Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Piwo

Sisi - Wto Cze 15, 2004 12:34 pm
Temat postu: Piwo
Czy miałyście na swoim weselulub planujecie? Jak to wypadło? Jakie macie uwagi? Czy np. w połączeniu ze stołem wiejskim? Skąd wziąć taką beczkę z piwem i ile kosztuje? No i czy dowożą na miejsce?

Wiem, wiem, 1000 pytań :oops: .

Magdzia - Wto Cze 15, 2004 2:13 pm

Mysle, ze pomysl super, ja piwa nie mialam ale bylo:
:arrow: bimber 60%
:arrow: whisky
:arrow: wino biale i czerwone
:arrow: gin
:arrow: wodeczka

Bimber byl przy stole staropolskim, gdzie byl mni. smalec, kaszanka, kabanosy, chrzan, salceson, pieczony swiniak itp. Cieszyl sie duzym powodzeniem ten stol, a bimber poszedl w pierwszej kolejnosci.

Asia - Wto Cze 15, 2004 3:02 pm

Sisi. Lesia zamawiała dystrybutor z piwem. Przeczytaj tutaj: piwo
Linka - Nie Cze 12, 2005 9:17 pm

Właśnie jesteśmy na etapie zastanawiania się nad alkoholem i mam mały dylemacik, bo mój Miś jest zagorzałym amatorem piweczka i bardzo chce, żeby trochę było na weselu. Moja mama ma jednak pewne obawy co do mieszania alkoholi tym bardziej, że będzie u nas sporo młodzieży. Ja też mam wątpliwości, a znowu kupić naprawdę niewielką ilość (w sumie jaką?) to też tak nie za zbytnio jak ktoś będzie chciał się napić i mu po prostu braknie... :? A może sobie w ogóle darować to piwko...? :roll:
bajeczka - Nie Cze 12, 2005 9:20 pm

Ja bym odpuściła. Ze względu na mieszanie i jakos tak za bardzo kojarzy mi sie ono z ogródkami na Pietrynie i grillem. :)
Mika - Nie Cze 12, 2005 9:24 pm

Zgadzam się z Twoją mamą nie powinno się mieszać alkoholi, poza tym piwo jest utrwalaczem. A pan młody i tak na swoim weselu nie powinien dużo pić więc i tak z tego piwa nie skorzysta :wink:
Linka - Nie Cze 12, 2005 9:31 pm

Dzięki dziewczyny, macie rację.
Mika napisał/a:
pan młody i tak na swoim weselu nie powinien dużo pić więc i tak z tego piwa nie skorzysta :wink:
a to jest idealny argument, mam nadzieję, że łatwo go przekonam. :D
Mika - Nie Cze 12, 2005 9:36 pm

Powodzenia :D Daj znać jak Ci poszło :wink:
Kot - Nie Cze 12, 2005 11:20 pm

Zgadzam się z wami dziewczyny :D piwo na weselu raczej nie wskazane, to może być mieszanka wybuchowa... :hm:

Linka daj znać czy udało się przekonać pana młodego ;)

Kasiawka - Pon Cze 13, 2005 8:16 am

Piwo na wesele jakoś nie bardzo pasuje, a pan młody jak słusznie zauważyły dziewczyny nie powinien pić piwka bo za bardzo mu chyba nie wypada, nie wspomnę juz o mieszaniu alkoholi, a zreszta chyba tego dnia może się powstrzymać od jego picia, bo ma na to całe 364 dni innych w ciagu roku :D
lazy - Pon Cze 13, 2005 8:30 am

W zupełności się z Wami zgadzam:)
Piwo nie pasuje do takiej uroczystości jak przyjęcie weselne.

ewig - Pon Cze 13, 2005 8:33 am

Moze po prostu idzcie na kompromis i piwo wstawcie na poprawiny :) Wielu nastepnego dnia, po piciu wodki zwyczajne nie ma na nia ochoty i wybiera cos lagodniejszego. :dodna: Co Ty na to :?: :)
Jesli nie macie poprawin, to niestety chyba tamten argument bedzie musial Ci wystarczyc. Zycze powodzenia :)





