
atgorscy - Pią Mar 05, 2010 9:42 pm

A my dwa lata temu mieliśmy okazję współpracować z Mpstudios. To firma rodzinna z dużym doświadczeniem. Osobiście poznaliśmy założycieli firmy (rodziców). Nie wiem jednak czy oni jeszcze bezpośrednio się tym zajmują, bo na stronie poza ich synami pojawiło się dużo nowych twarzy a rodzice zniknęli. Mogę jednak powiedzieć, że to, co wtedy widzieliśmy na żywo, to jak pracowali, jaki mieli sprzęt, zrobiło na nas ogromne wrażenie! Potem obejrzeliśmy ich filmy, uważam, że są wzorcowe!
roxanna - Pon Mar 08, 2010 9:21 pm

Filmy super, rzeczywiście są bardzo dobrzy w tym co robią i bardzo dobrze że się cenią. Takie filmy zasługują na dobrą zapłatę!!!
inka - Pią Mar 19, 2010 6:04 pm

Jak dla mnie bomba. Skoro już powstał taki wątek, to może ktoś zna więcej tak wyśmienitych filmowców i mógłby wrzucić tu namiary do nich?

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 5:48 pm ]
Filmy podobnego kalibru robi też http://www.mfilm.pl/film-...ubna/index.html

WIDEOFILM - Wto Mar 23, 2010 1:51 pm

inka, Akurat się wypowiadasz o firmie z Lublina.]
Co do tych filmów: podzielam zdanie kolegów po fachu a także pozostałych wypowiadających się. No niestety, taka produkcja musi kosztować. Ale sami teraz widzicie co się dostaje za 1000 zł a co się dostaje za 5000 zł.
Napewno ktoś tu zaraz zada pytanie do nas jako filmowców: ,,a czego Wy tego tak nie robicie?''
Ano dlatego,że np w naszych regionach tu na lubelszczyźnie , i chyba nie tylko tu u nas,nie ma takiego zapotrzebowania na tego typu drogie produkcje. A inwestować w całą technikę i sprzęt do takiej produkcji i żeby to potem leżało, to nikt mądry na to nie pójdzie.
Druga sprawa to cięcie kosztów organizacji wesela przez młodych. W tej chwili widać, jak się z wielu rzeczy rezygnuje np dekoracje, drogie samochody, szuka się tańszych lokali, oczywiście na pierwszym miejscu leci kamerzysta i fotograf.
Więc w takiej sytuacji jak ten cały beznes weselny ma się rozwijać ?
Chyba niedługo będzie tak jak na zachodzie: wesel poprostu nie będzie, bo nasza władza tak nam dociśnie pasa,że się nie pozbieramy.Coraz wieksze bezrobocie, brak perspektyw rozwoju, to jak ma być dobrze? Najlepszym dowodem jest przecież ŁÓDŹ: była przędza -jest nędza. Myślę,że dość jasno napisałem.

Asiek - Wto Mar 23, 2010 4:39 pm

WIDEOFILM napisał/a:

Chyba niedługo będzie tak jak na zachodzie: wesel poprostu nie będzie,

A skąd Ty takie dane masz, że na "zachodzie" wesel nie ma?
Akurat biznes weselny trzyma się tu bardzo dobrze. Może w miastach nie robi się wesel na 100-200 osób (chyba, że tureckie, takie robią nawet na...800 osób, tyle, że ostro tam tną po kosztach), ale jeśli wesele jest na 40-60 osób to jest naprawdę często bardzo wysoki standard (więc i koszta).
A jeśli chodzi o fotografię to tutaj (w Niemczech) ludzie chodzą do fotografa nie tylko z okazji ślubu, chrzcin, komunii i zdjęcia paszportowego. Bardzo poularne jest robienie sesji rodzinnych, partnerskich, niemowlakom, seniorom, itd. Później ludzie dają sobie zdjęcia jako pamiątki, prezenty (urodzinowe, na święta), zamawianie kalendarzy, itd.

To taki OT.

truskawka_ja - Wto Mar 23, 2010 4:50 pm

To jeszcze zalezy gdzie na zachodzie. W Szwajcarii takich wesel jak w Polsce raczej sie nie spotyka. Co najwyzej obiad dla najblizszych lub skromne przyjecie ktore trwa gora do 23.
WIDEOFILM - Wto Mar 23, 2010 6:32 pm

truskawka_ja, O właśnie, i dlatego Szwajcaria doszła do dobrobytu.
Asiek - Wto Mar 23, 2010 6:43 pm

WIDEOFILM napisał/a:
truskawka_ja, O właśnie, i dlatego Szwajcaria doszła do dobrobytu.

