Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Fryzjer i makijaż - Długie włosy - kiedy umyć?

Grubcia - Pią Sie 18, 2006 8:01 pm

kiedy nalezy umyc włosy przed zrobieniem fryzurki slubnej na długich włosach-loki, upięcie? czy dzień przed czy w tym samym dniu?
bajeczka - Pią Sie 18, 2006 8:52 pm

Fryzjerka Ci umyje przed czesaniem ;)
Grubcia - Pią Sie 18, 2006 10:53 pm

ale chodzi mi o to, czy nie bedą sie rozsypywały włoski świezo umyte? może łatwiej jest układac takie umyte poprzedniego dnia? jak to było z Waszymi długimi włosami?
senra - Sob Sie 19, 2006 10:52 am

Ja mam długie włosy, będę miała loki i fryzjerka umyje mi włosy przed ich zrobieniem. Skoro sama to zaproponowała to na pewno nie będzie to w niczym przeszkadzać.
FifthAvenue - Sob Sie 19, 2006 2:00 pm

Grubcia napisał/a:
kiedy nalezy umyc włosy przed zrobieniem fryzurki slubnej na długich włosach-?


Ja sobei nie wyobrazam NIE UMYC wlosow przed zrobieniem fryzury.... a szczegolnie latem.... myje codziennie, wiec chyba srednio bym sie czula psychicznie z poczuciem, ze mam nieumyte wlosy akurat w dniu mojego slubu....

Poza tym w salonie fryzjerskim fachowcy powinni wiedziec jak zrobic wszystko tak, zeby wlosy sie nie rozsypywaly, zeby fryzura byla mocna i wytrzymala cala noc, tak ?

Grubcia - Sob Sie 19, 2006 4:07 pm

tak tak :wink:

w jednym salonie powiedziano mi, żebym umyła dzień przed, bo lepiej wtedy jest upiac włosy, więc dlatego dopytuje, a salonu jeszcze konkretnego nie wybrałam... 8)

hanusia - Sob Sie 19, 2006 4:42 pm

powiem Ci tam, że z tym myciem to zależy co chcesz mieć za robioną fryzurke, bo jak chcesz mieć prostowane włosy to lepiej umyć dzień wcześniej (włosy są suche (całkowicie) i nie będą się kręcic) a jak chcesz mieć upiane to nie ma problemu żeby umyć w ten sam dzień.
evcia84 - Pon Sie 21, 2006 10:13 am

Dziewczyny czym wy sie przejmujecie. Pozwólcie, ze o tym zadecyduje fryzjer. Każdy ma inne swoje "paranoje" (czytaj przyzwyczajenia). Jedni wolą czesać na drugi dzien inni zaraz po umyciu. Najlepiej dzien wczesniej zadzwon do swojego fryzjera i się zapytaj jak woli. Ja osobiście wolę na świeżo czyli od razu po umyciu głowy. Wtedy fryzura jest dłużej świeża i nic nie swędzi. A na prostownice tez na świeżo przecież są suszarki, a żeby dobrze włosy wyprostować nie wystarczy sama prostownica. Najpierw trzeba je szczotką wymodelować a prostownice używa się na finito.
kryszka - Pon Sie 21, 2006 11:37 am

Mi fryzjerka - znając specyfikę moich włosów - kazała umyć dzień przed, żeby nie były takie napuszone i żeby się łatwiej układały.
gosc - Sro Maj 30, 2007 10:15 pm

Mnie również fryzjerka kazaŁa umyć wŁosy dzień wcześniej żeby się lepiej ukŁadaŁy i nie byŁy takie "sypkie"
madzia8181 - Czw Maj 31, 2007 8:31 am

Tuz przed fryzurą. Mam przetluszczajace sie wlosy i jak bym umyla dzien przed impreza to mialabym je nieswieże i fatalnie bym sie czula :kwasny:
Katarzyna. - Sro Cze 06, 2007 5:58 pm

A nie lepiej umyć jej u fryzjera? No chyba, że fryzurkę robisz sobie sama w domu wtedy najlepiej wieczorem i na noc nakręcić na wałki ;)

Pozdr.
Kasia

ava - Wto Lut 19, 2008 1:41 pm

Wydaje mi się, że to kiedy umyjemy włosy ma wpływ na trudność ich ułożenia przez fryzjerkę, a nie na to czy fryzura będzie sie trzymała czy nie. Zresztą wszystko zależy od rodzaju włosów- np. ostatnio kiedy czesałam sie na ślub do kuzynki ( miałam włosy umyte dzień przed) fryzjerka powiedziała, że i tak są trochę zbyt "sypkie" i najlepiej byłoby gdybym je umyla jeszcze jeden dzień wcześniej, żeby cytuję " były lekko tłuste" - ale chyba nie bede stosować sie do jej rady,bo czułabym sie nieświeżo, zresztą na swój slub chcę poszukać innego salonu.
Agnieszka19 - Sob Lut 23, 2008 8:25 pm

a ja to myśle że mi włosy umyje fryzjerka jak bedzie mnie czesac do ślubu :)
gosc - Sro Mar 05, 2008 9:47 pm

Myślę, że o to kiedy umyć wŁosy należy zapytać fryzjerkę w czasie próbnego czesania. W końcu na próbny idzie się po to żeby wszystko sprawdzić. Jeśli się okarze, że po umyciu i wysuszeniu wŁosy są zbyt sypkie to wtedy lepiej jeśli MŁoda umyje je sama dzień wcześniej. Mnie wŁaśnie tak przykazaŁa moja fryzjerka i tak zrobiŁam. Nie byŁ to dla mnie jakiś problem. Ważne byŁo, żeby w dniu ślubu wszystko poszŁo dobrze a fryzjerka sprawnie i dobrze wykonaŁa swoją pracę, czyli odpowiednio uŁożyŁa fryzurę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group