Udanego dnia Gość!!! :wink:

juttah - Pon Cze 13, 2005 9:28 pm

Dokładnie, piwo to super sprawa, ale na poprawiny!
just_Kate - Pią Cze 24, 2005 3:53 pm

To ja muszę napisać coś pozytywnego o tym piwie... :lol:
Na weselu u znajomych goście mieli możliwość brać piwo z beczki, u barmana. Cieszyło się ono dużym powodzeniem, a alkoholu oprócz tego było sporo, i wcale nie widziałam szczególnie pijanych osób, także z tym mieszniem to wcale tak źle nie jest. :wink: Wiecie, niektórzy panowie faktycznie woleliby przez cały wieczór piwo pić zamiast wódki... nie wiem tylko, czy młodzi przewidzieli to piwo, czy w trakcie wesela sprawa wynikła, no więc nie wiem, ile za to zapłacili... 8)

bajeczka - Pią Cze 24, 2005 8:57 pm

Ale sama przyznasz, że takie piwo z beczki to jakoś inaczej wygląda niż puszki czy butelki na stole................ :D
Kasiawka - Sob Cze 25, 2005 9:51 am

Tak czytam wasze wypowiedzi na temat piwa i dochodze do wniosku, że piwo jakos mi nie pasuje na wesele, bo ludzie mieszają alkohol i w ogóle ale z drugiej strony jak ktos się ma spić to i tak sie spije i obojętne czy wódką czy wódka z piwem czy samym piwem.
No ja na swoim nie będe miała piwa i ałe szczęście R. nawet tego nie zaproponował.

Linka - Nie Lip 03, 2005 1:12 pm

No i udało się i stanęło na moim - piwa nie będzie! Mój teść też przyznał, że piwo z innym alkoholem może tworzyć mieszankę wybuchową. Będzie więc tylko wódka i trochę różnego winka.. :D


Acha, dziewczyny skąd bierze się bimber na wiejski stół? :lol: Czy to tak po prostu można gdzieś kupić? :roll:

ewig - Nie Lip 03, 2005 4:54 pm

Najprosciej bedzie zapytac tych, co Ci jedzenie przygotowuja. Oni powinni wiedziec z doswiadczenia chociazby. Pewnie rozmawiaja z parami i maja informacje skad ci ludzie biora bimber. :)
Mika - Nie Lip 03, 2005 6:51 pm

Linka napisał/a:
No i udało się i stanęło na moim - piwa nie będzie! Mój teść też przyznał, że piwo z innym alkoholem może tworzyć mieszankę wybuchową. Będzie więc tylko wódka i trochę różnego winka.. :D

Linka gratuluję umięjętności negocjacyjnych :wink:

pipi - Pon Lip 04, 2005 11:59 am

Można kupić Siwuche taką zalakowaną - i to zupełnie legalnie (to się tyczy tego bimbru)
Kati - Pon Lip 04, 2005 12:12 pm

U Boryny był w cenie stołu wiejskiego. Była tego 10 litrowa bańka. Chyba kosztowała 150 zł....ale nie chcę skłamać :roll:
kiciucha - Sro Sty 17, 2007 1:46 pm

Ja też mam własnie dylemat z piwem. :kwasny: Mój chrzestny jest zagorzałym zwolennikiem piwa. Niczego innego nie pije. Juz na samym wstepie jak tylko sie dowiedział o ślubie -zaznaczył ze nie wyobraża sobie wesela bez piwka. Na ślubie jego córki,a mojej siostry ciotecznej też było piwo i w sumie nikt się nie upił. Niemniej jednak obawiam sie trochę o to piwo u nas na weselu. Może dlatego ze bedzie dużo młodzieży. W kazdym bądź razie na ten moment myślimy o piwie z tzw. kija. :]
mischelle22 - Sro Sty 17, 2007 4:15 pm