A Niemcy klepią biedę. :cool: :lol: Idąc Twoim tokiem myślenia. :lol:

Pusiak - Wto Mar 23, 2010 6:50 pm

WIDEOFILM, sugerujesz, że przyczyniamy się do zbiednienia Naszego kraju :?: Bo ja sadzę, że "biznes" ślubny wciąż całkiem sporo zarabia - w końcu co rusz pojawiają sie nowe firmy z tej branży - a więc rozwija się ona, powstają nowe miejsca pracy, nowi płatnicy podatków - pieniądz nie lubi leżeć, lubi być wydawany - ja zapłacę fotografowi, kamerzyście, itp., on kupi aparat, kamerę, sprzęt, oprogramowanie, itp. (nie mówiąc o zwykłych codziennych potrzebach zaspokajanych z tych pieniędzy)

A jak przestaniemy robić wesela, czy to na 200 osób, czy na 60, to sporo ludzi straci miejsca pracy, zarobek, i nie wyda nigdzie zarobionych pieniędzy :) i stracą na tym sklepy, itp., itd.

truskawka_ja - Wto Mar 23, 2010 6:54 pm

Szwajcarzy nie robia wesel bo to sknery. Straszne sknery. Nie jest niczym nadzwyczajnym dostac zaproszenie na slub i przyjecie po... wraz z lista dan/rzeczy do przyniesienia na owo "przyjecie". Kazdy sobie z listy cos wybiera a potem karnie przynosi. Dla mnie to jest kosmos - albo kogos zapraszam bo mnie stac albo nie robie przyjecia bo mnie nie stac, ale dla nich to normalka. :lol:
Az sie dziwie ze to szkockie sknerstwo stalo sie przyslowiowe a nie szwajcarskie. :razz:

Przepraszam za OT

WIDEOFILM - Wto Mar 23, 2010 7:28 pm

Asiek, A przypominasz sobie takie powiedzenie,, za króla Sasa jedz ,pij i popuszczaj pasa'' To właśnie tyczy się Polaków. Co Ty nie znasz historii? Tamte kraje żyły dość oszczędnie, umiały się zawsze dobrze gospodarować, a my niestety nie.
Niemcy: może to nie miejsce na przypominanie całej historii, ale ten naród zawsze jadł margarynę i marmoladę i to jeszcze od czasów wojen światowych.Niemcy zawsze umiały się rządzić. Tam był zawsze porządek. Ogólnie mówiąc państwo dość dobrze zorganizowane.
Szwajcaria: wiadomo ,z czego głównie żyją- banki.Kraj wspaniale zorganizowany, nie plącze się w żadne układy wojskowe i gospodarcze, w żadne wojenki w Afganistanie i jak tam ludzie żyją.
Asiek napisał/a:
A Niemcy klepią biedę. Idąc Twoim tokiem myślenia

Ale absolutnie tak nie sądzę. Niemcy nawet przed pęknięciem muru berlińskiego dobrze miały.
Asiek, Nie wiem, gdzie obecnie przebywasz w Niemczech, ale chyba daleko odbiegłaś od polskiej rzeczywistości. To jeżeli uważasz,że w Polsce jest lepiej jak tam, to poprostu wracaj.
Pusiak napisał/a:
Bo ja sadzę, że "biznes" ślubny wciąż całkiem sporo zarabia - w końcu co rusz pojawiają sie nowe firmy z tej branży

