Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zdrowie i Uroda - Zumba

alekul89 - Sro Lut 18, 2015 5:43 pm
Temat postu: Zumba
Co sądzicie o modnej w ostatnim czasie zumbie? Chodzi któraś z Was? Ja wczoraj poszłam z koleżanką pierwszy raz i spodobało nam się :D Zamierzamy zacząć chodzić regularnie, czyli raz w tygodniu. Wreszcie się trochę poruszam. Dodatkowy plus jest taki, że nasze chłopaki chodzą w tym samym czasie na siłownie więc jest to okazja do wspólnego wyjścia :)
Catylyn89 - Sro Lut 18, 2015 7:04 pm

Chodziłam na zumbę, kizombę (z mężem), sukubę... Teraz chodzę na jumping fitness. Zumba jest ok... Ale po jakimś czasie się nudzi (przynajmniej mi, wystarczą dwie lekcje, żeby zapamiętać kroki :P ), poszłam do grupy zaawansowanej i tam dostałam wycisk, ale po miesiącu grupa się rozwiązała... :(
podrozniczkaa - Czw Lut 19, 2015 11:19 am

Bardzo lubię zumbę, zawsze jak się na niej wyskaczę to mam lepszy nastrój i dobrze robi na sylwetkę. Jednak jeste tak jak napisała Catylyn89, jeśli chodzisz stale do tej samej instruktorki to zajęcia stają sie monotonne. Dlatego ja chodziłam do różnych grup.

Catylyn89, jumping fitness to ćwiczenia na trampolinkach? Mam ochotę spróbować ale boję się, że wydolnościowo nie podołam. Wygląda na strasznie wyczerpujące :-?

Catylyn89 - Czw Lut 19, 2015 11:55 am

podrozniczkaa, tak, to są te skoki na fikuśnych trampolinach z uchwytem :)

Czy to jest trudne? Zależy jaka grupa :) początkujący mają dłuższe przerwy pomiędzy skakaniem i mniejsze czasowo interwały tzn. minuta skakania, minuta odpoczynku... Ja chodzę na grupę średnio-zaawansowaną i przez godzinę mam 2minuty skakania x 30 sekund odpoczynku, czasami 3,5 minuty skakania (w zależności od ćwiczeń) :)

Wygląda to na strasznie wyczerpujące, ale w rzeczywistości nie jest, elastyczność trampoliny amortyzuje stawy (w przeciwieństwie do skoków na twardym podłożu) i jest bezpieczny dla nóg, a jak się uprzesz to potrafisz 10 minut skakać bez przerwy :) Jednak na takich zajęciach preferują interwały, które są najlepsze na zgubienie paru centymetrów :)

ola88 - Nie Lut 22, 2015 11:48 am

A gdzie chodzicie na zumbę? :)
alekul89 - Nie Lut 22, 2015 4:12 pm

Ja zaczęłam chodzić do Citi Studio.
blondynka89 - Pon Lut 23, 2015 6:39 pm

Ja chodzę na Zumbę do klubu RYTM na Retkini
podrozniczkaa - Wto Lut 24, 2015 11:38 am

Ja chodziłam na Sporterę
pre_Beatka - Wto Lut 13, 2018 12:06 pm

Byłam na zumbie i byłam zszokowana jak duży wysiłek to jest. Po jednym powtórzeniu byłam taka wyczerpana jakbym ćwiczyła godzinę na siłowni. Wymaga to też dużego skupienia bo powtórzenia są wykonywane szybko. Jednak uważam, ze to świetna zabawa i jak tylko przejdzie się przez ten początkowy etap jest o wiele lepiej.
betti - Sro Mar 14, 2018 11:08 am

Ja też ostatnio chodzę na zumbę, zawsze lubiłam tańczyć, więc pomaga mi to, że jest bardzo energiczna muzyka i do muzyki mi jakoś lepiej idą ćwiczenia, na początku też mi się nogi trochę plątały i myliłam strony, wszyscy szli w lewo, ja w prawo albo coś, ale potem już ok :)
engii5 - Czw Wrz 06, 2018 12:24 pm

Mam mieszane uczucia - nie podoba mi się, jak to wygląda z boku, ale zumba daje mnóstwo energii, kiedy uczestniczy się w zajęciach
materna - Pią Paź 05, 2018 3:08 pm

Jak dla mnie to trochę takie dziwne:) ale co jakiś cas mo zna poszalec:) nie zaszkodzi się trovchę powygłupiać
Puffka - Czw Wrz 12, 2019 12:26 pm

To super zajęcia,tylko trzeba trafić na fajnych ludzi i przyjazne miejsce.
harrari - Wto Wrz 17, 2019 10:01 pm

Ruch to zdrowie, jeśli instruktorka dobrze prowadzi to zumba jest super na rozerwanie się, odstresowanie i poruszanie. A jak któreś się znudzi, to można próbować czego innego jak przykładowo wspominanego fitnesu na trampolinach. Ja zumbie daję duże plusa jako sposób na aktywne spędzenie czasu :P
Alina87 - Sro Paź 09, 2019 7:03 pm

Ja to uważam, że każda forma ruchu to zdecydowanie super opcja! Zumba może się nie wydawać, ale jest bardzo męcząco i tym może na początku zniechęcić. Ale później, jak się już wkręci, to naprawdę super zabawa!
Zakupoholiczka - Pon Maj 25, 2020 2:25 pm

A macie namiary na jakieś fajne zajęcia Zumby online? Chciałabym ćwiczyć w domu, póki nie otworzą siłowni.
Viktoria Ludows - Nie Lis 01, 2020 11:07 am

Byłam na zumbie i byłam zszokowana jak duży wysiłek to jest. Po jednym powtórzeniu byłam taka wyczerpana jakbym ćwiczyła godzinę na siłowni. Wymaga to też dużego skupienia bo powtórzenia są wykonywane szybko. Jednak uważam, ze to świetna zabawa i jak tylko przejdzie się przez ten początkowy etap jest o wiele lepiej.
stanbara - Pon Lip 26, 2021 5:11 pm

zajęcia zumby są super ja nie mogę doczekać się następnych
Barbetka - Pon Maj 02, 2022 9:59 am

Zumba to fajne zajęcie
ilona.dudzik - Wto Maj 10, 2022 2:47 pm

Chodzę już kilka miesięcy i jestem mega zadowolona :) Sylwetka się poprawiła, spadło kilka kilo. Same korzyści.
pati99 - Sro Maj 11, 2022 2:07 pm

Chciałabym zacząć, bo słyszałam dużo pozytywnego o zumbie:)
alka87 - Sro Cze 01, 2022 7:18 pm

Najgorsze pierwsze 2-3 tance, później już z górki
zuzanka385 - Sro Cze 08, 2022 3:00 pm

Myślicie, że mogę po kontuzji kolana wybrać się na zumbę? Jestem po rehabilitacji w enel-sport, swietna opieka bardzo szybko doszłam do siebie. Ale czy już mogę zabierać się za takie skoczne tańce? :?:
metka25 - Czw Lip 14, 2022 4:09 pm

Kiedyś chodziłam, ale przestalam. Zainwestowałam w platformę do ćwiczeń Icaros https://icaros.com.pl/ i regularnie 3-4 razy w tygodniu wykonuję trening całego ciała. Fantastyczna sprawa i oszczędność pieniędzy, bo już nie wydaje na ubrania na siłownie, fitness, trenerów personalnych i karnety.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group