U nas było piwo w puszkach - kupione przez nas :)
Z boku stał stolik a tam wystawiliśmy piwo - kto chciał to się częstował (bo u mnie w rodzinie lepiej smakuje piwo niż wódka :) )

lmyszka - Sro Sty 17, 2007 10:21 pm

jeśli chodzi o piffko to ja na weselach spotkałam sie z nim ale na poprawinach :) jakos na weselu nigdy go nie było i w sumie jakos nie pasuje mi żeby na stół wystawić puszki, szczerze mówiąc wcześniej wacle nie brałam go pod uwage, ale teraz się zaczynam wachać bo może ktoś rzeczywiście by wolał, tylko gorzej jak ktos sobie popije najpierw wódki a potem popije piwem i rzy... murowane :]
mischelle22 - Czw Sty 18, 2007 12:27 pm

Imyszko - my nie stawialiśmy na stołach piwa tylko stał stolik z boku ustawiony.
Po za tym u nas pili albo jedno albo drugie - nikt nie mieszał - tak samo przecież mieliśmy wino na stołach i wódkę.

fiona83 - Czw Sty 18, 2007 3:47 pm

My zdecydujemy się, ale chyba tylko na poprawiny.
Ciągle nad tym myślimy :roll:

kiciucha - Pią Sty 19, 2007 2:17 pm

ja tez oczywiście byłabym bardziej za tym aby piwo postawić na poprawinach, ale siłą rzeczy trochę głupio mi przed wójem. On wódki nie pije. Zresztą prawda jest taka jak już ktoś w tym temacie napisał ze jak ktoś ma się spić to i tak się spije. A na stołach faktycznie nie stoi sama wódka ale także wina, więc chyba każdy ma trochę swojego rozumu i wie ze nie powinno się mieszać alkoholi..... :) ))
Szpilka - Pią Lut 02, 2007 12:40 pm

u mnie piwa nie bedzie - za to bedzie stolik z alkoholami dla niepijacych wódki :)
kiciucha - Pią Lut 02, 2007 2:06 pm

stolik na zasadzie - tak jak szwedzki stół? czy bedzie on przez kogos obsługiwany?
żenia - Sob Lut 03, 2007 2:21 pm

My będziemy mieć piwo na poprawinach. Myślę, że na weselu jakby było piwko to już za dużo: wódka, wino, bimber wystarczy:)
Pozdrawiam

karolina - Nie Lut 11, 2007 12:23 pm

W dzien wesela planujemy podac piwo po obiedzie a pozniej juz nie! Natomiast na poparwinach bedzie piwko i kazdy bedzie mogl sobie wypic ile bedzie chcial :)
nieszka - Pon Mar 05, 2007 10:45 am

Piwo odpada, zbyt wielu by chcialo go wymieszac z innymi trunkami
Magari - Pon Mar 05, 2007 11:17 am

U mas piwo na weselu będzie, chociaż właściwie to jest ono przy okazji, bo piwo „z kija” będzie dla chętnych dostępne w barku. Właściciel sali proponuje takie rozwiązanie w cenie przyjęcia, więc nie myślimy by z tego zrezygnować. Na stołach stać nie będzie – uważam, że ok. Na stołach będzie wódka i wino.

Niektórzy goście już się ucieszyli :lol:

i jeszcze 1/3 gości jest abstynentami, więc każdy będzie miał wybór i pił to co chce :)

gosc - Pon Mar 05, 2007 8:48 pm

Cytat:
nieszka powiedziaŁa:

Piwo odpada, zbyt wielu by chcialo go wymieszac z innymi trunkami
[/quote]

zgadzam się w 100 procentach

asia84 - Pon Mar 05, 2007 9:35 pm

my byliśmy w październiku na weselu u koleżanki i piwo stało na stole, gdzie barman robił gościom drinki. nie zauważyłam żeby ktoś się upił. nie każdy lubi wódkę i wtedy może kulturalnie napić się piwa.
MonikaZgierz - Pią Mar 09, 2007 11:59 am

U mnie na stołach będzie wódka i wino. A przy osobnym stoliku będą drinki i piwo. U mojego brata na weselu też tak było i nikt sie nie upił.
sauvignon_blanc - Sob Mar 17, 2007 11:39 pm