No chyba tak do końca nie jest. Nie wiem, jak wygląda rynek śłubny w Łodzi i Waszych rejonach, mówię tylko jak to jest w naszych stronach -Lubelszczyzna.
Owszem, zarabiają na weselach bardzo dobrze restauratorzy, właściciele domów weselnych, powiedzmy kapele weselne nawet i kościół / za mszę ślubną co łaska ale tak 1000 zł to by się przydało/.Pozostałe firmy związane z weselami to już nie jest takie eldorado. Za tem poruszmy temat fotografów i filmowców: bo coś widzę,że chyba tutaj jest jakby kość niezgody: W tej chwili sytuacja naprawdę nie jest wesoła, a to dlatego,ze jest coraz mniej zamówień od klientów, bardzo duża podaż tych usług, i tak jak napisałem wcześniej ludzie tna koszty organizacji wesel.
Ja dokonałem takiego podziału młodych par na grupy:
Grupa 1:to młode pary które są w stanie wydać nawet ogromne pieniądze na foto i wideo ale chcą mieć coś wyjątkowego- takie coś co jest w tych linkach podanych wcześniej.Oczywiście zakładamy, że fundusze, jakimi dysponują moga sobie na to pozwolić.
Grupa 2: to takie młode pary, którym zbytnio nie zależy na filmie czy fotkach, biorą najtańsze usługi po to tylko,żeby weselnikom pokazać,że nie są gorsi i zamówili obsługę w tym zakresie i żeby potem nie obgadali. A ,że tam będzie chłam zrobiony to ju inna bajka
Grupa 3: to tacy, którzy wogóle nie korzysają z tych usług, nawet nie chcą żadnej pamiątki z wesela i śłubu. Uprą się i koniec- i nic ich nie przekona.
Grupa 4: to tacy, którym się marzy dobry film i zdjęcia, jednak fundusze, jakimi dysponują, nie mogą sobie na to cacko pozwolić, i niekeidy obywaja się kimś znajomym, kolega itd. Ot, coś tam mają.
Ogólnie mówiąc niby ślubów i wesel coraz więcej, a zleceń coraz mniej.Taki jest ówczesny paradox.
Pusiak, Zgadzam się z Tobą co do jednego, że rynek napędza rynek.Tak powinno być, ale to jest możliwe wtedy, kiedy będzie normalna gospodarka, ludzie będą mieli pracę, będzie ta klasa średnia. A w tej chwili mamy grupę obywateli bardzo bogatych i grupę bardzo biednych- tych niestety jest coraz więcej.
Pusiak napisał/a:
A jak przestaniemy robić wesela, czy to na 200 osób, czy na 60, to sporo ludzi straci miejsca pracy, zarobek, i nie wyda nigdzie zarobionych pieniędzy i stracą na tym sklepy, itp., itd.

Niezależnie od tego czy będziemy robić wesela czy nie rząd nam tak dociśnie pasa,że nawet na najmniejsze wesela nie będzie ludzi stać.Zobacz tylko jak z dnia na dzień drożeje codzienne życie, żywność, nośniki energii, a pieniędzy ludziom nie przybywa, pensje stoją w miejscu. I co za tym idzie: ano pierwsi ceny podnoszą restauratorzy- i tu jak widzisz nikt nie protestuje.Też się nie dziwię ,że podnoszą, bo koszty prowadzenia takiego lokalu są ogromne a wsad do garka trzeba kupić po nowych cenach. O cenach naszych usług już nie bedę się powtarzał, bo gdzieś na tym forum już pisałem.W każdym razie nie sa to miody.
Oj rozpisałem się, ale chyba niektórym z Was trzeba trochę przypomnieć o swoich korzeniach.

[ Dodano: Wto Mar 23, 2010 8:00 pm ]
truskawka_ja, Tam poprostu jest taka kultura. Takie panują realia. I im jest z tym bardzo dobrze.

Asiek - Wto Mar 23, 2010 8:41 pm

WIDEOFILM napisał/a:
Asiek, A przypominasz sobie takie powiedzenie,, za króla Sasa jedz ,pij i popuszczaj pasa'' To właśnie tyczy się Polaków. Co Ty nie znasz historii? Tamte kraje żyły dość oszczędnie, umiały się zawsze dobrze gospodarować, a my niestety nie.
Niemcy: może to nie miejsce na przypominanie całej historii, ale ten naród zawsze jadł margarynę i marmoladę i to jeszcze od czasów wojen światowych.

Wybacz, ale rozbawiłeś mnie tą wypowiedzią. Historię znam, bo jestem historykiem.
O co chodzi z tymi Niemcami zawsze jedzącymi margarynę i marmoladę? :cool: Ze niby nie jedli z oszczędności mięsa i innych produktów?

Asiek napisał/a:
A Niemcy klepią biedę. :lol: Idąc Twoim tokiem myślenia :lol:

WIDEOFILM napisał/a:
Ale absolutnie tak nie sądzę. Niemcy nawet przed pęknięciem muru berlińskiego dobrze miały.
Asiek, Nie wiem, gdzie obecnie przebywasz w Niemczech, ale chyba daleko odbiegłaś od polskiej rzeczywistości. To jeżeli uważasz,że w Polsce jest lepiej jak tam, to poprostu wracaj..