My organizujemy wesele w restauracji gdzie jest duży bar i wszystkie możliwe alkohole do drinków. Właśnie się zastanawiamy czy by nie zrobić otwartego baru-trochę się boimy że zbanktujemy :)
Jeśli chodzi o piwo to myślimy o podaniu go do pieczonego dzika, który będzie jednym z dań. Ale troszkę się obawiamy tego mieszania. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

aness - Sro Paź 17, 2007 5:53 pm

a u mnie piwko będzie :mrgreen: ze względu na to że w naszych rodzinach dużo gości nie pija wódeczki,winko też nie bardzo wchodzi
....więc znajdzie się " parę buteleczek" na stole staropolskim...będzie kilka rodzai ....z dyni....pszeniczne...może z konopi...znalazłam sklep gdzie są piwa z całego świata....takie żeby były inne niż na co dzień :zdrowko:

kochecka - Pią Paź 19, 2007 11:38 am

U nas piwo było na poprawinach i muszę przyznac że cały czas ktoś przy nim stał :) Mieliśmy 2 beczki i jedna (30 litrowa) została opróżniona do ostaniej kropli :)
lmyszka - Pią Paź 19, 2007 12:03 pm

no właśnie mnie piwo kojarzy się z poprawinami :) na nich zawsze było piwo i każdey chętniej je pił niż wódke, na weselu z piwem się nie spotkałam, ale cóż wszystko się zmienia to i to mnie nie dziwi :D
meduzza - Czw Lis 22, 2007 12:14 pm

Ja sie spotkałam z piwem na weselu i muszę przyznać, że wyjątkowo dobrze "schodzi".
Zwłaszcza wśród młodzieży - super popularność zdobywa :)

słonko - Czw Lis 22, 2007 1:48 pm

U mnie jeżeli będzie to na poprawinach.
oleczkaaa - Czw Lis 22, 2007 6:16 pm

Ja bylam na weselu gdzie piwo schodzilo rewelacyjnie ;) juz wiem ze to jest bardzo dobry patent na ludzi nie pijacych wodki dlatego zamierzam kupic male buteleczki 3 rodzajow piwa ;) bo jakos nalewak do mnie nie przemawia.
fiona83 - Sro Sie 27, 2008 3:31 pm

Polecam piwo na poprawinach !
Naprawdę zdało egzamin w 200%.
My mieliśmy wynajętą panią obslugującą, w związku z czym nigdzie nie było porozlewanych miejsc albo rzuconych kubków.

Tajgete - Czw Sie 28, 2008 12:37 pm

Fionka, ale mogę zapytać jaki polecasz przelicznik ilości piwa do ilości ludzi? Chodzi mi o poprawiny tylko, bo raczej będzie tylko na poprawinach ;)
fiona83 - Czw Sie 28, 2008 12:42 pm

U nas też tylko poprawiny, około 100 osób - 60 litrów piwa. Zostało niewiele :lol:
Tajgete - Czw Sie 28, 2008 12:45 pm

Hmmm.... to jeszcze jedno pytanie - czy w takim wypadku przeznaczyliscie mniej wodki i wina na poprawiny, czy tez raczej szliscie zgodnie z zasada "lepiej zeby zostalo niz zabraklo"? ;)
fiona83 - Czw Sie 28, 2008 12:49 pm

Wódkę kupowalismy w ilości 1l. na osobę (z poprawinami). Win było 70 butelek.
Jasne, że pozostawało, ale to akurat sie nie popsuje ;)

Kociadło - Pią Sty 09, 2009 11:32 pm

a ja już sama nie wiem na początku chciałam żeby każdy gość na weselu znalazł jakiś trunek dla siebie - żeby byłą wódka wino piwo i bimber plus albo stół do samodzielnego robienia drinków przez gości albo barman, ale się zastanawiam czy nie przesadziłam i piwo sobie darować - w końcu mieszanie alkoholi nie wszystkim wychodzi na dobre, chyba przedobrzyć chce za bardzo:)
ppola - Pią Sty 09, 2009 11:41 pm

tez sie nad tym zastanawiam, moj Mistrz uwielbia piwo ale doszlismy do konsensusu , piwo bedzie na naszych mini poprawinach :)
izunia_82 - Sob Sty 10, 2009 12:05 am

U nas na weselu piwa nie było, ale za to sprawdziło się na poprawinach, mimo tego, że z początku byliśmy przeciwni temu, ze względu na mieszanie alkoholu(wódka, bimber, śliwowica). Po wielkich trudach mojego teścia daliśmy się namówić i był to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza dla niektórych panów na wielkim kacu. :) :) :)
Debussy - Sob Sty 10, 2009 10:03 am

U nas piwko będzie, zarówno na weselu, jak i na poprawinach.
Ale.. nie będzie to piwo koncernowe, którym jesteśmy w każdych sklepach bombardowani.