:o O czym ty w ogóle piszesz?

maybe_baby - Wto Maj 04, 2010 11:25 am

Ja wogóle nie rozumiem obecnosci Pana Wideofilm na tym forum, to jest łódzkie forum ślubne dla par młodych z łodzi i okolic a Pan Wideofilm strasznie sie tu mądruje.
WIDEOFILM - Wto Maj 04, 2010 1:05 pm

maybe_baby, Forum jest ogólnopolskie.
agulka1989 - Wto Maj 04, 2010 1:30 pm

Forum Weselne miasta Łódź
Forum poświęcone organizacji ślubu i wesela

ja tu nie widzę nic o "ogólnopolskim" forum :?

PositiveAga - Sro Sie 18, 2010 4:53 pm

ostatnio znalazłam bardzo fajne filmiki ślubne

lecz tym razem nie są one wykonane przez polskich kamerzystów

studio nazywa się Fresco Pictures

na początku gdy zobaczyłam jeden z filmików pomyślałam że będzie "kiczowaty" i ta muzyczka o *** ... ale za moment całkowicie zmieniłam zdanie, filmiki są zabawne i mają coś w sobie, coś czego jeszcze w naszych polskich filmikach nie zauważyłam




oto pierwszy filmik w roli głównej z piłką:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

najbardziej podoba mi się ostatnia scena gdy druhny i świadkowie grają w piłkę a potem wszyscy tańczą .... jak szczęśliwe zakończenie :mrgreen:





drugi filmik .. wersja bardziej romantyczna
http://www.youtube.com/wa...feature=channel





a tutaj jeszcze jeden tym razem w wersji hip-hop'owej ... moim zdaniem już trochę przesadzone
http://www.youtube.com/wa...feature=channel




i jeszcze jeden ... w wersji pan młody z bratem
http://www.youtube.com/wa...feature=channel



miłego oglądania :mrgreen:

viconia - Pią Cze 08, 2012 12:17 am

To chyba najpiękniejsze filmy jakie widziałam...

Patrzę na inne i po prostu nic się do nich nie umywa...

http://www.e-motionfilms.pl/index.php/filmy/

patrycjaa_1988 - Sob Cze 09, 2012 8:34 pm

Widać, że mega profesjonalizm, ale wiele uroku dodaje muzyka na najwyższym poziomie.
justine81 - Nie Cze 10, 2012 11:24 am

viconia, faktycznie fajne ale moim zdaniem MPStudios (link z początku) nie przebijają :)
Malena - Pon Cze 11, 2012 7:20 pm

viconia, kilka filmów rewelacja, inne po prostu ladne.

Wg mnie MP studios duuużo lepsze.

Paula7274 - Pią Lip 06, 2012 10:41 pm

Warto zwrócic uwagę na Catch Emotion. Naprawdę ładne filmy, tylko ciekawe jaka cena... :?
chwileulotne - Sro Lip 11, 2012 9:00 am

MPStudios będzie ciężko przebić :) Filmy są przepiękne!
Alberto - Sro Lip 11, 2012 11:48 am

MPStudios - 3 miejsce wśród najlepszych filmowców ślubnych w Europie mówi samo za siebie. Chłopaki weszli na rynek filmów ślubnych i zrobili poważne zamieszanie, jednocześnie podnosząc jakoś obecnych filmów. W końcu !!
WIDEOFILM - Sro Lip 11, 2012 12:42 pm

chwileulotne, Alberto,
A moje zdanie to jest takie: oczywiście zgadzam się z Wami. Ale pomysły na film i teledyski to tak z modą. Teraz np są modne buty na szpilkach cienkich, za chwilę będzie moda na szpilki grube, za chwilę jakieś wysokie koturny itd etc. A pod tym wszystkim kryją się pieniądze i to duże pieniądze. Podobnie jest w filmach. Nagle naszła moda na teledyski ślubne, za chwilę ktoś wymyśli coś innego lepszego od tego studia mpstudio i już przebije. I to tak jest ze wszystkim, ciuchy, samochody, motory itd....
Więc nie ma się co zachwycać, bo może nadejść dzień, że to co te czołowe studia robią teraz, pójdzie do lamusa historii.