Tylko, ponieważ rozsmakowaliśmy się w takich można by powiedzieć "niszowych" piwach, właśnie takie mamy zamiar zakupić. ?eby goście spróbowali czegoś innego, lepszego niż dotychczas. Np. browar Perła, Ciechanów, Amber itp. :)

Malwina_łódź - Sob Sty 10, 2009 12:07 pm

My kupujemy piwo. Na naszych weselach rodzinnych piwo zawsze idzie właśnie na poprawinach :D
ppola - Sob Sty 10, 2009 2:05 pm

Debussy, one nie sa niszowe raczej lokalne - w lubelskiem innego piwa niz "Perła Chmielowa" nie uświadczysz i mieszkańcy tamtego regionu sa wlasnie bombardowani tym piwem ;)
Dla mnie poprostu piwami niszowymi sa piwa pszeniczne, mniej popularne. wlodzi spotkałam tylko dwie marki do kupienia w sklepach tj. "Dobre Mocne" i "?ywe", no i w Bierhalle i temu podobnych małych lokalnych browarach.
My bedziemy mieli czeskie piwo - nie snobistycznie (bo nie dokupienia w Polsce),ale poprostu taniej nam wyniesie przywiezienie go, jak i tak bedziemy do domu wracac ;)

Debussy - Sob Sty 10, 2009 2:14 pm

ppola napisał/a:
Debussy, one nie sa niszowe raczej lokalne

W Łodzi jednak tak bym je nazwała, ponieważ każdy ma do nich dostęp, a jednak wybiera te najbardziej popularne :)

Kati - Nie Sty 11, 2009 9:14 pm

Debussy napisał/a:
Np. browar Perła, Ciechanów, Amber itp


Mój mąż obecnie pije tylko piwa CIECHAN miodowe i pszeniczne :-)

malinka1984 - Sro Sty 21, 2009 6:44 pm

U nas oprócz czystej Luksusowej i Pana Tadeusza będzie włoskie wino czerwone półsłodkie Lambrusco, kremy czekoladowy, cytrynowy i kokos i oczywiście bimberek przy wiejskim stole ze sprawdzonego źródełka i oczywiście piwko z kega :) ( PILZNER albo Heineken)
Martuś i Jaruś - Pon Lut 02, 2009 12:38 pm

My tez chcemy kupić piwo,ale nie wiemy jeszcze jakie i ile, jedno co jest pewne to piwo będzie w butelkach ;)
agunia84 - Pon Lut 02, 2009 10:14 pm

U nas piwem zajmuje się właściciel sali, podawane będzie w kuflach.
Martuś i Jaruś - Wto Lut 03, 2009 8:04 am

Agunia to super;) fajnie jak by to były takie duże kufle:)
agunia84 - Wto Lut 10, 2009 7:55 am

Kufle będą standardowe 0,5, ale nie ukrywam, że cieszylibyśmy się jakby były większe. ;)
ani - Sro Cze 17, 2009 10:16 pm

U nas piwko będzie tylko na poprawinach. Będzie ono z dystrybutora, a polewa będzie sobie każdy sam wg uznania. Kufle po 0,3l i 0,5 di wyboru..
ava - Sro Cze 17, 2009 10:36 pm

ani napisał/a:
U nas piwko będzie tylko na poprawinach. Będzie ono z dystrybutora, a polewa będzie sobie każdy sam wg uznania

My mamy zamiar zrobić tak samo :) Jesli to się nie uda to najwyżej kupimy piwo w puszkach, ale to ostateczność...

kryszka - Sro Cze 17, 2009 10:42 pm

ani napisał/a:
a polewa będzie sobie każdy sam wg uznania. Kufle po 0,3l i 0,5 di wyboru..

Byłam na weselu czy tam poprawinach, gdzie tak właśnie było rozwiązane piw. Stał dystrybutor do samodzielnego korzystania. I mogę napisać tylko jedno - koszmarny bałagan. Rozlane piwo, porozrzucane kubeczki plastikowe i lekki smrodek.

dominiqsz - Czw Cze 18, 2009 12:40 pm

ani napisał/a:
U nas piwko będzie tylko na poprawinach. Będzie ono z dystrybutora, a polewa będzie sobie każdy sam wg uznania. Kufle po 0,3l i 0,5 di wyboru..


U nas tak właśnie było, piwo cieszyło się ogromnym powodzeniem. Rzeczywiście zdarzyło się że komuś piwo się rozlało, ale obsługa sali na bieżąco czyściła ten pulpit.

Agguniaa - Czw Cze 18, 2009 3:42 pm

U nas piwko było na poprawinach:) trzy rodzaje, ale stały przy wiejskim stole w skrzynkach... zboku na serwetkach stały kufle plastikowe, otwieracze, i słomki:)przy nodze od stołu był kosz na kapsle:) Wszystko było w jak najlepszym porządku:) czasami doglądała to kucharka i obsługa :D
evelinka - Czw Cze 18, 2009 3:46 pm

U nas można było nalać sobie piwo i na weselu i na poprawinach. Na sali był barek z dystrybutorem do piwa, każdy gość mógł podejść i nalać sobie samemu piwko. Przygotowaliśmy kubeczki 0,4 lub 0,5l (już nie pamiętam).
tulipan87 - Czw Cze 18, 2009 5:43 pm

U nas również będzie piwo, ale tylko na poprawinach. Ja wolałabym piwo z nalewaka, natomiat mój P. uparł się na puszki. Moim zdaniem jakoś lepiej wygląda postawiona z boku maszyna, niż sterta poukładanych na stoliku puszek. Mam nadzieję na kompromis w tej sprawie.
ppola - Sob Cze 27, 2009 12:11 pm

U nas bylo piwo na poprawinach, które były zorganizowne w stylu pikniku na wsi. Piwo bylo z nalewaka który obsługiwał pan ale jak mial inne zajecia to samemu tez mozna bylo sobie nalac :) Wyszło całkiem niezle bo w plenerze piwo chyba najlepiej smakuje :)
habibati - Sob Maj 29, 2010 7:54 pm
Temat postu: nalewak
Dziewczyny poradzcie, gdzie mozna wynajac taki nalewak do piwa i beczke piwka zakupic ?
kasia_m85 - Pon Cze 28, 2010 6:15 pm

U nas piwo było tylko na poprawinach, z nalewaka i cieszyło się największym powodzeniem (było gorąco,piwo zimne no i najlepsze na zmęczenie po weselu).
Magdzik - Sob Wrz 18, 2010 1:08 pm

ppola napisał/a:
ale doszlismy do konsensusu , piwo bedzie na naszych mini poprawinach :)

Myślę, że na poprawinach piwko to dobry pomysł,ale na weselu raczej wystarczy wódka i wino,bo nie ma co tak szaleć z mieszaniem alkoholi.Ewentualnie coś w stylu whisky itp.

fanajoanna - Wto Wrz 21, 2010 12:26 pm

Moim zdaniem piwo na poprawiny i najlepiej nalewane!
ZegaryBrzozow - Sro Wrz 22, 2010 9:52 am

U nas był barek z alkoholami,wódka była podana normalnie,natomiast wino,piwo oraz inne alkohole ustawiliśmy na osobnym stole,do którego każdy z gości miał swobodny dostęp. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne.
gosiak - Sro Wrz 22, 2010 12:59 pm