Alberto - Sro Lip 11, 2012 12:48 pm

Sprzęt sprzętem, jakbyś nie zauważył wprowadzili do filmów ślubnych pojęcie jakości filmowej. Tam nie ma Pana który włącza i wyłącza REC - tam jest pomysł, jakość, wykonanie i ... sprzęt. Oczywiście wszystko za odpowiednią cenę, powiedzmy sobie szczerze, uczciwą cenę.
A że reszta stoi w miejscu i nadal kręci minimum 3h ...

WIDEOFILM - Sro Lip 11, 2012 2:17 pm

Alberto napisał/a:
A że reszta stoi w miejscu i nadal kręci minimum 3h ...

No tu się z Toba niezbyt zgadzam. Jeżeli klient chce taki 3 godzinny film, to co masz robić? Robi się, tak... Jeszcze zależy jak ten film 3 godzinny jest zrobiony, bo jeżeli jest dynamiczny, ciekawie zmontowany to ok, a jeżeli jest to film z lat 90 tych no to wiadomo.

fotografialodz - Sro Lip 11, 2012 10:03 pm

takie 3 czy 5 godzinne filmy cale szczescie odchodza i nie jest to moda , to co prezentuje mpstudios czy inne firmy idace w tym kieunku, daje nowa niepowtarzalna jakosc tak jak napisal wczesniej Alberto. Filmowanie lustrzanka nie jest poprostu latwe tak jak kamera i tu sie zaczyna problem dla wielu kamerzystow. Prawda jest taka zeby zmontowac cos interesujacego trzeba miec dobry material wyjsciowy. Druga strona medalu jest tak ze prosciej oddac i zlozyc 3h dluzacy sie material niz 1h skrot z calego dnia z dobrym montazem, poprostu wymaga to wiecej pracy i montazu.
Alberto - Czw Lip 12, 2012 7:23 am

WIDEOFILM napisał/a:
Alberto napisał/a:
A że reszta stoi w miejscu i nadal kręci minimum 3h ...

Jeszcze zależy jak ten film 3 godzinny jest zrobiony, bo jeżeli jest dynamiczny, ciekawie zmontowany to ok


Nawet fachmany z Hollywood nie potrafią zrobić dynamicznego 3h filmu. :)

fotografialodz, super podsumowanie.

Perfect Moments - Czw Lip 26, 2012 9:27 pm

My zgadzamy się z fotografialodz i Alberto. Długie filmy odchodzą do lamusa a ich miejsce zajmują krótsze reportaże ślubne. MPStudios robią naprawdę dobry materiał - podobnie jak np ProStudio z Kielc (zdobywcy 1 miejsca w europejskim konkursie EEVA), z którymi między innymi współpracujemy - próbkę ich twórczości możecie zobaczyć na http://professionalstudio.pl/.
Nie zgodzimy się do końca ze stwierdzeniem "Jeżeli klient chce taki 3 godzinny film, to co masz robić? Robi się, tak". Wiele Par z którymi pracowaliśmy, często przychodziło z założeniem że nie chcą na uroczystości kamerzysty, właśnie dlatego że znali tylko kilkugodzinne filmy.
Zmieniali zdanie w momencie kiedy oglądali fragmenty produkcji takich firm jak MPStudios, ProStudio i innych o podobnej jakości.

WIDEOFILM - Czw Lip 26, 2012 9:35 pm

Perfect Moments, Powołałeś się na moją wypowiedź.Ok. Tylko widzisz kolego, w naszych stronach tu na Lubelszczyźnie jest trochę inna mentalność. Ale to się powoli zmienia. Gorszym problemem jest to,że większość par wogóle nie zatrudnia kamerzystów.I przez to wielu nawet tych najlepszych stoi w soboty bez pracy.
Alberto - Czw Lip 26, 2012 10:04 pm

WIDEOFILM napisał/a:
Gorszym problemem jest to,że większość par wogóle nie zatrudnia kamerzystów.I przez to wielu nawet tych najlepszych stoi w soboty bez pracy.


Bo sami jesteście temu winni tworząc 3h melodramaty z wujkiem i ciocią. Do tego części osób z branży filmowej wydaje się, że jak posiada kamerę to jest drugim Wajdą. Zmieńcie podejście do tematu, szukajcie czegoś co będzie nowością na rynku, będzie miało gust i będzie zrealizowane zgodnie z tajnikami sztuki filmowej.
Rynek fotograficzny zrobił wielki krok do przodu, filmowy zaczął się zmieniać. I dobrze, bo jak czytam zachwyty klientów z forum a później oglądam te produkcje to zastanawiam się w którym roku jestem :)

Aha, i przestańcie psuć rynek piciem alkoholu na imprezach i strojem ze skórzaną kamizelką.

Perfect Moments - Czw Lip 26, 2012 10:22 pm

WIDEOFILM, skoro brakuje zleceń, to należy szukać przyczyny, myśleć nad uatrakcyjnieniem oferty (nie mamy tu na myśli obniżenia ceny), nad rozwijaniem swojego stylu a nie tłumaczeniu tego mentalnością.
Wiele Par, nawet z naprawdę niewielkim budżetem decyduje się na kamerzystę i fotografa, nierzadko rezygnując np z ciekawszych dekoracji. Musi to być jednak fotograf i kamerzysta który zaspokoi ich potrzeby, trafia w ich gust i oferuje coś więcej niż surową rejestrację wydarzenia okraszoną drobną animacją - każdy chce mieć coś oryginalnego i w swoim stylu.

OkO - Czw Lip 26, 2012 11:27 pm

Alberto napisał/a:


Bo sami jesteście temu winni tworząc 3h melodramaty z wujkiem i ciocią. Do tego części osób z branży filmowej wydaje się, że jak posiada kamerę to jest drugim Wajdą. Zmieńcie podejście do tematu, szukajcie czegoś co będzie nowością na rynku, będzie miało gust i będzie zrealizowane zgodnie z tajnikami sztuki filmowej.
Rynek fotograficzny zrobił wielki krok do przodu, filmowy zaczął się zmieniać. I dobrze, bo jak czytam zachwyty klientów z forum a później oglądam te produkcje to zastanawiam się w którym roku jestem :)

Aha, i przestańcie psuć rynek piciem alkoholu na imprezach i strojem ze skórzaną kamizelką.

Obserwuję Pana wypowiedzi widzę , że zaskakująco dobrze zna Pan branżę mimo niewielkiej ilości postów :) Wspaniale , że trafił Pan tu szukając firmy , która spełni Pana oczekiwania :) Udziela Pan tu ...pobierznie przeglądając samych cennych rad krytykując np długość filmów . Uszczęśliwiajac na siłę całą rzeszę klientów ,Każda osoba jest świadoma swojego wyboru przy czym większość firm pozwala swoim klientom samemu decydować jak długi ma być film z jaką iloscią animacji a nawet rodzajem przejść między ujęciami to, że Pan gustuje w krótkich filmach nie oznacza jednak ,że tak muszą lubić wszyscy i wiernie podporządkowywać się trendom . Klient zadowolony to skarb i każda firma ma na swoim koncie zadowolonych i rozczarowanych klientów Pana komentarze obrazają osoby które świadomie wybrały firmę , zaplanowały wygląd swojego filmu i są zadowolone
W praktyce wygląda to tak ( zakładam ,że nie jest Pan z branży) .Klient decyduje się, ogląda płaci i wymaga a to jak wygląda jego film jest jego indywidualną sprawą Fiilmowanie lustrzankami jest usługą , którą większosć firm wykonuje ale nie za standardową kwotę i ze względów finansowych nie wiele osób jest w stanie zapłacić za taki rarytas .
Nie wyobrażam sobie również aby jakikolwiek kamerzysta pracował w skórzanej kamizelce w taki upał więc nie wiem skąd ta złośliwosć u osoby , która z videofilmowaniem ma niewiele wspólnego .
Mam jednak nadzieję , że znajdzie Pan firmę odpowiadającą Pana wymogom i będzie Pan z usługi zadowolony :)

WIDEOFILM - Pią Lip 27, 2012 7:07 am

Alberto napisał/a:
Aha, i przestańcie psuć rynek piciem alkoholu na imprezach i strojem ze skórzaną kamizelką

Trochę za daleko się posunąłeś w swoich wywodach. To ,że na rynku usług może jest jedna czarna owca, co tak robi, to nie znaczy,że wszyscy. O to jest właśnie mentalność klientów.
I widzisz, już kolega OkO, zwrócił Ci uwagę na Twoje wypowiedzi.
Uwierz mi,że na Lubelszczyźnie jest wielu wspaniałych producentów filmowych, kamerzystów, fotografów- jeżeli nie wiesz, to wpisz sobie w googlach np wideofilmowanie lublin, lub fotograf lublin / takie frazy/, i zobacz ich portofolia, próbki prac itd.Może zmienisz podejście do sprawy.