U nas piwo było tylko na poprawinach i uważam, że wystarczy. Natomiast nie polecam kupowania piwa Heineken w pięciolitrowych kegach, bo leciało strasznie dużo piany, a mało piwa. Bez względu na to czy piwo było bardziej lub mniej schłodzone.
klawdia - Nie Lut 06, 2011 8:10 pm

a orientujecie się ile kosztuje keg 50l piwa w hurtowni? jakiegokolwiek, może być LECH. U nas na sali zażyczyli sobie 10zł za litr piwa z nalewaka... taka cena to chyba w pubach obowiązuje a nie na weselu...
ava - Nie Lut 06, 2011 8:46 pm

klawdia, my w 2009 r. płaciliśmy za beczkę 50 litrów 240 zł, plus 100 zł za wypożyczenie całego rollbaru, no i kaucja 170 zł. Niestety nie mam pojęcia jakie piwo było w środku... Załatwialiśmy to w hurtowni w Piotrkowie Trybunalskim.
klawdia - Nie Lut 06, 2011 8:54 pm

hmm...czyli trochę taniej... tyle, że na 2011 po wzroście cen, może już nie być tak korzystnie... musimy się zorientować w hurtowniach. Dzięki ava za odpowiedź :)
555 - Wto Lut 15, 2011 10:48 pm

klawdia napisał/a:
trochę taniej
klawdia, 34% ceny, którą podali Wam w lokalu, bo kaucje dostajecie z powrotem przy zwrocie sprzętu.. :roll:
klawdia - Sro Lut 16, 2011 3:52 pm

hmm... o tym nic menager nie wspominał, ale może masz rację ;) dobrze by było 8)
Ewelina caterin - Wto Lut 28, 2012 9:57 pm

Dziewczyny możecie mi napisać ile było u Was piwa na poprawiny i dla jakiej ilości osów.
Rozumię , że to sprawa indywidualna każdej rodziny.
Ale w ogóle nie mam pojęcia ile należy liczyć piwa na osobę

ava - Sro Lut 29, 2012 8:27 am

Ewelina caterin napisał/a:
Dziewczyny możecie mi napisać ile było u Was piwa na poprawiny i dla jakiej ilości osów
Tak jak pisałam wyżej mieliśmy beczkę z 50 litrami piwa, na poprawinach było ok. 115-120 dorosłych osób. Ostatecznie ta ilość wystarczyła, w beczce zostały chyba ze 3 litry, ale muszę przyznać, że na samym początku poprawin piwo cieszyło się takim powodzeniem, że modliliśmy się, żeby starczyło chociaż do połowy imprezy 8)
figazmakiem - Czw Mar 01, 2012 9:52 am

U nas piwo najlepsze wzięcie miało na poprawinach :) na weselu każdy próbował innych trunków. W sumie mieliśmy beczkę 50 l i goście ją opróżnili :)
Debussy - Czw Mar 01, 2012 9:59 am

Tylko jeśli mogę coś zasugerować, to postarajcie się kupić naprawdę dobre piwo, niekoniecznie koncernowe! U nas były różne, kupione w Zofmarze (Pomorska 116) i ludzie naprawdę przekonali się, że piwo może mieć różne i ciekawe smaki. Ja teraz nie wyobrażam sobie pić jakiegoś Tyskiego czy innego Lecha, te piwa są na jedno kopyto.

:)

MałaMi - Czw Mar 01, 2012 10:06 am

Ja też już nie pijam tych przemysłowych pilsów, a fuj! ;) Polecam dobre, polskie i niezbyt drogie piwa do kupienia w sklepach typu Piwa regionalne, Piwoteka etc.
grejpfrut - Pią Mar 02, 2012 2:45 pm

Tak jak już wyżej było napisane: piwko szczególnie pasuje do poprawin :)

Ja sama uwielbiam ciechana miodowego, fajnie byłoby go mieć na przyjęciu 8)

Morfii - Wto Mar 13, 2012 5:49 pm

Ja przed swoim weselem miałem największy dylemat z piwem... keg czy piwo w butelkach... zdecydowałem się na piwo w MAŁYCH 0,33L butelkach na wesele (bo mało osób pije wtedy piwo). Na poprawiny były i małe i duże butelki + kilka rodzai piwa. Obawiałem się o to czy przyjmie się taka mieszanka piwna... okazało się strzałem w dziesiątkę :) Każdy pił to na co miał ochotę i wybierał sobie czy duże piwko czy małe... polecam tą sprawdzoną metodę ;)
Czemu nie keg.. bo jak zostanie dużo piwa to trzeba się z tym bujać - przelewać, kombinować... a jak zostanie nam piwo w butelkach to żadna strata ;)