Alberto - Pią Lip 27, 2012 9:59 am

OkO, doceniam twoje detektywistyczne zapały, ale niestety jesteś w błędzie. Ja już dawno jestem po weselichu, a moje obserwacje wynikają z uczęszczania na imprezy w rodzinie i wśród przyjaciół. W ostatnim czasie jakaś fala tego się pojawiła :) Jedni mieli kamermana drudzy nie mieli. Jak ich pytałem czemu, to opowiadali właśnie to o czym pisałem wyżej. I tyle. Aha, wszyscy za to mieli fotografa.
WIDEOFILM, nie obrażaj się tak od razu bo to takie polskie jest. Nie miałem na myśli Ciebie, bo Cię nie znam, nie widziałem, nie oglądałem twoich produkcji. Moja opinia była odpowiedzią na twoje narzekanie, że klientów brak. Moi znajomi byli potencjalnymi klientami, ale zrezygnowali właśnie przez osoby, którym się wydaje, że potrafią tworzyć filmy.

I na koniec - jak pytałem tych co nie mieli kamermana, co pokażą swoim dzieciom bądź wnukom za 40, 50 lat to nie potrafili odpowiedzieć.

elvid_videofilmowanie - Pią Lip 27, 2012 10:21 am

Rzadko sie udzielam na forum, ale tym razem sie "wtrace" w rozmowe.
Alberto, z tymi skorzanymi kamizelkami to troche przesadziles, rowniez nie wiem co chciales uzyskac w ten sposob. Poruszyles natomiast bardzo fajna kwestie, tzn. co powoduje, ze klienci rezygnuja z pamiatki filmowej. Nie wiem jak wy ale ja chetnie na ten temat bym podyskutowal.Byl tutaj swego czasu dzial dla firm, moze tam bysmy sie zgadali ?

Perfect Moments - Pią Lip 27, 2012 10:35 am

Chętnie weźmiemy udział :) ...ale możemy Wam dać spojrzenie z innej strony - jako organizatorów i koordynatorów przyjęć.
WIDEOFILM - Pią Lip 27, 2012 10:44 am

No właśnie, czy tamto forum działa?
elvid_videofilmowanie - Pią Lip 27, 2012 10:46 am

Tez mam wrazenie, ze nie dziala. Moze admini sie wypowiedza.
ewa.krzys - Pią Lip 27, 2012 11:06 am

Chciałabym zwrócić uwagę, że ten wątek nie służy omawianiu pracy kamerzystów i ich zdolności, a jedynie ma pokazywać ciekawe i oryginalne film.
Pani Misiowa - Sob Paź 25, 2014 9:02 pm

Piękne i wzruszające filmy... ten powalił mnie na kolana... http://www.mpstudios.pl/blog/?p=1958
samanta12 - Czw Gru 11, 2014 9:10 am

Reaktywuje wątek :) Panny młode 2014 dodawajcie wasze ślubne teledyski i filmiki, a może któraś z foumek widziała ostatnio jakiś fajny, nietypowy zwiastun??? ja szukam inspiracji a na yt jest tego mnostwo. Fjnie jak będzie to zebrane w jednym miejscu :)
KADR - Nie Sty 11, 2015 7:27 pm

Zajrzyjcie na stronę EEVA, tutaj jest duża lista ciekawych filmików.Można poszukać pomysłów.
http://eeva.pro/pl
Pozdrawiam :wink:

monikaknap - Pią Lip 03, 2015 10:47 am

Ma ktoś może dostęp do większego fragmentu filmu takiego np. Mpstudios? Jutro idę na spotkanie z kamerzystą, który ma świetne teledyski na stronie i ciekawa jestem jak wyglądają pełne filmy.
KADR - Nie Lip 05, 2015 12:23 pm

monikaknap napisał/a:
Ma ktoś może dostęp do większego fragmentu filmu takiego np. Mpstudios? Jutro idę na spotkanie z kamerzystą, który ma świetne teledyski na stronie i ciekawa jestem jak wyglądają pełne filmy.