Alkohole Mario - Pią Mar 30, 2012 6:49 pm

SIemka.
Ja miałem piwko u siebie na poprawinach .
Kupiliśmy 1 beczkę 30 l i postawiliśmy nalewak.
Powiem tak - Wszyscy byli BARDZO zadowoleni. nikt się nie upił tym piwkiem a poszło dosłownie w 3 godziny.
Specjalnie w czasie imprezy wysłałem kolegę do marketu po butelkowe ale to już nie było to...
żałuję że nie wzięliśmy kega 50l (piwo miało być do świniaka ) . poprawiny na 120 osób. ja nie miałem na weselu bimbru ani wiejskiego stołu. Widziałem na innych weselach co się dzieje z ludźmi po samogonie.

E-kwiaty - Wto Kwi 03, 2012 3:42 pm

Piwo.. No pomysł całkiem niezły,tym bardziej jeżeli chcesz ustawić osobny stolik alkoholowy, Wtedy ma to sens,ale nie przesadzałbym z ilością piwa,bo na weselach gdzie byłam i podawano właśnie ten "napój",nie schodził tak szybko.

Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

oreska - Sro Maj 23, 2012 5:03 pm

a mi jakoś piwo na weselu nie pasuje, po prostu nie podoba mi się to
MadMar - Sro Maj 23, 2012 7:41 pm

jeśli chodzi o piwo na weselu to zgadzam się z oreska,
oreska napisał/a:
mi jakoś piwo na weselu nie pasuje

chociaż w poprawiny sala organizuje nam grilla i tu jak najbardziej piwo mi odpowiada. Poza tym zwykle jak idę na poprawiny latem to lubię się napić zimnego piwka :D ale nie na weselu.

miluch1 - Sob Sie 11, 2012 4:48 am

Hej,

Jeżeli chodzi o nas to piwo na weselu nie jest wskazane za to na poprawinach jak najbardziej :) bardzo dużo osób że tak powiem jest "przepita" mocnymi trunkami po weselu i piwo na początku poprawin to jak lekarstwo :)
z resztą wszystko zależy od podejścia i każdy może mieć inne zapatrywanie na tą kwestie. Tak czy inaczej piwo na weselu osobiscie bym odradzało za to na poprawinach jak najbardziej jestem ZA :)

pozdrawiam serdecznie

magda

_karolka_ - Sob Sie 11, 2012 12:33 pm

Ja też uważam, że na poprawinach piwo to dobry pomysł nawet byłam ostatnio na takim weselu ale już po godzinie piwa nie było. Na weselu wódka wina bimber gdzie tam do tego piwo mieszanka wybuchowa.
A swoją drogą gdzie możecie polecić w Łodzi żeby kupić piwo w beczce razem z całym osprzętem i jakie to koszta są.

Gacjusz_pl - Pon Sie 27, 2012 5:23 pm

Na poprawinach jak najbardziej tak,gdzie jest już zdecydowanie mniej gości,natomiast na weselu raczej się nie sprawdzi,podobnie jak wino. Do tego trzeba by mieć osobny stolik alkoholowy.
bartqu84 - Pon Lut 18, 2013 1:59 pm

ja bym zakupil troche piwa mimo wszystko
nie kazdy pije wodke

M4rcysi4 - Pon Lut 18, 2013 2:23 pm

U nas na weselu było piwo, bo jednym z "dań" był grill w ogrodzie. Mieliśmy piwo butelkowe Żywiec i Lech zielony.
Rusałka_Maja - Wto Lut 26, 2013 6:38 pm

M4rcysi4 napisał/a:
U nas na weselu było piwo, bo jednym z "dań" był grill w ogrodzie. Mieliśmy piwo butelkowe Żywiec i Lech zielony.


Podniosłaś mnie na duchu :mrgreen:
Też zamierzamy mieć grilla w ogrodzie i do tego planowaliśmy piwko :)

Chociaż po tylu negatywnych opiniach zaczynam się faktycznie przejmować tym mieszaniem alkoholi :roll:

M4rcysi4 - Wto Lut 26, 2013 10:52 pm

U nas mówili wręcz przeciwnie, że co niektórych ten grill "ostudził" :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group