Poproś go by pokazał całą uroczystość, pewnie to zrobi, ale jak nie to sama chciej by pokazał np zabawę weselną z kilku różnych wesel z różnych sal weselnych, nie tylko teledyski ślubne.
Pozdrawiam

monikaknap - Sro Wrz 16, 2015 9:33 am

https://vimeo.com/139330456
Chwalę swoich :-)

Catylyn89 - Sro Wrz 16, 2015 11:18 am

A dodam swój, co mi tam... :)

https://vimeo.com/124438959

Wektoria - Sro Lip 20, 2016 11:28 am

A ja dodam dwa moim zdaniem świetne studia - Lowmi (cudna nazwa!;) Będą robić film z mojego wesela. Jestem zakochana! Uważam, że wcale bardzo nie odbiegają jakością od mpstudio, a cena jest zdecydowanie niższa! Klimat niesamowity!

A drugie studio to Kashmir studio. PPrzeurocze, ciepłe filmy, w bardzo dobrej jakości, cena już chyba wyższa niż Lowmi, ale warto :)

A jeśli chodzi o kręcenie 3 godzinnych filmów z wesela, bo młodzi tak chcą, to moim zdaniem zależy od tego, do czego aspiruje studio/wwideokamerzysta. Jeżeli zależy mu na zleceniach i chce po prostu sprzedać to, co chcą młodzi to ok, może robić 3,4,6 godzinne filmy z przejściami, muzyką, efektami jakimi chcą młodzi. Ale jeśli chce sprzedawać swoją estetykę i wizję to nie może iść na kompromisy. I jak jesteś dobry, wiesz czego chcesz, to to się broni. Ja wolę drugą opcję. Ja wiem, że młodzi mają różne pomysły i marzenia, ale jeszcze z naszymi gustami jest różnie, więc fajnie edukować ludzi w zakresie estetyki. Klasykę i jakość docenisz teraz i za 20 lat - bo to dalej będzie dobre.

oleczqa002 - Sro Lip 20, 2016 4:03 pm

MP STUDIOS i PROstudio tworzą NAJLEPSZE filmy jakie widziałam w życiu :serducho: Wchodzą na poziom Hollywoodzkich produkcji, jak nie lepiej ! <333 Tak mi się marzy film zrobiony przez którąś z tych firm, ale jak zapytałam o cenę to nie wiem ile lat bym musiała pracować żeby na taką firmę zarobić :razz: Zresztą widać ludzi z tych teledysków...sami bogole :D Pomarzyć zawsze można :oops:
KADR - Czw Sie 11, 2016 7:31 am

oleczqa002 napisał/a:
MP STUDIOS i PROstudio tworzą NAJLEPSZE filmy jakie widziałam w życiu :serducho: Wchodzą na poziom Hollywoodzkich produkcji, jak nie lepiej ! <333 Tak mi się marzy film zrobiony przez którąś z tych firm, ale jak zapytałam o cenę to nie wiem ile lat bym musiała pracować żeby na taką firmę zarobić :razz: Zresztą widać ludzi z tych teledysków...sami bogole :D Pomarzyć zawsze można :oops:

Wiele firm jest w stanie zrobić to samo w bardziej rozsądnych cenach. Tutaj to kwestia miejsc robi tę aurę wspaniałości. Choć nie mogę powiedzieć bo warsztat bardzo dobry ale czy zachwycacie się warsztatem czy może bardziej pięknymi plenerami. Mają bogatych klientów którzy organizują wesela w ciekawych niespotykanych miejscach, o których większość par marzy. Wyjeżdżają w plenery o których też większość par może tylko pomarzyć. Większość dobrych firm, których jest sporo na rynku, jeśli tylko zdecydujecie się ich zabrać np na Malediwy, do Las Vegas etc też zrobi zapierające dech w piersiach filmy.

oleczqa002 - Czw Sie 11, 2016 5:05 pm

KADR, Jeśli chodzi o mnie to nie chodzi mi o sam urok miejsc w których kręcone są te filmy, a bardziej o sposób ujęć oraz rewelacyjnego montażu. Ważne jest też to, że każdy film zamieszczony na ich stronie jest totalnie inny - i nie chodzi mi tu jedynie o miejsca ale o całkowicie różną perspektywę. Widać, że idealnie potrafią dostosować się do klienta i są bardzo kreatywni. Niestety wiele firm robi filmy na jedno kopyto... po obejrzeniu 2-3 filmów mam dość. Ja jestem bardzo wybredna i jest naprawdę niewiele firm które potrafią spełnić w 100% moje oczekiwania :D Oczywiście nie zdecyduję się na żadną z tych firm bo cena 8 tys zł za 10 min film to gruba przesada :P Nie mniej jednak ciężko jest dorównać ich profesjonalizmowi :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group